Zna li netko ok svećenika?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
tulaberry
Postovi: 39
Pridružen/a: 20 lis 2015 13:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la tulaberry » 28 vel 2016 16:37

Zapravo i nisam nešto religiozna osoba i ne idem u crkvu već dugi niz godina, ali pošto u zadnje vrijeme sve preispitujem i ispreturam onda mi je tako došla na pamet ideja da možda ipak dam drugu šansu tim stvarima...

činjenica je da sam već odavno došla pred zid i nemam dalje kuda.. ne poznajem apsolutno nikog sa kime bi mogla normalno razgovarati i kronično sam usamljena te umorna od života..... dobro bi mi došao netko od povjerenja sa kime se može pričati o malo dubljim stvarima... a svećenike navodno obvezuje neka tajna da ne smiju prenositi drugima ono što im kažem... pa mi se zato to čini možda kao dobra ideja... jer istina je da sam se totalno razočarala u ajmo reći "svjetovne" ljude... i više nemam ni volje išta pokušavati na tom polju, nikuda ni ne izlazim, više ni ne radim, svladala me teška depresija i nemam baš neku nadu...

Pa ako mi može netko preporučiti "božjeg čovjeka" koji bi možda htio pripomoći onda bi to bilo lijepo... jer sva racionalna i konvencionalna sredstva su iscrpljena, ništa mi nije pomoglo tak da nemam kaj ni zgubit..

eto..

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la jpeg » 28 vel 2016 17:39

ako ti split nije daleko onda Grubisic. Njega se sama crkva odrice godinama i pokusava oprat ruke od njega jer je na strani razuma i srca a njima to cesto ne pase. Da skratim, jer sam pocela svasta pisat, on je znao drzati tjedno predavanja, u crkvi u kojoj je bio svecenik, o kojecemu, o svemu sta tisti ili veseli ljude. I masu ateista je dolazilo na njegova predavanja. Ustvari se on vise slaze sa ateistima nego sa svitom koji mu dolazi na mise nediljne. Ima vise sljedbenika ateista nego vjernika.
Uglavnom, meni je on d men ako si se bas na crkvenjake namjerila.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la Kroacija » 28 vel 2016 17:59

imaš lika u splitu koji je dobar, pop je u gospe od zdravlja. meni se barem najviše svidio od svih. mislim da se zove rajko.
osobno se ne ispovijedam svećenicima, ali brijem da bi ti ovaj čovjek pružio čašicu dobrog razgovora jer je imun na političke spike i sve ostalo šta popovi imaju naviku bacat s oltara.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la Kroacija » 28 vel 2016 19:37

ne zajebajem se.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la slapa » 28 vel 2016 19:49

a zašto ne odeš psihologu? oni su isto to što ti treba, samo nevezano za religiju. ako su ti pare problem mislim da su u LGBT psihološkim savjetovalištima savjetovanja besplatna.
od popova meni su ok neki isusovci u zagrebu. iako nisam imala posla s njima otkad sam skopčala da sam gej. recimo slavko pavin u palmotićevoj. ili mijo nikić, on je i psiholog po struci.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la Nirya » 28 vel 2016 20:00

slapa je napisao/la:a zašto ne odeš psihologu? oni su isto to što ti treba, samo nevezano za religiju. ako su ti pare problem mislim da su u LGBT psihološkim savjetovalištima savjetovanja besplatna.
To i ja htjedoh pitati... Ovo što opisuješ mi zvuči više kao stuff za psihologa nego za svećenika... A psihologe definitivno veže profesionalna etika povjerljivosti.
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la jpeg » 28 vel 2016 20:08

ima i psiholoska pomoc pri obiteljskim centrima. Ma stvarno ima izbora.

Avatar
tulaberry
Postovi: 39
Pridružen/a: 20 lis 2015 13:58
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la tulaberry » 28 vel 2016 20:18

Nirya je napisao/la:
slapa je napisao/la:a zašto ne odeš psihologu? oni su isto to što ti treba, samo nevezano za religiju. ako su ti pare problem mislim da su u LGBT psihološkim savjetovalištima savjetovanja besplatna.
To i ja htjedoh pitati... Ovo što opisuješ mi zvuči više kao stuff za psihologa nego za svećenika... A psihologe definitivno veže profesionalna etika povjerljivosti.
A nezz, psiholozi mi se čine kao light verzija psihijatara... ovi potonji baš i nisu nekaj, ono spika bude "jel piješ terapiju? Ok, onda se vidimo idući put" i to je sav razgovor... samo daju lijekove od kojih se još više sludiš i hite te brzo van iz ordinacije... malo karikiram al nije baš daleko od istine.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la slapa » 28 vel 2016 20:23

dosta su različiti psiholozi u odnosu na psihijatre. kriva je predodžba da je to isto, pa čak i slično. ali moraš imati na umu da nije svaki psiholog pun pogodak za svakog čovjeka. oni su em različiti ljudi s različitim senzibilitetima i rade po različitim principima i svatko si treba pronaći posihologa/icu koja mu/joj odgovara. tako da bih tih iskreno savjetovala da se probaš obratiti u psihološki centar ili pak nekom friendly psihologu (http://www.lori.hr/psihologija-lgbtiq/p ... -psiholozi). i nemoj ići s očekivanjem da je odmah taj prvi baš taj koji ti odgovara. ali daj im priliku. svakako su stručniji za pomoći ljudima od većine svećenika.

i nije nikakva sramota ići psihologu niti to reći nekome. oni postoje da pomognu ljudima koji se zapetljaju u sebi. bolje potražiti pomoć nego patiti i sebe i svoju okolinu ako si loše.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la Nirya » 28 vel 2016 20:42

tulaberry je napisao/la:ovi potonji baš i nisu nekaj, ono spika bude "jel piješ terapiju? Ok, onda se vidimo idući put" i to je sav razgovor... samo daju lijekove od kojih se još više sludiš i hite te brzo van iz ordinacije... malo karikiram al nije baš daleko od istine.
Nisu svi takvi ;) Na Klinici za psihološku medicinu na Rebru ima sjajnih psihijatara, recimo. :)

Slapa, potpuno potpisujem, ni ja ne bih to tako dobro objasnila :D :D
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la zwarte paard » 29 vel 2016 17:09

dovoljno je otici u bilo koju crkvu i zamloliti da se za tebe netko pomoli :)

bog ne priznaje preporuke...i sluze mu nesebicni ljudi. ako trebas potporu i ako si odlucila tim putem...samo kreni...vidjet ces...

vjera je carobna...

a novi zavjet u sebi ima feministicne principe, psihologiju masa, PR zakone...samo treba znati citati, a to se dobije beskonacnim iscitavanjem godinama.

a svadavanje terminologije je isto kao npr u postkolonijalistickim teorijama...

puno toga imas za nauciti. odi na bilo koji vjerski obred, samo budi prisutna...da se zapitas sta sta znaci imas otkrivati ooo hooo hoo hooo hooooo...

sretno :)
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Alexandria23
Postovi: 12
Pridružen/a: 10 sij 2017 13:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la Alexandria23 » 19 ožu 2017 20:17

Znam ti ja par dobrih svećenika :) pa mi se javi ako ti je još potrebno..a što se tiče psihijatra i psihologa mogu reći da je to totalno druga priča od svećenika. Franjevci su jako dragi i mnoge časne sestre..imaš i ljudi koji imaju određene darove. Ima jedna gospođa u Zagrebu koju su mi preporučili, a ima dar kao razumijevanja. KAko su mi objasnili može proživjeti nečiji život i potpuno razumijeti stvari kroz koje prolaziš. Nisam otišla kod nje, ali isto mogu doć do kontakta.
Znam i dobru psihologicu..samo na psihologicu daš tonu para i tonu vremena.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la jpeg » 19 ožu 2017 21:13

ne triba znacit. Ja skroz besplatno govorim.

DelayLema

Re: Zna li netko ok svećenika?

Post Postao/la DelayLema » 03 ožu 2019 13:34

Svi smo mi svecenici/ce. Samo kako se ko maskira. Ko je ok e to je vec sf.

Odgovorite