Jeste li vjernice/ci?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la lizistrata » 22 lis 2010 00:57

ja sam budući znanstvenik i cijeli svijet gledam sa dozom sumnje..
sve što me zanima proučavam,a proučavanjem sam došla do zaključka da viša sila postoji..

no ipak ne smatram da tu višu silu ja ili bilo tko na ovome svijetu možemo razumjeti...
religije su proizašle iz ljudi,a ljudi su budale bile i ostale...

jedna rečenica u koju mogu ujediniti svo svoje vjerovanje glasi : Ne čini što ne želiš da se tebi čini..
i to je to...

btw problem ljudi koji se pokušavaju pronaći u religijama je što smatraju da samo religije nose neku eventualnu istinu o tome što bi moglo biti apsolutna istina ili nazovi to kako god hoćeš...

ja sam do svoje spoznaje došla tako što sam upravo posumnjala u sve što sam pročitala i pokušala sama razmisliti koje bi moglo biti logično objašnjenje uzimajući u obzir i sve što i kako znanost objašnjava...
i zaključih : nije nemoguće

pa eto...
makar na kraju vjera je baš to,vjera..možda jednom postane znanost ali tko to može znat..
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la ariadne » 22 lis 2010 01:34

Ne. Moj (pre)analitički um ne podnosi rupe u logici. Isto tako mislim da sva organizirana religija treba umrijeti u mukama. Doduše, volim proučavati religiju u smislu njenog utjecaja na društvo i kulturu, ali držim da je ima sasvim dovoljno u zadnjih nekoliko tisuća godina e da mi sad još i scijentologija kojekakva fali. WTF, I say to that. :nah:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la bašja » 22 lis 2010 06:41

Lizistrata je napisao/la:jNe čini što ne želiš da se tebi čini..
i to je to...
o tom si još malo razmisli jer nas ima svakakvih :D
možda jednom postane znanost ali tko to može znat...
ne bude, ja ti garantiram :pardon:
ariadne je napisao/la:Moj (pre)analitički um ne podnosi rupe u logici.
znanost ima problema s rupama u logici, vjera nema - rupe u logici popunjava vjerom. pitaj Tomu :D
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la ariadne » 22 lis 2010 20:16

Hah, bolje ne, zadnji put kad sam nekog muškarca pitala o rupama, nisam baš bila impresionirana. :confused: :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la bašja » 22 lis 2010 20:18

:haha: :haha: :haha:
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Samantha
Postovi: 417
Pridružen/a: 09 stu 2008 18:37
Spol/rod: žensko

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Samantha » 23 lis 2010 13:57

Ja sam povremena katolkinja.

Avatar
mijau
Postovi: 57
Pridružen/a: 23 lis 2010 17:05
Spol/rod: žensko
Lokacija: ovdje

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la mijau » 23 lis 2010 17:41

Tehnički, ne.

Podržavam svaku vjeru i ne osuđujem nikoga, dokle god mi ne nameće svoje mišljenje kao jedino ispravno. Osobno prakticiram neuniverzalno-individualni pristup u vjerovanje u superiorna bića. Bog postoji, ne možemo ga spoznati, ali nema veze sa katoličanstvom, protestantizmom i ostalim mass-vjerovanjima. Za mene je bog čisti logos.
You are afraid of insects and women. Ladybugs must render you catatonic.

Avatar
dijana3105
Postovi: 82
Pridružen/a: 31 lis 2010 19:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: 45°48′N 15°58′E
Kontakt:

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la dijana3105 » 23 stu 2010 19:13

ne.....sreca moja da me starci nikada nisu filali time....

iako sam u srednjoj dobivala po 30 kn od tate ak bi otisla nedjeljom na misu....uzas, znam...i unatoc tome, mozda sam dva puta otisla..

vjerujem u sebe, prirodu i dosad poznate zakone fizike i kemije....drugo nista.
ako misliš što i ja, nek te bude sram..

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la lizistrata » 24 stu 2010 10:45

zakoni znanosti su vrlo relativna stvar..

svake godine znanstvenici sami sebe iznenađuju, i dokazuju da je nemoguće zapravo moguće od čega ti je najbolji primjer kvantna fizika, koja realno niti ne može negirati nekakvo nad biće samo što to rijetki i priznaju..mada ga niti ne potvrđuje,ali ipak..ništa još nije dokazano..

meni je glupo ograničavati se u smislu da čovjek automatski kaže ne ništa ne postoji ili da definitivno vjeruje bez dokaza..
ne,znanost ne objašnjava masu stvari, i ne može ih objasnit ,pa se to gura pod tepih..i to će ti sami znanstvenici priznati..
i...postoji nešto što bi mogli biti dokazi a sadašnja znanost još ne može objasniti..
mislim ,realno,za sto godina će današnja znanost biti smijurija tako da...blesavo je reći da je ona kao takva nepobitna..

btw znanost i crkva su dvije najnefleksibilnije stvari na svijetu..kad za nešto nemaju realno objašnjenje izmisle ga,tako da...

i još nešto..Bog,ili neka viša sila ili nazovi to kako hoćeš nema nikakve veze sa crkvom i općenito religijom koje su politika i ništa više..

ja sam jednostavno vidjela previše neobjašnjivih stvari, da bih se ograničila na to da kažem da nema ničega..
jer kad počneš proučavati npr evoluciju, vidiš da su stvari jednostavno...previše nevjerojatne da bi nastale samo tako..a prirodna selekcija na koju se svi toliko isfuravaju također ne objašnjava hrpu stvari,kao npr izvornu evoluciju ili kako je nastala prva nukleinska kiselina,stanica itd...
znanost je puna rupa i puno više od onoga što su svi vidjeli u srednjoj školi i misle da je to znanost..

čovjek da bi bio zadrt ne mora biti samo vjernik..

sumnja je temelj svega..ali ne selektivna sumnja,već sumnja uopće.

ne znam zašto svi misle da boga stvaraju kulturološka uvjerenja i to sve povezuju samo s te strane,kad taj pristup ne objašnjava ništa osim ustrojstva religija..

al ajd,neću više laprdat...
sam me živcira kad ateizam voli spuštati temelje u znanost koja realno ne potiče ništa takvoga..zapravo,baš je briga..
-.-
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
dijana3105
Postovi: 82
Pridružen/a: 31 lis 2010 19:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: 45°48′N 15°58′E
Kontakt:

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la dijana3105 » 24 stu 2010 13:59

lijepo si to elaborirala....

jedino s cim se slazem je da ce za 100 godina danasnja znanost biti smijurija, al isto tako, mi za 100 godina necemo vise biti zivi, pa nas se i nece pitati.

masa je nerazjasnjenih stvari, al u znanosti na vecinu imas odgovore i kako vrijeme prolazi, pronalazit ce se odgovori na sva ona dosad nerazjasnjena pitanja (sto se i moze zakljuciti ako se promatra tijek razvoja znanosti od 19. stoljeca do danas)

koliko ih je u religiji, takvih nerazjasnjenih pitanja? ne krscanstvu nego bilo kojoj drugoj?

vjerujem da ako sibicom potegnem po mramoru da ce se zapaliti, ne zato jer je Bog puknuo prstima, nego zato jer je trenje sumpora i plohe to uzrokovalo.

ako kazes da vjerujes, onda sta to znaci, da vjerujes u neku visu silu al ne znas tocno oblik, smisao ili cilj iste?
sto podrazumjeva tocno tvoja vjera?

e to su pitanja na koja ja nemam odgovore, pa se deklariram kao, blago receno, nevjernica....znaci ne ateist, nego nevjernik....
ako misliš što i ja, nek te bude sram..

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la lizistrata » 27 stu 2010 11:41

ali ja ovdje ne govorim o religiji..

niti o nama npr poznatoj znanosti..

ja naprosto vjerujem da postoj neka metafizička sila nazovi to kako hoćeš, koja ne da upravlja ljudima u doslovnom smislu, ali koja je bila potrebna da bi se dogodio neki klik..
i koja povezuje svijet na nekoj drukčijoj energetskoj razini...i da kad umremo, prijeđemo u neko drugo energetsko stanje...i da postoje prošli životi..ali isto tako da smo preograničeni da bismo to sve skupa shvatili.. -.-'


a što se tiče odgovora u znanosti..
realno što znanost više napreduje to se postavlja više pitanja, a od prvih općih teorija ne-newtonovske fizike zapravo i nema većih otkrića (makar niti to nisu potpuna otkrića jer su većinom dokaziva samo kroz matematičke jednadžbe,što mogu ali ne moraju biti dokazi)..u biologiji isto tako..današnja znanost se svodi na opisivanje pojava, a tzv otkrića su otkrića samo u smislu da vidimo možda nešto što nismo vidjeli prije, ali ne otkriva se ništa novoga..ništa revolucionarno..
ili npr teorrija velikog praska..sve su to nedokazana naklapanja..ali to je općeprihvaćena teorija koju drži jedino vjera da je to tako, a samo zato jer nema dokaza da je to tako bilo..postoje indikacije,da..ali dokazi..ne..
tako da današnja znanost u nekom smislu i je opet neki oblik vjere..
druga stvar je što su religije krenule u drugom smjeru..ali način vjerovanja je isti..

uglavnom, postoje neke neobjašnjive pojave koje i znanstvenici prihvaćaju mada ih ne znaju objasniti..i danas znanost postavlja više pitanja nego što na njih daje odgovor..
tako da zapravo...znanost ne potvrđuje boga..ali ga niti ne negira..u biti pokušava pobjeći od tog pitanja jer vjerojatno postoji strah od toga da im se religija opet počne miješati u posao..tako se bar meni čini..

meni su neke nazovi to spoznaje došle same od sebe, kroz razmišljanje..a ako ih znanstveno ne mogu pobiti, prihvaćat ću ih se dok se možda ne dokaže suprotno.. :)
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la komad kruha » 27 stu 2010 21:14

Vjerujem u svakakve gluposti, npr. sretan kraj,

:D :D :D :D :D


lijepo je vidjeti da još uvijek ima optimistica :)
kaj te hiče?

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Capt. Kirk » 27 stu 2010 21:21

Carl Sagan is my homeboy.

Avatar
dijana3105
Postovi: 82
Pridružen/a: 31 lis 2010 19:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: 45°48′N 15°58′E
Kontakt:

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la dijana3105 » 27 stu 2010 22:01

komad kruha je napisao/la: lijepo je vidjeti da još uvijek ima optimistica :)
e tocno to :)
ako misliš što i ja, nek te bude sram..

Blue3Eyes

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Blue3Eyes » 03 pro 2010 08:59

u crkvu idem bas kad ono moram. Bogu svaka cast i ima pivo kod mene,ali ta crkva - kaj se oni moraju u bas sve petljat. koliko novaca dajemo za nju,a u koju svrhu? ili one babuskare koje su 0-24h na misama "velike vjernice",cim izadju iz crkve,sagrijese sve one grijehe.

Avatar
WhyNot
Postovi: 34
Pridružen/a: 23 stu 2010 21:52

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la WhyNot » 15 pro 2010 18:52

Pokušali su me pretvoriti u vjernicu još davnih dana,ali ni nakon 12 godina vjeronauka me nisu uvjerili, upravo suprotno :roll2:

Avatar
pingu
Postovi: 40
Pridružen/a: 01 pro 2010 20:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la pingu » 15 pro 2010 23:21

Nisam vjernica. Barem ne po p.s.-u. Dapače, prezirem Crkvu kao instituciju i ne vjerujem u "njihovog" Boga. Svog Boga ne nazivam nikakvim imenom niti ga pokušavam personalizirati jer jednostavno imam tu neku svoju filozofiju po kojoj se vodim i odbijam prihvaćati institucionaliziranu vjeru. Ali svejedno sam pronašla jednu crkvu u kvartu u koju u zadnje vrijeme uživam otići. Kada mi je usput. Nedavno sam bila i na večernjoj misi. Volim tu mirnoću koju osjetim tamo. Slična je onoj koju osjećam kad stavim slušalice i izgubim se u glazbi. :)
She was my personal universal donor. She gave me her heart. My body rejects any other now, even my own. I continue to walk heartless and the number of breaths I take are just enough to reach her, wherever, whenever.

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la lizistrata » 16 pro 2010 10:19

tako otprilike i ja.u biti ne smatram da mi treba crkva kao institucija da bi mi rekla išta o Bogu, jer moja ideja Boga se puno razlikuje od njihove..
ne znam zašto bi nužno crkva trebala biti sve to predstavlja Boga.bzvz..

Meni je npr u katedrali užas bio kada sam prije par godina jednom ušla i prvo što sam vidjela su bile razne spomen ploče podignute u čast nekim našim velikim političarima..sjećam se da sam konkretno vidjela jednu posvećenu Radiću..totalno mi je palo sve to u očima...
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la call_me » 17 pro 2010 01:38

pa od svih si izabrala Radića? :o on je valjda po svom habitusu jedini zasluzio da bude medju iskrenim krscanima.

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la lizistrata » 17 pro 2010 10:14

raaaajt....
kako po kome... -.-'
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Yeci » 17 pro 2010 10:27

ja sam vjernik- what goes around, comes around ^^
Don't talk about life, live it.

Avatar
Yeci
Postovi: 2226
Pridružen/a: 11 stu 2010 14:11
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Yeci » 17 pro 2010 10:32

Lizistrata je napisao/la:ali ja ovdje ne govorim o religiji..

niti o nama npr poznatoj znanosti..

ja naprosto vjerujem da postoj neka metafizička sila nazovi to kako hoćeš, koja ne da upravlja ljudima u doslovnom smislu, ali koja je bila potrebna da bi se dogodio neki klik..
i koja povezuje svijet na nekoj drukčijoj energetskoj razini...i da kad umremo, prijeđemo u neko drugo energetsko stanje...i da postoje prošli životi..ali isto tako da smo preograničeni da bismo to sve skupa shvatili.. -.-'


a što se tiče odgovora u znanosti..
realno što znanost više napreduje to se postavlja više pitanja, a od prvih općih teorija ne-newtonovske fizike zapravo i nema većih otkrića (makar niti to nisu potpuna otkrića jer su većinom dokaziva samo kroz matematičke jednadžbe,što mogu ali ne moraju biti dokazi)..u biologiji isto tako..današnja znanost se svodi na opisivanje pojava, a tzv otkrića su otkrića samo u smislu da vidimo možda nešto što nismo vidjeli prije, ali ne otkriva se ništa novoga..ništa revolucionarno..
ili npr teorrija velikog praska..sve su to nedokazana naklapanja..ali to je općeprihvaćena teorija koju drži jedino vjera da je to tako, a samo zato jer nema dokaza da je to tako bilo..postoje indikacije,da..ali dokazi..ne..
tako da današnja znanost u nekom smislu i je opet neki oblik vjere..
druga stvar je što su religije krenule u drugom smjeru..ali način vjerovanja je isti..

uglavnom, postoje neke neobjašnjive pojave koje i znanstvenici prihvaćaju mada ih ne znaju objasniti..i danas znanost postavlja više pitanja nego što na njih daje odgovor..
tako da zapravo...znanost ne potvrđuje boga..ali ga niti ne negira..u biti pokušava pobjeći od tog pitanja jer vjerojatno postoji strah od toga da im se religija opet počne miješati u posao..tako se bar meni čini..

meni su neke nazovi to spoznaje došle same od sebe, kroz razmišljanje..a ako ih znanstveno ne mogu pobiti, prihvaćat ću ih se dok se možda ne dokaže suprotno.. :)
Ja tebe želim upoznati. Jesi još solo ? :O
Don't talk about life, live it.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la call_me » 18 pro 2010 00:07

Lizistrata je napisao/la:raaaajt....
kako po kome... -.-'
valjda jedino ne punisi racicu i desnim radikalima :o

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la lizistrata » 18 pro 2010 01:42

omg kakav sad Puniša Račić?
postoje granice -.-


a radić je uostalom prvo bio posvađan s crkvom skup s mačekom pa su si kao bili ok tamo pred atentat,a onda je crkva valjda krenula prizivat vjernike na tu foru...kajgod..
plus..Tijekom drugog svjetskog rata, njegovu političku ostavštinu su prisvajali i ustaše i komunisti, svaki za svoje ciljeve tako da ono...
neda mi se sad politizirati...
point is...političaru nije mjesto u crkvi...tko god i kakav god on bio..
:kava:



@disfunction: a bit će da jesam..neš ti radikala danas ;)
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la melted_sun » 18 pro 2010 16:10

ja+vjera=ne

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la call_me » 19 pro 2010 19:44

Lizistrata je napisao/la:omg kakav sad Puniša Račić?
postoje granice -.-


a radić je uostalom prvo bio posvađan s crkvom skup s mačekom pa su si kao bili ok tamo pred atentat,a onda je crkva valjda krenula prizivat vjernike na tu foru...kajgod..
plus..Tijekom drugog svjetskog rata, njegovu političku ostavštinu su prisvajali i ustaše i komunisti, svaki za svoje ciljeve tako da ono...
neda mi se sad politizirati...
point is...političaru nije mjesto u crkvi...tko god i kakav god on bio..
:kava:



@disfunction: a bit će da jesam..neš ti radikala danas ;)
to sto su ga prisvajali nesto govori o njemu? :o da, pliz, mos o cemu os, al nemoj govorit o radicu. postedi se lupetanja.

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la lizistrata » 19 pro 2010 20:18

ne..o njemu nešto govori to što je mijenjao fotelje kak mu se sprdnulo kao i svi ostali..
činjenica..
isto tako je činjenica da povijest pišu pobjednici..
i da su revolucje za qrac..

ja samo izražavam mišljenje i nemam se želju niti svađati a niti nametati svoja neargumentirana mišljenja svima.
ja sam samo rekla da političarima nije mjesto u crkvi, i to je to..
a kao što rekoh kad smo kod Radića taj ionako nije volio crkvu većinu svog mandata.
u to što je radio kao političar s te strane neću ulaziti jer ovdje o tome nije riječ...
omg...
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la far out » 21 pro 2010 02:17

nisam vjernica. bar ne u boga.

SusedA
Postovi: 105
Pridružen/a: 17 pro 2010 01:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la SusedA » 21 pro 2010 02:21

Odavno ne :nah: gadi mi se sve vezano uz vjeru :mjuza:

Avatar
eris
Postovi: 420
Pridružen/a: 05 stu 2009 11:09

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la eris » 30 sij 2011 18:28

ah, pročitam naslov "Jeste li vjeverice?" i naravno odmah kliknem na to....a ono o vjeri....cih, sad sam malo razočarana....
ali kad sam već tu...vjera...ne...agnostik po potrebi:)

Odgovorite