Jeste li vjernice/ci?

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
blue
Postovi: 8
Pridružen/a: 04 vel 2011 11:36
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la blue » 04 vel 2011 12:03

vjerujem ? da. al ne u religijska vjerovanja,ateista sam .

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la takeover » 04 vel 2011 15:19

vjerujem da nešto postoji što god to bilo. Ne želim se izjednačavati sa nijednom religijom, mada sam po rođenju katolkinja. Ne slažem se sa crkvenim svjetonazorima niti ih podržavam, pogotovo što se u nas, vrlo vješto izmiješala politička scena sa religijom i to nakon 90-ih godina.
Religija je po mom mišljenju uzrok velikih sukoba među ljudima, jer ipak u onom najužem smislu raspiruje niske strasti i stvara stravične posljedice među nama samima.
Mnogo sam razmišljala o svemu tome, vjernicima jest lakše kročiti život, smatram da je nama ljudima kao nekakav stup na koji se možemo osloniti itetako važno u nešto vjerovati.
Ajmo ovako reći,...ako je Bog sve pozitivno i lijepo, i prije svega ljubav , onda vjerujem.

Avatar
umna-perverzija
Postovi: 30
Pridružen/a: 01 vel 2011 13:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la umna-perverzija » 04 vel 2011 20:56

Vjernica jesam, ali ne vjerujem u organiziranu religiju niti Crkvu kao instituciju i baka bi me već odavno prikucala na križ da može kad joj kažem religija je opijum naroda i netko na tom mlati lovu...realno gledajući, sve je to biznis, platiš sve od krštenja do pogreba da bi te nedjeljom neki dobro ugojeni tip zvan svećenik izvrijeđao iza oltara jer sačuvaj Bože, nemaš muža i desetoro djece
Walking disaster, I'm son of all bastards, you regret you made me, it's too late to save me

Plague

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Plague » 22 tra 2011 18:42

ovako ja to nekako.
slika

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la astra glacialia » 22 tra 2011 20:27

Ateistkinja od oko 12. godine, eto čak se uspjedoh tako i službeno izjasniti na popisu :ok: Vjerništvo za mene nikako nije funkcioniralo.
per aspera ad astra

Avatar
Rogue_813
Postovi: 246
Pridružen/a: 15 ožu 2011 22:16
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Rogue_813 » 22 tra 2011 22:13

Nisam vjernik. :)
'Look at me and promise that you'll never stop what you're doing just because someone looks at you funny. And that the words "I hate myself" will never come from your mouth. (...) Promise the universe that you'll do the thing that makes your house rock.' - Diane DiMassa (?)

Spiegelbild
Postovi: 17
Pridružen/a: 03 lip 2011 21:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Spiegelbild » 07 lip 2011 09:14

Vjerujem, no nisam religiozna. Štoviše, potpuno sam antireligiozna. Imam svoje stavove, neka iskustva i mantre koje su svakodnevni dio mog života i ne priznajem nikakve vjerske institucije. Na popisu se izjasnih ko ateist jer se ionako pod tim pojmom smatra nereligioznost, a ne vjerovanje.
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse

Avatar
rainbow
Postovi: 3580
Pridružen/a: 23 kol 2010 22:41

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la rainbow » 28 lip 2011 18:50

a lipo si bila napisala :)
_

meni je toliko te priče vezano za vjerovanje religiju tužno i tragično i na mahove sam stvarno ogorčena količinom manipulacije i zloće koje se iz tog smjera širi/lo svijetom :/
npr. jučer je moj (u kristu ponovo rođen) brat napiso :samo to je ispravan put;
i to brat koji je sve moje indijske priče slušo, bio vegetarijanac jer sam ja bila, onako otvoren čovjek, sad je došo do toga da je samo crkva i krist jedini ispravan put; pa srce mi se para na takvu isljučivost, i nije sam došo do toga, neko tele blesavo mu je to utuvilo u glavu (okej, to ce vjerojatno bit prolazna faza (ta iskljucivost) jer njemu sad treba neko utociste, al svejedno :stop: :( )

vjerovanje, samo po sebi, mi je malko čudan koncept...više volim to složiti ovako: pretpostavljam i dozvoljavam da su zaista razno razni scenariji mogući i ne želim se zatvarati u niti jednu usku ladicu, ali ono što po iskustvu vidim, osjeti, naslutim to mi je ipak jedino čega se mogu držati i za čim mogu onda dalje ići...

svidla mi se jedna nedavna pomisao di je to nešto ili taj neko ko je nas kreiro isto samo jedno nezgotovljeno tj nesavršeno biće i sa svakim našim pomakom se i to biće/energija "usavršava" i mijenja i slično kao što naši znanstvenici naq ovom planetu idu sistemom pokušaja i promašaja i ponovnih pokušaja...tako možda i to što je nas stvorilo ima svoje lekcije...ne znam, sam razmišljam, a bilo mi zgodno ovdin metiti

meni je život čudesan i koja god "inteligencija"/ljubav/ludost smislila sve ove detalje i predivne stvari, al i one manje divne...ma kapa dolje....vrhunska igra!

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Rock Faerie » 28 lip 2011 19:00

Roditelji su mi ateisti i pustili su me da sama biram dal se hoću krstiti ili ne. Mogu reći da bi moja prava vjera bila neka poganska koja štuje Zemlju i ne vjeruje u zagrobni život nego neko prenošenje energije, ne znam dal tako nešto postoji al to je najbliže onome što ja vjerujem, od kršćanske vjere jedino sam prihvatila postojanje anđela. Da me papa čuje.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
Dylan_bejbe
Postovi: 43
Pridružen/a: 01 vel 2011 16:19
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Dylan_bejbe » 02 srp 2011 00:43

ja sam bila pre cudna jer me NISU krstili kad sam bila beba, jer NISAM isla jedina na vjeronauk..

jednostavno višu silu mogu da osjetim i bez ustanove i doticnih ljudi u nj.

i ne nevjerujem u njihovog boga

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Daisy » 03 srp 2011 05:29

mislim da je lijepo biti vjernik. jer umirujuce djeluje osjecaj da ce se "netko" pobrinuti za tebe kad stvari krenu po zlu. nije vazno sto je nada lazna. i sto je taj osjecaj iracionalan. bitno da je tu. pod uvjetom da covjek ne digne sve cetiri u zrak.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la ow » 03 srp 2011 09:25

vjerujem u duhovnost - u podizanje razine svijesti i savjesti. vjerujem da postoji neka ravnoteza i vjerujem u inkarnaciju (ne u onom banalnom obliku kako to ljudi vole pojednostavniti).

nisam religiozna i ne prihvacam nikakve nametnute "autoritete" kojim netko pokusava manipulirati ljudima.
Svaka religija je, vjerujem, nestala iz potebe da se glupanima na banalan nacin objasni ono do cega bi trebali doci vlastitim promisljanjem i radom na sebi. Takvo okruzenje je idealno za manipuliranje masama, podilazenje dogmama, licemjerje i sve ostalo sto odlikuje svaku svjetsku religiju. Religiozni ljudi nisu spremni razmisljati svojom glavom niti preuzeti odgovornost, zato im je potrebno da vjeruju u bajke koje im daju alibi.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
killer_cupcake
Postovi: 1044
Pridružen/a: 16 pro 2007 22:49
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Split
Kontakt:

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la killer_cupcake » 28 pro 2011 00:56

ne
ateist
zadrti ateist :touched:
we have all heard what we wanted to hear, truth that sounds right to our ears

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Afrodita » 28 pro 2011 19:20

Crkva kao institucija me potpuno odbija jer je ona još uvijek glavni stup feudalnog društva iako je feudalizam davno nestao. Vjera je nešto meni osobno privatno i ne želim je doživljavati u masi nepoznatih ljudi. Vjerujem da neka energija oko nas postoji i netko tko me ponekad čuva. Možda moj dobri anđeo? Vjera za mene znači da treba biti dobar i pošten čovjek i voljeti ljude oko sebe, željeti im dobro, željeti da svi ljudi budu sretni. Danas crkva zaboravlja da je kršćanstvo nastalo kao otpor protiv vjere kakva je tada bila u Izraelu, kao težnja za ujedinjenjem naroda (kao i brojne druge religije) i kao vjera siromašnih i potlačenih. Novcima koje država izdvaja za katoličku crkvu moglo bi se pomoći brojnim siromašnim obiteljima u Hrvatskoj i svima ostalima kojima treba pomoć, podignuti domove za djecu i stare i nemoćne i puno toga još.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
_doublleB_
Postovi: 92
Pridružen/a: 27 pro 2011 16:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la _doublleB_ » 04 vel 2012 12:05

ateist! oduvijek.
There's too much blood in my caffeine system.

Avatar
freja
Postovi: 176
Pridružen/a: 05 sij 2012 21:46

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la freja » 04 vel 2012 13:12

vodim se za onom - ništa mi nije pogano, i ništa mi nije sveto, ja samo istražujem.

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Angela07 » 04 vel 2012 17:41

vjerujem u Boga, "komuniciram" s njim, ne idem na mise ali povremeno kada osjetim užasan nemir odem u katedralu i to me smiruje

Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la omnia » 07 vel 2012 23:16

Moji roditelji su katolici, nas djecu su i odgajali tako.
Imam sakramente i to, čak sam i redovito išla na misu.

Kad sam sama malo počela razmišljati, shvatila sam da mi sve to nema smisla i da sam sasvim indiferentna prema svemu tome.
Trenutno se smatram agnostikom koji je na putu da postane ateist.

Moram li spominjati kako moji regiraju na moje ne iđenje na misu? :D Pogotovo baka :D :haha:

Avatar
Lil Big Alice
Postovi: 91
Pridružen/a: 14 sij 2012 22:00
Spol/rod: žensko

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Lil Big Alice » 27 vel 2012 12:49

vjerujem u sve u šta vrijedi vjerovati. beskompromisno, usprkos iskustvu, onome šta su ljudi napravili od stvarnosti, razočarenju, svemu... vjerujem bez imalo moje volje, nekad vjerujem samo radi volje za vjerovanje. ne zanima me kako ljudi zovu to u šta vjeruju, bog, život, svrha,... ne vjerujem mnogo u imena. vjerujem da postoji znanje onkraj ovo malo znanja šta imamo, i svrha neovisna o tome u šta se konkretno uobličila. nemam ništa protiv mistike svega, ustvari, jako mi je mila. mistika je žena koju volem :touched:
to see a world in a grain of sand...

buddha laa
Postovi: 32
Pridružen/a: 19 ožu 2012 12:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la buddha laa » 10 tra 2012 13:54

Energija se ne može stvoriti,niti uništiti,tako da se i mi,kao i sve ostalo,vjerojatno samo shift shape-amo.

Vjerujem da zaista jesu postojali LJUDI kao Isus i Buddha i da su bili prosvijetljene ličnosti,kao i mnogi drugi "nebogovi",npr. Leonardo da Vinci,Rajneesh Osho ili Nikola Tesla.Pošto su svi u svoje vrijeme bili daleko ispred istog samom širinom i dubinom svijesti,svakako da je raji bilo teško odnositi se prema njima kao prema jednakima.
E,sad,njihova različitost možda nije trebala biti objašnjena svojevrsnim Božjim avatarstvom (iako i to na neki način ima smisla zbog njihove povezanosti sa Višom Svijesti),ali razumijem da je nepoznavanje materije moralo učiniti svoje.
Tako smo mic po mic dogurali do organiziranih religija iliti biznisa bez premca.Prvo,te ljude nismo uopće razumjeli,onda smo izvrnuli njihove riječi,što slučajno,što namjerno u cilju kontrole kritičnih masa,potpuno smo iskasapili pravi smisao njihovih učenja,dodali licemjerje,agresivnost,materijalno,osjećaj krivnje,zrno komercijale i šišmišov rep,sve ispekli na par kapi monopolizma i to je to-evo religija!

U međuvremenu na planeti Zemljici imamo očajan sluganjski odnos muslimanskih žena prema svojim muškarcima,dok se sam Kur'an kao sveta knjiga prema ženi odnosi kao prema kraljici i krajnje lirski,o džihadu da i ne govorimo.Ili o inkviziciji i križarskim ratovima.

Katolička crkva je TREĆI NAJVEĆI DIONIČAR U SVIJETU,njihovi popovi hodaju u Prada cipelicama i pozlaćenim haljama i sjedaju u najskuplje blindirane makine dok promoviraju skromnost,isposništvo i skrušenost svojim pastvama.U realnosti bi im naplatili i zrak koji udišu kad bi im samo moglo nekako proći u zakonima.Njihovi ugovori s državama u kojima POSLUJU su čuvani strože od svih vojnih tajni i dok nam tako prodaju muda pod bubrege,navečer očajni u svojim zlatom i oniksom okovanim odajama razbijaju "skrušene" glave i pitaju se zašto im sve manje ljudi vjeruje,odnosno,ono što je puno bitnije-zašto gube sve više FINANCIJERA NJIHOVE BAJKE.
S druge strane djeca u Africi i diljem svijeta umiru gladna i žedna.

Isus?Vjera?U što?Samo u kapital i to onaj najgori oblik,grabežljivi,licemjerni,ogavni.

Sad imamo situaciju koja nije slučajna da ljudi na Zapadu,pogotovo materijalno dobrostojeći,između ostalog zatrovani i višestoljetnim djelovanjem kršćanskog nauka=grabežljivost,kao i svjetovno dominantnim credom "brže,više,jače" (na žalost-u pogrešnim stvarima),u velikom broju preuzimaju istočnjačke religije s naglaskom na (re)inkarnaciju.
Dosta je to indikativno i simptomatično.
Više nije dovoljno grabiti samo u jednom životu,žele produžetke.

Buddha?Ma,da?
Mislim da se obojica prave svjetleće piruete od muke,tu negdje,nama nepojamni.

Avatar
Billie Deadwilder
Postovi: 674
Pridružen/a: 27 tra 2012 23:02
Status: Solo

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Billie Deadwilder » 27 svi 2012 22:51

Fusion je napisao/la:c/p:

Agnostik sam. Vjerujem da postoji Nešto van granica ljudske spoznaje.
Kakav je to entitet - ne znam. Voljela bih da je nužno dobar.
Smatram da je ljudski um vrlo ograničen u svojim predodžbama i za sve
potrebuje kalup. U ovom slučaju kalup bi bile religije.
No ne vjerujem da oblik tih kalupa na bilo koji način odgovara entitetu.
Ditto.

ilinois
Postovi: 11
Pridružen/a: 07 vel 2012 14:23

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la ilinois » 10 ruj 2012 19:35

Bog i ja smo raskrstili kad sam vidjela neke stvari koje se nipošto ne bi smjele događati ako je On naš Otac.Pa koji bi otac to svome djetetu poželio.To bi trebao biti totalni sadista i luđak!Vjerujem da postoji neka viša sila,ali u one katoličke kalupe u koje sam nekad vjerovala više ne vjerujem.Mada oni imaju na sve odgovor,kad ne znaju šta bi rekli, onda će kazati:"Čudni su putevi Gospodnji".Ma nabijem ti ja taj odgovor.Ne mogu oni mene više plašit s paklom jer ja sam pakao prošla,pa ako i išta od toga postoji, mene čeka raj jer od onog što sam vidjela i doživjela ne može bit gore.Fuck,dragi Bože, ne možeš više u meni izazvati ni strah,ni kajanje,ni krivnju...Znam da imam samo sebe i svoju snagu.I samo je jedan život,i to ovaj tu!

Plague

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Plague » 10 ruj 2012 21:10

slika

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 10 ruj 2012 23:58

Doživjela sam prosvjetljenje ovaj vikend u vinogradu (negdje oko pol 3 ujutro) kad je jedna cura rekla da su svi popovi
(svećenici na zagorski, op.a.) pederi jer kad na misi kažu "pijte iz ovoga kaleža svi" - piju samo oni, a nama niš ne daju. :!:
PEDERI!!

I ovim ne vrijeđam nikoga. Pogotovo ne pedere.
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

ilinois
Postovi: 11
Pridružen/a: 07 vel 2012 14:23

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la ilinois » 11 ruj 2012 17:31

Biseksualna Lezbijka je napisao/la:Doživjela sam prosvjetljenje ovaj vikend u vinogradu (negdje oko pol 3 ujutro) kad je jedna cura rekla da su svi popovi
(svećenici na zagorski, op.a.) pederi jer kad na misi kažu "pijte iz ovoga kaleža svi" - piju samo oni, a nama niš ne daju. :!:
PEDERI!!

I ovim ne vrijeđam nikoga. Pogotovo ne pedere.
Vjerujem ti sve!.I sama sam doživjela nekoliko prosvjetljenja u zagorskoj klijeti,a o priviđenjima da i ne govorimo!I ovu subotu kad je berba znam da me čekaju prosvjetljenja,a i priviđenja!

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 11 ruj 2012 19:22

I ja sam pozvana u berbu u petak, al nekako me strah ić tamo jer treba u ponedjeljak stić na obaveze, a imam osjećaj da ne budem ako odem... slika
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

devillzd
Postovi: 12
Pridružen/a: 24 tra 2010 13:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zadar

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la devillzd » 15 ruj 2012 15:35

Vjerujem u Boga, ali ne i u CRKvu.
Bog u kojeg ja vjerujem može biti i oženjen i solo i gay...isto mi je. Ja ga zovem Isus , netko ga zove drugačije...sve to dođe na isto i svi mi vjerujemo u isto samo nismo svi radikalni kao npr. istok.

Aven

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Aven » 17 ruj 2012 00:22

slika

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la Kroacija » 17 ruj 2012 00:48

ja bila danas na m'si. :proud:

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Jeste li vjernice/ci?

Post Postao/la roadkill » 17 ruj 2012 07:05

devillzd je napisao/la:samo nismo svi radikalni kao npr. istok.
Ouch.

OT: Ateist.
bring your mind into my head...

Odgovorite