"sudbina"

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

"sudbina"

Post Postao/la weirdo » 31 ožu 2007 18:02

postoji? ne postoji?
sve je niz slučajnosti? sve ste sami izgradili/zaslužili?
neka viša sila upravlja svime?

razbacajte se na sve strane, najjače bi bilo "primjerima iz stvarnog života" tipa... ne mogu vjerovati kako sam upoznala nekog i stalno se srećemo .... bla.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
kira
Postovi: 384
Pridružen/a: 23 ožu 2007 14:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu negdje na biciklu

Post Postao/la kira » 31 ožu 2007 18:22

evo jedan zgodni citat s kojim se slažem : "Ništa se ne događa slučajno. Postoji jedan Veliki Plan, a unutar toga Velikog Plana bezbrojni mali planovi. Jedan mali plan za svakog pojedinog od nas." by Aldous Huxley :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 31 ožu 2007 18:24

Ne vjerujem u to da je sve zacrtano i neizbježno, već prije u mogućnost izbora.
A ako netko odozgo upravlja ovime ovdje na zemlji, onda je to prilično perverzna viša sila. Kao što kaže Pacino u The Devil's Advocate :
God likes to watch. He's a prankster. Think about it. He gives man instincts. He gives you this extraordinary gift, and then what does He do, I swear for His own amusement, his own private, cosmic gag reel, He sets the rules in opposition. It's the goof of all time. Look but don't touch. Touch, but don't taste. Taste, don't swallow. Ahaha. And while you're jumpin' from one foot to the next, what is he doing? He's laughin' His sick, fuckin' ass off! He's a tight-ass! He's a sadist. He's an absentee landlord.

Avatar
lola
Postovi: 2210
Pridružen/a: 06 sij 2007 16:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu i tamo

Post Postao/la lola » 31 ožu 2007 22:09

svi smo krojači svoje sudbine.. to mi je recimo nekako kontradiktorno,
jer ako je sudbina nešto što je kao neka činjenica već određena, ondak
kako bi mogli to mjenjati(krojiti).. uglavnom ne vjerujem u sudbinu,
malo mi je blesavo da je sve već određeno, al ako uzmemo da je
postojanje jedan ciklus koji se ponavlja beskonačno mnogo puta, onda
sudbina kao postoji, jer se kao već dogodila, al ne vjerujem ni u to, u
biti, svejedno mi dal postoji il ne.

Avatar
fajtericaa
Postovi: 913
Pridružen/a: 01 tra 2007 07:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la fajtericaa » 01 tra 2007 08:12

osobno ne vjerujem u nikakvu visu silu... vjerujem da je ljudima prekrasno vjerovati u to da se sve događa s razlogom i da Bog (ili kako god vec zovete ono stvorenje gore) ima nekakav plan za sve nas....
a u principu svi imamo svoje zivote,i vise manje su svi konci u nasim rukama...i kako si napravimo tako ce nam i biti. jedina osoba koja moze imati veliki plan za nas,smo mi sami...
ali nemam nista protiv toga da ljudi vjeruju u sudbinu i tako to,jer znam dosta ljudi koje je to ucinilo nevjerojatno pozitivnim osobama....

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 01 tra 2007 12:15

spinoza ima neke svoje teorije koje su načelno ok ali malo premračne, nietszche je bio isto na ok putu jebajući ljude u mozak izjavama poput Bog je mrtav (jer ljudi su ga i ubili-isus) , svaka religija ima svoje. kada to zbrojim s onime što vidim, osjetim dešava mi se, banalno mi je i egotripično zaista vjerovati da "imamo konce svojih života u svojim rukama" jer -da, imamo ih, ali nas jebenih 6 milijardi i ti "naši" konci isprepleteni su do amena pri čemu nesvjesno utječemo jedni na druge.
mislim , možeš biti najsposobniji na svijetu, otvoriš firmu sve ide luuudo i odjednom ti je neki pijani kreten zapali krivo lansiranim čikom...ti se tu možeš jedino je... a ne sam utjecat na stvarnost...

opet, ta viša sila, sumnjam da ima sinopsis i razrađuje stvari do detalja, ona te pusti da kreneš nekamo ali s npr. dvije staze a kuda ćeš krenuti samo je tvoja stvar. dali ćeš tamo srest nekoga ... pitanje je sreće i još mnogo faktora.

vjerujem da su prečeste slučajnosti odraz međusobne energije i povezanosti među ljudima. tipa nekoga sanjaš pa ga sretneš.
bla.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
fajtericaa
Postovi: 913
Pridružen/a: 01 tra 2007 07:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la fajtericaa » 01 tra 2007 12:42

u principu samo htjedoh reci ovo...
ti npr ides u trgovinu,i razmisljas kojim ces putem ic.
ako odes jednim putem,srest ces frendicu i otic na kavu,ako odes drugim normalno ces otic u ducan i na izlazu ces srest susjedu...il kaj ja znam. mislim bezvezan primjer sam ti dala,al poanta je u tome da ja ne brijem da je to neka sudbina,nego jednostavno eto.... niz razlicitih okolnosti....
makar ni ne kazem da je to moje razmisljanje ispravno,samo ja tako gledam na to....

Avatar
bambola
Postovi: 882
Pridružen/a: 10 stu 2005 15:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: na turbo maximusu:)

Post Postao/la bambola » 01 tra 2007 14:49

meni se nekako čini da se sve dešava sa nekim razlogom...pogotovo ako idem analizirati neke prošle događaje stvarno mi se čini da je prst sudbine odigrao svoje...sada, da smo krojači svoje sudbine, hm...rekla bi i da i ne...ponekad samo izazivamo sudbinu...a nekada, hm...ma ne znam...
..oooooooooplaa!!!

Avatar
freeda
Postovi: 829
Pridružen/a: 02 stu 2005 14:06
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la freeda » 01 tra 2007 15:05

ja mislim da postoji neka sudbina, ali da nas ona dovede samo do neke tocke u zivotu kad je na nama da odlucimo sta izabrat i kuda krenut. mora je biti jer je netko i nesto htio da se ja npr. rodim bas ovdi, a ne recimo u iranu ili engleskoj. ali ja uvik imam svoju volju da odlucim gdje cu dalje. a to da mi nesto super napravimo pa nam neko sve zasere (primjer s onom firmom gori) moze biti ili pitanje sudbine (mozda srece ili nesrece) ili pitanje tudjih odabira na tocki kada ih je sudbina ostavila da odlucuju sami. tako da se zapravo "sudbina" konstantno ispreplice s nasim vlastitim i tudjim odabirima.

ma kako bilo, htjedoh samo rec da bi mi bilo glupo da postoji neka ultimativno skojena sudbina i da mi onda zivimo po njoj kao da je svijet doslovno pozornica, a mi smo naucili svoj tekst i ne mozemo ga minjat jer redatelj (bog koji ju je skroio) ne da. cemu onda uopce prica o adamu, evi i jabuci? cemu onda uopce dobivanje slobodne volje, sposobnosti razmisljanja i biranja? u tom slucaju bi bog bio zaista prankster i teski sadisticki bolesnik.
back to where i never was

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 01 tra 2007 20:13

sudbina nije šablona.
možda postoji, a možda i ne.....ne povodim se njome.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 01 tra 2007 20:33

više od nekoliko puta mi se dokazalo da ništa nije slučajno.
i skužila sam da kad prepustim bitnije odluke višoj inteligenciji, stvari se dešavaju same od sebe, na najbolji mogući način.
ne bih to nazvala sudbinom, nazvala bih to savršenim tajmingom kojem dopuštam da se desi kada svoj ego i egocentrične želje ostavim postrani.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 02 tra 2007 00:08

tamara3 je napisao/la:. Kao što kaže Pacino u The Devil's Advocate :
God likes to watch. He's a prankster. Think about it. He gives man instincts. He gives you this extraordinary gift, and then what does He do, I swear for His own amusement, his own private, cosmic gag reel, He sets the rules in opposition. It's the goof of all time. Look but don't touch. Touch, but don't taste. Taste, don't swallow. Ahaha. And while you're jumpin' from one foot to the next, what is he doing? He's laughin' His sick, fuckin' ass off! He's a tight-ass! He's a sadist. He's an absentee landlord.
you can't beat that :klanjase:klanjase:
zvir i bestimja.

Avatar
mala_od
Postovi: 1274
Pridružen/a: 18 pro 2006 11:41
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la mala_od » 04 tra 2007 13:16

već par puta rečeno...moje mišljenje je također da se ništa ne događa bez razloga
i da nas svaki izbor dovodi do nekih prijelaznih postaja koje nas ili guraju na bolje ili na gore (zavisi o izboru), al na tim postajama imamo filing da je slijed događaja bio neizbježan...i da je tako moralo biti
osobno mislim da nam neke stvari ipak jesu suđene...samo je stvar koje metode i koliko vremena nam treba da dođemo do tih stvari
Zaključak večeri: piva + jagode + šlag = zakon kombinacija...ja nisam imala želučanih tegoba

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 05 tra 2007 09:30

eto, na tu temu ima film "run,lola,run" koji se poigrava s istim dogadjajima ali s pocetnim kasnjenjem od par minuta i raznim "sudbinama" koje izlaze iz toga. super film.
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

spark
Postovi: 428
Pridružen/a: 27 tra 2007 13:06

Post Postao/la spark » 27 tra 2007 21:36

Malena je napisao/la:eto, na tu temu ima film "run,lola,run" koji se poigrava s istim dogadjajima ali s pocetnim kasnjenjem od par minuta i raznim "sudbinama" koje izlaze iz toga. super film.


odličan film :thumbup:


definitvno se slažem sa weirdo da postoji neki zadani okvir unutar kojeg takoreći sami upravljamo sudbinom
so long.

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 09 svi 2007 13:04

well..i fizika nam govori istu stvar.. ne da samo krojimo svoju sudbinu vec i citav svijet oko sebe..ono,znate, ona jadna macka koja nije ni mrtva ni ziva,tj. i mrtva je i ziva dok ne zaviris u kutiju..
postoje okviri.. ali ih sami stvaramo.. i kombiniramo s drugim okvirima, uklapamo, preklapamo i mijesamo u nove i uvijek nove patterne. jedino što je konstantno jest njihova promjenjivost.
liquid running...

Avatar
mess'iah
Postovi: 956
Pridružen/a: 10 tra 2007 23:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na duši

Post Postao/la mess'iah » 09 svi 2007 13:35

:confused: Schrödingerova mačka ako se ne varam.
OT: kod mene je sve slučajno. :D

Avatar
rijetka ptica
Postovi: 277
Pridružen/a: 20 stu 2005 00:14
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: lokativna
Kontakt:

Post Postao/la rijetka ptica » 09 svi 2007 14:18

bas njegova. :D
i kakva je raspodjela te slucajne varijable? :D
liquid running...

Avatar
crispy
Postovi: 955
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Re: "sudbina"

Post Postao/la crispy » 09 svi 2007 14:46

weirdo je napisao/la:postoji? ne postoji?
mislim da upravo zivim sudbinu
... zauvijek promijenilo se sve ... odjednom ti ...
slika

I opet sam oživija imam force se borit
sad živim za taj osjecaj za ljubav izgorit

Avatar
mess'iah
Postovi: 956
Pridružen/a: 10 tra 2007 23:26
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na duši

Post Postao/la mess'iah » 09 svi 2007 17:15

rijetka ptica je napisao/la:bas njegova. :D
i kakva je raspodjela te slucajne varijable? :D
:o vidiš?! nikad o tom nisam razmišljala. pojma nemam. :D

Avatar
rainbow1
Postovi: 855
Pridružen/a: 05 lip 2007 17:57
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la rainbow1 » 12 lip 2007 11:31

što na umu to na drumu...

spice81
Postovi: 118
Pridružen/a: 12 lip 2007 17:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la spice81 » 23 lip 2007 14:30

sve je slučajno ali isto tako ima svoj razlog :aha:
da i ja malo pametujem.....

Avatar
lacrima
Postovi: 45
Pridružen/a: 23 kol 2007 00:32

Post Postao/la lacrima » 23 kol 2007 17:38

Sudbina ne postoji nego niz slučajnosti ...

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: "sudbina"

Post Postao/la phos » 01 lip 2010 17:29

vjerujem u sudbinu i da mi samo određujemo kojim putem će doći do realizacije,a ishod je odrđen unaprijed.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

michelle

Re: "sudbina"

Post Postao/la michelle » 05 lip 2010 14:06

na sudbinu ne gledam kao na nešto predodređeno, nego kao logičko poklapanje niza okolnosti u kojima smo se sami svojim djelovanjem i odlukama ili slučajno našli... prije kao normalan slijed stvari ili uzročna posljedica... jedino me bune ti proroci, njih ne znam protumačit mada bi ih možda i mogla kada bih probala... palo mi na um sada ono samoispunjavajuće proročanstvo :sarkasticna:
brijem da su to samo pojedinci koji su u stanju vidjeti sadašnje uzroke koje vode k nekoj posljedici...

Avatar
blueeyes
Postovi: 168
Pridružen/a: 20 svi 2010 14:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: "sudbina"

Post Postao/la blueeyes » 05 lip 2010 17:50

dogodilo mi se više puta da jednostavno neke stvari nemogu odraditi..maaa tipa putovanje koje se otkazuje 3, 4 puta zbog neke gluposti i svaki put nakon otkaza se pokaže da je dobro da nisam išla jer se neko sranje desilo...takve neke ..

lia
Postovi: 2905
Pridružen/a: 19 sij 2010 11:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: "sudbina"

Post Postao/la lia » 06 lip 2010 23:03

PUTOVANJE DUŠA
O životu između života
Michael Newton

Ta knjiga je malo promjenila pogled na život poslje smrti itd... ali po svemu sudeći pod hipnozom sami se vraćamo u prošli život.
Ovo što kažete da imate osjećaj kao da ste neku osobu već upoznali, zapravo je i moguće... što bi se reklo; poznat mi je taj sjaj u oku... jer kako ovaj doktor objašnjava sve smo već vidjeli prije nego li smo izabrali svoj život. Scaryyyy :luda:
Proćitajte knjigu, ima i Sudbina duša...
Gay dear? Who dear, me dear, no dear, ooooo dear...
There is always an option...:mjuza:slika

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: "sudbina"

Post Postao/la phos » 06 lip 2010 23:07

Lia je napisao/la:PUTOVANJE DUŠA
O životu između života
Michael Newton

Ta knjiga je malo promjenila pogled na život poslje smrti itd... ali po svemu sudeći pod hipnozom sami se vraćamo u prošli život.
Ovo što kažete da imate osjećaj kao da ste neku osobu već upoznali, zapravo je i moguće... što bi se reklo; poznat mi je taj sjaj u oku... jer kako ovaj doktor objašnjava sve smo već vidjeli prije nego li smo izabrali svoj život. Scaryyyy :luda:
Proćitajte knjigu, ima i Sudbina duša...
obje odlične.
možda je lakše shvatiti ako se prvo pročita putovanje duša.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: "sudbina"

Post Postao/la komad kruha » 25 lip 2010 14:58

jedna me Romkinja zaustavila na cesti jer je na mojem licu vidjela da me u slijedećih 40 dana čeka velika sreća, pa mi je to odlučila reći (da sreća ne prođe mimo mene, vjerojatno). s obzirom da je bila simpatična, dobila je sve moje kovanice. nije baš bila time zadovoljna :/
kaj te hiče?

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: "sudbina"

Post Postao/la komad kruha » 27 lip 2010 10:27

primjećujem veliki interes za galopirajuću mi sreću :D


crko je auto (vjerojatno ga više neću niti popravljati)
crkla je veš mašina (majstor još nije rekao svoje)
u minusu sam do maksimuma, a plaća tek za dva tjedna.


neš' ti sreće..... gdje li je samo do sada bila?
kaj te hiče?

Odgovorite