Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Tko smo mi u svemiru, kamo idemo, koji je smisao života, jesu li teorije zavjere istinite, što bi mogao značiti vaš noćašnji san i je li to sve na rubu onostranog?
Odgovorite
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la tamara3 » 19 vel 2010 12:51

http://www.net.hr/planet-x/page/2009/11/30/0878006.html

Ruski znanstvenici vjeruju kako su za susrete s duhovima i tajanstvene nestanke ljudi kriva vrata koja vode u paralelni svijet. Ta vrata se otvaraju na različitim mjestima, uglavnom spontano, dok su na nekim mjestima stalno otvorena i služe kao portali u paralelni svijet.
Živimo u trodimenzionalnom svijetu gdje se sve mjeri visinom, širinom i duljinom, no znanstvenici vjeruju da ima više dimenzija, što potvrđuje i teorija struna u modernoj fizici.
Dr. fizike Aleksej Basiljevič vjeruje kako postoji i do 26 dimenzija koje ne možemo vidjeti, a dosad ih nismo mogli potvrditi ni kroz brojne eksperimente.


Jest da je vijest stara tri mjeseca, ali nema veze, ajmo se zabavit malo za promjenu.
Vjerujete li u to i imate li kakvih iskustava s tog područja?

Avatar
apsurdna
NullPointerException
Postovi: 300
Pridružen/a: 22 sij 2010 19:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Mojave Wasteland

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la apsurdna » 19 vel 2010 13:13

bas sam neki dan gledala dokumentarac o tome na jednom od discoveryja. ja na ovoj temi ostajem pri standardnom agnostickom stajalistu. ne kazem da je neistina, niti da je nemoguce. nismo mi ni svjesni sto sve ovaj svijet ima i sto je sve oko nas. sposobni smo dozivjeti samo malen dio njega. i nema ljepse stvari nego otkriti postojanje neceg novog.
ova teorija o "crvotocinama" stoji, znam da se bermudski trokut navodi kao takvo mjesto. do toga su dosli teorijom o crnoj rupi da sve sto udje mora negdje izaci, a takva mjesta izlaza zovu se bijele rupe, tamo se space junk skuplja :p (to je sve iz dokumentarca, kako sam si pametna).
za ove ljude sto tvrde da su doputovali iz paralelnog svijeta iliti da su, da kazem, translocirali.. pa neznam.. ako je vjerovati toj teoriji, onda je vjerovat ljudima.. ako ne.. plesi i sumnjaj u svijet :) tako znanost nastaje
We can afford all we need, we cannot afford all we want.
Torta je laž.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la Hidden_soul » 19 vel 2010 14:51

Navodno su u podrucju Bermudskog trougla najvise izrazena ta vrata u taj paralelni drugi svijet i citala sam u nekoj knjizi da svi ti ljudi koji nestaju u tom podrucju zapravo ne umiru i nista, samo bivaju odvuceni u drugi/paralelni svijet, naravno svijet duhova, u kojem je puno toga slicno nasem svijetu.
Primjerice u knjizi stoji da se i tu mogu ozeniti, da mogu raditi za nekoga, da mogu njima sluziti ali da su u vecini slucajeva oni sami sluge i sl.

E sad ne znam, meni je knjiga to jako lose obradila, to povezivanje Bermudskog trougla i paralelnih vrata u druge svjetove, ali ne bih mogla cvrsto negirati postojanje neceg paralelnog sa nama.
Sad hocemo to zvat duhovi ili babaroga, sasvim je svejedno. Oko nas je toliko energije, sto mrtve, sto one koja je stalno u pokretu, nemoguce bi bilo da se to ne odrazava negdje.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la tamara3 » 19 vel 2010 14:56

Možda griješim, ali kaj nisu riješili zagonetku Bermudskog trokuta u smislu da tamo nisu našli ništa nadnaravnog?

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la Hidden_soul » 19 vel 2010 14:58

Fakat ne znam, zadnji put kad sam tamo bila, imala sam podanike i kraljevstvo, ne znam da su ustanovili da sam si to umislila samo :D
To me ne bi usrecilo.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la call_me » 19 vel 2010 16:48

cim krenem vjerovat nemrem spavat. i vrlo cvrsto krenem vjerovat i to je vrlo vrlo sick even for me.
zato se ne pacam u tematiku. jer naprosto nemam vremena da ne spavam nocima radi pizdarija.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la komad kruha » 19 vel 2010 19:58

kako sam ja poželjela ta vrata kada mi se ono auto pokvario na onoj jebenoj ledari!
a tek kada mi je jedna cura na poziv za kavu odgovorila da mora ići doma jer dugo nije vidjela svog psa...

i još, i još, i još ......

ako ta vrata i postoje, ne pojavljuju se onda kada ih trebaš!!!! :x
kaj te hiče?

Avatar
apsurdna
NullPointerException
Postovi: 300
Pridružen/a: 22 sij 2010 19:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Mojave Wasteland

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la apsurdna » 19 vel 2010 20:35

komad kruha je napisao/la:ako ta vrata i postoje, ne pojavljuju se onda kada ih trebaš!!!! :x
to bi se protivilo murpheyjevim zakonima :)
We can afford all we need, we cannot afford all we want.
Torta je laž.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la far out » 19 vel 2010 20:38

ukinut cu ti maxtv.

donʹt panic
Postovi: 26
Pridružen/a: 12 vel 2010 16:35

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la donʹt panic » 19 vel 2010 23:28

Ovo me podsjetilo na Pullmana i 'Njegove tamne tvari' :inlove:

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la jpeg » 19 vel 2010 23:41

oduvijek mi je plan da kad ostarim sjedem u brodic i odvezem se do bermudskog pa da vidim sta ce se desit :)

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la phos » 02 srp 2010 07:57

tamara3 je napisao/la:Možda griješim, ali kaj nisu riješili zagonetku Bermudskog trokuta u smislu da tamo nisu našli ništa nadnaravnog?
ima oko 5 teorija (kolko ja znam) vezanih za trokut,ali sve teorije okupljaju jake suparnike,pa se samaraju "dokazima" i sve skup djeluje jako zbunjujuce.
meni je bila jos najinteresantnija ona koja povezuje dogadaje sa polozajem zvijezda (polozaj zvijezda-magnetsko polje...).
sto i ima smisla buduci da nije stalno aktivan,a to objasnjava i sumaglicu.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
jane connor
Postovi: 671
Pridružen/a: 27 lip 2010 00:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la jane connor » 02 srp 2010 09:04

Ima tu nešto,naš prof iz fizike je frik za takve stvari,pa nam je puno toga pričao i objašnjavao...i teoriju struna i paralelne svjetove i više dimenzija....po njemu,a mislim da se kuži u to ovo je svijet 3+1 dimezija...ova +1 je vrijeme,i ono postoji u fizici kao dimenzija i tako se proučava....a dimezije..mislim da ih ima više,da,i da se može putovat preko portala ( kad sam bila mala,bojala sam se toga ),samo naravno,još ne znamo gdje su točno i kako ih kontrolirati,a kolko je lud ovaj svijet,jednom bi i mogli....za teoriju struna ću možda pričat kasnije,sad moram ić doručkovat,počinjem filozofirat XD ,nemojte mi zamijeriti,rano mi je :sramise:
"Any fool can risk her life. It takes a hero to risk her heart"
Don't just think,FIGHT!

Avatar
jane connor
Postovi: 671
Pridružen/a: 27 lip 2010 00:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la jane connor » 02 srp 2010 09:50

ot...taj isti prof je zadavao zadatke sa klingoncima i sedmom od devet...i morao 10 puta ponavljat zadatak i spelovat KLINGONAC XD good timesXD
"Any fool can risk her life. It takes a hero to risk her heart"
Don't just think,FIGHT!

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la pihach » 02 srp 2010 10:50

far out je napisao/la:ukinut cu ti maxtv.
:pivo: :pivo:

ot. vjerujem samo u male zelene

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la Zita » 02 srp 2010 14:45

totalni Fringe scenarij
svidja mi se
mogu vjerovat u takvo nesto
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la komad kruha » 02 srp 2010 18:27

moj profesor fizike je umro. nije bio maštovit. zvao se josip.

ot. zašto ljudi kada raspravljaju o tim svjetovima koje nitko nije vidio, pa snimio i pokazao nam da svi znamo kako je to zaista ... uvijek misle da je tamo nešto grozno???

možda je paralelan svijet baš onakvo mjesto kakvo bi ovaj svijet bio da nam se želje ostvaruju....
kaj te hiče?

Avatar
In vino veritas
Postovi: 36
Pridružen/a: 09 vel 2016 15:36
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la In vino veritas » 22 vel 2016 23:09

Lako za duhove, nego tko ce meni objasnit, gdje meni nestaju carape???
Folks, I hate to spoil your fun but-there’s no such thing as rights, okay? They’re imaginary. We made them up! Like the Boogie Man, the Three Little Pigs, Mother Goose, sh*t like that. Rights are an idea, they’re imaginary, cute idea, but that’s all, cute, and fictional.They’re privileges, that’s all we’ve ever had, a bill of temporary privileges.

Avatar
zwarte paard
Postovi: 4263
Pridružen/a: 06 vel 2015 12:23

Re: Otkriven misterij nestanaka ljudi i susreta s duhovima

Post Postao/la zwarte paard » 16 kol 2016 08:59

kako gdje ti nestaju carape, kradu ih duhovi iz ves masine!
vrate ih kada sve carape bez para stavis u istu vrecicu i nakon tri mjeseca vidis da carape...MAGIC imaju svoj par :D

mislim da paralelne realnosti postoje.
vrata su mi malo smijesna, nije da zbog toga zelim njima proletiti i igrati se sa nekim bebacima vanzemaljcima. fino mi je biti glupom i neprosvecenom po tom pitanju. koliko ljudi u hr nestaje mozemo napraviti door turizam. fino za cvjetanje kriminala. mozda se moze i neka provizija fina scepati.

duhovi, vise ih se ne bojim. koji k imaju ometati? to je kao kada dosadni ljudi ne znaju kada trebaju otici. kada ja budem duh sjedicu na krosnji drveta i coolirati na vjetru ako zakasnim proletiti kroz taj tunel s ozirom da se tunela malo bojim. mogli su nesto ljepse smisliti za kraj za nas poluklaustrofobicne.
niko nije kriv, al' je neko zajeeeee..Bo bo Bo bo Bo bo BO

Odgovorite