Biciklizam

Kutak za aktivne i pasivne sportašice.
Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Biciklizam

Post Postao/la Moloko » 06 srp 2017 09:45

Cure thanks za komentare. :)

Jučer sam gledala novu tj.moderniju verziju Ponya sa 6 brzina ali nekako mi je čak..premali? Ne znam ali nešto mi se ne sviđa kod njega.

Sto se tiče vrste preferiram nesto između gradskog i sportskog. Jel postoji takvo nesto? :D Mislim uglavnom cu ga koristiti za grad i tako neke ne jako dugacke relacije.

Visoka sam cca 163, budžet je recimo do cca 2500kn,uzela bih novi bicikl.
Slobodno dajte par prijedloga ako negdje naiđete na nešto dobro. Bitni su mi rama i kotači,da to nije preveliko. :D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

kalash
Postovi: 73
Pridružen/a: 26 svi 2017 12:04

Re: Biciklizam

Post Postao/la kalash » 06 srp 2017 23:58

Moloko je napisao/la:Sto se tiče vrste preferiram nesto između gradskog i sportskog. Jel postoji takvo nesto? :D Mislim uglavnom cu ga koristiti za grad i tako neke ne jako dugacke relacije.
postoji, postoji :D ti si savršena publika za trekking bicikl koji te po gradu neće ograničavati (kao što bi te recimo ograničavao mtb koji nipošto nije za tvoje potrebe), a u isto vrijeme imaš bicikl s kojim se možeš i maknuti s asfalta ako to poželiš.

što se tiče veličine kotača, mrvicu su već od 26 inča, ali mislim da će ti to već nakon par vožnji postati prednost jer ćeš lakše održavati brzinu na biciklu. a veličina rame za tvoju visinu po meni s, odnosno 15", eventualno 16". naravno, što god odabereš, treba i isprobati da vidiš jel to to.

i da, uzmi u obzir da ti treba i nešto dodatne opreme, prvenstveno zaštita bicikla od krađe - za početak, preskoči sve sajle i kupi ulock. imaš u decatlonu dobar ulock od ojačanog čelika za cca 200 kn.

linkat ću ti kasnije neke modele bicikala koje možeš uzeti u obzir, moram sad spavati :)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Biciklizam

Post Postao/la jpeg » 07 srp 2017 01:50

i kaciga!
Ma treba ti elektricna bodljikava zica koja na pipkanje izbaci dim suzavca.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Biciklizam

Post Postao/la Moloko » 07 srp 2017 05:02

Joooj jučer sam našla nešto sto mi se sviđa:

http://www.peloton.hr/hr/grad/1777-dema ... -2017.html

:touched:

Jel ima ovo čudo brzine? Nije navedeno. :D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Biciklizam

Post Postao/la slapa » 07 srp 2017 07:31

^
nema.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
WinteRR
Postovi: 435
Pridružen/a: 18 sij 2014 22:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo
Lokacija: Germanija
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la WinteRR » 07 srp 2017 21:03

mislim da za tvoj budzet nema bas nekog kvaliteta......sto ce reci da dobijas manje vise istu stvar i za 150 i za 300 evra. Sto se tice zastite, nema pomoci ako neko zeli da ukrade bas tvoj bicikl. Najbolje ga ne ostavljati nigde bez nadzora.
Za koji god da se odlucis, nemoj porucivati online, vec idi u radnju i isprobaj...imas pravu na probnu voznju negde ispred radnje ili gde vec postoji mogucnost. Gledaj pre svega da da ti je sediste udodbno, kao i da ti je polozaj tela odgovarajuci....da ti ne budu preterano savijena ledja i udaljen volan i obavezno obrati paznju na dimenzije tj. raspon istog ---- znacice ti mnogo prilikom voznje.
Glupost je okrugla, nema ni pocetak, ni kraj!

kalash
Postovi: 73
Pridružen/a: 26 svi 2017 12:04

Re: Biciklizam

Post Postao/la kalash » 07 srp 2017 21:29

pa nije baš tako strašno, da se naći pristojan biciklić za tu cifru koju je moloko navela. a što se tiče zaštite, itekako ima pomoći i navela sam je u prethodnom postu. dobar u-lock (dakle, brava koja se ne obija primitivnim metodama + dvostruko zaključavanje + ojačani čelik) će uz ispravnu metodu zaključavanja (rama + stražnji kotač + fiksiran objekt) zaustaviti 99,9% lopova, a i taj 0,1% koji bi možda i mogao izvesti pothvat neće gubiti vrijeme i resurse na bicikl od 2500 kn.

ovo ostalo se manje-više slažem, iako je logično da će moloko teško moći sama na prvu procijeniti kako to sve treba biti. zato bi angažiran prodavač mogao biti od velike koristi tu u startu.

no, da ne duljim, evo ponude iz par zagrebačkih dućana:

https://markoprojekt.com/proizvodi/bici ... l-treking/

https://rog-joma.hr/bicikli_pregled.php ... &namjena=4 (meni osobno su ovi trekovi 7.0 fx zanimljivi npr, iako su malo iznad budžeta)

http://tct-author.hr/tct/bicikli.php?f=&g=1 (ovaj author linea recimo)

Avatar
WinteRR
Postovi: 435
Pridružen/a: 18 sij 2014 22:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo
Lokacija: Germanija
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la WinteRR » 07 srp 2017 22:21

ufffff...ne mogu nikako da se slozim sto se kradje tice.....ako je nekom za oko zapao tvoj bicikl, nema te brave, ponavljam, neeemaaa...koja ce ga spreciti da ukrade. bicikla se kradu u celoj evropi i to 24h dnevno...i zakljucana i ona koja to nisu....to je veliki biznis na zalost... imala u lock ili sajlu, najvaznije gde i na koliko dugo ostavlja bicikl.....u lock se da iseci testerom, a mnogo brze i lakse brusiliciom. bicikl nikako ne ostavljati u mracnim i pustim ulicama.sto se tice slusanja prodavca, tj saveta prilikom kupovine i da i ne.....ne moze niko da te posavetuje da li ti je bicikl udoban i da li ti je polozaj ruku odgovarajuci.

obrati paznju na tezinu rama, ali i komplet bicikla.....oni i sa alu ramom se krecu od 14 do 18kg....celicni ram je nesto tezi, ali taj bicikl bi bio nesto jeftiniiji. ne verujem da ima ista grafitno u tom rangu cena.
Glupost je okrugla, nema ni pocetak, ni kraj!

kalash
Postovi: 73
Pridružen/a: 26 svi 2017 12:04

Re: Biciklizam

Post Postao/la kalash » 08 srp 2017 11:02

zdrava doza opreza je pozitivna stvar, ali otišla si u neke teške paranoje i iznimno nategnute scenarije. ponešto si se informirala, da, ali izjednačavanje sajlica i u-lockova od, ponovit ću evo i treći put, ojačanog čelika mi ukazuje da nisi dovoljno. kakve flekserice u mračnim uličicama? kakve karbonske rame na biciklima od 2500 kn? djevojka samo pokušava kupiti bicikl za po gradu. od toliko mudrovanja na kraju neće biti puno pametnija nego što je bila.

@moloko, mogu još samo dodati da bi veliki plus bio da kotači imaju duple obruče, trajniji su. ako te još nešto zanima, slobodno pitaj u inbox.

Avatar
sarcastic
ex ~lacrymosa~
Postovi: 71
Pridružen/a: 11 svi 2013 05:43
Spol/rod: žensko
Lokacija: nebu pod oblacima

Re: Biciklizam

Post Postao/la sarcastic » 08 srp 2017 11:59

Moju kramu od soma i pol su ukrali iz podruma. Zaključanog. Gdje je bio u šupi s lokotom. Zaključan. Sajla. Zaključana. I još je zgrada bila, you guess it? Zaključana.
Tako da,ako hoće ukrast će ga, slažem se. Zato je sadašnji u stanu. Pa nek ga od tamo ukrade mamicu mu...
Silence is golden.
duct tape is silver.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Biciklizam

Post Postao/la Moloko » 08 srp 2017 17:03

Cure hvala vam za pomoć. :)

Otići ću pogledati na par mjesta bicikle jer kao što ste i same rekle-slike su jedno ali ipak osjecaj kad isprobas bicikl je nesto drugo.

Postam vam ovdje sliku ako kupim nešto pametno.

A i ako i ne kupim pametno. :D
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Biciklizam

Post Postao/la jpeg » 08 srp 2017 17:24

Ma nemoj ni kupovat :d

kalash
Postovi: 73
Pridružen/a: 26 svi 2017 12:04

Re: Biciklizam

Post Postao/la kalash » 08 srp 2017 18:20

sarcastic je napisao/la:Moju kramu od soma i pol su ukrali iz podruma. Zaključanog. Gdje je bio u šupi s lokotom. Zaključan. Sajla. Zaključana. I još je zgrada bila, you guess it? Zaključana.
Tako da,ako hoće ukrast će ga, slažem se. Zato je sadašnji u stanu. Pa nek ga od tamo ukrade mamicu mu...
Pa iz šupa se krade najviše. Tamo nitko ne dolazi noću, ne čuje ih se i ne vidi, imaju vremena da pregledaju ponudu i odaberu si što im odgovara. To uglavnom bude u dosluhu s nekim od susjeda tko otključa sve lopovu. A sajla je recept za katastrofu, to ne vrijedi ni tog papira na kojem je račun isprintan. Ali za ostavljanje po gradu tijekom dana u-lock (ne bilo koji, opet) je sasvim legitimno rješenje.

@moloko, sretno s potragom, nadam se da ćeš pronaći nešto po svojoj mjeri :)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Biciklizam

Post Postao/la jpeg » 08 srp 2017 18:28

ali, bilo je na skivrenu kameru prosle godine na trgu kako lik govori ljuto da je izgubija sifru/kljuc, a mora maknut bajs da mu ga ne ukradu. Mislin, ionako je ne moze ostavit vjecno tu i mora je brusilicu oslobodit. Pa je pita obliznje kafice malo struje za to :d
Kamera pokazuje policajce i cuvare kako bi mu i pomogli al nemaju pojma sa alatom :d al zao im je svima njega kako sad jebiga mora ic u trosak sa novim lokotom.

kalash
Postovi: 73
Pridružen/a: 26 svi 2017 12:04

Re: Biciklizam

Post Postao/la kalash » 08 srp 2017 18:59

ja sam jednom vidjela video u kojem je lik nenaoružan opljačkao banku ;)

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Biciklizam

Post Postao/la ariadne » 08 srp 2017 19:05

Ja sam vidjela jedan u kojem je neki lik pokušao opljačkat sex shop pa su ga otjerali dildom.

(Jel ovo oftopik sad?)
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Biciklizam

Post Postao/la ariadne » 08 srp 2017 19:09

Al srsly sad, mislim da sam negdje na netu vidjela lokot koji ispušta odvratan smrad kad ga pokušaju prerezat. To je... maštovito. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
WinteRR
Postovi: 435
Pridružen/a: 18 sij 2014 22:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo
Lokacija: Germanija
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la WinteRR » 08 srp 2017 23:57

kalash je napisao/la:zdrava doza opreza je pozitivna stvar, ali otišla si u neke teške paranoje i iznimno nategnute scenarije. ponešto si se informirala, da, ali izjednačavanje sajlica i u-lockova od, ponovit ću evo i treći put, ojačanog čelika mi ukazuje da nisi dovoljno. kakve flekserice u mračnim uličicama? kakve karbonske rame na biciklima od 2500 kn? djevojka samo pokušava kupiti bicikl za po gradu. od toliko mudrovanja na kraju neće biti puno pametnija nego što je bila.

@moloko, mogu još samo dodati da bi veliki plus bio da kotači imaju duple obruče, trajniji su. ako te još nešto zanima, slobodno pitaj u inbox.

pa ja tebe dete ne mogu, a da ne prokomentarisem.....teorija, nece niko bajs od 300 evra, sta tu ima da se krade i moze da prodje samo kod nekog ko misli da bicikla kradu klinci iz kraja.....bicikla kradu organizovane bande, koje se samo time i bave i da, hoce i bajs od 150 i od 300 evra, jer tesko da onih od preko 1000 ima na ulicama....tako da se i kradu bicikli u cenovnom rangu od 200 do 400....tavki se najlakse i preprodaju.
druga stvara....ocigledno je da se u celik ne razumes, pa verujes da u lock od 25 evra moze da sacuva bicikl...meni je jako tesko da poverujem da za tih pomenutih 25 evra, postoji u lock od alatnog celika.........ali ok, ja se u svoju struku inace slabo razumem...... :sealedlips:
Glupost je okrugla, nema ni pocetak, ni kraj!

kalash
Postovi: 73
Pridružen/a: 26 svi 2017 12:04

Re: Biciklizam

Post Postao/la kalash » 09 srp 2017 00:04

slobodno ti komentiraj i nazivaj me djetetom, ali bahatost ne daje težinu tvojim argumentima. sve dok je bicikala vezanih sajlicama i bicikala koji nisu ispravno osigurani, bicikl od 2500 kn ispravno vezan u-lockom je siguran. ne pričamo o nekoj egzotici sad za koju bi se možda i isplatilo vaditi tešku artiljeriju. i umjesto da eventualno pitaš o kakvim se to u-lockovima radi i pritom ponešto i naučiš, ti ideš s nekim omalovažavajućim pretpostavkama koje nisu dostojne civilizirane rasprave. tak se ne bumo razgovarale.

Avatar
WinteRR
Postovi: 435
Pridružen/a: 18 sij 2014 22:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo
Lokacija: Germanija
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la WinteRR » 09 srp 2017 00:11

tvoja reakcija i komentari tipa "ja sve znam, drugi nemaju pojma i sta tu sad neko ima da bude protiv mojih preporuka" te je svrstala u grupu dece....i ko uopste kaze da razgovaramo?
Glupost je okrugla, nema ni pocetak, ni kraj!

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Biciklizam

Post Postao/la degenereginald » 09 srp 2017 00:39

Nemojte da vas ja u-lockam sad. #budimo_uvijek_ot
:ubergeek:
I have no money and I have to scream.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Biciklizam

Post Postao/la Moloko » 11 srp 2017 18:20

Samo da se javim da sam od danas postala sretna vlasnica ovog "mališana":

http://www.peloton.hr/hr/grad/1431-dema ... -2016.html

:touched: :touched: Moj je samo drugačije boje. :touched:
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
WinteRR
Postovi: 435
Pridružen/a: 18 sij 2014 22:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Ostalo
Lokacija: Germanija
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la WinteRR » 11 srp 2017 21:53

najs...nek je sa srecom :)
Glupost je okrugla, nema ni pocetak, ni kraj!

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Biciklizam

Post Postao/la Little N » 13 srp 2017 19:18

Moloko je napisao/la:Samo da se javim da sam od danas postala sretna vlasnica ovog "mališana"
Izdala si Pony? o.O

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Biciklizam

Post Postao/la Moloko » 13 srp 2017 22:11

Little N je napisao/la:
Moloko je napisao/la:Samo da se javim da sam od danas postala sretna vlasnica ovog "mališana"
Izdala si Pony? o.O

Nisam samo sam ga dala tj.vratila mami pa ce ga ona voziti. :D

Jako sam se zaljubila u ovog "mališana" i nisam mogla odoljeti. :touched:
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Odgovorite