Anketa o vjernosti u vezama

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la tamara3 » 12 sij 2012 22:15

Zamoliše nas da im pomognemo u anketi o vjernosti u vezama. Na linku stoji sljedeće:

Upitnik koji je pred Vama nastao je s ciljem prikupljanja podataka u svrhu izrade seminarskog rada, studenata Filozofskog fakulteta iz kolegija Sociologija spolnosti, o konceptu vjernosti u vezama.
Ispunjavanje upitnika je posve anonimno. Prikupljeni podaci bit će korišteni samo u svrhu izrade seminarskog rada, a uvid u dobivene podatke imat će samo provoditelji i mentori ovog istraživanja za potrebe znanstvenih analiza. Vaši podaci će automatski, od strane programa, biti unešeni pod šiframa i nikome neće biti poznat njihov identitet, a opcije praćenja IP adresa kao usluge su isključene kao i mogućnost pamćenja e-mail adresa. Upitnik je dobrovoljan te u bilo kojem trenutku možete odustati. Originalni podaci čuvat će se za vrijeme trajanja ankete i obrade podataka, a nakon toga će se brisati.

A link je:

http://kwiksurveys.com/online-survey.ph ... _vjernosti

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2012 08:31

fora je anketa, premda su mi neka pitanja malo nespretno formulirana...

evo na.. sad sam opet počela razmišljati da li je bezveno tipkanje s nekim prevara...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la tamara3 » 13 sij 2012 08:34

Ne znam, ja sam samo prenijela :).

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la bašja » 13 sij 2012 08:40

J.Fe je napisao/la: evo na.. sad sam opet počela razmišljati da li je bezveno tipkanje s nekim prevara...
u anketi uvijek kaže tipkanje s nekim ko ti se/mu/joj sviđa, ne samo tipkanje
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2012 08:42

ma znam... ali baš sam neki dan imala diskusiju s frendom glede toga...
njemu cura stalno kvoca zato što tipka s jednom frendicom na g-talku. ja kažem da je to normalno - kaj - on je na poslu - ta frendica isto - tipkaju - čuju se - pa ne bare se.. ali ovoj to nije normalno i maltene dovodi vezu u pitanje radi toga.. :roll:

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la bašja » 13 sij 2012 08:55

po mojemu nije nikakav problem, ako mu je g-talk frendica samo frendica. A sad, jel ima problem u to uvjeriti svoju curu zato jer je ona jako ljubomorna ili zato što s razlogom sumnja da je frendica samo frendica, u to se ne bi štela mešat :)
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Plague

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la Plague » 13 sij 2012 09:00

ja se ne mogu zamislit u vezi u kojoj mi netko brani ili negoduje jer se dopisujem s nekim. niti sam sama to ikad radila. pogotovo nakon što se jasno objasni da prema toj osobi nemam nikakve namjere. strahotica. :heartbreak:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la Kroacija » 13 sij 2012 11:42

to dopisivanje... :shakinghead: uvijek je rijec o povjerenju. u little bitch gore imam jako povjerenja i ne pada mi na pamet da se bari s nekom tamo pickom iz garesnice ili daruvara. jer znam da je toliko fer da bi me obavijestila da je :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2012 11:54

ma meni je to s dopisivanjem debilana! ak te netko hoće varat varat će.. brijem da ova ima problema s povjerenjem i dok se sama ne posloži u glavi, neće se ni njihova veza posložit...

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la Jadzia Dax » 13 sij 2012 13:27

ništa nije bed dok ne ode s drugom u postelju (ne mislim na spavanje, nego na aktivniju radnju, jel), eh, onda je problemčić

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la ariadne » 13 sij 2012 15:04

Jadzia Dax je napisao/la:ništa nije bed dok ne ode s drugom u postelju (ne mislim na spavanje, nego na aktivniju radnju, jel), eh, onda je problemčić
Znači ne bi ti smetalo ako su emocionalno povezani? Mogu pričat o svemu i svačemu i povjeravati se jedno drugome o bilo čemu, bilo kada, a da se nikad nisu ni dotakli praktički? :D

Jer meni je koncept emocionalne nevjere puno zanimljiviji za proučavanje. Fizička nevjera je već toliko puta prožvakana da mi se diže kosa na glavi. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2012 15:07

A. pa đe si ti? :D

meni je emocionalna prevara puno gora stvar.. oprostila bi jednu noć sexa prije nego pet večeri ljubljenja ili samog druženja za ruke i šetnjice...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la ariadne » 13 sij 2012 15:24

Šta ja, di si ti? :D

Ljubljenje se isto broji u fizičku prevaru ili ne? A držanje za ruke ne znam, ove današnje balavice se drže za ruke i sa svojim frendicama i sjede jedna drugoj u krilu u tramvaju, više ništa ne znam. :lol:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la Fusion » 13 sij 2012 15:27

J.Fe je napisao/la:oprostila bi
Ne vjerujem u koncept oprosta. Uopće. Odnosno, vjerujem isto kao i uskršnjeg zeca ili zubić vilu. slika

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2012 15:29

uzeo me godišnji.. :D

pa meni je ljubljenje veća (gora) prevara nego seks... ne znam objasniti.. ne traži to od mene..

Kolegice Fus - ima nešto i u tome... ali ono da se vani strgala od alkohola i da ju je neka treba napastovala, a nas dvije smo taman tu večer bile na pas mater, nekak brijem da bi shvatila.. ne garantiram, ali brijem...

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la takeover » 13 sij 2012 15:30

J.Fe je napisao/la:
meni je emocionalna prevara puno gora stvar.. oprostila bi jednu noć sexa prije nego pet večeri ljubljenja ili samog druženja za ruke i šetnjice...
što je emocionalna prijevara? sviđanje, flertanje, poneka emocija, ljubakanje,...slučajno dodirivanje ?... ili ona gorljiva zaljubljenost teže kategorije?
,..pitam jer vidim da se različito tumači :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2012 15:32

kad se s nekim povežeš na emocionalnoj razini, a da ti je osoba i fizički napeta.
jer ruku na srce i s frendovima si na neki način povezan na emoc.razini

Avatar
sascha
Postovi: 2260
Pridružen/a: 05 pro 2011 15:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Narnija

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la sascha » 13 sij 2012 15:32

Garantiram da nikakvu prevaru nebi oprostila.
U vezi sa slobodom, dok nas ljubav ne rastavi. :D

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la Daisy » 13 sij 2012 15:33

J.Fe je napisao/la:ali ono da se vani strgala od alkohola i da ju je neka treba napastovala, a nas dvije smo taman tu večer bile na pas mater, nekak brijem da bi shvatila
a sto je s onom - sto trijezan misli, pijan napravi?

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la Fusion » 13 sij 2012 15:35

@J.Fuk

Shvaćanje je druga stvar, al' to bih nazvala pružanjem druge prilike. : )

Oprost mi podrazumijeva resetiranje i ne spominjanje više toga što se dogodilo, a mislim da većina ljudi to jednostavno nije u stanju.
Kod svake sljedeće svađe ili slične situacije to izlazi na površinu, pobuđuje sumnju, grize onoga tko je "oprostio" i eto ti predbacivanja.
Kad bi meni netko kome sam pružila drugu priliku ponovio istu stvar, naravno da bi ono od prije buknulo van kao vulkan.

Trebam se ići spremati za ZG pa odugovlačim s "filozofiranjem". :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2012 15:36

Dollea je napisao/la:Garantiram da nikakvu prevaru nebi oprostila.
ja ne mogu garantirat da ne bi ni da bi.
mislim da radi jedne greške (što sam opisala primjer) ne bi htjela izgubiti osobu koju volim, pa vjerujem da bi oprostila, ali ne bi zaboravila (nikada ne zaboravljam :( )

Kolegice Fus - eto i mog odgovora gore...


Jel to znači da pijemo kavu? :D

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la ariadne » 13 sij 2012 15:38

Vi pod oprost podrazumijevate nastavak veze? Meni je to odvojeno jedno od drugog. Oprostila bih ali više ne bismo bili zajedno. Kultiviranje ljutnje je jako iscrpljujuće i zbog toga se osjećam jadno. Zato kad oprostim, to učinim (i) radi sebe. Ne zaboravim, doduše. :D Dođe mi kao pouka i upozorenje.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la Fusion » 13 sij 2012 15:39

Nažalost, sva sam zauzeta danas. slika Prvo sat pjevanja, onda pićence neko, pa OPET Girl With The Dragon Tattoo. :D

OnTop.;
Ne vjerujem u koncept doživotne monogamije. Uopće. :lol:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2012 15:40

Koji odjeb! :D

A. ne bi nastavila vezu da znaš da je ta osoba dobra općenito, da je dobra prema tebi (izuzev te prevare tipa ONS), da te voli i obožava i da vam je dobro zajedno?

Avatar
sascha
Postovi: 2260
Pridružen/a: 05 pro 2011 15:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: Narnija

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la sascha » 13 sij 2012 15:41

J.fe cekaj polako, davno sam oprostila, nakon toga toga je bilo jos gore, cemu da unistavam sebe radi nekog koga 'volim' ne dolazi u obzir.
U vezi sa slobodom, dok nas ljubav ne rastavi. :D

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la Daisy » 13 sij 2012 15:43

J.Fe je napisao/la:ne bi nastavila vezu da znaš da je ta osoba dobra općenito, da je dobra prema tebi (izuzev te prevare tipa ONS), da te voli i obožava i da vam je dobro zajedno?
ja sam mislila da oni koji vole i obozavaju, nemaju potrebu za varanjem.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la ariadne » 13 sij 2012 15:44

J.Fe je napisao/la:A. ne bi nastavila vezu da znaš da je ta osoba dobra općenito, da je dobra prema tebi (izuzev te prevare tipa ONS), da te voli i obožava i da vam je dobro zajedno?
Ma wtf da me voli i obožava i da nam je dobro zajedno, ne bi ni bilo ONS-a. Prevara ne dolazi sama od sebe, ona je simptom nečeg drugog. Nezadovoljstva u vezi. A ako je njoj prvi instinkt ić spavat s nekim drugim umjesto razgovora sa mnom onda očito ni nismo jedno za drugo. :shakinghead:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2012 15:44

Dollea je napisao/la:J.fe cekaj polako, davno sam oprostila, nakon toga toga je bilo jos gore, cemu da unistavam sebe radi nekog koga 'volim' ne dolazi u obzir.
onda nisi oprostila. naravno da nećeš ići sama protiv sebe. ali ako se druga osoba pokaje i ako vidiš da joj je fkt stalo da funkcionirate, ja mislim da bi se ja potrudila. (to mislim, a lako je pametovat dok se ne nađeš u situaciji, jel..)

D. svatko može pogriješiti, zar ne? ja nisam navela kontinuiranu i smišljenu prevaru kao primjer..

A. i ta drži vodu, ali opet - kažem: događa se i svaka veza ima svoje uspone i padove, zar ne?

Avatar
takeover
Postovi: 405
Pridružen/a: 28 sij 2011 10:28
Spol/rod: žensko

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la takeover » 13 sij 2012 15:45

ariadne je napisao/la:Vi pod oprost podrazumijevate nastavak veze? Meni je to odvojeno jedno od drugog. Oprostila bih ali više ne bismo bili zajedno. Kultiviranje ljutnje je jako iscrpljujuće i zbog toga se osjećam jadno. Zato kad oprostim, to učinim (i) radi sebe. Ne zaboravim, doduše. :D Dođe mi kao pouka i upozorenje.
:thumbup:

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Anketa o vjernosti u vezama

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2012 15:47

očekivala sam više od tebe Takeover... :D

Odgovorite