Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite

Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Da
7
50%
Ne
7
50%
 
Ukupno glasova: 14

Gost

Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Gost » 06 tra 2014 22:52

Zanima me statistički podatak :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Andain » 07 tra 2014 08:00

Da; sreća dolazi od osjećaja ispunjenja i ostvarenja. Osoba koja provede cijeli život u svojoj sobi day-dreamajući in my book može biti zadovoljna svojim životom, al nisam sigurna i ostvarena.
Ostvarenje zahtijeva jednu vrstu hrabrosti i izlaska u svijet kako bi testirao svoje mogućnosti, ali i nudi osjećaj (saznanje) postignuća (nadam se da se shvaća da pod ovim ne mislim isključivo na materijalno postignuće, iako ne podcijenjujem isti niti ga gledam negativno-dapače, materijalno je, neovisno o izvrnutim kriterijima koja vrijede u društvu, i dalje dobar indikator nečijih sposobnosti).
Dakle, da odgovorim konkretno na ono što mislim da pitaš, sreća nije uvjetovana društvenim statusom ili količinom novca u novčaniku (iako, isto doprinosi svemu tome), ali je s osjećajem ostvarenja vlastitih potencijala.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Aven

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Aven » 07 tra 2014 08:43

Da, pod uvjetom da su taj uspjeh i ta sreća produkt definicije nekog pojedinca. :D

Nema mi logike da društvene norme uzimam kao referentnu točku za uspjeh i sreću u profesionalnom segmentu, posebno imajući u vidu koliko su neka zanimanja potplaćena, a druga preplaćena. Dok s druge strane, kad biram koga imam pravo voljeti i na koji način, onda mi odjednom društvena pravila igre nisu bitna i pozivam se na svoju individualnost i znanstvena istraživanja. Moj privatan život s nekom ženom u očima ovog društva vjerojatno nikad neće biti tretiran kao uspješan privatan život. Dakle, u oba slučaja pojedinac dolazi do sukoba s društvom, a njegov se identitet i način života ne vrednuju kao validni ukoliko ne zadovoljava nametnute norme.

Što je pojedinac dalje svojim cjelokupnim identitetom od identiteta društva u kojem živi to mu je teže postići unutarnji mir, a time i trajni/cjelokupni osjećaj uspjeha i sreće.
I tu je onda karakter bitna varijabla, tj. (ne)mogućnost nošenja s jazom između vlastitih preferencija i društvenih normi (za bilo koju životnu kategoriju).


Aha, pitala si za statistički podatak - kliknula sam da. :D
Iako, između sreće i uspjeha bih stavila znak "=", a ne "=>", budući da ne uzimam društvo kao referentnu točku, u mom slučaju je sreća uspjeh, a uspjeh sreća.
Istovremeno sam i uspješna i sretna kad radim ono što volim, na način koji mi najviše odgovara. Put i cilj mi imaju istu vrijednost.
Ne postoja ta plaća niti društveni ugled koji bi mi mogao nadoknaditi ono što sam izgubila/žrtvovala putem do cilja.
Drugim riječima, uspjeh i sreća su mi sinonimi. :D

Gost

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Gost » 07 tra 2014 17:04

Moj odgovor je ne.

Za mene sreća nije uvjetovana uspjehom.

Ne ovisi o nikome i ničemu osim o meni samoj.

Dakle imam faze kad sam više ili manje zadovoljna i uspješna na bilo kojem životnom putu,
ali sretna sam uvijek osim kad svijesno odabirem biti nesretna no to se ne događa tako često.

To je možda i zato što sam zbog životnih okolnosti vrlo rano morala u duši odrasti, no
ipak sam uspjela sačuvati vrlo važan dio ono vječno dijete.

Iako non stop kompliciram s druge strane sam itekako svjesna jednostavnosti i ljepote života i svega
što pruža, pa čak i u najtežim trenucima nastojim ipak odabrati sreću.

Ujutro kad otvorim oči bez obzira na okolnosti, vrijeme i mjesto sretna sam i nastojim to biti kroz cijeli dan.

Slušala sam baš pjesme o sreći. Ima ih puno.

Na ovu sam se dobro nasmijala, ali sviđa mi se glazba i natpisi u videu. :roftl:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HMTXNM-Catc[/youtube]


E ova mi je najbolja. :) Čak i kad čujem ovo o kolačima od kojih mi se diže tlak na tristo kad me se pita da pomognem oko njih. :lol:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=q4PzAog-IQo[/youtube]

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la zenia » 07 tra 2014 18:12

Nešto puno tema o sreći i uspjehu. Valjda su svi na dijeti jer dolazi
ljeto pa provode analizu korisnosti u gladi grickajući onaj smrdljivi rižin stiropor kolut.

A sad na temu.

Mislim da su sreća i uspjeh blisko povezani, a opet ne moraju biti.
A i sreću je jako teško definirati.
Uspjeh predstavlja ostvarenje nekih želja i planova i praćen je osjećajem
postignuća i ostvarenja.
Kontam da to onda i jest sreća. Svi se dobro osjećamo kad postignemo nešto.
A sad reći da je to nešto uvjetovano mi je bezveze. Nisam ja robot niti kompjutorski
program da su mi emocije uvjetovane.
Nekad sam sretna, eto tako, jer je sunčan dan, a to nema veze s mojim postignućima.
Ništa nije isključivo.
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Gost

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Gost » 07 tra 2014 18:29

zenia je napisao/la: Nekad sam sretna, eto tako, jer je sunčan dan, a to nema veze s mojim postignućima.
Ništa nije isključivo.
E upravo to :D

A sad sunčan dan. Pa može biti i oblačan, vjetrovit 40 čvorova i kišovit čak...za jedrenje dušu dalo po asfaltu ili po moru :D

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la zenia » 07 tra 2014 18:37

bili.cvitak je napisao/la:
zenia je napisao/la: Nekad sam sretna, eto tako, jer je sunčan dan, a to nema veze s mojim postignućima.
Ništa nije isključivo.
E upravo to :D

A sad sunčan dan. Pa može biti i oblačan, vjetrovit 40 čvorova i kišovit čak...za jedrenje dušu dalo po asfaltu ili po moru :D
A dobro svatko ima svoju definiciju sreće.
I eto mi prilike da ubacim epsku pjesmu :D :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ttgEjJL3zrM[/youtube]
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
megan
Postovi: 5464
Pridružen/a: 10 vel 2013 11:06
Spol/rod: žensko

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la megan » 08 tra 2014 07:40

Yup, samo sto je stvar u tome da svatko ima svoju definiciju uspjeha.
A i ne bih uzimala u obzir sad akutni ( :D ) osjecaj srece, kad te pukne pa se divis ljepoti prirode, vec onaj osjecaj ispunjenosti i zadovoljstva sobom.
Desert je visnjica :(

Ooh

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Ooh » 10 tra 2014 10:35

ne, uspjeh znaci da sam se ziva satrala da bih dosla do rezultata. dobar je osjecaj, ali sreca je kad sve ostavim po strani i ili je tu ili nije. nesretna sam kada ne uspjevam, ali kda uspijem ne znaci da sam sretna. mozda mi je to samo ok.

Gost

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Gost » 10 tra 2014 11:18

^

:D

http://www.ted.com/talks/david_steindl_ ... book-share" onclick="window.open(this.href);return false;

Ooh

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Ooh » 10 tra 2014 17:55

bili.cvitak je napisao/la:^

:D

http://www.ted.com/talks/david_steindl_ ... book-share" onclick="window.open(this.href);return false;

a ha ha ha ha :D imam malo problema s ovim meditativnim savjetima duhovnjaka.
malo vecih!

kako ce biti zahvalni oni na rubu ljestvice, kako ce meditirati. bio je jucer dan roma. cesto percipirani kao neradnici i prosjaci ispostavi se da njihov radni dan traje 0-24 i ukljucuje cjelodnevno skupljanje kartona, zeljeza...da bi imali sto jesti.
kada meditirati. ne znam, sva ta silna zahvalnost mi se sve vise cini kao ignoriranje problema. umjerena zahvalnost da, ali ako postanes kanta za smece drustvu i nametima kojekakvih banaka i politika, monastvo nema snagu za oslobodjenje. to su neke druge relacije. kako kaze serbedjija u jednom filmu o bruno leviju nakon izlaska iz logora kada su napokon jeli i bili sit "sada mogu vjerovati u boga".
duhovnjaci su danas toliko rjeciti i sve je high five...ali mislim da uglavnom prodaju price samo nekima za nekakvu cijenu. neprakticni su za vecinu stanovnika kugle nam zemaljske. biram marksa ipak :D

kada stignu meditirati? ako nije u hodu, ne priznajem. previse je posla da bi se smjelo sjediti. to samo kada si skrsena i zagazis u crveno.

Gost

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Gost » 10 tra 2014 19:52

^

Pa znaju i oni lijepo zarađivat. Baš me jedna prekinula u meditaciji prije koji dan. :D
Ne znam kako je ušla u zgradu osim ako nije rekla da je poštar i kome je pozvonila.

Uglavnom je zvonila po svim vratima ona i sestra joj i nitko nije otvorio.
Moja sestra je otvorila i tako smo se družile nekoliko minuta.

"Hvala vam cure puno. Mi smo sa Pešćenice taj kvart je koma živa."

Ma baš je super taj kvart.
A Vas bi zaposlila kao PR-a da imam tvrtku
bez obzira na sve piercinge koje imate.

Neću dalje o Romima imala sam s njima mali milijun situacija i pozitivnih, a i negativnih.
Nije to tako crno-bijelo kako prikazuješ uopće.

A ovo iz logora isto tako nije baš tako. Npr. ovo.
I isto masu drugih primjera.

Da da baš marksa :lol: Utopija će sve riješiti?

Ja ipak biram ovo iako je težak put transformacije svijesti.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Andain » 11 tra 2014 09:31

Ne znam, meni ideja nekakvog vježbanja sreće i ispunjenosti ili bezrazložnog osjećanja istog baš i ne drži vodu (osim ak ne priča doista o nekom trenutnom osjećaju, a ne stanju poput ono gdje se diviš zalasku sunca npr.). Rekla bih da sreća i ispunjenje podrazumijevaju dosta toga, između ostalog osobu sklonu vrlinama (nekako serijskog ubojicu baš i ne mogu zamisliti kao sretnu i ispunjenju osobu, iako je pitanje zadovoljstva sobom nešto sasvim drugo), ali i osobu koja se osjeća ostvarenom. E, to sad područje je eventualno siva zona jer naravno da nemamo svi iste kriterije ostvarenosti odnosno mogućnosti. Osoba koja živi kao beskućnik, ali je potajno željela cijeli život ostvariti nekakav uspjeh, familiju, sigurnost i imala je potencijala za isto, se sigurno ne osjeća ostvarenom, ali osoba kojoj materijalni spektar ne predstavlja ništa, moguće da da ako je ostvarila one kriterije koji jesu njoj bitni. No, rekla bih da je jako bitno percipirati da u nečem jesmo uspješni (ili bar u procesu istog) da bi bili sretni, bar većini ljudi. Dopuštam iznimke ;)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Jadzia Dax » 11 tra 2014 10:08

Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Errrm, DA.

No čekaj da se prvo dogovorimo što je uspjeh :D

Ooh

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Ooh » 11 tra 2014 11:19

dete...hajd pls uzmi prima levija u ruke i pokusaj skuziti sto pise. mozda vidis, da lijepe izreke ne opstaju u logorima i da na osnovu njih nitko nije prezivio. on pise o tom tko opstaje i kako u logoru? najveci supci prezivljavaju u ekstremnim uvjetima. ima situacija u kojim boga nema niti za vjernike.
ono sto sam htjela reci navodjenjem recenice sada sam sit, sada vjerujem u boga (parafraziram) je isto na sto cu pokusati skrenuti paznju sada, sada je sve ok i mozes staviti gandija :)
meditacija pretpostavlja vrememe i nije svima dostupna. marks nije idealist, ona je jasno skrenuo na dosta stvari i revolucionaran je. "religija je opijum naroda". tako dozivjavam sve energetske vjezbe, pokrete. kao opijum. "selo gori, a baba se ceslja".

sto ne znaci da ne vjerujem u odrzavanje energetske higijene i sto ne znaci da ne cijenim tvoje napore. osjeca se :) :giveflower:

Gost

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Gost » 11 tra 2014 20:53

^
dete...
^^
Molim prijevod. ;)

Je marks na otoku sreće. :D

Svaka ideologija je opijum kao i religija.

Svijet nije crno-bijel, a ni ružičast već šaren i sa malo sivila. Zato treba gledati na stvari otvorenog uma non stop i ok je sa strašću ulaziti u neke ideje, ali opet zadržati i dovoljnu razinu razuma u svemu tome. Uzeti samo najbolje od svega i izbalansirati u zlatnu sredinu.

Meditacija je dostupna svima i u svakom trenutku.

Čitala sam ja svašta.

Ok u neki stvarima se slažemo, a u nekima se slažem da se ne slažemo. :D
sto ne znaci da ne vjerujem u odrzavanje energetske higijene i sto ne znaci da ne cijenim tvoje napore. osjeca se :) :giveflower:
:thumbup:

Jel to cvijeće?

Ooh

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Ooh » 12 tra 2014 09:05

mi romi ne prevodimo :D ne znamo kako?

nije cvijece. cvijeće je dio normalnog funkcioniranja, van svih gluposti o meditiranju :D :D :D
energetska higijena je pracenje sebe u stvari, ali znas to vec :) DETE :D

sto je to sto si citala svasnes? predlozi ne bi li mozda naucila vise i razumjela te.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la bašja » 12 tra 2014 09:07

najsretnija sam kad sam neuspješna. po mogućnosti na svim životnim poljima. onda sam baš baš sretna
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Jadzia Dax » 12 tra 2014 17:33

bašja je napisao/la:najsretnija sam kad sam neuspješna. po mogućnosti na svim životnim poljima. onda sam baš baš sretna
I ja isto :wow:

Gost

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Gost » 12 tra 2014 21:22

Ooh je napisao/la:mi romi ne prevodimo :D ne znamo kako?

nije cvijece. cvijeće je dio normalnog funkcioniranja, van svih gluposti o meditiranju :D :D :D
energetska higijena je pracenje sebe u stvari, ali znas to vec :) DETE :D

sto je to sto si citala svasnes? predlozi ne bi li mozda naucila vise i razumjela te.
Chavò baxt hi faro cuj oda legenda. :D

Trudim se.

Parno muruca.

Što nisam čitala o duhovnoj obnovi. Nemam vremena radit popis. :D

Najvažnije je izbalansirati čakre.

Ne razumijemo se očito. Ne treba sve doslovno shvaćati ili uzimati zdravo za gotovo. :)

Evo malo o cvijeću i normalnom funkcioniranju. I opet neka ne ispadne duhovno s*anje pranje nego sa dozom praktičnosti. Svašta se može sa cvijećem.

Još malo o sreći i uvjetima. :D

Ooh

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Ooh » 13 tra 2014 12:02

ah taj osho :D ne znam kako bi kravama objasnio da ne jedu cvijece? krave su ubojice cvijeca. ako krava moze pojesti cvijece, mogu ga i ja ubrati i nekom pokloniti. ionako cu poslije ja pojesti kravu. tako to ide. prehrambeni lanac.

cvijet dobija smisao kada je poklonjen jer mu ona koja ga prima da. :)

jbte, sta je balansiranje cakri.

imas vremena za meditaciju, ali ne i za navesti literaturu. fals si meditator. vidis zasto se ne razumijemo :D

ja volim trnje na ruzama, jako je tesko naci ruzu s pravim trnjem. to je njena ljepota! nema veze s optimizmom, a kada pijem volim dosegnuti dno, vise me pukne. sto vise dna, ja veselija. :D valjda sam optimist :D

Gost

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Gost » 13 tra 2014 22:02

O *ebem ti cvijeće. :twisted:

Čula sam da je salata od maslačka jako fina. Šteta što je sad već za puhati.

Osho govori o ljudima, a ne o biljkama i za razumjeti što on želi reći treba već biti na određenoj duhovnoj razini.
Korak po korak, skala po skala.
cvijet dobija smisao kada je poklonjen jer mu ona koja ga prima da. :)
Cvijet ima smisao sam po sebi. Kad se pokloni dobije još dublji smisao tu se slažem. I uz to primjeniti ono što Osho objašnjava.

Pa sad uvjeravati ili objašnjavati puno nema smisla, jer je bespotrebni gubitak energije.
Ljudi se međusobno razumiju u određenom postotku i bez puno objašnjavanja, a svatko ima svoju percepciju.
Najbolje je kad se s nekim razumiješ 100%, a bez objašnjavanja. To ti je kao igra sa ključevima. Uzmeš nekoliko različitih ključeva
i probaš otvoriti vrata. Jedan sigurno otvara. :D

Ooh

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Ooh » 13 tra 2014 22:19

jel i to o postotcima govorio osho? :D

istina moja duhovna razina je zabrinjavajuca.

btw, ja ne zelim primjenjivati ono sto osho govori. vidis tu je kvaka. s tvoje pozicije duhovnosti, kao da su samo skale o kojima govoris ispravne i kao da si procijenila koji je moj nivo.

cvijece nema smisao samo po sebi, ne treba ga. ljudi daju smisao, jer im treba da se snalaze. odredjuju, mjere, usmjeravaju. samo ne volim kalupe, niti da netko procijenjuje sto je duhovno, a sto ne. ne volim snobove koji misle da su duhovni. samo su snobovi. volim zivotinje koje ne treze smisao u pisanju na stablo npr. samo pisaju. samo zive. tako i ja. ne zanima me osho niti da netko otkriva skale za napredak. samim tim me ne zanima podudarnost, jer bi podudarnost bila pracenje navoda. ne zelim tvoju duhovnu visinu da bih prihvatila osha kao elementarno mjerilo.

volim marksa i gotovo :D za marksa moras imati barem malo intelektualnih sposobnosti da ga razumijes. rekli bi neki intelektualizacija iskustva je stvar talenta. osha ne mozes intelektualizirati, ali je dobar kao opravdanje za emotivne retardacije. i necu reci da nije ok za pubertet i srednju skolu. :D

Gost

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Gost » 13 tra 2014 22:28

A gdje sam te ja uvjeravala da prihvatiš jedno ili drugo?

Samo sam svoje mišljenje napisala i to ne podrazumijeva da se ti ili bilo tko mora složiti.

Razumijem i Marksa i Osha. To sam i pokušala objasniti već nekoliko puta. Nisam tako isključiva kao što si ti opisala.

A što, kako i kad od toga primjeniti stvar je izbora za mene da naglasim. :D Kako ne bi opet ispalo da imam namjeru
uvjeravati nekoga u nešto.

Avatar
Hurem
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 stu 2013 19:03

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Hurem » 14 tra 2014 06:59

Sreca nije uvjetovana uspijehom.Sreca je unutarnji element potenciran i ostvaren raznoraznim spoznajama i osjećajima a uspijeh je nešto pipljivo,vidljivo,i bez obzira što može donijeti dugoročni ili kratkoročni osjećaj sreće isto tako može i izostati.
Znate onaj osjećaj kada si postigao nešto,imaš nešto a i dalje si prazan.
Nemožeš sreću uvjetovati,samo osjetiti.Nemožeš je ni osjetiti ako su ti samo vanjski faktori potrebni za taj osjećaj.
Zato i jesmo stalno u potrazi za srećom,jer joj stalno težimo i mjerimo je čimbenicima koje si sami ili koje nam društvo nameće i zato što mislimo da je sreća nešto velikooo a sreća su zapravo sitnice u svakom danu koji slijedi.
Svaka sličnost sa stvarnom osobom je slučajna.....

Ooh

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Ooh » 14 tra 2014 10:18

Hurem je napisao/la:Sreca nije uvjetovana uspijehom.Sreca je unutarnji element potenciran i ostvaren raznoraznim spoznajama i osjećajima a uspijeh je nešto pipljivo,vidljivo,i bez obzira što može donijeti dugoročni ili kratkoročni osjećaj sreće isto tako može i izostati.
Znate onaj osjećaj kada si postigao nešto,imaš nešto a i dalje si prazan.
Nemožeš sreću uvjetovati,samo osjetiti.Nemožeš je ni osjetiti ako su ti samo vanjski faktori potrebni za taj osjećaj.
Zato i jesmo stalno u potrazi za srećom,jer joj stalno težimo i mjerimo je čimbenicima koje si sami ili koje nam društvo nameće i zato što mislimo da je sreća nešto velikooo a sreća su zapravo sitnice u svakom danu koji slijedi.
eto zasto moje ruze nikada ne umru i zasto ih njegujem. :giveflower:

Avatar
Eleonore90
Postovi: 13
Pridružen/a: 12 vel 2020 08:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Je li za vas sreća uvjetovana uspjehom?

Post Postao/la Eleonore90 » 12 vel 2020 10:08

Ona je osnova, činjenica je da mi je sve lakše kada mi ide na poslovnom ili obrazovnom planu. Ona mi daje osjećaj sigurnosti da mogu bezbrižno uživati u onome što me čini sretnom :)

Odgovorite