tudjman

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

tudjman

Post Postao/la jabooka » 15 sij 2008 16:28

smatrate ga pozitivnim ili negativnim povijesnim likom?
on je stvorio ili unistio hrvatsku?
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

spank_bitcH
Postovi: 180
Pridružen/a: 03 pro 2007 13:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la spank_bitcH » 15 sij 2008 16:47

Tudjman...
toliko toga loseg mislim o njemu da sam izgubila volju za pisanjem :D
Stvorio je ovu drzavu s tim sto nismo vise zajednica 6 republika.
Da li je to dobar potez?Po meni ne.
On i svi koji su bili na celu vlade poslije njega su oholo pokrali sve zivo(s jakom naglaskom na HDZ)
Ali to me vise ni ne cudi toliko koliko cinjenica da ljudi jos uvijek iste biraju. :D :D :roll:

corky44
Postovi: 309
Pridružen/a: 26 ruj 2007 20:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la corky44 » 15 sij 2008 17:29

dok je bilo Tita, bilo je i žita. dok je bilo Franje bilo nam je sranje.... a šta reći..
...sve je u životu sranje osim pišanja, a i pišanje je sranje ako pišaš u vjetar...

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 15 sij 2008 18:25

smatram ga izuzetno negativnim povijesnim likom. i gotovo sam sigurna da je stvorio temelje za uništenje Hrvatske.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 15 sij 2008 20:59

negativac.

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 15 sij 2008 21:26

Sveopce gledano - oduran mi je. U raznim aspektima.

Avatar
bloody mary
Postovi: 176
Pridružen/a: 20 pro 2007 22:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la bloody mary » 16 sij 2008 00:03

e nije lako pitanje, a sad nemam vremena... :wink:
"I am so made that I cannot believe."

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 16 sij 2008 06:41

spank_bitcH je napisao/la:
Stvorio je ovu drzavu s tim sto nismo vise zajednica 6 republika.
Da li je to dobar potez?Po meni ne.
Ne seri. Htjeli smo samostalnost, dobili smo ju. I sad kad se treba sam snalazit, cvilimo za Titom.
Činjenica da krive ljude stavljamo na čelo države nije za raspravljat jer hej, Amerima je (donekle) dobro, a njih vodi Bush, alo.
Uostalom, koga god stavili, neće valjat. Premlada smo država da bi se već sada sve posložilo.
A, fala lijepo, posla ima preko glave.

Ono što znam je da je Tuđman imao puno više posla onda nego Mesić sada.
Tako da ne znam odgovor.
Brijem da tko god da se našao u ulozi predsjednika tada, sjebao bi.
Epizodna uloga.

zoey
Postovi: 101
Pridružen/a: 14 sij 2008 11:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la zoey » 16 sij 2008 09:38

pa imao je i dobrih i losih dijela,,
a sada moje misljenje je pozitivno sto se njega tice,, jer je jedan od pokretaca samostalne hrvatske,,
da nije bilo njega jos bi vladala partija!

Zita

Post Postao/la Zita » 16 sij 2008 10:06

lana je napisao/la:Sveopce gledano - oduran mi je. U raznim aspektima.
bas :puke:
steta sto nije ranije oteg'o papke

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 16 sij 2008 12:10

zoey je napisao/la:pa imao je i dobrih i losih dijela,,
a sada moje misljenje je pozitivno sto se njega tice,, jer je jedan od pokretaca samostalne hrvatske,,
da nije bilo njega jos bi vladala partija!
pitanje je. mozda bi da je na njegovom mjestu bio netko drugi isto stvorio hrv. stvari su isle tim tokom. samo sta je netko drugi mozda ne bi unistio.


.......i da oduran lik u svim segmentima.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 sij 2008 12:13

nije tudjman taj koji je "stvorio"ovu drzavu nit je njegov tko bija na bojisnici,nego narod koji se borija..njega ka i vecinu Izetbegovica,milosevica,drnovseka izbacilo je nevrime na povrsinu..splet okolnosti i nevolja koje su predhodile raspadu ex-drzave,dovele su na vlast osobe koje su bili bivsi zatvorenici i koji su cini mi se vise tezili osobnoj moci..jos nesto tudjman je mogao zaustaviti rat,dogovarao se milosevicem(aleksand.),ali da nije bilo rata nebi toliko se odrzali na vlasti,ne bi etnicki cistili zemlju srbe u srbiju,hrvate u hrvatsku,bih podijeliti i vladati..drzava je tu,ali nije tudman zasluzan tome nit hdz,nego oni koji su ginuli za nju..a on je umro u krevetu,ostavljajuci narod u drzavi koja je opljackana,razorena..povijest ce pisat o tudjmanu..koliko mi je poznato da nije umro i on bi zavrsio u Haagu-u..

zoey
Postovi: 101
Pridružen/a: 14 sij 2008 11:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la zoey » 16 sij 2008 12:26

jabooka31 je napisao/la:
zoey je napisao/la:pa imao je i dobrih i losih dijela,,
a sada moje misljenje je pozitivno sto se njega tice,, jer je jedan od pokretaca samostalne hrvatske,,
da nije bilo njega jos bi vladala partija!
pitanje je. mozda bi da je na njegovom mjestu bio netko drugi isto stvorio hrv. stvari su isle tim tokom. samo sta je netko drugi mozda ne bi unistio.


.......i da oduran lik u svim segmentima.
Djecija posla!
ja nisam rekla da je on stvorijo hrvatsku,,,vec da je jedan od pokretaca za samostalnu državu,, a on kao precijednik ne donosi vazne odluke,,vec te odluke donosi vlada i sabor,, nekadasnji gornji i donji dom! to kaj je on tada bio na vrhu,, i potpisivo sve kaj su mu drugi dali da potpise! govor ni jedan sam nije izmislio, vec su mu drugi govorila kaj smije reci ,,i kaj ce reci, Bilo koji drugi precijednik da je bio na vlasti isto bi se dogodilo!

A kaj se tice moga linka,,, ono hello nisam te trazila savjet!!!!!!!!!!

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 16 sij 2008 12:37

kaj ti brijes kakav link????

tudjman je bio odurno smece i da se barem nikad nije rodio. taj je pokrao i unistio sve pred sobom. oduran lik. veliki hrvat i katolik koji je dobro namiro sebe. svoju familiju. sve svoje suske i sl.
i to sta je on jedan od pokretaca za smostalnu drzavu nek si nabije u dupe. bilo tko na njegovom mjestu u to vrijeme bi postupio isto.

samo da ponovim. oduran lik. ne link. KUZIS????? :o
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Zita

Post Postao/la Zita » 16 sij 2008 12:41

jabooka31 je napisao/la:kaj ti brijes kakav link????

tudjman je bio odurno smece i da se barem nikad nije rodio. taj je pokrao i unistio sve pred sobom. oduran lik. veliki hrvat i katolik koji je dobro namiro sebe. svoju familiju. sve svoje suske i sl.
i to sta je on jedan od pokretaca za smostalnu drzavu nek si nabije u dupe. bilo tko na njegovom mjestu u to vrijeme bi postupio isto.

samo da ponovim. oduran lik. ne link. KUZIS????? :o
:thumbup:

zoey, koliko godina imas? jel se ti sjecas opce kak je bilo za vrijeme "partije" il su ti to pricali?

zoey
Postovi: 101
Pridružen/a: 14 sij 2008 11:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la zoey » 16 sij 2008 12:43

sorry..

ma sada je mrtav ,,i bezveze mi je trositi rijeci na njega
mozda bi nam bilo bolje,, mozda gore,, to se nikada ne zna!

a sve u svemu zaboli me za njega i politiku! dosla mi je politike na poslu!

zoey
Postovi: 101
Pridružen/a: 14 sij 2008 11:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la zoey » 16 sij 2008 13:08

Zita je napisao/la:
jabooka31 je napisao/la:kaj ti brijes kakav link????

tudjman je bio odurno smece i da se barem nikad nije rodio. taj je pokrao i unistio sve pred sobom. oduran lik. veliki hrvat i katolik koji je dobro namiro sebe. svoju familiju. sve svoje suske i sl.
i to sta je on jedan od pokretaca za smostalnu drzavu nek si nabije u dupe. bilo tko na njegovom mjestu u to vrijeme bi postupio isto.

samo da ponovim. oduran lik. ne link. KUZIS????? :o
:thumbup:

zoey, koliko godina imas? jel se ti sjecas opce kak je bilo za vrijeme "partije" il su ti to pricali?


Nisam dijete ako na to ciljas,, jesam mlada ali ne i glupa!
a kaj se tice partije,, dobro je bilo ljudima oni koji su bili u partiji,,ali onima koji nisu to je bio zivotni horor!
ali kao sto sam rekla vec prije,, dosta mi je politike na poslu --- ne zelim jos i slobodno vrijeme razmisljati o tome.

Zita

Post Postao/la Zita » 16 sij 2008 13:59

nisam rekla da si glupa, neznam te pa to nemogu nit govorit, ti sama radis slicne poveznice,
ja te samo lijepo pitam da li se toga sjecas ili su ti pricali pa se drzis toga ko pijan plota

a kako si sama priznala da nemas pojma o tome kak je bilo onda cu ti ja reci kako nisam bila clan partije, kako nitko od mojih nije bio isto pa nam je bilo dobro, daleko od toga da nam i sad nije dobro..
no ovo nije tema o tome vec mi je smjesno kako netko, tko mozda u to doba nije bio nit rodjen ili je bio u pelenama prica kak je to bilo vrijeme horora. pomalo pretjerujes al nema veze

a ako ti je dosta-pa nemoj citat nit komentirat
pozdrav

spank_bitcH
Postovi: 180
Pridružen/a: 03 pro 2007 13:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la spank_bitcH » 16 sij 2008 15:41

whatever je napisao/la:
spank_bitcH je napisao/la:
Stvorio je ovu drzavu s tim sto nismo vise zajednica 6 republika.
Da li je to dobar potez?Po meni ne.
Ne seri. Htjeli smo samostalnost, dobili smo ju. I sad kad se treba sam snalazit, cvilimo za Titom.
Činjenica da krive ljude stavljamo na čelo države nije za raspravljat jer hej, Amerima je (donekle) dobro, a njih vodi Bush, alo.
Uostalom, koga god stavili, neće valjat. Premlada smo država da bi se već sada sve posložilo.
A, fala lijepo, posla ima preko glave.

Ono što znam je da je Tuđman imao puno više posla onda nego Mesić sada.
Tako da ne znam odgovor.
Brijem da tko god da se našao u ulozi predsjednika tada, sjebao bi.
za pocetak...ne budi vulgarna...ne stoji ti.
nisu ljudi htjeli samo stalnost,vode su htjele...uz onu poznatu "zavadi pa vladaj"
Tuđman je imao vise posla...definitivno vise(za kradu naravno).

dany

Post Postao/la dany » 16 sij 2008 15:59

kako netko može uspoređivat tuđmana s mesićem :o
za vrijeme tuđmana je vladala potpuna autokracija (tko se više sjeća šta su radili tipovi kao šta su šarinić i mateša). izgleda li mesić kao autokrat? ne,ON potpisuje papire,čita već napisane govore,tu i tamo cugne,druži se sa stranim državnicima i voli pričat viceve. tuđman nije baš samo to radia.
iako je bia jako sposoban i pametan čovik,isto tako je bia lukav,oduran i ljigav
činjenica je da će ga se pamtit kao prvog predsjednika i osobu koja nas je odvela u samostalnost,ali jedni će se klanjat njegovoj slici u dnevnom boravku i glasovat za to da se trg maršala tita preimenuje u trg franje tuđmana,dok će drugi pljuvat po njemu i govorit da nas je "kreten samo zajeba činom osamostaljenja" - mada smo sami tako htjeli i jugoslavija se počela raspadat već od titove smrti tako da je to zapravo bilo neizbježno.
mene takve stvari toliko ne brinu
brine me
- šta su nam ministri pretežito debili s pretenzijom da pokradu državu kako bi živili u vilama,vozili bijesne aute i išli na skijanje na kromplatz
- šta se najvažniji problemi u državi nikako ne rješavaju,pokušava se ić naprijed,a vode nas nazadne konzerve
- šta nam je država jedan veliki oksimoron,a dijaspora i mrtvi i dalje glasuju za hdz

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 16 sij 2008 17:07

kazu negovori lose o mrtvima...pa dobro nek bude ovako napisat cu Milosevic,Tudjman,Drnovsek i Izetbegovic=Haag...tudjman je tija se upisat u povijest pa i je ,samo kao kakva licnost,...sve govori sprovod Tudjmana i sprovod Tita tu se vidi koliko je ko vrijedio..

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 16 sij 2008 17:23

spank_bitcH je napisao/la: za pocetak...ne budi vulgarna...ne stoji ti.
Oh. Oprosti, neću više nikada. :) :) :)

kurac, pička, sisa, jebati, jebanje, sranje, đubre, pizda, pizdarija, ševac, pimpek....sad pročitaj šta kaže moj usrani nedojebani avatar. Fala :D

+ Moje isprike ako te ovo uvrijedi. :) :) :)


OT: Ne znam.
Epizodna uloga.

dany

Post Postao/la dany » 16 sij 2008 18:37

whatever je napisao/la:OT: Ne znam.
:roll:
onda se vrati vulgarizmima

Zita

Post Postao/la Zita » 16 sij 2008 18:40

ajd nemojte se jos sad pocupati :D

enivej..sjetila sam se jedne dobre stvari koja je nastala od krivoustog:
3 dana su tramvaji vozili i po noci svakih 10 minuta...to je bio raj za izlaske :D:D:D

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 16 sij 2008 18:42

Zita je napisao/la:ajd nemojte se jos sad pocupati :D
Zbog Tuđmana. :roll: :D
Epizodna uloga.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 16 sij 2008 18:49

Zita je napisao/la:ajd nemojte se jos sad pocupati :D

enivej..sjetila sam se jedne dobre stvari koja je nastala od krivoustog:
3 dana su tramvaji vozili i po noci svakih 10 minuta...to je bio raj za izlaske :D:D:D
Duso, to kad si ti izlazila van nisu bili tramvaji, to su bili pterodaktili koji su prelijetali svakih 10ak minuta uznemireni radi dolaska ledenog doba :D:D:D :osica:

*pms*

:D :D :D

ontopic: ... hm da... Ne smatram ga pozitivnim, neovisno o tome sto je/nije napravio jer kod nas na Balkanu je tako tipicno da kako god okrenes - nismo zadovoljni, i nikad necemo ni biti, nego zbog njegove politike "dijeljenja" prema susjednim drzavama... Hm, da.
Ali ne smatram ga niti tolikim olicenjem zla, ono, prvi predsjednik kojeg su docekale posljedice raspada komunizma, potreba da se gradi sve iznova, jedan narod koji je trebao opet naci svoj identitet opet bez prefiksa YU, rat i sve ostalo...

Gledajuci danasnje predsjednike svih Ex-Yu drzava, uz cinjenicu da im je sad pa barem 10% lakse, ni oni nisu nista manje prljavi.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Zita

Post Postao/la Zita » 16 sij 2008 18:55

ak ti pokucam na vrata i zadavim te :D:D :kiss: ne offaj nevoljo!



dobro..cinjenica jest da se osobe na vlasti ne vole, od samog toga sto imaju vise para, vise mogucnosti, sto imaju tu moc i sto mogu sve zivo...pa cak i odrediti nekom tamo kako zivjeti..
automatski se stvara neka averzija..

al to njemu i ne znaci previse jer ta otvorena pljacka djece koju je napravila njegova zenica, pa gluposti njegove cerkice i njegovo huskanje rata i dogovori sa milosevicem su i previse da bi bio negativna licnost

povijest pisu dobitnici, mi nismo dobitnici ovog rata i mozemo do amena pisat knjige o njemu, hvalit ga i klanjat se njegovom liku unutar granica osakacene nase, al izvan njih on jest i bit ce bastard

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 19 sij 2008 21:29

nemam nikakvo posebno misljenje o njemu jer sam onda bila mala, ali osoba koja je postala predsjednik bez izbora (malo podsjeca na castra) nije pozitivna licnost, ponajvise zbog toga sto je stvorio konzervativnu drzavu u 20st. i napunio glave ljudima da je komunizam i socijalizam los i da bas zbog toga hdz mora bit na vlasti, (pricam nepovezano) al hocu doci do poante da je jedan partizan/komunist uspio napuniti glave ljudima s glupostima i neosnovanim ideologijama (ako se to moze uopce tako nazvati) i zbog njega se u biti stvorilo ovo sto imamo danas. jer vecina tih koji glasaju danas, a bili su "orni" za njegova doba, povlace se za hdzom zbog tudjmana, a pardon na izrazu, krepat ce prije isteka sanaderovog mandata.
o socijalizmu ne mogu pricat, jer sam se u to doba tek rodila, al od ljudi koje znam, a zivjeli su u to doba, sam cula da su zivjeli bolje nego danas.
I am not a myth.

Gost

Re: tudjman

Post Postao/la Gost » 18 ožu 2014 13:08

tako ye to kad kopam po starim temama pa naletim bas na ovu :D

totalno negativan lik
izdaynik i sto bi se reklo tudji-man
necu o osobnom iskustvu ty. moye obitelji, ali
cinjenica ye da se neke stvari mogu oprostit,
ali ne i zaboravit

smeta me yedino to sto nisu sva govna isplivala
u yavnost o njemu (a za to nisu zasluzni samo hdz nego i sdp)
ako izostavimo ova ratna naklapanja bilo ye tu yos x s*anja


bila bi zadovoljna da se to ispravi odnosno
smeta mi to sto trenutni predsyednik, ali ni oni priye
njega nisu nista ucinili u vezi toga nego su plesali
za svoyu korist, a pogotovo ovay koyi se kleo u pravdu
za sve

za mene ye pravda cista istina,
a neke nikad ne dodju na sunce

kad vidim mlade ljude koyi se u maticnom uredu zele
slikati ispred njegove slike pomislim boze baci ciglu i budi pricizan
ili neke iseljenike koyi u putovnici drze sliku njegovu (a poyma nemayu uopce tko ye on i sto ye radio sve)
ili neke koyi doma na zidu imayu sliku
ili kad sam cula u tramvayu da se stanica vise ne zove austriyska (iako ye i to bzvz. naziv ali bolje nego ovay)
nego trg dr.fr tudjmana....uzas...


treba mu ukinut sve trgove,ulice,spomenike i promiyenit
u udzbenicima i napisat istinu

Ooh

Re: tudjman

Post Postao/la Ooh » 18 ožu 2014 13:14

zlocinac i to krivousti. i milosevic i tudjman su kreteni, jako ruzni. btw gotovina je prije rata bio milosevicev osobni cuvar. citav ovaj rat je kurvaluk. dobra stvar je jedino to sto su kipari pristali raditi tudjamnove skulpture mahom netalentirani, pa na svakoj izgleda koooo strasilo.
gledajuci sa pozicije bosanaca hrvata i srba...unistio je hrvatsku i bolesnim idejama unistio i zdrave temelje drzave koja je mogla biti lijepa, skladna i fina. bagru doveo na vlast. no dok je nacionalizma, svi skupa cemo pusiti slobu i tudju :D mozda ce jednom biti sveci :D

"nitko ne sme da vas bije sem vase i nase milicije" geslo pod kojim necu da zivim.

Odgovorite