the HAIR

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.

naj boja kose

plava
9
27%
crna
3
9%
smeđa
13
39%
crvena
8
24%
 
Ukupno glasova: 33

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: the HAIR

Post Postao/la bašja » 31 ožu 2012 07:47

privlače me guste zdrave kose. najgore mi je vidjeti dugu kosu popucalih vrhova. frizura mora pasati licu, drugo mi je manje bitno. dužina nije ključna što se izgleda tiče, al što se odvoda tiče bome jest....
sama sam imala i dužu i kraću kosu, kosa je bila lijepa, al mislim da mi kraća sve skupa bolje stoji. Farbala sam tek jednom u životu kosu i nije mi se svidjelo, pramenove i preljeve sam stavljala promjene radi, al to meni nije ništa napeto i živcira me sve o čemu treba previše brinuti i što treba obnavljati svako malo da bi izgledalo ok. na sreću, mislim da imam lijepu kosu i bez svega toga, jer bih inače za izgled napravila tu žrtvu.
Trenutačno me muči samo kad će mi se sijede početi uočavati, za sad su skrivene još i uočljive samo uz pojačano buljenje....


I volim činjenicu da je kosa uz subkulturu lezbijki toliko vezana. zanimljivo mi je to.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: the HAIR

Post Postao/la Fusion » 31 ožu 2012 14:19

Eh, sijede. :/ Od prije godinu dana mi je unutarnja strana počela rapidno sijediti, stresss je došo na naplatu, tako da i nemam drugi izbor ksept farbanja ako ne želim izgledati ko jaca.
To se i ne bi vidjelo da nemam običaj stalno prebacivati kosu s jedne strane na drugu. Srećom, poštedilo me dosta dugo, jedna od mojih teta je bila kompletno sijeda već s 25.

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: the HAIR

Post Postao/la Angela07 » 31 ožu 2012 14:47

:kava: kaj se tiče sijedih za sada mi je super, imam ih 6-7 (zbilja sam ih brojala :D ) a samo se dvije vide, tu i tamo :D

Avatar
Eleonore90
Postovi: 13
Pridružen/a: 12 vel 2020 08:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: the HAIR

Post Postao/la Eleonore90 » 13 vel 2020 14:32

Farbam kosu od svoje 13. :thx mommy: koristim Loreal Excellence boju, daje sjaj, ujednačenu i lijepu boju. Nisam imala izlete u lude boje, osim jednom u bakrenu, bilo je fora, ali teško za održavati, nakon 3. pranja do otprilike 8. je lijepa, prije toga tamna i neprirodna, poslije toga ide na žuto :( sada se farbam u pepeljasto srednje plavu i s njom sam najzadovoljnija.
Koristim Schauma Volume šampon ili Biobazin za sjaj, regenerator od schaume ili loreala, masku John Frieda Frizz Ease Wunderkur, olivalova ulja. Povremeno ju nakovrčam figarom..
Odlično mi je Aussie ulje za kosu

Avatar
ejla
Postovi: 174
Pridružen/a: 01 vel 2010 01:40

Re: the HAIR

Post Postao/la ejla » 18 vel 2020 21:11

Isprobala sam puno boja ali najdraza mi je moja smedja bez obzira sto sad ima nekoliko sijedih. I definitivno preferiram dugu kosu na sebi, iako sam trenutno u nekoj poludugoj fazi

prostorvrijeme
Postovi: 204
Pridružen/a: 23 svi 2019 01:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: the HAIR

Post Postao/la prostorvrijeme » 06 ožu 2020 14:46

JaNNa je napisao/la:
28 ožu 2012 13:28
Poll, poll, poll :ura:
Kosa je skup vlasi (dlaka), nitastih izraslina građenih od bjelančevina, koje postoje samo u sisavaca, i to samo na glavi.
Ljudska kosa je mnogo duža nego kod ostalih sisavaca (dlake na glavi), a dlake su raspoređene gušće nego na ostatku tijela.
Prosječno ljudsko tjeme ima oko 100 000 folikula, te tijekom života iz jedne folikule može izrasti 20 različitih vlasi.
Ljudska kosa mjesečno u prosjeku naraste 1 do 1,5 centimetara.
Koju boju kose i oblik frizure preferirate na sebi?
Koje na partnerici?
Držite li se osnovnih boja za kosu ili kombinirate (ljubičasta, plava noć i sl.)?
Jel više volite dugu, kratku, srednje ošišanu kosu? nulericu? pola glave obrijano? kovrčavu? ravnu?
Koje su Vaše muke po KOSI?
Koliko nečija kosa utječe na Vaš dojam o toj osobi?
Da li Vam je boja kose i njezin oblik jedan od kriterija pri odabiru partnerice?

i tako općenito o KOSI...
Na sebi kratku, ofarbanu u neke ne pretjerano prirodne boje.
A sigurno ću prije primijetiti kratko ošišanu ženu, nego dugokosu, naročito ako je ta kratka kosa nekog neobičnog oblika i boje, a to bi me moglo i navesti da se više zainteresiram.
Al mislim, teško mi je reći da mi je prioritet ali mi je bitno da joj dobro stoji, da nekako zaokruži cijelu njenu osobnost 🤷‍♀️

Avatar
Skincare Perzefona
Postovi: 24
Pridružen/a: 21 ruj 2020 01:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: the HAIR

Post Postao/la Skincare Perzefona » 21 ruj 2020 01:08

farbam kosu tj. posvjetljujem ali se trudim i da bude njegovana, olaplex u boji je must a koristim vichy dercos vitamin sampon i lacroa arganovu masku :)

Avatar
Skincare Perzefona
Postovi: 24
Pridružen/a: 21 ruj 2020 01:01
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: the HAIR

Post Postao/la Skincare Perzefona » 15 lis 2022 03:07

Od proizvoda koje koristim i koje mogu pohvaliti:

1. Šamponi:
U borbi protiv seborejičkog dermatitisa (suha prhut) pomogao mi je Ducray Kelual DS sampon, protiv opadanja kose mi je solidan Vichy dercos energetski šampon (tzv. "crveni vichyijevac"), za fini osjećaj i gustoću - vichy neogenic dercos sampon (tzv. "ljubičasti vicyijevac)
Od drogerijskih su mi ok: L'oreal color vive elseve šampon, L'oreal professionel silver blonde šampon protiv žutila

2. Boje za kosu:
Od drogerijskih boja za kosu mogu preporučiti L'oreal Excellence boje, Revlon boje za kosu. Od profesionalnih su mi dobre Majirel, Igora...

3. Maske i regeneratori za kosu:
Imam najbolja iskustva s L'oreal professionel Color vitamino maskom za kosu, zatim L'oreal color vive farbglanz kur

4. Leave-In proizvodi i njega u spreju:
L'oreal professionel color vitamino sprej za njegu obojene i obične kose, koji koristim prije peglanja/sušenja/kovrčanja..
Gliss serum za vrhove, L'oreal elseve 10in1 sprej protiv žutih tonova, schwarzkopf gliss 7 seconds express repair tretman

5. Mirisi za kosu:
Chanel coco mademoiselle, chanel chance tendre hair mist, mon guerlain hair mist

Odgovorite