Zamjeranje roditeljima

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Odgovorite
Avatar
omnia
Postovi: 4605
Pridružen/a: 14 sij 2012 18:36

Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la omnia » 11 lip 2012 21:26

Zamjerate li štogod svojim roditeljima?
Ako da, jeste li im dale do znanja?
Općenito, kakav vam je odnos s njima?

Pa da malo proširimo temu... Sjećam se jednog događaja iz djetinjstva, kad mi je bilo 5, 6 godina, bila sam s mamom kod njene majke i moja mama je bila jako osorna prema baki. Zapamtila sam to jer me pogodio tužan bakin pogled. Pomislila sam kako ja svoju majku nikad ne bih htjela tako povrijediti.
Poanta je, moji roditelji zamjeraju svojima, ja njima... Pa se pitam, ako ikad budem imala dijete/djecu, hoću li izbjeći njihovo zamjeranje?
Čini se ko da je to neki patern u mojoj obitelji :D

Jeste ikad razmišljale o tome, kako ne sjebat svoje dijete?

I za kraj, malo poezije:

This Be The Verse

They fuck you up, your mum and dad.
They may not mean to, but they do.
They fill you with the faults they had
And add some extra, just for you.

But they were fucked up in their turn
By fools in old-style hats and coats,
Who half the time were soppy-stern
And half at one another's throats.

Man hands on misery to man.
It deepens like a coastal shelf.
Get out as early as you can,
And don't have any kids yourself.


Philip Larkin

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 11 lip 2012 21:53

Zamjerala sam prije 10 godina i više kad sam bila u pubertetu. slika

Danas shvaćam da su i moji roditelji ljudi od krvi i mesa, da griješe i da nekad imaju mišljenja drugačija od moga.
Ok, često imamo različita mišljenja. :gigglenod:
Ako imam nešto "za zamjeriti" onda to koristimo (ili nastojimo) kao konstruktivnu kritiku i za međusobni razvoj, više moj nego njihov - ali to valjda treba tako. :)

S tatom imam nekako bolji odnos nego s mamom, s njim mogu otvorenije razgovarati o svemu.
A i mama je u menopauzi pa nastojim nekako izbjegavati teške razgovore.
omnia je napisao/la:Jeste ikad razmišljale o tome, kako ne sjebat svoje dijete?
Da, al nisam baš do nekog pametnog koncepta došla. slika
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la ariadne » 11 lip 2012 22:04

A jesi našla temu majketi. :D

Sa mamom sam super i nemam joj što zamjeriti. Sa starim ne pričam. :lol: Zamjeram mu štošta i on to zna jer se ja ne znam praviti da je nešto OK ako nije.

However, njegove greške sam uzela kao pouku o lošim stranama ljudske prirode i onome što ne smijem raditi. Trudim se učiti iz njegovih grešaka kad već on nije. Samo mu ne smijem reći da sam iz njegovih kretenizama uspjela izvući nešto pozitivno jer će mislit da mi je napravio neku veliku uslugu, a jadan ionako pati pod težinom vlastitog ega. :lol:

Svoje hipotetsko dijete mislim ne sjebat tako što ću izbjegavat radit ono što radi moj stari, a pokušat radit ono što radi moja mama. Prilično jednostavno. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Zita » 11 lip 2012 22:27

BL je dobro odgovorila.
Zamjerala sam gluposti kad sam bila derle a sad ih kuzim i imamo zbilja prijateljski odnos.
Measure of a woman is her sense of humor

Aven

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Aven » 11 lip 2012 22:41

Kad uzmem u obzir nesretne okolnosti pod kojima su oni odrastali i nasilju kojem su bili izloženi nije mi toliko teško shvatiti kardinalne greške koje su radili/rade kao roditelji.
To je objašnjenje, nije opravdanje i ne briše neke slike koje nosim u sebi, ali ih ipak barem malo ublažuju. Zamjeram im što se nisu potrudili poraditi na sebi i što su u velikoj mjeri prihvatili odgoj onih koji su njih odgajali kao jedini legitiman. Odnos nam je...čudan. : D Mislim da se općenito u velikoj mjeri odnos roditelja i djeteta poboljša kad dijete odseli od kuće i bude potpuno financijski neovisno o roditeljima.
Jeste ikad razmišljale o tome, kako ne sjebat svoje dijete?
Svaki dan. : D

Ponekad me uhvati strah da bih otišla u drugu krajnost i bila (pre)protektivna prema djetetu. slika

Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la unexpected » 12 lip 2012 00:20

moji roditelji su posebna priča i teško mi je o tome razg ili pisat.do outanja bili su ok,a nakon outanja bili su sve samo ne ok.

zamjeram im sve prijetnje i grube riječi koje roditelj ne bi nikad trebao reći svome djetetu ma kako bijesan i ljut bio.npr 'ubit ću tebe pa sebe al naše prezime nećeš sramotit' ili 'pronaći ću te makar odeš na novi zeland' itd.znaju sve što im zamjeram.danas su 'mirniji' i prisilno se suzdržavaju od takvih i sličnih izjava.

moj odnos s njima je nikakav.trpim ja njih i trpe oni mene dok moraju.kad sam doma pretvaramo se da je sve ok zbog najmlađe sestre,tu i tamo neka rasprava i svađa kad nje nema u blizini.

nisam razmišljala o tome kako ne sjebat svoje dijete.al mislim da ću,ako budem imala dijete,bit skroz ok roditelj i da neću sjebat svoje dijete :)
'if you don't risk anything, you risk even more.'

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Fuga » 12 lip 2012 06:36

Imam super odnos s mamom, zdrav i relativno koordiniran odnos. Razgovaramo, družimo se i ne mislim da joj imam nešto za zamjeriti. Mislim da su joj odgojni postupci bili dobri i da dala sasvim dovoljno. Naravno da imam i detalje, gafova koji nisu vezani uz odgoj, no neki način su se ticali i mene, to sam joj jasno dala do znanja i okej smo si tim. Zapravo mi puno pričamo, jako puno i to smatram dobrim, dopuštamo si izraziti se.
Dok je otac druga priča, nikad nismo govorili, zapravo nikad se nismo "osjećali" i sad kad ga više nemam, ne osjećam baš ništa. Ne nedostaje mi ona očinska figura koju je on kreirao. Njemu sam zamjerala dosta toga, bila sam ljuta i ogorčena. To me je puno ograničavalo, pravilo nesigurnom i čangrizavom. Danas više nemam kamo usmjeravati taj žar pa sam ga pustila. Bar mislim tako.
Dijete... ne znam, ne razmišljam o tome, najprije radi toga što se i ne vidim u tome, možda je u pitanju strah zbog nekompetentnosti.

Avatar
Corduroy
Postovi: 233
Pridružen/a: 03 svi 2011 11:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija:

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Corduroy » 12 lip 2012 07:11

S mamom sam super, žena me kuži više nego ja samu sebe, i podržava me totalno. Dok se moje frendice zgražaju nad mojom oblekom, mama se brzo ufura u ono kaj mi se trenutno nosi. Majka mi je odabrala najružnije cipele u dućanu, divna je :touched:
Al do ove idile je bio krivudav put, svašta smo prošle, puno se svađale - al ono, ko divlje zvijeri. Joj kad se sjetim... Fakat smo evoluirale.
A s tatom si nisam baš. Ne svađamo se, nego je komunikacija nepostojeća. Jednostavno smo iz dva različita svijeta. Ali ne mogu reći da se ne vidi da mu je stalo do mene.
Ups, nisam odgovorila na pitanje: da, zamjeram i mami i tati neke stvari, mislim da su sestru i mene prestrogo odgajali, ali ono što su dobro napravili je da su uvijek bili tu za nas i znale smo da nas vole, a to je valjda najbitnije.
Puno sam razmišljala o tome kako ne sjebati svoje dijete i zaključila sam da je najsigurniji način da ga nemam :D
And it seems so real I can feel it
So why can't I touch it?

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la JaNNa » 12 lip 2012 07:20

omnia je napisao/la: Zamjerate li štogod svojim roditeljima?
Ako da, jeste li im dale do znanja?
Općenito, kakav vam je odnos s njima?
Jeste ikad razmišljale o tome, kako ne sjebat svoje dijete?
1. ne
2. kad je bilo toga - jesam, ali sada više ne. em toga nema toliko, em nemam živaca za neke rasprave
3. s tatom se čujem redovito, sa gđom majkom samo kad nešto treba.
imam poštovanje prema njima i pomažem im koliko mogu. volim ih. ne očekujem od njih nikakva čuda niti prijateljstva.
4. jesam i zaključila sam da je bolje da nemam djecu

Avatar
nezamjetna
Postovi: 130
Pridružen/a: 16 stu 2010 12:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: bespuće

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la nezamjetna » 12 lip 2012 07:48

Hm....ja sam od onih koja nije imala sreće upoznati bilošku majku. Shodno tome, gospodin otac sa nakon par godina nanovo oženio i tako smo moj bratac Jeglenac i ja dobili tzv.maćehu..Ali to je dosita pogrdan naziv i ženi koja nas je odgajala i od nas stvorila poštene i ispravne ljude nimalo ne priliči. Zato je i zovemo mama...
Ali kako to obično biva i među nama je bilo i ima još trzavica. Dok oca obožavam (ipak je moja krv) , prema njoj imam neki hladniji odnos. Kao bivši prosvjetni radnik poprilično je trenirala strogoću, sve je moralo biti kao pom šapagi i ja se nikako nisam dala tu slomiti. Stoga je dolazilo do svađa , grubih riječi,šutnje od po nekoliko mjeseci...
Otac će sve oprostiti, ali ona..uh teška je to i hladna žena.
Danas je nekako sve drugačije, zbog bolesti koja ju je pokosila, zbog toga što sam odjednom ja postala oslonac obitelji , nas dvije smo i popravile svoj odnos. I prvi puta sam skužila da mi je u biti stalo do te žene i da je onak baš istinski volim.
Sa druge strane imam i klinca i nemam nikakvu namjeru provoditi neku strogoću na njemu, jer znam po sebi. To je samo stvorilo kontra efekt. Zato smo on i ja frendovi. Držimo se skupa, dobar smo i uigran tim...I znam da ću mu uvijek pružati maksimum ljubavi...jer eto, meni je to nekako u životu od strane staraca poprilično nedostajelo.
Ona je Moj Razlog, u stvari...
Moja mala unikatna dragocenost u zalagaonici ovog ludila..
.

Avatar
hops
Postovi: 4102
Pridružen/a: 12 ožu 2012 08:34
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la hops » 12 lip 2012 08:17

kad sve zbrojim i oduzmem - dobro sam ispala.
zamjerala im jesam, vise ne.
ne govorim im nista jer kad bih krenula, vjerojatno ne bih stala do onog tam bozica 2015.
jednin razlog zasto im vise ne zamjeram je samokontrola potaknuta razmisljanjem da obicno na svojoj djeci radimo iste greske koje su nasi roditelji radili na nama, pa nekako vodena tom mislju - sutim, jer se ne zelim posrati svojim buducim postupcima prema djetetu koje bi sad mogla popljuvati.

Avatar
fuji ix
Postovi: 7233
Pridružen/a: 28 ruj 2011 21:30
Spol/rod: žensko
Lokacija: oku ugodna

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la fuji ix » 12 lip 2012 09:23

roditelji su jedina konstanta u mom zivotu i ja ih neizmjerno volim. nesuglasice su postojale dok sam bila puno puno mladja.danas razumijem sve njihove postupke i sretna sam sto su u mene ulozili toliko puno truda.
Ako ikad budem imala dijete zaista cu mu pruziti sve (ne mislim sad na materijalne stvari ) .

Avatar
Jadzia Dax
Postovi: 3063
Pridružen/a: 08 vel 2011 21:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: lala land

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Jadzia Dax » 12 lip 2012 09:30

Ne zamjeram im ništa, apsolutno ništa, dobro je što ih jako dobro poznajem, tako da mogu pretpostaviti njihove reakcije a kako inače volim izbjegavati konflikte, tako nastojim više prešutiti nego reći. Nisam baš bila najednostavnije dijete na svijetu, to sad vidim u razlici između mene i brata, s njim im je bilo lakše, puno lakše, kakve god trzavice su bile u našim odnosima, imam ja u tome veliki dio svoje krivice. Kako da zamjerim išta to dvoje ljudi, pokušali su mi dati sve i emocionalno i materijalno, oni su mi najveća podrška i najveća kritika. Doduše, ultimate test za njih tek slijedi, (nisu jadnici toga ni svjesni), no prije toga naš odnos mora evolvirati, ne smije u njemu jedna strana ovsiti o drugoj, tek kad se osamostalim kako spada, tada ćemo moći pričati na drukčijoj razini, (jedva čekam). U svakom slučaju u mojoj familji se vidi da nam je stalo i da se volimo, puno frendica, rođaka i ostalih je to primjetilo na nama, a moram priznati da sam se zbog toga uvijek nekako osjećala spešl.

Vlastiti klinci.... hmmm, imala sam od koga naučiti good parenting, pa makar i na nekim njihovim greškama, ali najviše me strah da će to dijete biti na mene :D, iskreno, ne da mi se toliko truditi

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Ameli » 12 lip 2012 09:51

Ja imam samo jednu zamjerku, stvorili su me na svijet, a i sami su bili djeca, tako da sam ja cijeli život morala biti njima "roditelj".
I usput kroz život zbog toga ispaštala, al dobro i to netko mora proći.
Jedino čega se plašim da negdje ne pogriješim u odgoju svoga djeteta.
Čini mi se da sam ju previše razmazalila, baš iz onog razloga, ako je meni bilo teško, tebi neće i nesmije
Eto

Avatar
Billie Deadwilder
Postovi: 674
Pridružen/a: 27 tra 2012 23:02
Status: Solo

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Billie Deadwilder » 12 lip 2012 17:27

Zamjeram im neke sitnice, pizdarije koje nemaju veliko značenje a inače imamo okej odnos. Iako komunikacija većinski i nije neka (više zbog mene, jer nisam baš neka preotvorena osoba s nekim ljudima pogotovo s rodbinom) no opet nemam neke loše odnose. Korektni su.

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Rock Faerie » 12 lip 2012 18:28

Ne zamjeram, moji roditelji su savršeni sve su odradili kako je trebalo. Nadam se da ću bit upola dobar roditelj svom djetetu kao što su oni meni bili.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la roadkill » 12 lip 2012 18:38

imam ok odnos sa starcima.
stara mi je zmaj (u onom pozitivnom smislu) i neizmjerno je cijenim. uvijek je podrska, cak i kad se ne slazemo u nekim stvarima. ne zamjeram joj apsolutno nista. po prirodi nismo jako otvoreni i rijetko razgovaramo o nekim "dubljim" temama, ali znam da je tu, sto god da se desi.
sa starim imam korektan odnos, s obzirom da jedno lijepo desetljece uopce nismo pricali. :D zakljucila sam da razgovori vode samo do svadja i prepucavanja, nimalo konstruktivnih, pa smo sve srezali. sad je sve divno, super je prihvatio outanje, npr.
no, izgubila sam postovanje prema njemu, zamjeram mu neke stvari. to me pretjerano ne dira vecinu vremena, niti se vracamo na to. pozitivna stvar je ta da je moja rijec dobila na tezini i odnosi se prema meni kao prema ravnopravnom. meni dovoljno.

vlastitu djecu ne planiram.
bring your mind into my head...

Aven

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Aven » 12 lip 2012 18:58

Majka Luke Ritza poručuje roditeljima:

Ne brinite se zbog toga što vas djeca ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju.


Zgodno. slika

* * *

OnTop.;

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hSjIz8oQuko[/youtube]


In our family portrait we look pretty happy
We look pretty normal, let's go back to that
In our family portrait we look pretty happy
Let's play pretend, act like it goes naturally

Avatar
melted_sun
Postovi: 1453
Pridružen/a: 26 lis 2010 20:40
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la melted_sun » 13 lip 2012 17:16

zamjeram šta mi je mater puno stvari poslagala po vlastitim predrasudama i stereotipima.
od upisa u srednju školu do stvari koje sam trenirala. nikad mi nije bilo drago šta je stvari spremala u ladice "muške stvari" i "ženske stvari".
da nije bilo tako bila bi na nekom skroz drugom mjestu sad.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Afrodita » 13 lip 2012 20:28

Zamjerala sam neke stvari dok sam bila mlađa...neke su još uvijek u sjećanju ...a neke zamjerke vjerojatno i sama radim
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Plague

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Plague » 14 lip 2012 02:53

kod majke mi smeta to što je preemotivna, a to je često čini užasno nerazumnom. smeta mi što nije u stanju reći "oprosti" kada pogriješi. ispriča se ona na neki svoj uvrnut način, ali nikada direktnom isprikom. sjebano je živjet s osobom koja ne zna uvidjeti vlastite greške. isto je tako pod utjecajem emotivnosti i u afektu u stanju biti neviđena kuja. ali ne zamjeram joj to previše. cijenim je jer život stvarno nije bio fer prema njoj, a ona je ipak ispala izuzetno jaka u situacijama u kojima bi većina ljudi izgubila razum. cijenim to što mi je i dalje podrška i voljna je pomoć koliko može ne bi li ja napokon završila taj faks koji sam razvukla preko četvrtine života. buni se, ljuti je to, ali tu je. šta god bilo, uvijek znam da je tu.
s druge strane, stari je smiren, racionalan lik. bolje je reagirao na outanje od stare. bolje reagira na sve, ali nije tu. imamo sterilan odnos i ne poznajemo se naročito dobro. nismo komunicirali jedan dobar period od nekoliko godina, a sad se čujemo tek povremeno i formalno. ni jedno ni drugo nemamo potrebu to promijeniti, očito. ne zamjeram mu ništa jer me nije briga.

str8faith
Postovi: 6910
Pridružen/a: 21 svi 2012 21:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U braku
Lokacija: Racisce

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la str8faith » 14 lip 2012 08:29

Zamjerate li štogod svojim roditeljima?
Da , puno toga !

Ako da, jeste li im dale do znanja?
Da , zato sam se i makla davnih dana

Općenito, kakav vam je odnos s njima?
S ocom ne pricam , s starom bar dvaput dnevno.

Jeste ikad razmišljale o tome, kako ne sjebat svoje dijete?
Nemam djece i možda ih cak ne zelim , kad vidim cega sve ima.
Bezi Jankec, bezi Jankec
cug ti bu pobegel

Avatar
OtherMe
Postovi: 1175
Pridružen/a: 30 svi 2011 09:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la OtherMe » 14 lip 2012 10:52

hmmmm...
zamjeram mami...sto pronalazi najgluplje moguce isprike za posustajanje u odredenim odlukama...
ne zamjeram joj doslovno nista u vezi mene,naseg odnosa i mog odgoja...mislim da su baka i djed taj posao odradili savrseno :haha:...isto tako su uspjeli usaditi u mene beskrajnu dozu strahopostovanja prema mami...tako da je ona i indirektno imala pozitivan uticaj na mene :giveflower:

tati...ne zamjeram nista,nisam od njega nikad nista imala da bi mu imala sto za zamjerati...osim sto ga zovem tata, on je nista vise nego nekakav rodak koji mi moze poravnati limariju na autu besplatno...cujemo se samo kad neko od nas nesto treba i taj nam odnos potpuno odgovara i funkcioniramo savrseno tako...ah lazem...zamjeram mu jer mi je na prvom autu pogresio nijansu boje na vratima pa mi je auto bio saren -.-
----Hello I'm your mind, giving you someone to talk to...Hello...----

Avatar
Luonnotar
Postovi: 241
Pridružen/a: 23 stu 2010 13:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Kontakt:

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Luonnotar » 15 lip 2012 08:44

Najvažnija stvar koju zamjeram majci jest što mi nije rekla istinu kada mi je prijatelj poginuo kada sam imala 3 godine, lagala mi je da je na velikom putovanju, a ja sam čekala pismo ili razglednicu. Tek postupno sam doznala da je to veliko putovanje zapravo putovanje po "nebu". U isto vrijeme zamjeram sebi što sam dopustila da zaboravim njegovo ime, te ne mogu posjetiti njegov grob. Ono što me gotovo redovno izbacuje iz takta jest što ne zna priznati grešku. To samo poteže more bespotrebnih svađa, u kojima načelno ona ispada žrtvom našeg maltretiranja. Ima još stvari koje joj zamjeram, ali preko tih i nekako prođem.
Ocu (hm, već godinama ga ne smatram ocem) zamjeram sve i uvijek se pitam kako bih reagirala da ga vidim. Teško je to predvidjeti i odrealizirati u glavi, jedino što znam jest da bi me bijes obuzeo dok kažeš keks. A sad, bi li ostala mirna i prišla mu, ponudila razgovor i kavu, da olakšam savjest i oprostim mu, ili bih ga zadavila golim rukama, to valjda nikad neću saznati.

Što se tiče vlastite djece, prvo što mi pada na pamet jest da ću biti užasna majka, jako sam stroga i volim sve pod kontrolom, ne podnosim laž, neposluh i sl. No, znam da ću učiniti sve da im pružim ono što nisam imala, da im pružim mogućnost izbora...
This fantasy is not enough for me.
I want it, I'll take it away from you.
Your misery that softly incites me,
All I do is using, abusing you.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Andain » 15 svi 2014 11:43

Ne znam, bilo bi mi idiotski zamjerat nekom s kim sam u skoro svakodnevnom kontaktu, odnosno pretpostavljam da bih u tom slučaju prekinula odnos. Ili jednostavno, nemam to iskustvo da sam imala toliko sje*ane starce da su ne znam što radili. Generalno, vjerujem da bih u dosta stvari imala kao roditelj drugačiji pristup, ali se i općenito dosta razlikuje i moj život i izbori od njihovog pa se to podrazumijeva.
Nemamo preprisan odnos, prerazličiti smo, ne živim već duže s njima, al im ne zamjeram ništa, ne stavljam se u ulogu nekog tko je tu da ih kritizira, jednostavno neke stvari uzimam u obzir da oni rade drugačije.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
margarita
Postovi: 1323
Pridružen/a: 09 ožu 2013 17:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la margarita » 15 svi 2014 13:24

Ne zamjeram im bas nista. Volim tatu tu i tamo podbost da je trebao ostat radit vani pa bi se rodila u jednoj sredjenoj EU drzavi, a ne ovdje, ali to je vise u sali. Kad pricam s frendovima i opcenito ljudima oko sebe, cini mi se da sam u manjini, jer imam stvarno super odnos sa svojim roditeljima. Narocito s mamom ,a tatine neke "zanimljive" karakterne crte sam naucila ignorirat. :D. Jesmo dosta razliciti ali dijelimo neke temeljne vrijednosti i interese.
Kad bi imala svoju djecu voljela bih im biti upola dobar roditelj kao sto su moji meni.

Avatar
Temperance
Postovi: 2572
Pridružen/a: 23 stu 2011 01:27
Spol/rod: žensko
Status: U vezi
Lokacija: Pokretna

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Temperance » 29 svi 2014 23:17

omnia je napisao/la:Zamjerate li štogod svojim roditeljima?
Ako da, jeste li im dale do znanja?
Općenito, kakav vam je odnos s njima?

Pa da malo proširimo temu... Sjećam se jednog događaja iz djetinjstva, kad mi je bilo 5, 6 godina, bila sam s mamom kod njene majke i moja mama je bila jako osorna prema baki. Zapamtila sam to jer me pogodio tužan bakin pogled. Pomislila sam kako ja svoju majku nikad ne bih htjela tako povrijediti.
Poanta je, moji roditelji zamjeraju svojima, ja njima... Pa se pitam, ako ikad budem imala dijete/djecu, hoću li izbjeći njihovo zamjeranje?
Čini se ko da je to neki patern u mojoj obitelji :D

Jeste ikad razmišljale o tome, kako ne sjebat svoje dijete?
Ne zamjeram ali smatram da su neke stvari krivo uradili, to sam im i rekla. Bili su jako mladi i normalno da su griješili. Bitno je da su se trudili biti dobri roditelji i pružiti meni i braći materijalno i emocionalno najviše što su mogli. U većini slučajeva su tu za nas i ukoliko i dođe do nekih nesuglasica trude se to popraviti/izgladiti. Problem je što smo dosta različiti pa nismo baš bliski ali imamo sasvim korektan odnos. Također u zadnje vrijeme smo puno bliži nego prije. Ukoliko budem imala djecu, jedina stvar koju mogu uraditi je truditi se biti dobar roditelj, jednako kao moji mama i tata :)
Some music needs air. Roll down your window.

Avatar
Eleonore90
Postovi: 13
Pridružen/a: 12 vel 2020 08:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zamjeranje roditeljima

Post Postao/la Eleonore90 » 12 vel 2020 10:07

Zamjeram što si mi stvorili autohomofobiju u teen dobi i nerijetko više kritizirali a manje savjetovali...

Odgovorite