Manjkavost fast food/restoranske ponude

Ljubav ide kroz želudac, pa je ovdje zgodno pisati o užicima koje pruža fina i ukusna klopa ili preporučiti dobar restoran.
Odgovorite
Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Moloko » 26 ruj 2016 14:43

Dakle,

što od hrane vam fali u restoranima/fast food-ovima u kojima ste do sad bili? Koje kombinacije bi voljeli isprobati?Čime bi vas se osvojilo na prvu?

Pišite.

;)
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la slapa » 26 ruj 2016 14:51

^
to je ona ideja za samostalan biznis? :D

meni je u Portugalu bilo jako fora što svi restorani a čak i dobar dio kafića u ponudi ima dnevne juhe (caldo verde). tanjur te juhe je jako jeftin a uz dvije fete kruha sasvim ti je dovoljno kao kvalitetan i zdrav međuobrok. to su gušće juhe s povrćem uglavnom. i još mi se tamo svidjelo što im pod streetfood/fastfood ulaze i sardine i možeš recimo uzet jednu/tri/pet sardina s kruhom, ovisno koliko si gladan. cijena jedne s kruhom je nekih 1.5€, znači 10ak kuna. isto mi je bilo idealno kao neki međuobrok a i jako mi je fino. da navedena jela po tim niskim cijenama postoje tu jela bih to za marende.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Bash » 26 ruj 2016 15:01

Market research :D

Bolja ponuda pive u restoranima. Ako je fast food, onda bolja ponuda priloga (nemoguće je dobit faking kuhano jaje u Zg sendvič) i salata. Npr nedavno sam jela odličnu cezar salatu u fast food lokalu, bila mi je bolja od njihovih burgera, piladi i dr. Pingvin ima sendvič toplo hladno koji je jeben. Kombinacija brie+rikula+orasi je isto super, ili svježi kozji sir + med. Pošto smo mi fast food stoka, bejzikli neki kopirani belgian fries sa umacima tipa domaći tartar, ulje od češnjaka i sl bi planuli ako ga lociraš blizu mjesta di prolaze pijani ljudi. Pritom ne smrznuto smeće od krumpira već proper domaći.

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Moloko » 26 ruj 2016 15:10

Šlapo-reći ću zasad samo da će mi ove informacije veoma koristiti. ;)
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la jpeg » 26 ruj 2016 15:19

Zagrebu fali jedan Popaj. To ti je nekih 100tisuca eura uloga u fast food, al to lako vratis ako si Popaj i ako nemas kamatare.
To tu kronicno fali. Odnosno, nemos virovat da nemas di pojest tako normalnu sendvu nakon sta ti je to ovdi standard. U biti, mislis da Popajevih prijatelja ima svugdi a pogotovo u Zg, al onda sa razocarenjem prihvatis da je Pingvin vrh.
Invalidna ili Bash ce s gustom opisat Popaja za one koji ne znaju, i oni koji su bili samo jednom na vikend u st su odvedeni u popaja ka u neki premijum restoran. I inace kad kazes popaj, sve ti triba bit jasno.
Ka kad kazes ćiko i znas da je Zagorov. Tako i ovo.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Bash » 26 ruj 2016 15:29

Awww Popaj. Prva asocijacija mi je ona "Popaj je zatvorio, ali invalidna je dobila svoj sendvič." :lol:
Veći sam fan sendviča iz Kalete kod HNK. Minimalistički sendviči (normalno s kuhanim jajem), ali rade svoje lepinje. :inlove:

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Nirya » 26 ruj 2016 15:51

Svaki fast food bi, prema mom mišljenju, trebao imati u ponudi falafel i pohani sir :D Ali taj pohani sir mora biti kako se spada, a ne neko šugavo smeće kakvih ima posvuda. Za falafel mi je manje bitno, ionako navodno po Zg ni nema pravog falafela - ali meni je onaj iz Koykana savršen. Općenito mi je Koykan super, kao i Good food.

Kao veliki ljubitelj krumpira, potpisujem prijedlog o friesu s raznoraznim umacima, od domaćeg krumpira. Ja bih tu dodala i krumpir na kockice, pečeni, s jajima, ali to je sad već utopija :D

Guste juhe. Bez vrhnja, samo izblendane, i s npr. sjemenkama lana, sezama, suncokretovim, bučinim, kockicama dvopeka... Svaki dan bih dolazila na njih vjerojatno :D

Also, sendviči s pečenim tikvicama i paprikama i sl., umjesto uobičajenih sendvič namaza npr. namaz od leće, slanutka, kukuruza...

Ako bi taj fast food iz snova imao pizza cutove, bilo bi prekrasno kad bi to bile malo drukčije pizze - tijesto od integralnog brašna, s tikvicama, sušenim rajčicama, slanutkom, avokadom, koječime...

Sad sam gladna :confused: :sealedlips:
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la talented miss cohen » 26 ruj 2016 15:53

Nirya je napisao/la:Svaki fast food bi, prema mom mišljenju, trebao imati u ponudi falafel
:loveletter:
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Nirya » 26 ruj 2016 16:06

:D
Drago mi je da se slažemo oko prepoznavanja važnosti falafela :D :touched:
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
talented miss cohen
כהן גדול
Postovi: 9776
Pridružen/a: 24 srp 2010 21:00
Spol/rod: žensko

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la talented miss cohen » 26 ruj 2016 17:24

Tako mi proto-semitskog panteona, Falafel je ljubav prapočetna u vrelom ulju. Psalm koji se pjeva punim ustima. Shekhinah u skrušenom jednjaku čovječjem. Blagoslovljen onaj koji dlanovima svojim oblikuje tu bespočetnu oblost. Hosana u oblinama!
Stars and stars and stars keep it to themselves.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Kroacija » 26 ruj 2016 19:49

Bash je napisao/la:Awww Popaj. Prva asocijacija mi je ona "Popaj je zatvorio, ali invalidna je dobila svoj sendvič." :lol:
Da, nisam prezala ni pred čim. :D
slika

Sad je već malo drugačije. Cijenim Popaj i uvijek ću, Split je naprosto fast-food meka. Medeni mi je isto super. Ok, mislim da nema baš nečeg šta mi nije baš toliko super. :o
Ono šta sam naučila cijenit u Zg je princip manje je više. Npr., radije ću uzet cheeseburger u submarineu i dat za njega 45 kuna nego dobit 4x veći u Popaja za 20 kn manje. Treba cijenit kvalitetu mesa. Jednom me čak ful zabolio trbuh od tog cheesea u Popaja na Baćama, tad sam se zapitala šta mi ovo treba. Trajalo je 3 minute pa sam uzela pomfri.

Ja ne znam šta je inače s ovim fast foodom "Martin", imaju kebabe i svašta, tamo nasuprot Krivog, ali imaju tu na Črnkasu isto kiosk, sendvići* su jeftini, ali su suhi i preodvratni. A meni je sve izvana lijepo i shiny izgledalo. Mimikrija!
E i ako nekom treba jeben kebab, najbolji je tu na Črnkasu kod šiptara, a kol'ko sam čula, i na Prečkom na autobusnoj.



___
*sendvić nikad neće bit sendvič

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Kroacija » 26 ruj 2016 19:52

:o

Mislim da nisam bila on-topik, al evo:

Ja bi jaja u sendvić.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la jpeg » 26 ruj 2016 20:27

ma ko zna cime si opteretila zeludac prije, nemoj naglo optuzivat. Promisli opet.
I ja sam isto nekidan dobila sendvu nakon sta su zatvorili.
Odlicna je hrana i po znjanu i u gradu, i svugdi mos pojest frisko ispecene sendve. Pari mi se da svi rade sa svojim nekim svemirskim recepturama ta tijesta, i stvarno paze da ne stavljaju soju umisto sira. sta jes jes.
Svi su Popaj a ja sam gladna sad

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Nirya » 26 ruj 2016 22:46

talented miss cohen je napisao/la:Tako mi proto-semitskog panteona, Falafel je ljubav prapočetna u vrelom ulju. Psalm koji se pjeva punim ustima. Shekhinah u skrušenom jednjaku čovječjem. Blagoslovljen onaj koji dlanovima svojim oblikuje tu bespočetnu oblost. Hosana u oblinama!
I bow to thee :D
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la inani » 27 ruj 2016 00:16

Ovo je jako dobra tema. :)

U zadnjih nekoliko godina se u Zagrebu, a koliko znam i u Splitu otvorilo jako puno restorana i jos vise razno raznih fast foodova sto nije lose jer se prosirila ponuda, ali na kraju nekako svi slice jedni na druge. Ili su cijene previsoke za minimalizam na tanjuru ili je hrana osrednja i/ili losa zbog prevelike ponude, tu i tamo se nadje nesto kvalitetno.
Iskreno, da znate sto se sve radi s odredjenom hranom, kako se skladisti, na koji nacin se priprema i koliko dugo stoji i kako se kamuflira u neko novo jelo, pola toga ne biste ni jele. Vlasnici i/ili sefovi moraju stedjeti na svakom koraku pa ako negdje dobijete manju porciju necega, cisto da znate da je to zbog ustede, a ne zato jer netko nema ideja i ne zna sto i kako bi pripremio. Nabavna cijena nekih namirnica je previsoka, a ne mogu dugo stajati pa se cesto koriste zamjenske namirnice (npr. Aro marka proizvoda, a ne npr. Podravka). Ne kazem da nema onih koji nabavljaju kvalitetne namirnice, ali ti restorani imaju i vise cijene od ostalih.

Meni smetaju industrijski zacini i umaci, koncentrati juha i meso osrednje kvalitete. Isto tako ne volim pretenciozne nazive jela (neki komad mesa na posteljici od ... s coulisom od ... i kapljicom emulzije ...) od kojih ti cure sline, a kad dobijes tanjur, na njemu nista. Ok, ja jako volim jesti i lijepo je to sve probati, ali volim da na tanjuru vidim to sto sam narucila i da se najedem. Ljakse sam, sta ces. :D

Meni su daleko najukusniji sendvici bili u Rizza u Splitu. Veliki odabir, prihvatljive cijene, jako ukusno i imaju mortadelu u ponudi. :feelingfree: Steta sto tako neceg nema u Zagrebu.

U Zagrebu volim Potato House, Didov san, Ribice i tri tockice, Sofru, La Štruk, Pivanu, Činkicu, Bistro Šalsa.
... :nesvjest:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Andain » 27 ruj 2016 07:45

Meni se jako sviđa trenutna zg ponuda i brze hrane i restorana. Mislim, moglo bi bolje, naravno, i tu prvenstveno mislim na širu ponudu nacionalnih kuhinja, ali u zadnjih par godina su napravili pravu mini gastro revoluciju. A i Split me pozitivno iznenadio ove godine.
..

Nego, nije skroz restoranska/fast food ponuda, al sviđa mi se što imaju u Milanu: svaki birc ima od 6/7-9h (mislim) ponudu besplatne klope uz cugu. Istina, svako piće platiš pritom 10€ što je možda preskupo za hrv. pojmove, dakle trebalo bi smanjiti cijenu, al ideja besplatne klope uz cugu u afterwoork satima zvuči genijalno. I to ne nešto bezveze od klope, već mini pizze, rižota, tapasi, canapei..i to sve u neograničenim količinama.

Dodatno, obzirom da je Leonarda Boban s čušpajzom otišla iz zga, bilo bi lijepo ponovo imati takvo jedno mjesto, gdje na brzinu možeš pojesti nešto na žlicu (a da nije isključivo mini juha). Super su bila ona njihova variva.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Kroacija » 27 ruj 2016 09:01

Andain je napisao/la: A i Split me pozitivno iznenadio ove godine.
Mene isto, nisam vidjela toliko raznolikosti ponude ni u jednom drugom gradu na obali. Pri tom ne mislim na fast food, otvorilo se hrpetinu kvalitetnih zalogajnica, steak houseova, wine&cheese barova i sl.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Nirya » 27 ruj 2016 10:24

Andain je napisao/la:Dodatno, obzirom da je Leonarda Boban s čušpajzom otišla iz zga, bilo bi lijepo ponovo imati takvo jedno mjesto, gdje na brzinu možeš pojesti nešto na žlicu (a da nije isključivo mini juha). Super su bila ona njihova variva.
jao, da... Totalno potpisujem.
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la slapa » 27 ruj 2016 10:39

^
oni s falafelima preko puta arheološkog imaju nekakve dnevne čušpajze od povrća. nisu ne znam šta al onak, ok su. trijeznila sam se prošli put uz to za doručak. :D
ali da, fast food čušpajzi s ok cijenama bi bili pun pogodak.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Moloko
Postovi: 16477
Pridružen/a: 28 sij 2010 11:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Moloko » 27 ruj 2016 11:01

Strpite se jos neko vrijeme.

:dork:
"Koliko me je tko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kad ima tko da sve i ponese."

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Kroacija » 27 ruj 2016 11:06

Predlažem vam da za sljedeće druženje svaka od vas donese neki svoj specijalitet u taprveru, a tek tad ćemo se pojaviti i ja i Malory kao vrsni kušatelji i ocjenjivači. :D
Recimo, organizirajte neko škampi-na-buzaru-druženje. :touched:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: Manjkavost fast food/restoranske ponude

Post Postao/la Andain » 27 ruj 2016 12:44

^nadam se i da bi u maniri pravih španjolskih tapas barova ti tapasi bili gratis :P
p.s. znaš da je vlasnik (suprug vlasnice) Mio Corazona Španjolac? ;)


Još nešto mi je palo na pamet; nije možda stvar toliko u ponudi, koliko lokaciji. Većina restorantske i fast food ponude Zagreba je smještena u centru grada, uz iznimku Radničke kao nekakvog poslovnog centra, i njima je teško ponuditi nešto novo. Kvalitetan fast food u buzinu, npr, bi vjerujem, super prošao (a i ja bih bila zahvalna :D). Ili Knežija :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite