Pomoc oko odabira laptopa

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
breakerica
Postovi: 33
Pridružen/a: 25 svi 2017 13:25

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la breakerica » 27 lip 2017 10:12

black.cat je napisao/la:mmm, lajkam AMD (jedino sto nije cetverojezgreni) i lajkam DDR4 :veryhappydance:
Ja bi radije Intel, manje se grije :)

sokr47
Postovi: 33
Pridružen/a: 22 svi 2017 13:51
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la sokr47 » 03 srp 2017 12:15

black.cat je napisao/la:
sokr47 je napisao/la:Ja bi isto trebala malu pomoć, kupila bi laptop do 3500kn, uglavnom za surfanje, muzika, povremeno filmovi iako više gledam na tvu. I htjela bi da bude bijele boje :) što vam se čini ovaj: https://www.jeftinije.hr/Proizvod/8926856
kod graficke kartice je dobro da je za sebe, ne integriranu uzimat jer ako se smrda, mozes se slikat. :D

ovako bih sebi uzela da kupujem, ali jos da samo ima przilicu DVD R/RW+-

https://www.elipso.hr/informatika/lapto ... HA_GR014T/

super hvala na prijedlogu, ali to mi je premali ekran, to je vise tablet nego laptop.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 03 srp 2017 14:20

ne razumin kako se to interna kartica smrda.

Al evo ti, postoji i bijeli
http://www.bug.hr/cijene/lenovo-prijeno ... 12105.aspx

kalash
Postovi: 73
Pridružen/a: 26 svi 2017 12:04

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la kalash » 03 srp 2017 14:59

pa ono, kao i svaka druga komponenta, ali nema razloga da trajnost bude ikakav presudan faktor jer može isto tako crknuti i procesor i matična i svašta nešto. eventualno zbog performansi bi se dalo gledati nešto što nema samo integriranu grafičku.

btw, čemu pržilica u 2017.?

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 03 srp 2017 19:55

przilica je ekstra dodatak u 2017!

Prije bi bilo da nedostaje, jer se u mnogima vise ni ne stavlja. Mos je uvik izbacit i stavit disk.

sokr47
Postovi: 33
Pridružen/a: 22 svi 2017 13:51
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la sokr47 » 11 srp 2017 11:42

jpeg je napisao/la:przilica je ekstra dodatak u 2017!

Prije bi bilo da nedostaje, jer se u mnogima vise ni ne stavlja. Mos je uvik izbacit i stavit disk.
Da, ali pitanje je na mjestu, čemu ti uopće služi pržilica u 2017.? Ne treba ti za snimati programe niti windowse jer sve ide preko usb-a ili skidas sa interneta... ne treba ti sa slusanje glazbe jer je sve online ili imaš mp3 na usb-u... filmove isto gledaš preko neta ili skidas preko usb-a... slike više nitko ne prenosi i ne prži na cd ili dvd, sve je online ili pak na usb-u... ukratko, samo smeta i skuplja prašinu :)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 11 srp 2017 14:05

Pa slobodne ste preporucit model za ovu cifru. Zasto ne napravite to nego se bavite przilicom?

sokr47
Postovi: 33
Pridružen/a: 22 svi 2017 13:51
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la sokr47 » 14 srp 2017 13:36

ma ne, sve 5, ja sam i pitala za prijedlog laptopa, ali vidim da se spominje pržilica, koja mi definitivno nije potrebna...

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 14 srp 2017 14:20

nemoj ga kupit. Ima przilicu a to ti def ne treba. Sve se moze danas preko stika.

sokr47
Postovi: 33
Pridružen/a: 22 svi 2017 13:51
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la sokr47 » 24 srp 2017 13:58

jpeg je napisao/la:nemoj ga kupit. Ima przilicu a to ti def ne treba. Sve se moze danas preko stika.
Kupit cu ga, ne brini, ali definitivno bez pržilice.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 24 srp 2017 14:52

pa jesi dosla samo se ljutit?

Iskreno, nisam ni gledala jel ima przilicu.
Iskreno, ka sta sam se iznenadila da je moj dosa sa przilicom, racunala sam da je nema jer sam misec dana cekala jedan drugi model da ga uvezu, pa je to otpalo i morala sam izabrat dostupnog, pa su javili da moj ipak stize za hrv, pa su rekli da je ipak greska i da ga nece jos proizvest, i suma sumarum dobila sam przilicu u opciji broj dva.
Platila sam sam ga puno vise puta duplo od tog kojeg sam tebi preporucila, i fakat me zaboli jel ima przilicu ili nema. To je ka da si se nakacila i pikas me za upaljac u land roveru.
Imas modela od 2200kn vec ako ti je jedini kriterij proc jeftinije. I pogledaj na stranici iskona, imaju neki web shop kod sklapanja ugovora s njima pa se stvarno moze dosta ustedit. Al onda ne razumim zasto trosis vrime di sam isla i guglala za tebe i pisala i natezala se ovdi sa ljudima. I s tobom.
Evo . Nerazumin.

sokr47
Postovi: 33
Pridružen/a: 22 svi 2017 13:51
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la sokr47 » 30 kol 2017 10:49

Pa ja ne razumijem sto tebe muci? Ja sam trazila prijedlog laptopa, ti si mi predlozila laptop sa przilicom, kalash je postavio/la sasvim korektno pitanje cemu sluzi przilica u 2017. godini i ti se nasla uvrijedjenom i krenula braniti kao da je rijec o necem bitnom. I onda si meni sarkasticno odbrusila "nemoj ga kupit. Ima przilicu a to ti def ne treba."

Pusti przilicu, nije bitno, ne treba mi i to je to. Mene vise muci sto nisam dobila vise prijedloga, ali dobro.. hvala onima koji su mi predlozili nesto :)

WindOfChange
Postovi: 40
Pridružen/a: 14 stu 2016 18:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la WindOfChange » 01 ruj 2017 14:50

Pzilica je 100-tinjak kuna i tak svejedno jel u laptopu, a ak je nemas, moze se bas desit da ce ti zatrebat.
black.cat

sokr47
Postovi: 33
Pridružen/a: 22 svi 2017 13:51
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la sokr47 » 05 ruj 2017 13:09

WindOfChange je napisao/la:Pzilica je 100-tinjak kuna i tak svejedno jel u laptopu, a ak je nemas, moze se bas desit da ce ti zatrebat.
Pa i nije baš svejedno, jer zauzima prostor, otežava hlađenje jer je smanjen protok zraka, povećava težinu samog laptopa, i na kraju krajeva, imati komponentu koja ti ne treba a može se pokvariti, pregrijati, skupljati prašinu itd, je prilično nepotrebno. To ti je otprilike kao da kupuješ auto sa ili bez krovnih nosača, ako znaš da ti nikad neće trebati, zašto bi uzimala auto sa nosačima? :)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 05 ruj 2017 17:54

nije isto nikako.
Necu o nosacima iako bih tila.
Pari mi se da ti nije zurno kupit. I pari mi se da ti ne triba savjet.

Otprilike, ka da ja pitam koju perilicu kupit na ovom za to specijaliziranom forumu, jer bas ovih dana i razmatram mogucnosti. To sta je tebi panasonikova izvrsna vec godinama to ne znaci da bi meni ista marka bila. A ni model.
Jer je ne koristimo na identican nacin ni sa identicnim praskovima ni identicnom kakvocom vode. Mozda uopce ne koristim 90 stupnjeva a tebi je to bog bogova.
Mozda je forsiram svaki dan sta bi znacilo 365x godisnje trosenje lezajeva. Bas mi onda i ne koristi petogodisnja garancija na motor.
Mogla bih i o nosacima za auto sad al necu. :)

Nije bitna komponenta ako je poslozen da podrzava. Nece ti przilica unistit zivot. Ni prasina ti nece unistit zivot.
Unistit ce ti nespretno projektirane vodilice zraka. A mozda ti rakun skoci na lap pa ti u servisu usput otklone prasinu pet do dvanaajst (koja se zaplela oko przilice), i produzi mu vijek a taman je mislija riknit! Isto ka sta ne znaci da je racunalo sa najvisim brojem jezgra i najboljim turbo procesorom i najbolji odabir za tvoje potrebe i da ce to bit korisnije.

WindOfChange
Postovi: 40
Pridružen/a: 14 stu 2016 18:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la WindOfChange » 06 ruj 2017 06:43

sokr47 je napisao/la:
WindOfChange je napisao/la:Pzilica je 100-tinjak kuna i tak svejedno jel u laptopu, a ak je nemas, moze se bas desit da ce ti zatrebat.
Pa i nije baš svejedno, jer zauzima prostor, otežava hlađenje jer je smanjen protok zraka, povećava težinu samog laptopa, i na kraju krajeva, imati komponentu koja ti ne treba a može se pokvariti, pregrijati, skupljati prašinu itd, je prilično nepotrebno. To ti je otprilike kao da kupuješ auto sa ili bez krovnih nosača, ako znaš da ti nikad neće trebati, zašto bi uzimala auto sa nosačima? :)
Neznam kaj kompliciras. Ne kupujes novi auto ;)
black.cat

breakerica
Postovi: 33
Pridružen/a: 25 svi 2017 13:25

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la breakerica » 06 ruj 2017 12:41

WindOfChange je napisao/la:
Neznam kaj kompliciras. Ne kupujes novi auto ;)
Pa ako ne košta kao auto, ne znači da ne treba pažljivo odabrati i paziti na svaki detalj ;)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 06 ruj 2017 18:34

je. Najbitnije je naguravanje.
Nista pametno niste rekle osim stajanja na strane.
A gluposti.

breakerica
Postovi: 33
Pridružen/a: 25 svi 2017 13:25

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la breakerica » 08 ruj 2017 12:13

jpeg je napisao/la:je. Najbitnije je naguravanje.
Nista pametno niste rekle osim stajanja na strane.
A gluposti.
Evo ja ću joj reći nešto pametno, da uzme taj što je i sama predložila, ASUS VivoBook Max X541SC-XO071T. To što neki govore da bolje da nije integrirana grafička, nije istina, jer ako neće igrati igre, onda je ova i više nego dovoljna. Za te novce sasvim uredan laptop.

sokr47
Postovi: 33
Pridružen/a: 22 svi 2017 13:51
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la sokr47 » 12 ruj 2017 10:23

Vjerojatno ću tog i uzeti, ne nalazim ništa bolje a sviđa mi se... tnx

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 12 ruj 2017 13:46

:confused:
Al ako imas koga u amerikama oko iljadu kuna je tamo.

WindOfChange
Postovi: 40
Pridružen/a: 14 stu 2016 18:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la WindOfChange » 13 ruj 2017 12:06

Da ne ispadnem bezobrazna. Do koje cijenovne granice mozes ic?
Ne moras kupit przilicu ako neces.
Ipak je bolje da nije graficka integrirana. Danas je 2/3 ghz ako si normalan korisnik, ali ako igras ili ti treba za neki posao, onda ces uzet jaci.
Nije nikakva reklama, ali cujem da se HP pokvario, znaci ako uzimas, uzmi ACER/ASUS/DELL/LENOVO.
Jel ti dovoljna rezolucija 15,6 ili je potrebna 17,3?
Memorija, DDR3 prevladava i vidim da je 4GB uobicajeno, ali u "modi" je vec DDR4. Ako se bavis videom ili grafikom opcenito mislim da je bolje uzet vise.
Isto najbolje sami znamo koliki disk treba. 500GB je uobicajeno, a 1000GB ti mora bit dost bez obzira.
To ti je najvaznije i kad udjes u trgovinu, a znas sta zelis, onda ti ni trgovac ne moze uvalit nesto skupo (kao, ona nis nezna pa cemo joj uvalit nesto skupo :D ).
Tak, ako ti ovo nije pomoglo, onda neznam sto bi.
black.cat

sokr47
Postovi: 33
Pridružen/a: 22 svi 2017 13:51
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la sokr47 » 15 ruj 2017 11:07

WindOfChange je napisao/la:Da ne ispadnem bezobrazna. Do koje cijenovne granice mozes ic?
Ne moras kupit przilicu ako neces.
Ipak je bolje da nije graficka integrirana. Danas je 2/3 ghz ako si normalan korisnik, ali ako igras ili ti treba za neki posao, onda ces uzet jaci.
Nije nikakva reklama, ali cujem da se HP pokvario, znaci ako uzimas, uzmi ACER/ASUS/DELL/LENOVO.
Jel ti dovoljna rezolucija 15,6 ili je potrebna 17,3?
Memorija, DDR3 prevladava i vidim da je 4GB uobicajeno, ali u "modi" je vec DDR4. Ako se bavis videom ili grafikom opcenito mislim da je bolje uzet vise.
Isto najbolje sami znamo koliki disk treba. 500GB je uobicajeno, a 1000GB ti mora bit dost bez obzira.
To ti je najvaznije i kad udjes u trgovinu, a znas sta zelis, onda ti ni trgovac ne moze uvalit nesto skupo (kao, ona nis nezna pa cemo joj uvalit nesto skupo :D ).
Tak, ako ti ovo nije pomoglo, onda neznam sto bi.
To ja sve znam, meni treba konkretan prijedlog modela u trgovini. Acer ne bi jer sam čula da se kvare i ne odaju mi dojam kvalitete, nekako mi izgledaju jeftino (i jesu jeftiniji). Mislila sam ici do 3500kn, ali ako ima neki baš bolji i isplati se može i do 4000kn.

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la jpeg » 15 ruj 2017 13:17

dada pojedini modeli se mogu iskopat.
a pitaj nekog ko se razumi :/ generalno i jako opcenito je ovako stanje na trzistu:
lenovo skripi i plastika je ona sirova- kad pritisnes tipkovnicu pa upadne u sebe. I to su oni do 8tisuca.

Acer od 7tisuca ima jako lose vodilice i probleme radi izvedbe, ovaj od 9 je kvalitetno plastican i odlicno izveden.

Dell za 6 nudi ono sta ostali za 3ipo, 4vec Znaci ram i grafa. Njegovi materijali jesu cijenjeniji i na vrhu su al mi nismo trziste za njega.
Asusi su ranije imali probleme sa maticnama jer su znale samo crknit bez najave. Ja sam se osobno za model asusa odlucila al acer i lenovo su bili usko. Nijanse izvedbe su presudile.
Hlađenje cak kod pojedinog modela moze bit dobro izvedeno al ako materijal okolni nije nesto otporan vibracije prenosi pa ti je opet isti kuki.
Imam dvije graficke (apropo one price debilne da je bolje kad je integrirana. Nema veze s icim).
Graficka se moze cinit jaka i sposobna ali ako se ne moze iskoristit u konfiguraciji onda đabe.
Pitaj nekog tko se razumi i nemoj padat na akcije. Iako se zna desit dobra stvar.

Ps. Jucer sam dobila 4cd-a od covika da mu rijesim nesto.
Odma sam se ove teme sitila.

WindOfChange
Postovi: 40
Pridružen/a: 14 stu 2016 18:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la WindOfChange » 16 ruj 2017 07:58

Pa reko kad sve znas, cudno kaj ga jos nisi kupila :D

Mozes ti kupit laptop i za 50 000kuna, a sutra ti rikne. Cure, sve je stvar srece.
black.cat

sokr47
Postovi: 33
Pridružen/a: 22 svi 2017 13:51
Spol/rod: žensko

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la sokr47 » 22 ruj 2017 11:01

WindOfChange je napisao/la:Pa reko kad sve znas, cudno kaj ga jos nisi kupila :D

Mozes ti kupit laptop i za 50 000kuna, a sutra ti rikne. Cure, sve je stvar srece.
Nije mi hitno a ne želim se prenagliti, pa onda još pručavam i važem :)

Kyubi
Postovi: 1
Pridružen/a: 02 ruj 2019 14:08
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: Pomoc oko odabira laptopa

Post Postao/la Kyubi » 02 ruj 2019 14:15

Za 4000 kn može dobiti > Intel Core i5-7200U (2,5 GHz), 8 GB DDR4, SSD 256 GB M.2 SATA, 39,6 cm (15,6'') FHD AG LED, DVD-RW, Intel HD Graphics 520, HDMI, Wi-Fi, Bluetooth, Webcam, CardReader, Std. Kbd., Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) http://www.secondoption.si/prenosniki/ ... -1wy59ear :veryhappydance:

Odgovorite