Security izbor aka zaštita za vaše kompove

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Zita

Post Postao/la Zita » 14 tra 2008 23:26

joj stara pa nemres tak bit paranoicna za sve :D

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 15 tra 2008 21:32

uf jedva sam se ulogirala :D IE se ruši stalno, a mozilla mi ne da logirat se.. ode sve kvragu :D Ide mali u ovlašteni servis, ne da mi se zafrkavat više.. Ma kak nebum paranoična, naljepili su mi valjda sve kaj su ikad zmislili :D You should see that, bilo bi ti sigurno interesantno :D
Btw kaj se tu nebre pisat bez logina? Ili to samo meni..
slika

Zita

Post Postao/la Zita » 16 tra 2008 05:54

Miki je napisao/la:uf jedva sam se ulogirala :D IE se ruši stalno, a mozilla mi ne da logirat se.. ode sve kvragu :D Ide mali u ovlašteni servis, ne da mi se zafrkavat više.. Ma kak nebum paranoična, naljepili su mi valjda sve kaj su ikad zmislili :D You should see that, bilo bi ti sigurno interesantno :D
Btw kaj se tu nebre pisat bez logina? Ili to samo meni..
pa u biti do sad nije bilo bas nikakviv problema..al vidim da je i slutica imala frke jucer navecer-po noci..
neznam..mozda su bili nekakvi radovi na serveru u to vrijeme
to vam je prvi put objema il se vec desavalo?

Avatar
Freebird
Postovi: 1304
Pridružen/a: 16 lip 2007 11:43
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo
Lokacija: Split
Kontakt:

Post Postao/la Freebird » 16 tra 2008 09:19

ja od zaštite koristim Nod32, Comodo firewall, immunization od spybota i sve nepotrebno od portova mi je zatvoreno. Nikad problema nisan ima.
Što bi dao da si na mom mjestu? Da te mrze a da ti se dive..? Šta bi dao?

Avatar
Hayden
Postovi: 35
Pridružen/a: 07 lip 2008 01:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu negdje

Post Postao/la Hayden » 25 lip 2008 15:21

kudos za avg 8 free verziju.

Avatar
master yoda
Postovi: 45
Pridružen/a: 19 srp 2008 17:34

Post Postao/la master yoda » 31 kol 2008 19:08

upravo sam stavila nod.
May the force be with you.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Security izbor aka zaštita za vaše kompove

Post Postao/la ticklebook » 21 sij 2009 15:58

Freebird je napisao/la:Antivirusi:
KASPERSKY:
slika

Od ovog san očekiva da bude bolji. Ruski proizvod, ima sve, firewall, anti-spam, anti-hack, anti-virus, baš zbog tog šta ima sve san ga drža instaliranog svega 5 minuti, jer guta previše memorije na kompu koje neman, vjerojatno najbolji AV danas, ali mene ne impresionira.

Kaspersky Antivirus Kasperskyv7.0.1.321:
Svojevremeno mi je jedino Kaspersky skinuo jednog trojanca - Nod ga je prepoznao i nije mu mogao nista, neki ga nisu ni prepoznali.
Od tad za firmu kupujem Kaspersky, iako mislim da zdere memoriju.

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Re: Security izbor aka zaštita za vaše kompove

Post Postao/la Zbrkica » 21 sij 2009 16:21

ticklebook je napisao/la:
Freebird je napisao/la:Antivirusi:
KASPERSKY:
slika

Od ovog san očekiva da bude bolji. Ruski proizvod, ima sve, firewall, anti-spam, anti-hack, anti-virus, baš zbog tog šta ima sve san ga drža instaliranog svega 5 minuti, jer guta previše memorije na kompu koje neman, vjerojatno najbolji AV danas, ali mene ne impresionira.

Kaspersky Antivirus Kasperskyv7.0.1.321:
Svojevremeno mi je jedino Kaspersky skinuo jednog trojanca - Nod ga je prepoznao i nije mu mogao nista, neki ga nisu ni prepoznali.
Od tad za firmu kupujem Kaspersky, iako mislim da zdere memoriju.
Ma ždere malo više nego ostali al ne ždere nekaj ogromno.
Imala sam s Nodom neke problema pa sam stavila Kaspersky i više nego zadovoljna.

Avatar
Russian Roulette
Postovi: 407
Pridružen/a: 18 sij 2006 16:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Peezdeechy
Kontakt:

Post Postao/la Russian Roulette » 21 sij 2009 18:35

Kaspersky. :medo:
+ Ad Aware.
Take a shot.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Security izbor aka zaštita za vaše kompove

Post Postao/la ticklebook » 22 sij 2009 01:17

Zbrkica je napisao/la:
Ma ždere malo više nego ostali al ne ždere nekaj ogromno.
Imala sam s Nodom neke problema pa sam stavila Kaspersky i više nego zadovoljna.
Znam da ne zdere, imam 3Gb na laptopu ali imam Vistu i radim cesto s programima koji i sami zderu.
Ali prema tome kako je kad se nakupi gamad - zadovoljna sam. (Koristim KIS a ne KAV - mozda i zato vise zdere).

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 11 vel 2009 09:00

Evo samo da vam kazem da Bitdefender 2009 ne instalirate ni za zivu glavu, nit obicni antivirus nit BitDefender Internet Security.

Osim sto program zbloka sve ostale programe, mota se negdje u pozadini i za malo sto ne radi probleme, preceste su mu kolizije sa najbanalnijim drugim programima i to nije sve - kad ga krenete izbrisati, nece uspjeti niti obicni uninstall niti add/remove programs. Vec na kraju morate skidati poseban alat za uklanjanje, namijenjen bas BitDefenderu.
Kad pogledam, teze od ovog na operativni sustav mi je legao jedino Norton Antivirus.

I da, mala napomena, ovo se odnosi na BitDefendere skinute sa neta sa vec "laznim" registracijskim brojem, ne znam kako ide sa kupljenim i originalnim, tako da ako netko zna kakva je situacija tu, neka samo napise, premda sumnjam da nas bas puno jos kupuje i antivirus :D
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 11 vel 2009 11:47

Hidden_soul je napisao/la:Evo samo da vam kazem da Bitdefender 2009 ne instalirate ni za zivu glavu, nit obicni antivirus nit BitDefender Internet Security.

I da, mala napomena, ovo se odnosi na BitDefendere skinute sa neta sa vec "laznim" registracijskim brojem, ne znam kako ide sa kupljenim i originalnim, tako da ako netko zna kakva je situacija tu, neka samo napise, premda sumnjam da nas bas puno jos kupuje i antivirus :D
Mislim da je Norton najgora opcija u svakom slucaju.
Kupujem antivirus - istina, imam svoju firmu, pa mi ide u trosak - ali uvijek prvo isprobam trial version mjesec dana. I sta sam zadovoljna, kupim ako mi je potrebno.
BTW. osnovna verzija programa koji koristim i nije nesto skupa, a daje peace of mind.

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Post Postao/la nexus 6 » 11 vel 2009 20:29

ma neću više niš stavljat, ja tak i tak svakih par mjeseci napravim format c i miran sam. imao sam avg no on baš nemre maknut neke malo jače viruse pa kog će mi onda vraga + kaj novi zahtjeva service pack 4 koji meni ne odgovara jer mi se sjebe sound...
danas sam probao kaspersky, nemam virusa, nemam niš, ali vidim da mi usporava downloadanje sa neta što me živcira, a i komp je mrvicu sporiji, tak da sam ga maknuo, ali ću ga instalirat jednom mjesečno, napravim full scan i opet ga maknem :D
I`m in touch with humanity.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 11 vel 2009 20:41

Kaspersky Internet Security. Ja zadovoljna. :) Uz njega imam jos i Ad Aware. Ono sto mene buni je ovo drugo cudo. Dize se sa startanjem kompa i kad otvorim Task Manager vidim da mi konstantno zdere 73.000 K. :o Why? Tko je lud, on ili ja?
bring your mind into my head...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 11 vel 2009 20:48


Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 12 vel 2009 15:36

roadkill je napisao/la:Kaspersky Internet Security. Ja zadovoljna. :) Uz njega imam jos i Ad Aware. Ono sto mene buni je ovo drugo cudo. Dize se sa startanjem kompa i kad otvorim Task Manager vidim da mi konstantno zdere 73.000 K. :o Why? Tko je lud, on ili ja?
3.136 KB. Outlook otvoren i skida postu svakih 10 min. Kompjuter radi od jutros.
Jel to otvaras Task Manager cim se kompjuter upali? Na pocetku najvjerojatnije Kaspersky skenira, zato malo uspori komp i pozdere vise memorije. Kasnije to prodje.
I BTW mislim da ti ne treba Ad Aware uz to. IMHO.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 12 vel 2009 15:42

nexus 6 je napisao/la:ma neću više niš stavljat, ja tak i tak svakih par mjeseci napravim format c i miran sam. imao sam avg no on baš nemre maknut neke malo jače viruse pa kog će mi onda vraga + kaj novi zahtjeva service pack 4 koji meni ne odgovara jer mi se sjebe sound...
danas sam probao kaspersky, nemam virusa, nemam niš, ali vidim da mi usporava downloadanje sa neta što me živcira, a i komp je mrvicu sporiji, tak da sam ga maknuo, ali ću ga instalirat jednom mjesečno, napravim full scan i opet ga maknem :D
A razmisljas li o tom da vjerojatno siris viruse ljudima s kojima komuniciras? Pogotovo je rizicno uz downloadanje s neta. Imas i drugih besplatnih antivirusa.
Nedavno je cak i neki veci proizvodjac hardvera - sad se ne sjecam jel HP, Canon ili drugi - distribuirao CD-e s korisnickim prirucnicima i driverima zarazenim virusom (bilo u novom Bugu ili Vidiju) - pa su upozoravali korisnike da sve skinu s neta a CD ne otvaraju :aaaargh:

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 12 vel 2009 15:43

ticklebook je napisao/la: 3.136 KB. Outlook otvoren i skida postu svakih 10 min. Kompjuter radi od jutros.
Jel to otvaras Task Manager cim se kompjuter upali? Na pocetku najvjerojatnije Kaspersky skenira, zato malo uspori komp i pozdere vise memorije. Kasnije to prodje.
I BTW mislim da ti ne treba Ad Aware uz to. IMHO.
Ne, komp obicno radi od jutra, kad god upalim TM, pokazuje da ovo cudo(AAW) zdere tih 73.000K. :o
Ubila sam ga. Ostaje samo KIS.
bring your mind into my head...

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Post Postao/la nexus 6 » 12 vel 2009 17:41

ticklebook je napisao/la:
nexus 6 je napisao/la:ma neću više niš stavljat, ja tak i tak svakih par mjeseci napravim format c i miran sam. imao sam avg no on baš nemre maknut neke malo jače viruse pa kog će mi onda vraga + kaj novi zahtjeva service pack 4 koji meni ne odgovara jer mi se sjebe sound...
danas sam probao kaspersky, nemam virusa, nemam niš, ali vidim da mi usporava downloadanje sa neta što me živcira, a i komp je mrvicu sporiji, tak da sam ga maknuo, ali ću ga instalirat jednom mjesečno, napravim full scan i opet ga maknem :D
A razmisljas li o tom da vjerojatno siris viruse ljudima s kojima komuniciras? Pogotovo je rizicno uz downloadanje s neta. Imas i drugih besplatnih antivirusa.
Ko je rekao da ja uopće komuniciram s ljudima? Osim toga kak bi se to moglo dogodit? Samom komunikacijom se nemre dobit virus, trebali bi nekaj downloadat od mene da bi se dobilo virus kolko ja znam. :o
I`m in touch with humanity.

Avatar
nika331
Postovi: 344
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la nika331 » 12 vel 2009 22:15

moj laptop nema više nikakvu zaštitu i jednog dana će samo umrijeti. trenutačno ima razlomljen monitor na 2 mjesta, kabal od baterije radi samo pod određenim kutom, imamo manjak slobodnog mjesta u memoriji, ali volimo se. :grli:
from my cold blooded hands!

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 21 vel 2009 12:33

Vidim da nitko niej spomenuo ZoneAlarm Security. Nije što je nekad bio, ali još uvijek nije za baciti. spasio mi je kompove više puta od kojekakvih trojanaca, virusa i ostalog smeća kao i programa koji su pokušavali pristupiti internetu bez moje kontrole (naravno radilo se o programima za koje nemam licencu i sl i ni ne namjeravam je nabaviti :D ). Naravno, nije besplatan ali na torrent stranicama poput wtorrent i sl ima dosta linkova na ispravne datoteke. Pa ako netko želi uložiti malo vremena za potragu, isplati se...

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 11 ožu 2009 19:22

Stavila sam opet nod. Već mi je pun kurac crne liste i traženja novih ključeva za kasperskiiiiiiiiii, al bio je super, kaj je da je :)
slika

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 11 ožu 2009 21:22

Meni je ZoneAlarm bio odlican, ali Zitu je dovodio do slomova zivaca jer je neprestalno nesto blokirao i javljao se.
Doduse meni to bas i nije od neke koristi jer ne znam napamet sve moguce portove, tako da bih prihvacala sve moguce sto bi mi izbacivao, jer bi se desilo u protivnom da mi nesto zbloka, pa onda kad na sve pristajes, i nema neke koristi od njega.

A i cesto mi je dolazio u kolizije sa kojekakvim antivirusnim cudima pa ga sad vise nemam. Ali nije bio tako ocajan kako neki veli.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 11 ožu 2009 21:47

Nasla key za Kaspersky, vidjet cemo koliko ce ovaj potrajati...
bring your mind into my head...

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 12 ožu 2009 16:21

roadkill je napisao/la:Nasla key za Kaspersky, vidjet cemo koliko ce ovaj potrajati...
Primaš oklade? :D
slika

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 12 ožu 2009 22:06

Gdje iskopah ovoga, tamo cu i sljedece. :D
bring your mind into my head...

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 05 svi 2009 10:28

E.
Dajder updejtaj linkove, potrgali se neki..
Epizodna uloga.

Avatar
latica
Postovi: 25
Pridružen/a: 28 svi 2007 12:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la latica » 22 lip 2009 14:52

avast__Professional_Edition_v4.8.1335

Kod: Označite sve

http://rapidshare.com/files/247366135/avast__Professional_Edition_v4.8.1335.rar.html

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 08 stu 2009 14:25

Da ne otvaram novu temu...

na netbooku nemam antivirusni, a postoji sansa da mi se nakacilo nesto. pitanje: koristi li itko online scanove i koliko su pouzdani? preporuke dobrodosle.

trenutno mi se na exploreru vrti panda active scan, ali spor je za popizditi. :o vec po ure stoji na 73%.

Odgovorite