The Pirate Bay na sudu?!

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Odgovorite
Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

The Pirate Bay na sudu?!

Post Postao/la Nicky » 21 vel 2009 12:39

Dakle, prošlog tjedna je počelo suđenje jednoj od najpoznatijih stranica za pretraživanje torrenta. Link:http://www.net.hr/tehnoklik/page/2009/0 ... 64006.html
Malo je vjerojatno da će im uspjeti išta dokazati i duboko se nadam da će im stranica poživjeti još puno puno godina...:D
No, što ako ovo potakne zakonodavce da se pozabave torrentima i sadržajima koji se putem njih mogu sasvim besplatno skinuti, a inače su zaštićeni autorskim pravima i nisu besplatni? Vlade nam jesu prilično dumb dumb dumb kad je IT tehnologijau pitanju i kladim se da nemaju blage veze što je torrent file i kako uopće do njih doći, ali kaj ako skuže?
Što vi mislite o tome?
:? [/b]

Zita

Post Postao/la Zita » 21 vel 2009 12:47

već drugi dan suđenje je donijelo iznenađujući obrat - polovica optužbi je odbačena. Razlog za to je vrlo jednostavan i iznenađujuće logičan - servisi za razmjenu datoteka mogu se koristiti u legalne i ilegalne svrhe i sama činjenica da su osnivači napravili servis koji omogućuje pretragu za takvim datotekama ih ne čini kriminalcima. Odvjetnik obrane je to vrlo jednostavno objasnio: "Potpuno je legalno ponuditi uslugu koja može biti korištena i legalno i nelegalno. Tako bi mogli optužiti i kazniti proizvođače automobila za činjenicu da neki od vozača voze pod utjecajem alkohola". Vrlo jednostavno, efektno, logično i na kraju uspješno objašnjenje, koje je očigledno trebalo biti izrečeno na sudu da se glazbena i filmska mašinerija malo zamisli. Ipak, njihov je odvjetnik ovo razmišljanje suda odbacio, tvrdeći da je sud pojednostavnio optužnicu i da to ne mijenja na ključnoj stvari - Pirate Bay je omogućio korisnicima kršenje autorskih prava i pri tome se prilično obogatio.
navodno nis od toga

iskreno smatram da nece uspjeti u takvim tuzbama
mogu jedino pokusat pritisnut ISPove da gase racune itd ali to se ISPovima ne isplati. tocnije da se izrazim-uzasno puno ce ih kostati ako popuste

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 21 vel 2009 13:09

Slažem se, to se fakat ne bi isplatilo, samo koliko su već donijeli zakona koji donose daleko više štete od koristi...nadam se da neće tako i sad pokušavati s nekim silly akcijama

Nicky
Postovi: 155
Pridružen/a: 19 vel 2009 12:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Nicky » 18 tra 2009 10:29

...jučer na Dnevniku:...osudili ih na godinu dana zatvora i 20 milijuna kn odšetete...hm....pitam se što bu poslije ovoga...nekako mi se čini da ni ostali ne budu imali muda održati svoje torrent stranice jer ko hoće ići u ćuzu...hmm...a ak nema torrenta...uf..to bu gadno...

morat ću izgleda tražiti sponzoricu...:hihi:...jer otkud mi toliko para za svu muziku, programe, filmove...dakle...

Zita

Post Postao/la Zita » 18 tra 2009 11:14

da..malo sam ostala sokirana
ali bit ce jos nacina za torrente :)

Avatar
discoshiz
Postovi: 135
Pridružen/a: 14 srp 2008 03:12

Post Postao/la discoshiz » 19 tra 2009 03:25

Nije TPB jedini, ima hrpa privatnih siteova a ako thepiratebay i nestane, vjerojatno ce se pojaviti netko drugi. Tako se plakalo i za Napsterom, a cak i da nije bilo tuzbe, dosad ga nitko vise ne bi dozivljavao jer su torrenti jednostavno bolji :D

Avatar
Carla del Ponte
Postovi: 68
Pridružen/a: 04 stu 2005 20:10

Post Postao/la Carla del Ponte » 26 tra 2009 01:30

ne kužim čemu frka.. ako sam dobro shvatila, presuda je nepravomoćna, tj. ekipa će se još i žaliti, a ustanovilo se i da je sudac u žešćem sukobu interesa pa je moguće da se još dogodi sve i svašta... :cool:
Playing for the other team.

Odgovorite