Stan

Forum za high-tech cure te sve one koje kućne popravke i zamjenu ulja u autu znaju obaviti same i žele to podijeliti s drugima. One koje to ne znaju, mogu saznati ovdje.
Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Stan

Post Postao/la Pi » 04 lis 2011 15:35

U sam svoj majstor jer ne znam gdje drugo da stavim to. Jesam sam svoj majstor u ovom slučaju.

Trebam kupiti stan. Na Trešnjevci po mogućnosti. Keš only, bez gluposti s kreditima i to (kako da znam koja je cijena za keš, gdje to piše?). 60 kvadrata, 2 sobe. Novogradnja.

Gdje da tražim??? Gdje ste vi to tražili? Odakle da počnem? Gledam ove oglase i sve mi isto, još me bruka podići telefon pa pitati. Trebam li neku agenciju ili wtf???

Svaka informacija je korisna, i to što prije, jer sam rekla tati da sam već našla prije mjesec dana, i ako čuje da ne znam ni odakle da krenem, bit će jako, jako razočaran.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Stan

Post Postao/la Fuga » 04 lis 2011 16:11

Nikakvu agenciju ne trebaš, imaš keš lovu i baci se u potražnju, nakon toga pregovore.
Jedino ako želiš plaćati proviziju ( oko 4% od vrijednosti stana).
Pregovaranje je super, osobito ako raspolažeš kešovinom. Ti si ta koja odlučuje što, kako i koliko želiš dati, s tim da napomeni da imaš novac i da si u stanju platiti u roku nekoliko dana.
Cijena varira, sve ovisi od načina gradnje, sobnosti/funkcionalnosti stana, kat i tako to.
Za Zagreb oko 1850€, iako se ni nemoj toga držati kao pijan plota. Sve je stvar dogovora, spremnosti i žurnosti prodavatelja.

I obavezno baci oko na zk uložak, teret ( velika većina ovih malih firmica je uzela kredita i uz to je u većini slučajeva vezan teret na nekretninu, tako da je to škakljivo).
Potražnja:
http://www.gohome.hr/
http://www.njuskalo.hr/
http://www.oglasnik.hr/
http://www.centarnekretnina.net/
http://www.crozilla-nekretnine.com/
Zadnja izmjena: Fuga, dana/u 04 lis 2011 16:19, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Stan

Post Postao/la Zita » 04 lis 2011 16:13

uff veseli posao
potrazi na netu novogradnje
imas hrpu firma i firmica koje su gradile a i njihove podizvoditelje koji su dobili stan umjesto love pa ce rado prodat za kes i smanjit cijenu stana
moj savjet ti je, osim tog da pogledas svu dokumentaciju, nadjes neko mirno mjesto sa pogledom na zelenilo i gdje ti nece svatko gledat kroz prozor. takodjer da imas 1-2 parkirna mjesta
mada..ja bi izbjegla tresnjevku.
sretno
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Stan

Post Postao/la Pi » 04 lis 2011 16:20

A meni je Trešnjevka dobra lokacija. Ne znam gdje bih drugo uopće gledala.

Ja ne mogu ovo, majke mi. Ne mogu. Nikad neću naći. Poludjet ću. Ne znam.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Stan

Post Postao/la Pi » 04 lis 2011 16:24

Fuga je napisao/la:Nikakvu agenciju ne trebaš, imaš keš lovu i baci se u potražnju, nakon toga pregovore.
Jedino ako želiš plaćati proviziju ( oko 4% od vrijednosti stana).
Pregovaranje je super, osobito ako raspolažeš kešovinom. Ti si ta koja odlučuje što, kako i koliko želiš dati, s tim da napomeni da imaš novac i da si u stanju platiti u roku nekoliko dana.
Cijena varira, sve ovisi od načina gradnje, sobnosti/funkcionalnosti stana, kat i tako to.
Za Zagreb oko 1850€, iako se ni nemoj toga držati kao pijan plota. Sve je stvar dogovora, spremnosti i žurnosti prodavatelja.
So, nađem što mi se sviđa, nazovem broj, kažem im da imam keš i moguće da će spustiti cijenu? Nemaju neku fiksnu cijenu za keš, nego moram nekoga nabildanog voditi sa sobom?
Fuga je napisao/la: I obavezno baci oko na zk uložak, teret ( velika većina ovih malih firmica je uzela kredita i uz to je u većini slučajeva vezan teret na nekretninu, tako da je to škakljivo).
Ne kužim.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
samo ja
Postovi: 376
Pridružen/a: 29 ožu 2011 18:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Stan

Post Postao/la samo ja » 04 lis 2011 16:50

Da, zašto bash Trešnjevka... meni se sviđa recimo Borovje koje je još u izgradnji :)

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Stan

Post Postao/la Pi » 04 lis 2011 18:09

A ne znam. Ne volim ovisiti o tramvajima i autima. Volim da mi je centar maksimalno 20 minuta pješice. Auto neću sigurno kupovati bar još 7 mjeseci.

Enivejz, prestala sam paničariti. I imam kandidata :)
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Stan

Post Postao/la Fuga » 04 lis 2011 19:36

Pi je napisao/la:
So, nađem što mi se sviđa, nazovem broj, kažem im da imam keš i moguće da će spustiti cijenu? Nemaju neku fiksnu cijenu za keš, nego moram nekoga nabildanog voditi sa sobom?

Ne, ništa nemoj preko telefona obavljati, osim što se najaviš za pogledati stana, nakon što pogledaš više stanova, sastavi listu poželjih i onda kreneš u pregovore, zadnja cijena i tako to. I nemam potrebe za nabildanim tipovima, žene ionako bolje prolaze pri kupnji stana, to iz iskustva. :D Uz to se još i raspitaj o vrsti stolarije, pločica, parketi, u slučaju da zgrada ima onaj certifikat energetske učinkovitosti. Pretpostavka da se radi o novogradnji otežava i olakšava stvar :/
Pi je napisao/la:
Ne kužim.
Ovo sa zk (zemljišnoknjižnim ) ulošcima je bitno zbog toga da kojim slučajem ne bi kupila stan s teretom ili nekim mutnim vlasničkim papirima. Svaki prodavatelj neka ti pripremi zk uložak. Uz to se i raspitaj na koji način se zgrada održava (u slučaju da se radi o popularno nazvanim urbanim vilama).

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Stan

Post Postao/la Fuga » 04 lis 2011 19:53

A za lokaciju, kaj veliš o Medveščaku, dio Nazorove prema Tuškancu :medo:, meni se još sviđa i Vrbik.
I tako to, ma sve zavisi s koliko love raspolažeš, isto tako koliko se dugo misliš zadržati na toj lokaciji.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Stan

Post Postao/la Pi » 04 lis 2011 20:06

Mislim da je na Medveščaku jako teško naći novogradnju, a 2000-2200 eura po kvadratu mi se čini puno za stan u zgradi koja nije nova. Za novu, već bih razmislila. Da... primjer - stan 50 kvadrata, 111 tisuća eura, zgrada iz 1954. Yeah right.

Vrbik... dobra lokacija. Dobra ideja. Uključit ću u listu i istražiti. Vidjela sam i fine stanove oko Črnomereca kad sam nedavno tamo bila, jako mi se svidjelo, možda proširim potragu na to.

Sad sam isprofilirala sustav. U excel tablicu stavljam stanove, kvadraturu, cijenu po kvadratu i ukupnu cijenu. Stavljam kolonu za tu dokumentaciju koju veliš, i kolonu za ocjenu lokacije od 1 do 10, te kolonu za dojam o rasporedu prostorija i slično. Onda ću fino napraviti algoritam u zadnjoj koloni koji će mi izračunati ukupnu ocjenu. Voila!

P.S. Baš si me izbacila iz takta tim pitanjem o planovima s tim stanom i koliko ću se tamo zadržati. Nemam plan, to mi je backup, neću se tamo seliti. I 60 kvadrata jer sam navikla na 60 kvadrata. Možda bi bolje bilo negdje dalje na periferiji uzeti 70, za obitelj jednog dana, who knows. Eto još jedne kolone u excelu.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Stan

Post Postao/la Bash » 04 lis 2011 20:14

Nije ti svejedno ni na koji način su riješene instalacije, npr. grijanje, zbog budućih računa. I koji je kat i na kojim stranama svijeta su prozori. Bilo bi ti pametno i kad bi uspila vidit stan od susjeda i porazgovarat s njima koliko su zadovoljni i jesu imali problema od buke do vlage. Pazi na crkve :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Stan

Post Postao/la Pi » 04 lis 2011 20:19

Bash je napisao/la:Nije ti svejedno na kojim stranama svijeta su prozori.
Bash ba, jesam iz Bosne, ali ne klanjam ja pa da mi treba prozor prema istoku :D

Nemam problema s grijanjem, to uopće ne palim ni sada, samo obučem deblju majicu ili se odem grijati u gradsku knjižnicu, a pare potrošim na nešto drugo :židovka:

Šalu na stranu, zato gledam novogradnju, jer računam da s tim svime navedenim ne bi trebalo biti problema.

Prekomplicirano je sve ovo. Past ću na tom testu.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Stan

Post Postao/la Bash » 04 lis 2011 20:24

Mislila sam više na ono da ti ne piči sunce cilo popodne u dnevni kad je odvratno lito. Ali može zapad na balkoniću da ti suši robu popodne. I lipo je imat jutarnje sunce u spavaćoj. I to su ti moji kriteriji :D

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Stan

Post Postao/la Fuga » 04 lis 2011 20:40

Kod novogradnje pri grijanju se radi o plinskom prikljucku, znaci nemam ovisnosti o toplani, nema racuna na temelju kvadrature vec na temelju stvarne potrosnje. Pretrazuj, trazi, razgledaj, pitaj druge i nikud ne nagli. : ))

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Stan

Post Postao/la Pi » 04 lis 2011 20:51

Meni se čini da bi bilo najpametnije da ti meni fino nađeš sve to, a ja tebi dam proviziju. Koliko ide? 2%? :D

Odakle sve to znaš? Živim i ja u stanovima pola života, pa sam tek jučer shvatila da moram uzeti račun iz sandučića, da se ne pojavi sam na frižideru. Sva sreća pa se ova vratila, inače bi bilo bye bye internet. Da ne govorim o plinskom priključku.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Stan

Post Postao/la phos » 05 lis 2011 08:39

Pi je napisao/la:U sam svoj majstor jer ne znam gdje drugo da stavim to. Jesam sam svoj majstor u ovom slučaju.

Trebam kupiti stan. Na Trešnjevci po mogućnosti. Keš only, bez gluposti s kreditima i to (kako da znam koja je cijena za keš, gdje to piše?). 60 kvadrata, 2 sobe. Novogradnja.

Gdje da tražim??? Gdje ste vi to tražili? Odakle da počnem? Gledam ove oglase i sve mi isto, još me bruka podići telefon pa pitati. Trebam li neku agenciju ili wtf???

Svaka informacija je korisna, i to što prije, jer sam rekla tati da sam već našla prije mjesec dana, i ako čuje da ne znam ni odakle da krenem, bit će jako, jako razočaran.
ako ides na placanje kesom, to se mozes okliznuti. ali recimo da saznas proceduru i to, bilo bi ti dobro da uzmes agenciju koja uzima proviziju od prodavatelja, a takvih je puno. u tom slucaju nemas dodatnih troskova, a oni ce ti javljati sve sto iskrsne a vezano za tvoje zahtjeve. tako ti se nece desiti da ti promakne dobra prilika. i pazi na definiciju 2 sobe, jer ljudi cesto krivo definiraju, nekada su 2 sobe - 2 spavace sobe+ dnevni, nekada su dnevni i spavaca, a nekada je to spavaca+ dnevni/kuhinja u jednom.
ja sam u fazi kupnje i gledala sam novogradnju, konkretno onu zgradu blizu baschire. ok, to je knezija, ali ako je 5 min od tresnjevke, ako ti nije toliko bitno da je bas bas bas tresnjevka. ugl, zakljucila sam da je novogradnja daleko skuplja i ne nuzno kvalitetnija. vazno ti je pogledati tko su izvodaci radova. i pogledati neke starogradnje. ono sto se meni konkretno nije svidjelo (osim cijene) kod novogradnje je sto kupujem nesto...sto nemam pojma kako ce zavrsiti.
konkretno znam par primjera kupnje novogradnje koji su u kratkom periodu (citaj : godinu nakon useljenja) dozivljavali razne probleme koji nisu bili u garanciji stana. ok, lako za to sto ce ti se odlijepiti plocice, ali recimo, konkretno u jednoj novogradnji na tresnjevci su se pojavile gljivice na zidovima od loseg gradevinskog materijala. tyaj zid mozes samo: srusiti!
i tako.necu daviti, ali ugl pazi na papire i sretno.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Stan

Post Postao/la Fuga » 05 lis 2011 08:54

A kad sam slobodna zidarka, zezam se. :D
Već duže vrijeme pratim tržište nekretnina, poticajnu stanogradnju i privatnu, opremljenost itd. Zanima me urbanizam, arhitektura i nešto manje građevina, to u slobodno vrijeme.
A najvažnije da sam i sama u međuvremenu sudjelovala u nekoliko odnosa kupnje/prodaje stana, kuće, poslovno-stambenog objekta, građevinskih zemljišta i vikendica.
Kad smo kod toga, obrati pozornost i na koji je način građena građevina, ima li više opeke ili betona, to je bitno zbog izolacije i kvalitete življenja. Ako postoji mogućnost, traži uvid u projekt, to bi trebalo biti dostupno od strane investitora.

I da, ne živim u stanu, osim kad sam u Zagrebu : )

A ovo o usluzi, proviziji i tako to, ne zanima me, trenutno ne raspolažem s dovoljno slobodnog vremena da se tome sveobuhvatno posvetim. Nda, u slučaju da ćeš trebati nešto - uvijek se slobodno javiš :), ne zaboravlja se tek tako ona dobra volja pri nabavi rukavica za čišćenje đubreta tijekom Terranea.

Ovo što si rekla više m2 za manju cijenu negdje na periferiji, to stoji, novogradnje imaš više na periferiji nego u okolici centra. U Vrbiku nema friške novogradnje, radi se o stambenim prostorima novijeg kova, po mojoj procjeni unatrag nekih 15-tak godina. Imaš dosta novogradnje po Novom Zagrebu, točnije u Središću, zatim Kamenarka, tamo kod Jakuševca, onda Sv. Klara, Odra (O2 naselje), nešto sitno u Sloboštini (Horvatova), Trnsko i Siget manje-više sve starije, eventualno Kajzerica :/, istočni dio – Dubrava (Megrad, Harambašićeva), ako se ne varam ima dosta malih građevinaca po Ravnicama, Branimirova, križanje Heinzelove-Vukovarske i tako to. Ima nešto novogradnje na Savici, dosta na Borovju.
Prečko i Jarun su ti valjda poznati, kao i Trešnjevka. E sad, Črnomerec u tramvajskoj zoni je skup, osobito ona Grada Mainza- Slovenska, skoro kao i ovaj Ban centar u samom središtu grada.

I još jedna preporuka : http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=2032
Brdo informacija o tome što se gradi, gdje i tako to.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Stan

Post Postao/la Pi » 05 lis 2011 12:50

:)

Išla sam vidjeti dva u Kranjčevićevoj danas, vrhunska lokacija ali stanovi katastrofa, a 2000 eura po kvadratu. Nabijem ih.

Onda sam išla na kavu s Hercegovkom. Koja je nedavno prošla kroz sve to. Rekla mi je da tablicu mogu slobodno obrisati i da ne gledam oglase jer su precijenjeni, da joj pošaljem što tražim i da će ona nazvati par Hercegovaca koji rade manje ali kvalitetnije zgrade, uglavnom za potrebe šire rodbine to ispadne :D , i da su skoro duplo jeftiniji kvadrati za poznanike :D

I fin joj je stan, na Trešnjevci, zgradi ima sada 2 godine, ali veli da nema problema.

Ona je uzela stan ovako kako phos spominje, "da ne znaš što će ispasti", ali ova veli da je to najbolji i najjeftiniji način, ako znaš takvog izvođača. Tako mi je bilo i sa ovom zgradom sada, nije bilo nikakvih problema, samo ježi ga, ovaj izvođač što je radio ovu zgradu ne radi stambene, samo za svoje potrebe su ovu radili.

So, brišem tablicu, ali nastavljam pratiti oglase. Čekat ću da mi stručnjakinja javi :D
Ispada da je uvijek veza najvažnija stvar. To i strpljenje. Reče mi isto što i ti Alba, polako, čekaj deal, you're in control.

Izgubila sam već mjesec dana, no ne zamaram se više. :)
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
phos
Postovi: 6858
Pridružen/a: 10 tra 2010 14:24
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zg

Re: Stan

Post Postao/la phos » 05 lis 2011 13:11

sto se tice oglasa,
trenutno je situacija takva da sam recimo ja spustila cijenu stana za 10% trazene cijene.
oni racunaju da ces spustati cijenu, a i stanovi se jako slabo prodaju pa je lakse skinuti cijenu.
inace, i ostale stanove koje sam gledala sam skinula minimalno po 5%, sto je prije 6 god bilo nemoguce.
Ja nisam vegetarijanac zato sto volim zivotinje, nego zato sto mrzim biljke
Ružna, ali glupaslika
imas tako dobru sisu da ti druga ni ne treba :D - autor nepoznat

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Stan

Post Postao/la Kroacija » 05 lis 2011 13:38

Pi je napisao/la: Trebam kupiti stan.
hi. rekla sam ti da ces ostati. :p

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Stan

Post Postao/la Pi » 05 lis 2011 14:17

invalid_user je napisao/la: hi. rekla sam ti da ces ostati. :p
vidi je :D

Ma ne, ovo je čista kalkulacija. Ako ostanem, super. Ako ne ostanem, za iznajmljivanje pristojan džeparac ostatak života :)

Nego, u oči mi upade ta riječ subvencija. Za koga vrijede subvencije? Koliko iznose?
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Stan

Post Postao/la tamara3 » 05 lis 2011 14:48

Pi je napisao/la:Onda sam išla na kavu s Hercegovkom. Koja je nedavno prošla kroz sve to. Rekla mi je da tablicu mogu slobodno obrisati i da ne gledam oglase jer su precijenjeni, da joj pošaljem što tražim i da će ona nazvati par Hercegovaca koji rade manje ali kvalitetnije zgrade, uglavnom za potrebe šire rodbine to ispadne :D , i da su skoro duplo jeftiniji kvadrati za poznanike :D
A što je potrebno da se postane poznanik :kokice:?

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Stan

Post Postao/la Pi » 05 lis 2011 16:17

I dunno. To je nešto kao kvantna elektrodinamika i vakuum. Posudiš malo nekakve energijice, stvoriš dug za koji se podrazumijeva da ćeš ga nekada i negdje u nekom obliku vratiti. Ni iz čega stvoriš nešto, ali si dužan. A vakuum ti vjeruje da ćeš mu vratiti. Zapravo, više je kao religija. Povjerenje u dobar glas, gdje netko garantira za tebe.

Npr. kad sam pisala maturalni rad trebala sam Organsku kemiju Pine-a. Nije bilo puno primjeraka, jedan je bio u knjižnici u Zagrebu, pa se oko Božića uputih po njega. Čovjek tamo mi je prijetio da će se sva zla svijeta okomiti na mene ako im ga ne vratim jer im je to zadnji primjerak - dok mi nije vidio osobnu; onda je skužio da mi zna tatu i da je kao student prenoćio jednom kod moga tate kad nije imao gdje. Samo je izbrisao Pinea iz evidencije, i još ga uvijek imam. Pitala sam tatu za njega, tata nema pojma tko je lik. Ali nekako, usluga se vratila, je li. Valjda je isto s novcima. Dat će ti od svog profita, ali ti moraš paziti da mu ne oštetiš uloženo. Kurtoazija.

Vi purgeri to uzimate kao nekakvu korupciju i zgražate se nad takvim stvarima. Nama je to više kao negdje izgubiš negdje dobiješ, ali reputacija da si pomogao nekome znači puno više od profita, ipak nas nema puno.

Zapravo ne vjerujem da je ograničeno na Hercegovce, mislim da bi trebalo biti po defaultu tako, samo što je za Zagrepčane malo teže jer nitko nikome ne vjeruje, druže se u manjim grupama i isključivo pomažu unutar uže obitelji, kod nas je samo to malo šire jer smo povezaniji.

Nah. Offtopičarim. Za subvencije sam tražila, to čini se vrijedi samo za kredite i kamata je do 5%. Kamate su besmislena stvar, ne pušim to. Ništa s kamatama, ne dam banci ni lipu :D
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Stan

Post Postao/la Fuga » 05 lis 2011 18:43

Subvencije i jamstva dolaze u obzir samo ako koristiš kreditnu liniju.

backspace

Re: Stan

Post Postao/la backspace » 05 lis 2011 20:14

Fuga je napisao/la:kreditnu liniju.
kako se mala izražava, stručno i sve, kreditne linije su joj očito u krvi :D

nego.. vidim da sulka ima viška love, a meni fali, pa da se dogovorimo...

recimo nešto kao ovo:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan- ... as-3481031

nešto tog tipa bi ja, dobra cijena za ponuđeno. izvrstan deal gotovo. samo neću suteren i neću maksimir. bojala bi se po noći konstantno (zbog suterena jel). ne bi oka sklopila :D
dakle, fali mi jedno 30000 jureka, pa ako mi moš posudit. beskamatno. jer i ja kažem bljak te banke i njihove kamate i kreditne linije i lihvarenja i sve..
kaj ti imaš od toga, pa recimo sigurno voliš osjećaj da si nekome pomogla, a meni bi to jaaaako pomoglo :D s druge strane, ako odem u inozemstvo, moš ga rentat i uzimat rentu 3 godine + moje vraćanje (vratila bih kroz 3-5 godina).. ha? kaj nije to superkul ponuda? tata bi ti sigurno pristao :D

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Stan

Post Postao/la Fuga » 05 lis 2011 20:28

Men' se čini da su tebi kreditne linije pod kožom i tako to :D

Nda, kaj baš moraš raspršiti svoj hrvatski jal, ma pusti curku da pazari. ;)

backspace

Re: Stan

Post Postao/la backspace » 05 lis 2011 20:34

nisu, ali neminovno bit će, a od danas ih zovem isključivo kreditne linije :D ma kaki jal, samo sam morala probat :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Stan

Post Postao/la Pi » 05 lis 2011 21:22

backspace je napisao/la:
Fuga je napisao/la:kreditnu liniju.
recimo nešto kao ovo:
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/stan- ... as-3481031
Taj stan je degutantan. Možeš ti bolje od toga.
Whatever makes you happy
Whatever you want

backspace

Re: Stan

Post Postao/la backspace » 05 lis 2011 21:39

:D :D :D
meni je bombončić, samo da nije suteren. i da nije maksimir. ali drago mi je da ti vjeruješ u mene da mogu i bolje :*

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Stan

Post Postao/la tamara3 » 06 lis 2011 12:44

Pi je napisao/la:Vi purgeri to uzimate kao nekakvu korupciju i zgražate se nad takvim stvarima. Nama je to više kao negdje izgubiš negdje dobiješ, ali reputacija da si pomogao nekome znači puno više od profita, ipak nas nema puno.
Gomila predrasuda :nah:.

Odgovorite