jedna od onih 40+

Kao što i sam naziv govori, podforum za dame starije od 40.
Odgovorite
Walkabout75
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 sij 2020 10:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

jedna od onih 40+

Post Postao/la Walkabout75 » 04 vel 2020 18:19

Kolko sam vidjela i cula, mnoge od nas se pitaju gdje smo. Ja sam iz one generacije koja je visila na ljubicastom chatu (45 mi je). Dakle, to je bilo prije nekih 20 godina. U to vrijeme nas je vecina bila ovisna o tome. Neprospavanih noci je bilo nebrojeno i nikad nije bilo dosta. Zaljubljivale smo se, svadjale, prekidale, pa cak i vjencavale, a da se nismo ni vidjele u real world. Zvuci suludo, ali sad kad se sjetim, mami mi osmijeh na lice :)
Naravno, nakon tog pocetnog ludila, vecina nas se i upoznala u realnom zivotu. I onda su tu krenule veze i sve ostalo sto s tim ide. Neka prijateljstva su se protegnula i do dan danas.

I sto sad ja zelim reci s tom nostalgijom?..

Pa, za pocetak, fali mi taj nacin komunikacije. Ove danasnje aplikacije su mi ajmemenimajkomila.. mladje generacije ocito tako funkcioniraju, ali ja ne znam sta bih s tim.

Vidim tu na nekim temama da ste se dogovarale da se nadjete. I? Jeste se nasle? Jesu vam uspjele potrage?

Ja iskreno ne znam sta hocu. Doduse, znam sta necu, a i to je valjda nesto.
Gledala sam neki dan Potrait of a lady on fire i jos uvijek sam pod dojmom. Zato sam i dosla ovdje. Treba mi malo tog osjecaja, pa makar i iluzornog..

Pa ako netko zeli sa mnom zakoraciti u iluziju, neka mi se javi :)

Nero
Postovi: 3
Pridružen/a: 04 vel 2020 16:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: jedna od onih 40+

Post Postao/la Nero » 04 vel 2020 19:05

Obično nakon nekih godina nestanemo i više se ne nađemo. Razloga je za to mnogo, jedan je lijep, u dugoj smo vezi i nista nam ne fali, a drugi je malo manje lijep >> to je onaj u kojem mrzimo same sebe sto smo ostarile i ne zelimo se takve gledati.

To se najbolje vidi i u samom pozivu na neko druzenje osobama 40 + 50 +. etc koje mozemo vidjeti ovdje na forumu. U tom se pozivu spominju valunzi, menopauze, umjetni kuk, artritis... Tko bi se ikada odazvao takvom pozivu? Mrzimo same sebe sto nismo vise dvadeset ili trideset, a u svojim zrelijim godinama smo zapravo sasvim fajn, dapace, super, i vecina nas over 40 ili 50 o sebi osobno ne misli tako, ali nekako one druge zamisljamo ko svoje roditelje ili bake valjda. Pune smo predrasuda, blam nam je sto smo se mozda udebljale, ili su se pojavile neke sijede, pa kao bad je to.

Uskracujemo si radosti zivota zbog glupih predrasuda.

Walkabout75
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 sij 2020 10:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: jedna od onih 40+

Post Postao/la Walkabout75 » 04 vel 2020 19:41

Pa vjerojatno je i to jedan od razloga. Ja osobno tako ne mislim. Izgledam si sasvim fajn, sijede imam i nimalo mi ne smetaju. Mladje nas mozda zamisljaju tako kao sto si rekla, al sjecam se sebe kad sam bila u dvadesetima, zarko sam zeljela zenu od 40, 45, ali nije mi se ostvarilo.

Problem je u tome sto imamo iza sebe to sto imamo. Razbijene iluzije, propale veze i vise nam se ne da kroz isto prolaziti. Barem meni. Jedino ako se ludo zaljubim, pa onda vise nemam kontrolu nad nicim. Da ne ulazim sad previse u tu tematiku zasto smo sjebane.

I recimo u potpunosti razumijem zenu koja je otvorila temu prije mene. Da guram prema 60 i da ne pusim, vjerojatno bi joj se javila :)

No jos uvijek zelim da me netko iznenadi i izbezumi..

Meni konkretno fali medij gdje bi bilo puno zena istovremeno, zato kmecim za chatom, to mi je poznati teren. I ne sad samo da bi nasli nekog za vezu, nego zajebancije radi. Trbuh me znao bolit od smijeha.

Trenutno mi fali gay moment u straight svijetu, da se tako izrazim.

Drustvo koje je bilo se raspalo. Sto zbog prekida (konkretnije razvoda, pa se naprave dva tabora i svi se isposvadjaju), sto zbog odlazaka u Irsku, Njemacku, sto zbog samog tijeka zivota, mijenjamo se itd..

Avatar
metla
Postovi: 27
Pridružen/a: 23 tra 2006 15:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Re: jedna od onih 40+

Post Postao/la metla » 24 lip 2020 16:25

Khm, da i meni fali taj chat i tu i ja Balcconu, znala je biti bas dobra zezancija , a niš javi se ako imaš cajta pa možemo razmijenit riječ il dvije 😉
potpisano :)

lovleyperson
Postovi: 3
Pridružen/a: 30 lip 2020 10:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: jedna od onih 40+

Post Postao/la lovleyperson » 30 lip 2020 10:42

pozdrav! skroz sam nova na Crol-u iako mi je 39. ok, možda još ne spadam u 40+ ali se osjećam tako pa me zaintrigirala tema.
nakon par godina vani, mislila sam da su se stvari malo promijenile u Hr, da se scena probudila. čini mi se da nije tako.
znate li ima li mjesta gdje se moguće naći i pričati o raznim temama - od ozbiljnih do skroz zabavnih - bez ideje da je to grupni blind date? ne da ima išta loše u blind date-u, ali možda je nekima od nas prvenstveno do druženja.

ideje? prijedlozi? komentari? :)

Walkabout75
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 sij 2020 10:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: jedna od onih 40+

Post Postao/la Walkabout75 » 30 lip 2020 16:44

E nemam pojma, nitko ni da zucne..

Mora da su svi u braku :kokice:

Avatar
metla
Postovi: 27
Pridružen/a: 23 tra 2006 15:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Re: jedna od onih 40+

Post Postao/la metla » 30 lip 2020 22:13

Misliš 🤔😷
potpisano :)

lovleyperson
Postovi: 3
Pridružen/a: 30 lip 2020 10:23
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: jedna od onih 40+

Post Postao/la lovleyperson » 01 srp 2020 14:09

eh, samo zato što su se 'ubračili' ne znači valjda da im nije do socijalizacije s drugim ljudima...
nije mi jasan taj koncept moram reći.

Walkabout75
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 sij 2020 10:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: jedna od onih 40+

Post Postao/la Walkabout75 » 01 srp 2020 14:45

Ma nemam pojma, lupam bzvz..

Samo znam da nis od ovoga ovdje, prosli su ti dani

Avatar
Palomina
Postovi: 7
Pridružen/a: 04 kol 2017 08:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: jedna od onih 40+

Post Postao/la Palomina » 10 kol 2020 17:44

Javite se slobodarski i oslobodilacki slobodNo(umno), curke svih boja kose i noktiju, sa kosom ili brez iste, zaposlene devojke ili nezaposlene, koje sebe smatraju ljepot'cama i one koje su sebi najruznije na svitu, bitna je duša, kažu. Ujedinimo unisono te naše starmale duše, posvetimo im bar jedan zajednicki zagrljaj, onaj njezni, topli, koji nas cini bicima od ljubavi i suosjecanja😊🙋.

Snoviðenje, koje kaze:"Raduj se!"
When you come to a point where you have no need to impress anybody, your freedom will begin.

Walkabout75
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 sij 2020 10:30
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Re: jedna od onih 40+

Post Postao/la Walkabout75 » 26 sij 2022 19:17

Citam ovo sto sam napisala.
I kako se ono kaze - pazi sta zelis, jer moglo bi se i ostvarit.
Iznenadila me i izbezumila.
Jos uvijek dolazim k sebi.
Drage moje, nemojte me bas toliko izbezumljivat :)

Avatar
Biseksualna Lezbijka
Nedojebana
Postovi: 7952
Pridružen/a: 06 ruj 2008 00:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi
Lokacija: Planeta Zemlja.

Re: jedna od onih 40+

Post Postao/la Biseksualna Lezbijka » 25 vel 2022 11:22

Walkabout75 je napisao/la:
26 sij 2022 19:17
Iznenadila me i izbezumila.
Pa ovo je jako lijepo :feelingfree:
Unexpected sex is the best thing to wake up - unless you're in prison... slika

ElenN
Postovi: 4
Pridružen/a: 17 ožu 2023 23:51
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: jedna od onih 40+

Post Postao/la ElenN » 18 ožu 2023 00:31

I ja bi da me neka izbezumi ;-)

Odgovorite