...o cemu sad razmisljate...???

Podforum za dogovore oko izlaska, sportskih dogadjanja, pijanki, izvjesca o tome, prepricavanje itd te sve ostale interne i privatne fore i razgovore.
Odgovorite
Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la shizika » 26 srp 2013 18:25

black.cat je napisao/la:jel postoji, ako da, gdje je ta prava osoba za mene?
u stocu kod hidrocentrale prekoputa narančastog suncobrana!
...život je lijep... (:

Gost

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Gost » 26 srp 2013 22:59

kako bi se trebala zbroyit ali tesko mi to ide u zadnje vriyeme
lakse se oduzimam :lol:

Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la unexpected » 27 srp 2013 01:57

veceras sam idiot. tocka.
'if you don't risk anything, you risk even more.'

Avatar
Charlotte
Postovi: 42
Pridružen/a: 25 lip 2013 08:30
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Charlotte » 27 srp 2013 02:35

Samo veceras? Blago tebi!

black.cat
Postovi: 1706
Pridružen/a: 30 stu 2011 16:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la black.cat » 27 srp 2013 07:37

shizika je napisao/la:
black.cat je napisao/la:jel postoji, ako da, gdje je ta prava osoba za mene?
u stocu kod hidrocentrale prekoputa narančastog suncobrana!
:D

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la gigiONlajna » 27 srp 2013 18:00

Kak med, orasi i tuna u zadnjih par godina drastično poskupljuju...
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Kroacija » 27 srp 2013 19:45

Kako je divota imati stan/kucu na moru. Ono sto imam besplatno, drugi masno placaju.
Well, jos mjesec dana odmora pa Zagreb. :)

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 27 srp 2013 21:56

Mislim da polako ali sigurno razvijam alergiju na kokice. Nos me je tako divljački svrbio da nisam mogla pojest sve. :/ Super, ne smijem jest čips jer mi iskoče akne po faci, sad još i ovo. Uskoro ću za vrijeme gledanja filmova/serija morat glodat grančice iz dvorišta il nešto. :roll:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

kap_kise
Postovi: 515
Pridružen/a: 21 stu 2010 12:48
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la kap_kise » 28 srp 2013 10:15

Neplanirane stvari uvijek ispadnu najbolje.

Avatar
tatin sin
Postovi: 886
Pridružen/a: 13 stu 2012 00:18
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la tatin sin » 28 srp 2013 22:15

pa krepala sam.
i could surf the earth on a banana peel

Avatar
Capt. Kirk
Postovi: 2724
Pridružen/a: 04 ruj 2009 15:07
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Capt. Kirk » 28 srp 2013 22:40

Ovo je tako adorable. :touched:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=soxIVq4caOg[/youtube]

She says that "People stare because we look so good together."

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 29 srp 2013 00:51

Kolko god puta da pogledam film, svaki put me zaboli kad ubiju Boromira :heartbreak:
I ne znam šta da radim, uopće mi se ne spava sad :roll:
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Aven

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Aven » 29 srp 2013 11:28

ariadne je napisao/la:Kolko god puta da pogledam film, svaki put me zaboli kad ubiju Boromira :heartbreak:
SPOILEEER!11!1 :ignoretroll:

:'D

* * *

OT:

:read:

Bilo bi krajnje vrijeme.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la ariadne » 29 srp 2013 13:59

I go on dates with men who are nice and good-looking and smart – perfect-on-paper men who make me feel like I’m in a foreign land, trying to explain myself, trying to make myself known. Because isn’t that the point of every relationship: to be known by someone else, to be understood? He gets me. She gets me. Isn’t that the simple magic phrase?

So you suffer through the night with the perfect-on-paper man – the stutter of jokes misunderstood, the witty remarks lobbed and missed. Or maybe he understands that you’ve made a witty remark but, unsure of what to do with it, he holds it in his hand like some bit of conversational phlegm he will wipe away later. You spend another hour trying to find each other, to recognise each other, and you drink a little too much and try a little too hard. And you go home to a cold bed and think, That was fine. And your life is a long line of fine.


Ne ide mi i dalje ovaj roman iz glave i ne znam šta bih s njim. :lol: Moram natjerat više ljudi da ga pročitaju pa da ih mogu izmaltretirat.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

backspace

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la backspace » 29 srp 2013 18:59

http://www.jutarnji.hr/-homoseksualce-s ... -/1117113/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nda, vatikan pomalo radi zaokret. Smisljeno pomalo. Vrlo logicno zapravo ako zelis opstanak i zadrzavanje trenutne moci koju crkva ima. Svatko tko imalo analizira i racionalizira tijek proslosti i postojecu situaciju dolazi do zakljucka da fokus mora biti na mlade, a mladi su danas odgajani drugacije nego prije. Skolstvo, znanost, tehnologija, informacije, sve to ide linearnom putanjom u smjeru koji crkva danas uopce ne prati. Ne pratis li mlade, organizacija/tvrtka/drzava/zajednica nema buducnost i propada.

Aven

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Aven » 29 srp 2013 19:36

Niš' od "Rosemary's Baby" večeras. To će se tek sutra skinut. :(

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Andain » 29 srp 2013 19:45

@backspace..meni se to čak čini više kao odraz njegovog osobnog mišljenja nego još uvijek filozofije Vatikana koja se mijenja (premda su to mediji malo preuveličali, odgovarao je na pitanje slaže li se sa zabranom da se gay svećenici ne primaju u red pa je rekao da nitko tko osjeća poziv od Boga ne smije biti marginaliziran. Osobno mislim da je ta zabrana bila Benediktov alat u borbi protiv pedofilije u Vatikanu. Ne ne mislim da su svi gayevi pedofili, al pedofili su uglavnom bili gay orijentacije što je vidljivo iz nekakve dostupne statistike zlostavljanje djece)

No da, doći će vrijeme kad će i katolici morati postati senzibilniji u toj retorici..a ovaj papa ionak dolazi iz dosta lgbt liberalne zemlje pa zašt ne s njim ;)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

backspace

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la backspace » 29 srp 2013 21:06

Gle, crkva kao institucija (kao ni bilokoja druga veca organizacija) ne djeluje stihijski. Nije da su ga pitali neko random niotkud pitanje, vec je vruc krumpir u igri. I naravno da je to i njegov osobni stav, samo je pitanje kako je taj stav formiran. Pederi i pedofili su goruca tema vec duze u vatikanu/crkvi opcenito, tako da sumnjam da svoje 'sluzbene' stavove oko toga i nastup prema javnosti nisu iskomunicirali interno nadugo i nasiroko.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Kroacija » 29 srp 2013 23:33

slika

rado & odmah sutra bih si uzela ovakvo nesto, da imam za do plaze i natrag, auto mi je postao tlaka. :D
djevojka ne da. :hideunderrock:

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Andain » 30 srp 2013 08:15

backspace je napisao/la:Gle, crkva kao institucija (kao ni bilokoja druga veca organizacija) ne djeluje stihijski.
Generalno se slažem, ali nije baš i da Crkva mijenja u tolikoj mjeri stavove dolaskom svakog novog pape, a ovo je promjena za 180 stupnjeva. :)
No, dobro, ne želim biti tvrdoglava i riskirati da me još netko proziva ''papa grl'', dovoljno mi je bilo to što sam redovito bila jedina kojoj je prošli papa bio simpa. :D

ot. Razmišljam o tome kako volim raspravljati i kad druga strana umije isto :)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
gigiONlajna
Postovi: 2336
Pridružen/a: 02 stu 2005 19:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la gigiONlajna » 30 srp 2013 08:25

Ne vidim promjenu. Nije Crkva odstupila od svojih stavova.
GigiOnTrajna :frizuraparti:

Aven

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Aven » 30 srp 2013 08:40

^
True that. :D
Ovo što je Papa rekao je službeni stav Crkve još od 1962. godine kad je sazvan Drugi vatikanski sabor na osnovu čijih odluka je napravljen Katekizam Katoličke Crkve.
On se valjda za promjenu ekšli odlučio propovijedati po službenoj literaturi i zakonima od prije 50 godina. Bravo, Franjo. :happycry:


ČISTOĆA I HOMOSEKSUALNOST

2357. Homoseksualnost oznacava odnose izmedju muskaraca ili zena koji osjecaju spolnu privlacnost, iskljucivu ili pretezitu, prema osobama istoga spola. Ocituje se u vrlo razlicitim oblicima kroz vjekove i u razlicitim kulturama. Njezino psihicko postanje ostaje velikim dijelom neprotumacivo. Oslanjajuci se na Sveto pismo, koje ih prikazuje kao tesko izopacenje, predaja je uvijek tvrdila da su "cini homoseksualni u sebi neuredni." Protive se naravnom zakonu. Oni spolni cin zatvaraju daru zivota. Ne proizlaze iz prave cuvstvene i spolne komplementarnosti. Ni u kojem slucaju ne mogu biti odobreni.

2358. Nezanemariv broj muskaraca i zena pokazuju duboke homoseksualne teznje. Ne biraju oni svoje homoseksualno stanje ono za vecinu njih predstavlja kusnju. Zato ih treba prihvacati s postivanjem, suosjecanjem i obazrivoscu. Izbjegavat ce se prema njima svaki znak nepravedne diskriminacije. Te su osobe pozvane da u svom zivotu ostvare Bozju volju iako su krscani, da sa zrtvom Gospodinova Kriza sjedine poteskoce koje mogu susresti uslijed svojega stanja.

2359. Homoseksualne osobe pozvane su na cistocu. Krepostima ovladavanja sobom, odgojiteljicama nutarnje slobode, kadsto uz potporu nesebicna prijateljstva, molitvom i sakramentalnom miloscu, one se mogu i moraju, postupno i odlucno, pribliziti krscanskom savrsenstvu.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Andain » 30 srp 2013 08:54

Ali ovaj papa nije ništa rekao o homoseksualcima per se, osim da ne smiju biti marginalizirani u kontekstu zabrane da gay osobe budu svećenici koja još stoji (od vremena Benedikta), no možda se ovaj papa založi za njeno micanje.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

backspace

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la backspace » 30 srp 2013 09:26

gigiONlajna je napisao/la:Ne vidim promjenu. Nije Crkva odstupila od svojih stavova.
Navedeni stavovi crkve (preko poglavara) idu na nacin da prvo za homosexualnost iskljucivo kazu da je bolest, zatim papa ivan pavao II kaze da je homosexualnost neprirodna, zatim ratzinger zauzima ponovno radikalniji stav, povlaci se i dolazi papa franjo koji za homosexualnost iznosi 'najliberalniji' stav ikad u povijesti. Tako da, rekla bih da su se stvari promijenile (polako i promisljeno se dogadaju jer je crkva zbog visokog stupnja konzervativnosti izuzetno inertna organizacija), ali u svakom slucaju postoji trend, dosadasnji, kojim se uvida u kojem smjeru ta promjena ide.

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Bash » 30 srp 2013 09:43

sad su samo rekli da nemaju ništa osobno protiv pojedinaca, kao jel, bolesni su i nije njihova krivnja šta imaju te osjećaje. ali prakticiranje homoseksualnosti je i dalje grijeh. isto tako bi se izjasnili i za pedofile.

Aven

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Aven » 30 srp 2013 10:01

Opet, njegov "najliberalniji stav ikad u povijesti" je star 50 godina. :D KKC je poput Ustava neke države.

U masu navrata su teolozi u borbi protiv diskriminacije homoseksualaca navodili da jedino što bi Crkva trebala slijediti jest svoj katekizam. I sad kad se Franjo odlučio pozvati na katekizam, to se proglašava presedanom. U neku ruku i jest jer su do sada pape zloupotrebljavali dogmu da govore "ex cathedra", što prema crkvenom nauku znači da je sve što govore pod utjecajem duha svetog i apsolutna istina pa im je svašta prolazilo. No službeni nauk crkve je jednak ovome što je on rekao u tom intervjuu.
Zadnja izmjena: Aven, dana/u 30 srp 2013 10:21, ukupno mijenjano 1 put.

backspace

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la backspace » 30 srp 2013 10:06

Kao da citamo razlicite novine. Svuda je ovo, zasad, predstavljeno kao presedan u crkvenom nastupu. Svakako korak naprijed u smislu liberalnosti. Ali pomalo... Evolucija je isto spora, ali dogada se :D

Gost

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Gost » 30 srp 2013 10:17

kako vriyeme brzo prolazi i sve pokazuye, a ocito mi ye ova godina kljucna za rasciscavanje mnogih odnosa i bas mi ye drago zbog toga, da mi se neki ljudi napokon skinu sa mozga, sa budalama treba oprezno i ne rasipati energiyu :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Bash » 30 srp 2013 10:23

@mđ: meni se više pari da je slučaj let's ride this gay popularity train while changing nothing :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: ...o cemu sad razmisljate...???

Post Postao/la Andain » 30 srp 2013 10:29

backspace je napisao/la:Kao da citamo razlicite novine.
Stvarno da, ja bih voljela vidjet transkrip tog intervjua odnosno ta dva pitanja, jer mi je jasno da će mediji prenapuhati cijelu stvar, pogledaj samo naša tumačenja :D

Anyway, telegraph i jučer huffpost tvrde da je papa upitan o gay lobiju i gay-evima kao svećenicima /stvar koja je davnih dana zabranjena u crkvi i ne kosi se s učenjem o homoseksualcima u stilu da njih ne treba diskriminirati, već je homo.akt grešan. Crkva se 60 –ih još osvrnula i na pitanje gay-eva u Crkvi pa su rekli da neovisno o tom da nisu ljudi već praksa grešna, isti se ne bi smjeli puštati u red’’.
http://www.vatican.va/roman_curia/congr ... ne_en.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Benedikt je zaoštrio primjenu tog načela, Francis sad tvrdi da bi se od tog načela trebalo odustati.

To je promjena u odnosu na učenje i praksu crkve (iako ta promjena nije stupila na snagu jer zabrana još stoji), zbog čeg mi se čini da možda taj njegov odgovor nije bio skroz isceniran i više je osobni stav. No who knows.
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Odgovorite