Zbunjena, opisite ili pojasnite ako zelite

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Marika
Postovi: 87
Pridružen/a: 16 lip 2009 19:31
Ja sam: biseksualka

Zbunjena, opisite ili pojasnite ako zelite

Post Postao/la Marika » 17 lip 2009 23:13

Ovako

Neznam ni od kud da krenem! Ajmo prvo, nisam nikad bila sa curom, imala sam 2 decka, sa jednim i ozbiljniju vezu (2 godine), ali me vec pet i vise godina muci nešto...
Moji osjecaji, neznam sta da mislim ili osjecam prema nekome, zadnje 3 god sve me vise privlace cure! Neznam reagirat na to, nazalost. U mojoj okolini nazalost nisam u kontaktu sa ni jednom lez ili bi, jer ih ni nemogu nac (nema nekog odredenog mjesta okupljanja.
Zanci nemam ni s kim porazgovarat o svemu tome...
Zanima me ako mi mozete malo ispricat svoja iskustva, kako ste saznale da ste lez ili bi...

Ovo sam ukratko napisala, pitanja i kritike i objasnjenja su dobrodosla!

P.S.
Ako negdje postoji vec slican topic, molim vas usmjerite me! :)

Avatar
GaMeS
Postovi: 536
Pridružen/a: 22 svi 2009 15:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Over the rainbow

Post Postao/la GaMeS » 18 lip 2009 12:22

od malena sam znala da mi se ne sviđaju muškarci. i privlačile su me uvijek više žene. :)
:D :D :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Re: Zbunjena, opisite ili pojasnite ako zelite

Post Postao/la Ameli » 18 lip 2009 12:37

Marika je napisao/la: P.S.
Ako negdje postoji vec slican topic, molim vas usmjerite me! :)
..pa ima cini mi se dosta tema sa slicnim pitanjima, malo se baci na citanje, mozda pronadjes odgovore, mada se vecinom sve vrti oko pitanja al bez odgovora..valjda, oni leze u nama i razliciti su od osobe do osobe, od okoline do okoline..a najkraci bi mozda bio:-suoci se sa sumljama i pitanjima, pa ces dobit odgovor..
al ja ti neman pojma nista, jos je vanka vrucina,mozak na godisnjem :D

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 18 lip 2009 13:45

kad sam se zaljubila u curu. tad mi je sve bilo jasno. :D

a odakle si ako se smije znat?
slika

Avatar
Cirrocco
Postovi: 406
Pridružen/a: 11 vel 2008 20:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: srtangers world, looking for home..

Post Postao/la Cirrocco » 18 lip 2009 20:44

cure su mi uvijek bile lijepe.. i na neki nacin sviđalo mi se dotaknuti osobu zenskog spola.. ugodno je pod rukama :D
onda se desila situacija da sam se pijana ljubila sa curom.. i svidjelo mi se..
onda sam se trijezna ljubila sa curom i jos mi se vise svidjelo..
jednako tako sam se ljubila i s deckima... i nije ni to bilo lose..
onda sam shvatila da sam bi..
poslje je sve samo stvar pronalaska srodne duse nevezano uz spol. ;)
sretno.
The meaning of life is not ending up dead with well preserved body but sliding in your grave sidewards worn out, out of breath and screaming: "holy shit what an ride!!!"

afrathevamp

Post Postao/la afrathevamp » 18 lip 2009 21:00

onda sam shvatila da sam bi..
poslje je sve samo stvar pronalaska srodne duse nevezano uz spol. ;)
sretno.[/quote]

:thumbup:

Marika
Postovi: 87
Pridružen/a: 16 lip 2009 19:31
Ja sam: biseksualka

Post Postao/la Marika » 18 lip 2009 22:55

Iz zagorja sam, ajmo rec okolica Zaboka!

Jednom sam sam spomenula svoje sumnje jednoj prijateljici, no ona mi je rekla kako je i ona tako jednom mislila, kako bi probala sa curom, ali nebi joj islo, po njenom je to znacilo "nemoj ni ti probat..."

Ta misao me uvijek drzi negdje, ali nakon tog njenog razgovora sam se povukla jos vise u sebe...

Bilo bi lijepo da je kao i kod tebe Cirrocco, ali ko zna mozda s vremenom i bude nesto tako!

P.S.
Nejde mi bas pisanje u zadnje vrijeme, posao me izmuci i izludi da sam za kompom poluzatvorenih ociju...

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Post Postao/la lucretia » 19 lip 2009 09:34

Marika je napisao/la:kako bi probala sa curom, ali nebi joj islo, po njenom je to znacilo "nemoj ni ti probat..."
pa ako ona nema hrabrosti, nemoj slijediti njen primjer :wink:
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 19 lip 2009 11:47

Zanima me ako mi mozete malo ispricat svoja iskustva, kako ste saznale da ste lez ili bi...
Opusti se, pisi po forumu ili citaj ako ti ne ide bas pisanje, take it easy, ne mora ti sve odmah nit biti jasno, nit trebas forsirat zaljubljivanje u cure i to. S vremenom ti se valjda poslozi u glavi sve nekako. Ne mora niti ispasti da volis iskljucivo cure. Uglavnom samo opusteno :)
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 17 pro 2010 18:12, ukupno mijenjano 1 put.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Marika
Postovi: 87
Pridružen/a: 16 lip 2009 19:31
Ja sam: biseksualka

Post Postao/la Marika » 19 lip 2009 15:57

Joj super ste, puno vam hvala!

Puno je ljepse i lakse kad mozes s nekim porazgovarat (u ovom slucaju pisat), a da te ne pocne cudno gledat!

Skoro ce godisnji pa cu valjda malo vise pretrazit forum i jos napisat nesto!

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 30 lip 2009 18:52

Slažem se sa zadnjih par rečenica koje je napisala Hidden soul. Kako god ispalo, sve je to dobro :) Nemaju svi jednaka iskustva. Neki odmah znaju da su gay, neki znaju da su strejt, neki da su bi, a neki gay ljudi se iznenade kad počnu u npr. 30- toj nešto osjećati za suprotni spol, kao i hetero ljudi koji nešto počnu osjećati za isti. Svačiji put je drugačiji i individualan.
Ono što mislim da ljudi trebaju raditi u krhkoj fazi seksualne zbunjenosti/traženja sebe jest ne imati posla sa homofobnim ljudima, da se ne bi počela loše osjećati u vezi sebe. u tim razdobljima krhkosti homofobija može još teže pasti nego kad je čovjek spolno stabilan.
Tako da, gay friendly ljudi bi bili sad najbolji u toj fazi. Plus forumi gdje možeš pronaći druge biseksualke/lezbijke, jer je sad važno da razgovaraš s onima koje osjećaju isto što i ti.
Moje iskustvo isto nije bilo pravocrtno, premda se danas identificiram kao lezbijka a ne biseksualka. Isto sam mislila da jesam bi, ali sam poslije shvatila da mi muškarci više odgovaraju kao prijatelji i da ih mogu jako zavoljeti kao braću, ali moj odnos s muškarcima nema seksualnu komponentu. Premda ne mogu zamisliti sebe u seksualnom odnosu s muškarcem, isti mi ne pričinjava osjećaj gadosti, naprosto nisam zainteresirana za tu stranu mog odnosa s njima. I nemam osjećaj da mi se moj lezbijski identitet ugrožava ako primjetim muškarca koji je lijep, iako mi je uvijek estetika ljepote naginjala ženama. Ali ljepota je ljepota, koji posjeduju i muškarci i žene, naprosto primjetim kad mi netko lijepo izgleda.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 30 lip 2009 19:44

Prihvati sebe, sa vrememenom ćeš doći i do konačnog zaključka o sebi.

Avatar
GaMeS
Postovi: 536
Pridružen/a: 22 svi 2009 15:53
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Over the rainbow

Post Postao/la GaMeS » 01 srp 2009 12:05

Judina sestra je napisao/la:Slažem se sa zadnjih par rečenica koje je napisala Hidden soul. Kako god ispalo, sve je to dobro :) Nemaju svi jednaka iskustva. Neki odmah znaju da su gay, neki znaju da su strejt, neki da su bi, a neki gay ljudi se iznenade kad počnu u npr. 30- toj nešto osjećati za suprotni spol, kao i hetero ljudi koji nešto počnu osjećati za isti. Svačiji put je drugačiji i individualan.
Ono što mislim da ljudi trebaju raditi u krhkoj fazi seksualne zbunjenosti/traženja sebe jest ne imati posla sa homofobnim ljudima, da se ne bi počela loše osjećati u vezi sebe. u tim razdobljima krhkosti homofobija može još teže pasti nego kad je čovjek spolno stabilan.
Tako da, gay friendly ljudi bi bili sad najbolji u toj fazi. Plus forumi gdje možeš pronaći druge biseksualke/lezbijke, jer je sad važno da razgovaraš s onima koje osjećaju isto što i ti.
Moje iskustvo isto nije bilo pravocrtno, premda se danas identificiram kao lezbijka a ne biseksualka. Isto sam mislila da jesam bi, ali sam poslije shvatila da mi muškarci više odgovaraju kao prijatelji i da ih mogu jako zavoljeti kao braću, ali moj odnos s muškarcima nema seksualnu komponentu. Premda ne mogu zamisliti sebe u seksualnom odnosu s muškarcem, isti mi ne pričinjava osjećaj gadosti, naprosto nisam zainteresirana za tu stranu mog odnosa s njima. I nemam osjećaj da mi se moj lezbijski identitet ugrožava ako primjetim muškarca koji je lijep, iako mi je uvijek estetika ljepote naginjala ženama. Ali ljepota je ljepota, koji posjeduju i muškarci i žene, naprosto primjetim kad mi netko lijepo izgleda.
potpisujem :thumbup:

Avatar
Poppy the gay
Postovi: 113
Pridružen/a: 11 lip 2009 12:29

Post Postao/la Poppy the gay » 01 srp 2009 23:26

Ja sam se razocarala u obje strane,, malo vise u muskarce jer opet, oni su po meni idioti.. ali djevojke.. neznam, uvijek naletim na neku budalacu, nije mi jasno zasto su sve opsjednute nekim igricama i muljanjem.. jbt veza je veza, seks je seks i to je to!! Al ne ja uvijek na neke budalace naletim ai jbg, valjda se stvari mjenjaju.
P.S. A sto se tice topicka,, oduvijek sam znala da mi se sviđaju djevojke .. jednostavno.. VOLIM NJIHOV SMIJEH, POGLED, ZENSTVENOST ISPOD SVEGA STO SE VIDI NA NJIMA, SVA ONA IZENAĐENJA.. ROMANTICNOST.. EKSPLOZIJU :) ali to kod muskaraca.. NEPOSTOJI!!

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 02 srp 2009 02:17

najvjerojatnije si lezbijka.
sama činjenica da ti se dalo po netu traziti lezbijski sajt i forum, pa se na njega registrirati i otvoriti konkretno ovaj topic govore nesto.

sto se savjeta tice, moj je - just do it. prilican je gubitak vremena muciti se godinama s pitanjima o svojoj seksualnosti. imas tri jednostavne i jasne opcije - str8, gay i bi.

sto ti prije bude jasno sto i tko si, prije ces uzivati u svemu tome.

Avatar
Robin
Postovi: 68
Pridružen/a: 31 svi 2009 23:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: na terenu

Post Postao/la Robin » 02 srp 2009 20:59

Vjerujem da si zbunjena, ali mislim da si na pravom putu da otkrijes nesto o sebi. Budi hrabra i iskrena prema sebi i sve ce biti bas onako kako treba :)

Krenula si u potragu za odgovorima, mozda oni nece doci preko noci, ne znas cemu da se nadas, ali doci ce..
Nadam se da ces naci unutarnji mir zajedno sa svojim odgovorima
i da ces tijekom te potrage uzivati u svakom trenutku, u svakom dodiru, svakom poljupcu :inlove:

ehh, sad.. Znala sam da volim zene odavno, samo tada jos nisam znala kako to nazvati, cemu to pripisati.
neko sam vrijeme pokusavala racionalizirati - kad sam se okretala za curom na ulici rekla bi kako mi se svida njen stil;
kad sam visila u kaficu gdje je radila prejebena zenska pricala sam kako je kava fantasticna :D
..ali eto, kad sam se ohrabrila priznala sam sama sebi o cemu se tu radi :P
i koliko god da zna biti tesko voljeti Nju, nema ljepseg osjecaja..
sretnoooo :aha:

Marika
Postovi: 87
Pridružen/a: 16 lip 2009 19:31
Ja sam: biseksualka

Post Postao/la Marika » 03 srp 2009 23:25

Vec sam znala koji put potrazit na internetu nesto olezbijkama, ali sam obicno odustala... Al sam sad naisla na ovaj forum i odlucila pisat i citat i nesto pokusat shvatit... :oops:
I sad mi je stvarno drago sto sam se registrirala! :)
Malo po malo i sve ce nadam se doci na svoje mjesto...

Marika
Postovi: 87
Pridružen/a: 16 lip 2009 19:31
Ja sam: biseksualka

Post Postao/la Marika » 12 srp 2009 21:56

Jedno, ali ne tako jednostavno, pitanje!
Kako da pridem curi? Mislim, obicno cure cekaju da decki pridu njima, neke i same pokusavaju nesto, ali kak cura curi?

Avatar
sekica63
Postovi: 771
Pridružen/a: 09 srp 2008 17:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Post Postao/la sekica63 » 13 srp 2009 04:35

ja znam kako bi prišla tebi, dok sam imala curu, prišla sam na taj način, pozvala sam je na pijaču, ali stim da sam znala da voli ž.

Tebe bi pozvala na izlet, u trajanju za početak 2 dana ;)
ne ruši most, možda nas poveže

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 13 srp 2009 10:50

Marika je napisao/la:Jedno, ali ne tako jednostavno, pitanje!
Kako da pridem curi? Mislim, obicno cure cekaju da decki pridu njima, neke i same pokusavaju nesto, ali kak cura curi?
Prvo se počni s njom družiti kao frendica, bez pritisaka, upoznaj ju, dijelite zajedničke trenutke i tako. Ako postoji kemija među vama, prije ili kasnije će se dogoditi nešto. I nemoj joj odmah u facu stresti da si lezbijka, nego je pusti da skuži sama iz razgovora. Zaintrigiraj ju i past će :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 13 srp 2009 23:16

je li djevojka kojoj zelis prici lezbijka? :?

Plague

Post Postao/la Plague » 14 srp 2009 02:05

Judina sestra je napisao/la:Ono što mislim da ljudi trebaju raditi u krhkoj fazi seksualne zbunjenosti/traženja sebe jest ne imati posla sa homofobnim ljudima, da se ne bi počela loše osjećati u vezi sebe. u tim razdobljima krhkosti homofobija može još teže pasti nego kad je čovjek spolno stabilan.
Tako da, gay friendly ljudi bi bili sad najbolji u toj fazi. Plus forumi gdje možeš pronaći druge biseksualke/lezbijke, jer je sad važno da razgovaraš s onima koje osjećaju isto što i ti.
Meni je upravo zbog okoline trebalo skoro 3 godine da shvatim da sam prema jednoj curi imala duboke osjecaje a ne samo zelju za eksperimentiranjem.
To je bilo davno ali da sam tada to sebi priznala tko zna koliko bi sretnija sada bila.
Prijatelji koji te razumiju i ne osuduju su ti sada najvazniji, a tu glupacu koja ti je rekla da zanemaris svoje osjecaje posalju u tri p m!

iwy
Postovi: 108
Pridružen/a: 30 ruj 2008 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: somewhere

Post Postao/la iwy » 19 srp 2009 10:37

također se nalazila u sličnoj situaciji...nakon odlaska iz srednje škole trebalo mi je dosta dugo da shvatim da sam se u srednjoj zaljubila u curu. tek tada sam shvatila da sam gay...jednostavno, ako ti se desi zaljubljenost prema curi, moraš si priznati da je to zaljubljenost prema curi. svako potiskivanje bi značilo da se bojiš okoline kako će reagirat ukoliko ti imaš takve "čudne" osjećaje, takva zbunjenost onda izjeda i ne donosi ništa dobro osim nervoze i uznemirenosti. a čemu lagat sebi? znam da je teško naći osobu koja to razumije, a da nije bi/ho orijentacije, ali onaj tko je pametan, to će i prihvatit od tebe. za to vrijeme imaš ovdje forum i nas ovdje da pomognemo koliko god možemo, ako imaš nekih nedoumica. to su mi bili najgori trenuci, sve do priznavanja samoj sebi. :wink:

Avatar
BlackJackie
Postovi: 142
Pridružen/a: 07 stu 2008 10:32

Post Postao/la BlackJackie » 19 srp 2009 21:07

Ja sam shvatila da volim žene nakon kojih 426 godina.
:D

Ne brini se, upoznat ćeš žene s kojima ćeš moć itekako razgovarati o svemu što ti se dešava i koje će ti biti podrška. Samo lijepo, polako i pametno biraj i cure i prijateljice. :)

Marika
Postovi: 87
Pridružen/a: 16 lip 2009 19:31
Ja sam: biseksualka

Post Postao/la Marika » 24 srp 2009 15:28

Hej hvala na podrski! Sad sam na moru, pa sam na brzinu procitla kaj pisete! Sad mi se moglo bi se rec dopada jedna cura, ali ipak islim da smo pre kratko na moru pa... a i nemam bas "muda da ista poduzmem... jos ce mi trebat vremena... A i starija je 9 g od mene...

Pozdrav iz Povljane! A sutra iz iz Sali! ;)

lulu
Postovi: 89
Pridružen/a: 04 svi 2008 11:16

Post Postao/la lulu » 30 srp 2009 22:51

koliko godina imaš ako smijem pitati? :)

Marika
Postovi: 87
Pridružen/a: 16 lip 2009 19:31
Ja sam: biseksualka

Post Postao/la Marika » 31 srp 2009 01:22

Smijes! :roll:
Imam 23 god

lulu
Postovi: 89
Pridružen/a: 04 svi 2008 11:16

Post Postao/la lulu » 31 srp 2009 11:08

pa joj tak si mlada imaš vremena vidjeti kaj hoćeš i gdje!
ne brini se niš ;D

Marika
Postovi: 87
Pridružen/a: 16 lip 2009 19:31
Ja sam: biseksualka

Post Postao/la Marika » 02 kol 2009 17:18

Dobro sam zakljucila nesto kod te cure, i sad mi je jako drago sto sam s njom mogla porazgovarati u cetiri oka o mojoj zbunjenosti! :)

Imam vremena, samo nazalost vrijeme jako brzo prolazi...

Avatar
Raging cat
Postovi: 268
Pridružen/a: 06 stu 2009 12:21

Re: Zbunjena, opisite ili pojasnite ako zelite

Post Postao/la Raging cat » 13 ožu 2010 22:30

Ovak. A da te ja naučim, podučim i provjerim tvoje znanje, te te onda spremnu i obrazovanu pustimo u svijet barit tete..? Prosim lepo :ruza:

Odgovorite