Lipstick lezbijke -forum

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Ftica
Postovi: 126
Pridružen/a: 01 tra 2009 23:24

Post Postao/la Ftica » 30 svi 2009 10:21

tamara3 je napisao/la:Off je ovdje itekako poželjan ne bi li se napokon smirile tenzije oko lipstickica i njihova foruma, pa im možda dojadi svađati se oko gluposti ;) i shvate da je život prekratak za takve pizdarije. :mudrazapopizdit:
definitivno postajem tvoj fan. :wink:

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 30 svi 2009 10:30

Zita je napisao/la:I'm NOT old! :D:D:D:D
:D

ma kakvi! :P
I am not a myth.

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 30 svi 2009 11:40

Peglam_subotom je napisao/la:
Zbrkica je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Makaki, kad me vidiš, shvatit ćeš koliko sam umiljata. Svašta :o.
A dobro, ti znaš jel :o Al preko postova.. bome.. :eek:
Aha. Zato se mala i boji doći na crol-ov tulum. Lijepo sam joj rekla da ću je vodit, ali ona neće. Tamara, Tamara... Pa što je to s tobom? :D
Ma jok, evo prokužila si me, bojim se doć jer će tamo bit tamara a ti me vidim ne misliš uopće tamo branit ili kaj već već popit s njom cugu a mene pospremit u krevet??? nisam baš ni tako mlada više :aha:

e i da moram ovo još jednom istaknut
tamara3 je napisao/la:Off je ovdje itekako poželjan
Sad je se malo manje bojim :D
slika

Zita

Post Postao/la Zita » 30 svi 2009 11:42

agasta je napisao/la:
Zita je napisao/la:I'm NOT old! :D:D:D:D
:D

ma kakvi! :P
mala, priznaj da vec razmisljas o Q10 i DNAge :osica:

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 30 svi 2009 13:05

je, apsolutno, bas sam jutros u dm-u gledala koja je najbolja za bore. ono, 4 tjedna i woosh they're gone!
daj mi ti reci koja je najbolja? :D
I am not a myth.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 30 svi 2009 14:29

Ftica je napisao/la:
tamara3 je napisao/la:Off je ovdje itekako poželjan ne bi li se napokon smirile tenzije oko lipstickica i njihova foruma, pa im možda dojadi svađati se oko gluposti ;) i shvate da je život prekratak za takve pizdarije. :mudrazapopizdit:
definitivno postajem tvoj fan. :wink:
Moj bože, zar tek sad?????? :D

Zita

Post Postao/la Zita » 30 svi 2009 14:35

agasta je napisao/la:je, apsolutno, bas sam jutros u dm-u gledala koja je najbolja za bore. ono, 4 tjedna i woosh they're gone!
daj mi ti reci koja je najbolja? :D
hon, mislim da bus si morala uzet bar dve kure :D:D:D
al zbilja nebi znala koja ti je bolja....mozda da pitamo osu :D:D:D:D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 30 svi 2009 15:38

:o ...Tam :eek: ..a znala san ja, ako javno napisen, da ce svi oslobodit se okova straha i gle :eek: ..Tamarini fanovi..ah, boli, padam :nesvjest:
:D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 30 svi 2009 15:42

Imamo li doktoricu on board, hitan slučaj :D!

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 30 svi 2009 18:23

Zita je napisao/la:mozda da pitamo osu :D:D:D:D
mislis da ona najbolje zna ha?
a tak se nekak i meni cini, al isla sam probit led s tobom, pa ono, kud puklo da puklo. :D
I am not a myth.

Zita

Post Postao/la Zita » 30 svi 2009 18:34

je, mene si nasla
mislis da bi ja znala za DNAge da to nisam cula od nje
pa sad da ne glumatamo pokvareni telefon ti lijepo nju direkt upitaj za savjete :D:D:D

Avatar
angeL_Lady
Postovi: 12
Pridružen/a: 25 srp 2009 21:55
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: daLmacija ;-)

Post Postao/la angeL_Lady » 17 kol 2009 20:03

lipstick lezba? nikad nisam cula za taj izraz hehe.. bogme bi trebala pocet malo vise ovdje dolazit,svakog vraga ima hihihi :)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 21 kol 2009 16:55

Ovo je forum za sve lezbijke i bi žene koje se osjećaju femme i vole iste takve žene. Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji. Ako se identificirate kao femme i volite druge femme, ovo je mjesto za vas!
:lol:

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 21 kol 2009 16:56

a propo... imal neki butč forum around? ja bi se na taj uclanila :o

Plague

Post Postao/la Plague » 22 kol 2009 21:10

Bila vidjet i izgubila se u toj silnog terminologiji :o

Kuzim vasu potrebu da napravite taj forum ali jos nisam dozivjela da se neku lipstikicu blati na ovom forumu.
Nisam dugo ovdje ali sam prelistala vecinu tema i cesce sam naisla na topike u kojima se butchice klasificiraju kao, ruzne, masne cure bez manira koje se sovinisticki odnose prema drugim zenama i potajice zele bit muskarci.
Po mome, butchice su te koje su diskriminirane sto od strejtusa koje ih dozivljavaju kao "propisne lezacurde kojima to pise na celu", sto od lipstikica iz gore navedenih razloga.

iwy
Postovi: 108
Pridružen/a: 30 ruj 2008 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: somewhere

Post Postao/la iwy » 24 kol 2009 07:49

PicajzLa je napisao/la:Bila vidjet i izgubila se u toj silnog terminologiji :o

Kuzim vasu potrebu da napravite taj forum ali jos nisam dozivjela da se neku lipstikicu blati na ovom forumu.
Nisam dugo ovdje ali sam prelistala vecinu tema i cesce sam naisla na topike u kojima se butchice klasificiraju kao, ruzne, masne cure bez manira koje se sovinisticki odnose prema drugim zenama i potajice zele bit muskarci.
Po mome, butchice su te koje su diskriminirane sto od strejtusa koje ih dozivljavaju kao "propisne lezacurde kojima to pise na celu", sto od lipstikica iz gore navedenih razloga.

eee, di ćemo mi doći ako budemo tako stereoptipni oko "klasičnog" izgleda lezbijke? bojim se, nigdje. :spava:

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 25 ruj 2009 23:09

Napravljen je novi lipstick portal. Koga zanima, neka posjeti ovu stranicu: http://lipstickportal.ning.com/

Možete napraviti profile, ima i chat, možete stavljati slike, videe, pisati blogove i komentirati ih, imati friendse, itd. :)
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 26 ruj 2009 00:41

ok, ja vas ne razumijem :o

ajmo napravit forum posebno za brinete lezbe, za lezbe ispod 70 kila, za lezbe ljevakinje ... :roll:

i to svaki posebno, da se razumijemo, a ne samo različite threadove :o
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Plague

Post Postao/la Plague » 26 ruj 2009 00:45

sillmarien je napisao/la:za lezbe ljevakinje ... :roll:
U, u! Di? Kad?

Avatar
sillmarien
Postovi: 650
Pridružen/a: 26 stu 2008 10:53
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la sillmarien » 26 ruj 2009 00:49

evo ga na, već prvi korisnik :D toliko o tome :D
"I love deadlines. I like the whooshing sound they make as they fly by."
backspace je napisao/la:ma joj, najradije bi se resetirala...

Broken Down Angel
Postovi: 911
Pridružen/a: 24 pro 2006 11:28

Post Postao/la Broken Down Angel » 26 ruj 2009 07:32

Meni nešto nije jasno. :o

Maloprije sam, znatiželje radi, otišla na portal.
I pročitala post "Poznate lipstick lezbijke i biseksualke".
Da bar vidim na primjeru kako bi lipstick lezbijka po definiciji trebala izgledati. I piše sljedeće:
Sandra Bernhard. Poznata je u Hollywoodu po svojim avanturama sa ženama. Ona je biseksualna lipstick, jer su sve žene s kojima je dosada bila ženstvene.
A na ovoj temi stoji:
Ženstvenost nije striktno određena kategorija. Ona ovisi o samoidentifikaciji.
Dakle, ako izgledam "butch", ali nađem si "femme" curu i kažem si da i ja sama izgledam "femme", onda jesam "femme"? I obrnuto?

Nikad nisam razumjela te podjele.
Upravo zato što se vrše na temelju nečeg vanjskog.
A ako te netko prosuđuje samo na temelju onog površinskog, što ti to govori o njemu?

Avatar
Uliana
Postovi: 1325
Pridružen/a: 21 pro 2008 19:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la Uliana » 26 ruj 2009 21:35

da, kao da mi možemo izabrat kako ćemo izgledat i kakvo će nam bit genetsko nasljeđe.

to je nešto što filozofija naziva svođenjem rodnog identiteta na biološki determinizam.
Idem trenutak samo, popravit šminku malo!!

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 02 lis 2009 15:59

Prvo da kažem da mi nisu jasni oni koji se pitaju čemu ovaj portal i sl. Moje mišjenje je neka si ljudi otvaraju portale o čemu god žele, bilo to o lipstick lezbama, sportu, TV serijama, lezbama ljubiteljicama Xene i sl. :D

A drugo, mislim da se na lipstick portalu ipak radi o društveno "normatiziranoj" ženstvenosti, dakle jebiga, onoj ženi koja izgledom ne odskače od norme (kakva god ona bila), a mnoge lezbe ipak odskaču od nje tj. od neke prosječne, pa recimo tako i stereotipne, percepcije o tome kako bi žena trebala izgledati. Na ovom portalu uopće nije riječ o tome koliko su te norme dobre ili loše (ja sam prva kojoj je glupost da je "roza za curice,a plava za dečke"), nego o tome da postoje lezbe koje htjele ili ne htjele ipak pripadaju toj normi (jer eto, neka možda voli roze haljinice) pa se zato teže međusobno prepoznaju (jer moda ima i tu ulogu) za razliku od lez populacije kakva se najčešće viđa kad se izađe vani (u neki gay klub, jel'),koja je lakše prepoznatljiva budući da cure očito u modi i stilu vole udarati kontru stereotipima, što je ok, iako pritom meni opet sve izgledaju isto, što je također valjda ok. :D

Ali ja primjerice ne volim i ne želim udarati kontru "mainstream" modi, i želim izgledati kao prava hetero-pičkica u svojoj ružičastoj haljinici i balerinkama,i mislim da je to jednako ok pa sam zato članica lipstick portala.

Je li vam sad jasnije?

Odgovorite