Zagreb Pride 2010.

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 23 svi 2010 21:53

kak je to divno idealisticno :) nije bitan izgled, bitan je sadrzaj: to zahtjeva strasno razvijenu svijest publike kojoj se obracate. sto je smjesno, mnogima guzica jest najveci problem, dok bi formalnopravno progutali stosta. vidljivost je 80 % poruke. barem na balkanu :)
bit ce zanimljivo :)
to je uvijek dvosjekli mac: hrvatima treba pomicat granice, za sto su shokovi ponekad najbolji, jer se inace ne bi pomakli. no, uvijek je pitanje: do kud ici i koja je granica koja postize cilj? :)

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Kroacija » 23 svi 2010 21:57

...to be continued....


:D

fakatja
Postovi: 1036
Pridružen/a: 07 stu 2005 19:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: EU

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la fakatja » 23 svi 2010 22:57

Evo, zasrat cu vam vase odusevljenje... ali guze na tom plakatu... kao i u hetero svijetu, i tu lezbe su samo nus produkt homoseksualaca. Samo je pravi, cvrsti k. dobar za guzu..pa kakva vec to bila, zenska ili muska...i mi, muskarci, se toga ne sramimo. A zena, tamo skromno u kutu vice- i ja sam tu. Evo.To meni salje ovaj plakat. :twisted: A sad, navalite... bomba
"for me it is more about seduction than just a pretty face"

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 23 svi 2010 23:28

fakatja oce rec: dajte nam lijepe zenske guze as well :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 23 svi 2010 23:32

kao sto rekoh, slijedi serija plakata.

a oglas koji smo objavili na gay.hr-u, te je danas obavljeno fotografiranje, pokazuje da će žene itekako biti zastupljene u vizualnom identitetu zagreb pride.

Žene! Djevojke! Lezbijke! Biseksualke! Naše drage pripadnice LGBTIQ zajednice. :proud:

Budite dio jednog ovogodišnjih zg pride plakata.
Snimanje iduće nedjelje u Zagrebu, oko 13.00h. Neće vam oduzeti više od sat vremena.
Snimamo lezbijke na plaži!


:duga:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 24 svi 2010 09:04


Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la far out » 24 svi 2010 09:13

imas mozda taj clanak iz slobodne? ja ga ne mogu naci. :)

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la ticklebook » 24 svi 2010 09:22

Uz "Hrvatska to može progutati" mi je palo na pamet prvo nešto drugo. Dirty mind :D :sramise:
Već zamišljam instalaciju nekog npr. gejzira na Trgu, koji ne prestaje izbacivati... kao fontanica..
Ali to bi bila instalacija za tetke..
Instalacija za lezbijke? Marićev prolaz npr zakaMUFlirati... ili ulaz u Oktogon...
Eto vam provokacije :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 24 svi 2010 12:40

predlazem pjesmicu koja bi mogla biti provodni motiv ovogodisnje prajda - lick it well, lick it good, lick it like you should :mjuza:


Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la roadkill » 24 svi 2010 12:59

komentari na zadarskom portalu ispod clanka... :D ali nitko se ne javlja na forumu. hm. mozda im treba vremena.
bring your mind into my head...

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la tamara3 » 24 svi 2010 13:14

Ispravite tipić u zadnjoj rečenici:

Zagreb Pride štiti i uvijek će štiti svaki poljubac - štititi.

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la corbis » 24 svi 2010 14:13

rešeno.

btw:

Odbor za Ustav dopunio nacrt prijedloga promjene Ustava
ZAGREB, 24. svibnja 2010.Hina

Saborski Odbor za Ustav, Poslovnik i politički sustav na današnjoj je sjednici dopunio ranije utvrđeni nacrt prijedloga promjene Ustava RH u dijelu kojim se regulira glasovanje hrvatskih građana koji nemaju prebivalište u Republici Hrvatskoj, sukladno dogovoru kojega su u petak postigli predsjednica HDZ-a Jadranka Kosor i predsjednik SDP-a Zoran Milanović.

Odbor je, naime, jednoglasno u saborsku proceduru uputio izmjene članka 45. Ustava RH kojim se regulira to pravo. Prema predloženom dopunjenom nacrtu, hrvatski državljani s navršenih 18 godina (birači) imali bi opće i jednako biračko pravo u izborima za Hrvatski sabor, predsjednika RH i Europski parlament te u postupku odlučivanja na državnom referendumu, u skladu sa zakonom. U izborima za Hrvatski sabor birači koji nemaju prebivalište u RH imali bi pravo izabrati tri zastupnika, u skladu sa zakonom. U izborima za Sabor, predsjednika RH i Europski parlament te u postupku odlučivanja na državnom referendumu biračko bi se pravo, prema predloženoj dopuni, ostvarivalo na neposrednim izborima tajnim glasovanjem, pri čemu birači koji nemaju prebivalište u RH biračko pravo ostvaruju na biračkim mjestima u diplomatsko konzularnim predstavništvima RH u stranoj državi u kojoj prebivaju.

Također, u izborima za Sabor, Europski parlament i predsjednika RH te u postupku odlučivanja na državnom referendumu ostvarivanje biračkog prava Republika Hrvatska osigurava i svojim državljanima s prebivalištem u RH koji se u doba izbora zateknu izvan njezinih granica. Oni mogu glasovati u diplomatsko-konzularnim predstavništvima RH u stranoj državi u kojoj se nalaze ili na koji drugi način određen zakonom. Prijedlog odbora se sada upućuje Saboru na raspravu, a na njoj će se o tome ponovno raspravljati i glasovati, kazao je predsjednik Odbora i potpredsjednik Sabora Vladimir Šeks, "Prijedlog nacrta promjene Ustava utvrđuje Sabor sa 77 glasova i za očekivati je da će možda već tijekom ovog tjedna, četvrtak ili petak, biti raspravljen i usvojen nacrt promjene Ustava", kazao je. Nakon te rasprave ponovno će Odbor za Ustav, Poslovnik pripremiti konačni prijedlog da se pristupi promjeni Ustava RH.

"Konačni prijedlog donosi se dvotrećinskom većinom svih zastupnika", dodao je. Šeks je novinarima rekao da još uvijek nije usuglašen sadržaj četiriju točaka koje su ušle u nacrt promjena ustava, a odnose se na opće obrazovanje, izbor sudaca Ustavnog suda, reguliranje odnosa Vlade i Sabora prema tijelima EU te sadržaj i opseg ustavnog prava na pristup informacijama.

Upitan o traženju SDP-a da se u Ustav unese izričita zabrana diskriminacije na temelju spolne orijentacije, Šeks je kazao kako je stav HDZ-a da je to riješeno Zakonom o suzbijanju diskriminacije, te dodao da SDP to još nije formalizirao. "Imaju vremena da to predlože Saboru prilikom rasprave o utvrđivanju nacrta prijedloga Ustava", kazao je.

SDP nije formalizirao, dodao je, ni svoj zahtjev za brisanjem odredbe kojom se zakonom treba utvrditi djelokrug i ustrojstvo Ureda predsjednika RH, dodavši da i u tom smislu mogu podnijeti amandman. "Veliki su izgledi za neuspjeh tog amandmana jer vladajuća većina drži da to treba riješiti zakonom", rekao je.


Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 24 svi 2010 17:10

i, kako vam se cine tema i proglas? nije vas valjda toliko prvi plakat ubio u pojam? :D

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 24 svi 2010 18:18

zanimljivo je, al iscekujem ostale plakate :)

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la komad kruha » 24 svi 2010 19:43

proglas je jako, jako dobar.

čestitam i veselim se prajdu!
kaj te hiče?

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 25 svi 2010 01:24

corbis je napisao/la:
Upitan o traženju SDP-a da se u Ustav unese izričita zabrana diskriminacije na temelju spolne orijentacije, Šeks je kazao kako je stav HDZ-a da je to riješeno Zakonom o suzbijanju diskriminacije, te dodao da SDP to još nije formalizirao. "Imaju vremena da to predlože Saboru prilikom rasprave o utvrđivanju nacrta prijedloga Ustava", kazao je.
.
porazno, naprosto jebeno porazno :x nece biti novih sansi. vrijeme je il sad il nikad. to naprosto mora biti doneseno do razine Ustava. za majku bozju, postoje hrpe sjajnih pravnika u hrvatskoj koji se bave pitanjem diskriminacije i koji bi to napravili djaba.

Avatar
baiana
Postovi: 21
Pridružen/a: 05 stu 2005 01:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la baiana » 25 svi 2010 08:39

call_me je napisao/la:
corbis je napisao/la:
Upitan o traženju SDP-a da se u Ustav unese izričita zabrana diskriminacije na temelju spolne orijentacije, Šeks je kazao kako je stav HDZ-a da je to riješeno Zakonom o suzbijanju diskriminacije, te dodao da SDP to još nije formalizirao. "Imaju vremena da to predlože Saboru prilikom rasprave o utvrđivanju nacrta prijedloga Ustava", kazao je.
.
porazno, naprosto jebeno porazno :x nece biti novih sansi. vrijeme je il sad il nikad. to naprosto mora biti doneseno do razine Ustava. za majku bozju, postoje hrpe sjajnih pravnika u hrvatskoj koji se bave pitanjem diskriminacije i koji bi to napravili djaba.

Oooh, kako krasan optimističan stav imaš

Ne, porazan je tvoj način razmišljanja.
Oprosti, ali moram pitati zašto misliš da neće biti novih šansi?

Ovdje nije riječ o trošku i da li bi to netko napravio "djaba". Zar stvarno misliš da bi imalo utjecaja ili neke razlike npr. Bebiću, Šeksu ili bilo kojoj zatucanoj jedinki tko im "gura pod nos" ljudska prava - dobar ili sjajan pravnik?
Dok je god vladajuća opcija na vlasti promjene neće biti, HDZ ne želi biti taj koji će nam omogućiti sva prava iz prostog razloga jer se uvlače i crkvi i istim onim ograničenim umovima koji i jesu za njih glasali. To su isti oni koji bi nas poslali na Goli otok, zapalili, eliminirali ili u soft varijanti neka šutimo i zadržimo svoje perverzije unutar 4 zida. Kod njih ionako ide parola "bog i hrvati".
Ovdje je riječ o čuvanju svoje guze i pozicije. Da su podržali, izgubili bi jako puno glasova na izborima...a znamo kako je vlast mila
Jedina opcija da HDZ podrži dok je na vlasti je da ih EU više "stisne", u tom slučaju bi bili voljni dati malo svoje guze :)

Da, mora se ići do razine Ustava, ali to je ionako samo pitanje vremena i živaca.
Iako se nekad ne čini da je napredak ostvaren, ali malo po malo situacija se ipak mijenja na bolje.

Doći će maca na vratanca - kad tad ;)

Avatar
Fusion
Postovi: 3330
Pridružen/a: 07 tra 2010 14:52

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Fusion » 25 svi 2010 11:06

Potpuno se slažem s baianom.
Koliki god napor aktivista da se uloži za promjenom/dopunom Ustava ne vjerujem da će se to realizirati bez pritiska EU kao jednim
od uvjeta za ulazak Hrvatske u EU. Ne s HDZ-om na čelu Vlade.
Oni traljavo balansiraju između političke trgovine i zadovoljavanja svojih glasača.
Vjerujem da se zbog toga nisu ni pojavili u emisiji "Otvoreno".
Dakle, push može biti isključivo pritisak iz vana.

Aktivisti mogu raditi na što većoj vidljivosti i jačanju LGBTIQ zajednice ohrabrujući time svaku osobu koja joj pripada.
To je velika stvar.

...

Proglas je odličan. Guzice također. :D
Bilo bi mi još draže da su nesavršenije/mlohavije.
Možda bi kojem homofobu napokon eksplodirao mozak, tj. ono nešto što posjeduju, a što nalikuje na mozak. <3

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 25 svi 2010 11:07

@baiana: hajde, pametna djevojko, prosvijetli me i reci mi koliko cesto se mijenja ustav? i zasto se bas sad mijenja i kad ce bit sansa da se opet mijenja? molim te prosvijetli me svojim optimisticnim cinjenicama, umjesto lupetanja frazama od cega se sastoji tvoj citav post?
i takodjer me prosvjetli bistrinom svoje mudrosti pa mi reci na koji to jebeni nacin mislis da bi itko dolazio bebicu ili sheksu i turao mu pod nos amandmane???? ajde molim te nasluti mi svojom pamecu kako se mijenja ustav i kako to pravnici koji se bave diskriminacijom mogu napravit?
e da, buduci da si na optimisticnom levelu, zasigurno ces vrlo konkretno znat rec na koji nacin bas sad vladajuce natjerat da to uguraju u ustav? mada, jelte pobogu, sta je vrijeme...doci ce maca na vratanca, ak ne sad, a ono za 50 let.
i molim te, postedi me lupetanja fraza, skoncetriraj se na konkretne odgovore.

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la corbis » 25 svi 2010 11:54


Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 25 svi 2010 12:01

danas u 16,15 na radiju 101 u povodu zagreb pridea gostuje franko dota.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 25 svi 2010 15:55


Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 25 svi 2010 16:05

sad gledam reklamu za skeattles i sjetih se necega.
neka jedan od transparenata na prajdu bude 'Vjeruj u dugu, osjeti dugu' :haha: :haha:

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la corbis » 26 svi 2010 12:14

Taman negdje pred Pride:

Sabor: o promjenama Ustava vjerojatno za dva tjedna

Predsjednik Hrvatskog sabora Luka Bebić izvjestio je danas na početku saborske sjednice da će se tijekom ovog tjedna vjerojatno dopuniti dnevni red s prijedlogom promjena Ustava, a rasprava bi se trebala održati za dva tjedna. Odgovarajući na pitanje IDS-ova zastupnika Damira Kajina hoće li ovaj tjedan Sabor raspravljati o nacrtu izmjene Ustava, Bebić je kazao da će, ukoliko će Sabor imati kvorum, ta točka ovaj tjedan biti uvrštena u dnevni red 18. sjednice Sabora. Nakon toga uslijedit će i rasprava o ustavnim promjenama, dodao je Bebić. Zbog blagdana Tijelova, 3. lipnja, Sabor idući jedan neće zasjedati već s radom nastavlja 9. lipnja. U tijeku je rasprava o Godišnjem izvješću o spremnosti obrambenog sustava, provođenju kadrovske politike i ukupnom stanju u Oružanim snagama za 2009.

FofL

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la FofL » 26 svi 2010 16:45

Čak bih se možda i mogla priključiti ove godine... punoljetna sam i 19. 6. će vjerojatno u mom životu postojati još samo dvoje bitnih ljudi koji ne smiju saznati da sam bi, a to bi se nekako valjda moglo srediti da ne vide... S druge strane, nemam curu i zapravo ne znam uživo nikog iz lgbt zajednice u Zg s kim bih mogla ići, pa bih valjda trebala nekog da me, hm, uvede :sramise: , a i nemam nikakvog iskustva s takvim događanjima.

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la corbis » 27 svi 2010 06:35

Može nam CroL ove godini pomoći regrutirati redarke i volonterke, pa mi sredimo jedan veliki CroL baner na naš račun koje ćete nosit u povorci? :poduzetnica:

Možda će curama s CroLa lakše doći "čoporativno"? :dada:

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la tamara3 » 27 svi 2010 09:36

Pa ja bum došla u manjem čoporu, a volonter(k)e ti možemo probat pomoć organizirat, samo reci kako i što. Banner može nositi netko viši i jači, ja bih se umorila nakon 50 metara :dada:. Ti bokca, kad bi to bilo tako, samo smo korak do jumbo plakata ;)!

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 27 svi 2010 10:11

prelistaj malo profile i vidi koja najbolje odgovara nosenju reklame :D

Odgovorite