Zagreb Pride 2010.

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la far out » 15 svi 2010 20:17

spot je odlican :) svaka cast:)

Avatar
jpeg
Postovi: 5413
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:10
Spol/rod: žensko

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la jpeg » 15 svi 2010 22:59

*suze radosnice*

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 15 svi 2010 23:24

proud to be a croat. konacno.
THANK YOU:
Ana, Anita, Anja, Augustin, Darko, David, Dino, Fran, Franko, Goran, Irina, Jana, Liz, Luka, Marina, Mario, Marko, Matea, Melita, Neven, Olja, Paula, Sara, Silvija, Sofija, Sven, Taja, Tomislav, Valentina, Zoran i svi koji su sudjelovali u ideji i realiziranju iste.
:moj_naklon:

navijaci rulz :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 16 svi 2010 00:15

Zagreb, 16. svibnja 2010.

Svim medijima:

ZAGREB PRIDE I HRVATSKA LGBTIQ ZAJEDNICA PROTIV HOMOFOBIJE I TRANSFOBIJE

Prvi hrvatski masovni medijski coming out u „Fuck you“ video spotu

Dana 17. svibnja u cijelom svijetu obilježava se Međunarodni dan borbe protiv homofobije i transfobije. Zagreb Pride i ove godine uključio je hrvatsku LGBTIQ (lezbijke, gej, biseksualne, transrodne, interseksualne i queer osobe) zajednicu u našu zajedničku borbu protiv netrpeljivosti, mržnje i nesnošljivosti.

Tridesetak mladih gejeva i lezbijki, njihovih strejt prijatelja i prijateljica, naših podržavateljica i podražavatelja, pojavljuje se u dosada prvom masovnom coming outu (javno izražavanje seksualnog i rodnog identiteta) u Hrvatskoj u domaćoj verziji video spota britanske pjevačice Lily Allen.

Radi se o politički angažiranoj pjesmi "Fuck You" (2008.) u kojoj se ona otvoreno i izravno obračunava s homofobijom i transfobijom. Osim njezine verzije na internetu se pojavilo nekoliko amaterskih inačica koju su inicirali i izradili mladi pripadnici LGBTIQ zajednice u svijetu (na pr. mađarska, francuska, meksička, brazilska…).

U razgovoru s ljudima iz zagrebačke LGBTIQ zajednice primijetili smo da postoji želja napraviti i hrvatsku verziju. Zagreb Pride se stoga odlučio to i učiniti. Odaziv je bio izvrstan, snimanje se održalo na mjestima koja su same sudionice i sudionici odabrali (na ulici, u svom stanu, uredu, fakultetu…) te je njihovom izboru prepušteno kako se izraziti, obući, plesati i predstaviti. Cjelokupni trošak izrade spota bio je 2.000 kuna iz donacija.

Ovaj spot je pokazatelj da je naša LGBTIQ zajednica toliko sazrjela da više nema potrebu moliti za svoja prava, nego je spremna za njih se odlučno i javno boriti. Mladi gejevi i lezbijke su djeca 21. stoljeća i jedino što ih u vezi njihove seksualnosti smeta jest homofobija društva u kojem žive. Zagreb Pride još jednom dokazuje da su snaga zajedništva, hrabrost i odlučnost ono što će doprinijeti da se hrvatsko društvo promijeni na bolje, da bude slobodnije i otvorenije za LGBTIQ osobe, a time i za sve ljude. To ujedno pokazuje kako je budućnost naša i da je na nama da je za sebe uzmemo.

Snimiti hrvatsku verziju Fuck You spota bilo nam je važno zbog uključivanja LGBTIQ zajednice u naš rad jer je njihova podrška od presude važnosti za promjene kojima svi težimo. Također, smatramo da će za hrvatsku javnost biti poučno vidjeti sve te mlade ljude, koji bi mogli biti njihova djeca, prijatelji i susjedi, odnosno oni već to i jesu, a znaju biti izloženi homofobiji i transfobiji. Zato nam je i draga poruka same pjesme, u kojoj je za sve one koji mrze i koji su nasilni rezervirano jedno veliko, hrabro i vrlo jasno - odjebite.

Zagreb Pride :kiss2:

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Zita » 16 svi 2010 00:20

spot je super :cestitam:
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 16 svi 2010 11:00

evo izaslo je i na youtubeu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SsBQGAL8 ... r_embedded[/youtube]

Avatar
zee
Postovi: 367
Pridružen/a: 23 stu 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Lokacija: ZG

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la zee » 16 svi 2010 11:38

super super :) :) :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 16 svi 2010 15:05

call_me je napisao/la:onda popey...kako bi ti u dve recenice objasnio: ZASTO JE HRVATIMA POTREBAN PRAJD?
sad bas razmisljam o ovom pitanju i zapravo mi nije jasno sto konkretno pitas... zasto je pride potreban hrvatskoj LGBTIQ zajednici ili zasto je potreban hrvatskom drustvu ili zasto je potreban hrvatskim gradjanima? jer, nisu to isti odgovori...

no, svima zajedno je potreban da bi hrvatska postala otvorenije i slobodnije mjesto za zivot. :)

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 16 svi 2010 15:09

prvenstveno me zanima zasto je potreban hrvatkim gradjanima i hrvatskom drustvu? a da to ne bude zato da bi hrvatska bila otvorenija za zivot jer to mojoj susjedi nist ne znaci. kaj da velim podozrivoj susjedi, zasto je hrvatskoj potreban Pride?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 16 svi 2010 15:15

well, dobro dodje za europsku uniju, oni to vole. :D

na kraju krajeva, potpuno je nevazno jel tvoja susjeda misli da je pride potreban, jer on je tu prvenstveno kao nacin okupljanja i osnazivanja pedera i lezbijki. NAMA je potreban, i think, kao jedan od nacina da hrvatska postane gay friendly drustvo. a postat ce nepotreban hrvatskom drustvu kada se tvoja susjeda vise ne bude pitala zasto je potreban i kada ga vise ne bude trebala cuvati policija. (onda ce vjerojatno postati party, kao vecina prideova na zapadu, a glavni sponzor ce mu biti coca-cola ili slicno.)

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 16 svi 2010 15:17

ma sve je to ok...al ja bih stavrno voljela cut od nekog tko se time bavi aktivno...zasto je potreban prajd? kak da to velis common people koji nisu u tome? ja bih to voljela cut. ne nuzno danas i sad, ali eto...:)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 16 svi 2010 16:43

pa prvo trebas pitati svoju susjedu smatra li ona da su LGBTIQ osobe ravnopravne i prihvacene u hrvatskom drustvu?
ako je njen odgovor "da", onda se tu nema sto dalje raspravljati, jer ignorira cinjenice, te nema tog racionalnog objasnjenja koje bi njoj pokazalo da je crno crno, a bijelo - bijelo. ako je njen odgovor "ne", onda joj ne bi trebalo biti tesko shvatiti da je pride prosvjed protiv takvog stanja.

naravno, onda dodje zna doci standardna recenica: pa ja ne paradiram svoju heteroseksualnost! (ili neka slicna varijanta toga). naravno, gospodja susjeda previdja da zivimo 365 dana u godini u paradi heteroseksualnosti, i kad je vec tako, valjda jedan dan mogu izaci LGBTIQ osobe i marširati sat vremena centrom glavnog grada drzave da ukazu na probleme s kojima se susrecu. onda pak ide prica o tome kako to nije pristojno, sto je posebno licemjerno, jer ispade da je pristojnost vaznija od ravnopravnosti i slobode. pa meni se cini bas obratno: ljudi koji sudjeluju u povorci ponosa su neopisivo suzdrzani i pristojni, s obzirom da ih okruzuje policija i ljudi koji ih pljuju, dovikuju im uvrede i prijetnje, gadjaju bocama, pokusavaju (i ponekad uspijevaju!) fizicki napasti. onda pak dodje prica o provokaciji, koja je jos gora od ove o pristojnosti.
evo, uzet cu sebe za primjer, ja sam prilicno nadrkana osoba i stalno me ljudi nerviraju i skoro sve sto rade me provocira, a jos nikada nisam nikoga fizicki napao ili mu dobacivao uvrede na ulici. tako se, uostalom, ponasa i vecina ljudi, pustaju druge da zive svoje zivote i isto traze od njih. a svi oni koji ce te napasti jer si gay, a pritom pricati da provociras, bi te ionako napali, te samo izmisljaju izgovore.

povorka ponosa je zapravo jedna tako majušna kap u oceanu heteronormativnosti u kojem moramo stalno plivati.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la komad kruha » 16 svi 2010 19:49

predivno!

divni i hrabri mladi ljudi :)
kaj te hiče?

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 16 svi 2010 20:04

ovaj komentar s youtubea mi je najdrazi :D


fuj mater vam jebem hrvatsku kaj bas mi moramo biti pederski narod smiju nam se srbi bosanci i svi susjedi.a vasi roditelji su sigurno ponosni na vas mater vam bolesnu jebem,dobro da ste se pokazali u spotu sad ce skinski imati koga tuci

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la komad kruha » 16 svi 2010 20:10

može li homofob biti intelektualno neuskraćena, pismena osoba?


ne.
kaj te hiče?

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 16 svi 2010 22:34

sve super, sve 5, pohvale, bla bla..
pogledala sam spot opet, iz druge perspektive, i cini mi se da nije toliko mastovit osim the clash lika.
ekipa je mogla biti malo mastovitija, kao npr. brit verzija u kojoj dva lika lizu sladoled na vrlo zanimljiv nacin :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=03PnU27cWDs[/youtube]

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 16 svi 2010 22:39

Popeye je napisao/la:pa prvo trebas pitati svoju susjedu smatra li ona da su LGBTIQ osobe ravnopravne i prihvacene u hrvatskom drustvu?
ako je njen odgovor "da", onda se tu nema sto dalje raspravljati, jer ignorira cinjenice, te nema tog racionalnog objasnjenja koje bi njoj pokazalo da je crno crno, a bijelo - bijelo. ako je njen odgovor "ne", onda joj ne bi trebalo biti tesko shvatiti da je pride prosvjed protiv takvog stanja.

naravno, onda dodje zna doci standardna recenica: pa ja ne paradiram svoju heteroseksualnost! (ili neka slicna varijanta toga). naravno, gospodja susjeda previdja da zivimo 365 dana u godini u paradi heteroseksualnosti, i kad je vec tako, valjda jedan dan mogu izaci LGBTIQ osobe i marširati sat vremena centrom glavnog grada drzave da ukazu na probleme s kojima se susrecu. onda pak ide prica o tome kako to nije pristojno, sto je posebno licemjerno, jer ispade da je pristojnost vaznija od ravnopravnosti i slobode. pa meni se cini bas obratno: ljudi koji sudjeluju u povorci ponosa su neopisivo suzdrzani i pristojni, s obzirom da ih okruzuje policija i ljudi koji ih pljuju, dovikuju im uvrede i prijetnje, gadjaju bocama, pokusavaju (i ponekad uspijevaju!) fizicki napasti. onda pak dodje prica o provokaciji, koja je jos gora od ove o pristojnosti.
evo, uzet cu sebe za primjer, ja sam prilicno nadrkana osoba i stalno me ljudi nerviraju i skoro sve sto rade me provocira, a jos nikada nisam nikoga fizicki napao ili mu dobacivao uvrede na ulici. tako se, uostalom, ponasa i vecina ljudi, pustaju druge da zive svoje zivote i isto traze od njih. a svi oni koji ce te napasti jer si gay, a pritom pricati da provociras, bi te ionako napali, te samo izmisljaju izgovore.

povorka ponosa je zapravo jedna tako majušna kap u oceanu heteronormativnosti u kojem moramo stalno plivati.
:) dobro. svidjaju mi se opcije odgovora :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 17 svi 2010 00:11

on a personal note: fakat smo se potrudili oko spota, bili smo totalno nervozni, pa smo se pitali o svakom detalju, da nije onej nevenov trenutak s nozem too much, ali njemu je bilo fora, i na kraju nam je bas drago sto vam se spot svidja i mi isto mislimo da je bas fora.

moja osobna nada je da ce spot na youtubeu gledati neki mladi pederi i lezbijke i vidjeti da nisu sami i da nije nista strasno biti gay. dapace. :)

Avatar
Riječanka
Postovi: 126
Pridružen/a: 06 ožu 2010 20:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Riječanka » 17 svi 2010 00:36

Spot mi je super!!! Osobito činjenica da nisu birani jako feminizirani dečki i da muškobanjastih cura nema. Mislim da je vrlo važno da prosječan hrvatski građanin vidi da su to mladi ljudi koji izgledaju sasvim normalno, ko i svi hetero Hrvati. Zato mislim da je SUPER činjenica da su prikazali navijače u tom kontekstu (budući da za njih vrijedi uvriježeno mišljenje da su to mačo nabrijani tipovi koji bi se samo šaketali i koji su svi od reda straight).

Dio sa nožem mi je fakat konfuzan jer mi nije jasno što se time želi poručiti. Da bi homofobe trebalo zaklati nožem?! To mi se NIMALO ne sviđa jer mislim da odašilje takvu poruku. A ako se spuštamo na tu razinu, onda smo isti ko i debili koji bacaju molotovljeve na povorku. Vjerujem da se taj dečko s nožem htio malo nasprdat, al mislim da bi to u javnosti bilo daaaaaaaaaaleko drugačije protumačeno. Zato mislim da bi bilo bolje da tog noža nema. Dosta što raja misli da su pederi i lezbe nenormalni frikovi jer vole isti spol, ne moramo se još prezentirat ko nasilnici.

Eto, my opinion.

Avatar
baiana
Postovi: 21
Pridružen/a: 05 stu 2005 01:56
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la baiana » 17 svi 2010 00:44

Sviđa mi se: video, ljudi, energija, humor, provokacija
NE sviđa mi se: dežurni homofobi i bogomoljci koji imaju potrebu ostaviti ispljuvak od komentara

Homofobija je primarni razlog zašto svijet ne napreduje.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 17 svi 2010 12:41

"Fuck You" spot Zagreb Pridea je na Tportalu u prva 24 sata kliknut 5000 puta, a na Youtubeu čak 9000!

Sljedeći mediji su (za sada) izvijestili o njemu:
http://www.24sata.hr/show/zagreb-pride- ... en/173410/

http://www.net.hr/film-glazba/page/2010 ... 63006.html

http://www.radio101.hr/vijesti/dnevne-v ... t-fuck-you

http://dalje.com/hr-zagreb/video--homof ... you/305598

http://www.depo.ba/zabava/~squotefuck_y ... _na~--c-in!

http://www.zamirzine.net/spip.php?article9362

Te veliki komentar protiv homofobije Inoslava Bečkera u Jutarnjem listu:
http://www.jutarnji.hr/homofobi-ce-na-k ... tu/775972/

A sutra još i članak o snimanju spota u Jutarnjem, baš se uzimaju izjave. :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 17 svi 2010 12:43

E da, Tportal ima cijeli temat:

http://www.tportal.hr/tema?keywords=homofobija

:cool2:

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 17 svi 2010 13:34

dobro je DOBRO JE ipak se krece :thumbup: :thumbup:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la pihach » 17 svi 2010 13:56

bit ce toga jos, nadam se.
najbolje je na ovaj, nenasilan i friendly nacin pokazati Rvat'nama i Rvat'cama da ima jos drustvenih skupina osim njih.
:pivo:

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la Popeye » 17 svi 2010 15:58

premijera smajlija: :duga:

hvala tamari & crolu. :)

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 17 svi 2010 17:36

pa koristimo ga then :)
:duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga: :duga:

ihaaaaaa :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la tamara3 » 17 svi 2010 17:38

Gle, nemojte sad pretjerivat :shock2:.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 17 svi 2010 17:39

aj aj jel ti nije lijepo to vidit? :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la tamara3 » 17 svi 2010 17:44

Krajst, ja sam ga metnula tu :haha:. Na nagovor, ali ipak jesam.

:duga:

Ajd sad gledat RTL, slijedi reportaža.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Zagreb Pride 2010.

Post Postao/la call_me » 17 svi 2010 17:50

aj.

Odgovorite