autanje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Odgovorite
račun
Postovi: 56
Pridružen/a: 22 lis 2012 10:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: autanje

Post Postao/la račun » 23 lis 2012 06:22

Outana sam svim svojim prijateljima i dijelu rodbine. Roditelji također znaju, mami sam rekla a tata je skužio sam. Ne mogu sada baš reći da se za nedjeljnim ručkom priča o planovima mene i cure u budućnosti ali ona je tu i prihvaćena je. Razumijem ljude koji se ne žele outati zbog okoline jer ne diše svaka okolina isto, ljudi se boje odbacivanja, Nekada je taj strah utemeljen, nekada nije. Isto tako mislim da se nije isto outati sa 19 ili sa 29 kada si svoj čovjek i ne ovisiš o nikome.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 10 stu 2012 16:58

http://www.spiegel.de/international/wor ... 66052.html

Orlando Cruz is the world's first professional boxer to come out as gay. In a SPIEGEL interview, he describes the relief he has since felt and his hopes that it would make him a better boxer. He also shows some sympathy for his female admirers.

Avatar
softy
Postovi: 134
Pridružen/a: 28 stu 2012 09:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la softy » 29 stu 2012 19:56

autamo se valjda zbog neke svoje potrebe da to napravimo tj. vlastitog unutarnjeg mira.
kod mene znaju samo ljudi koji su mi bitni, mogu ih nabrojati na prste jedne ruke a to je i jedino što mi je bilo važno. da se ne moram skrivati pred ljudima s kojima provodim najviše vremena. osjećala sam se užasno loše jer im lažem pa sam jednog dana samo prestala. ostali ljudi me uopće ne zanimaju. neka misle što žele dokle god mi ne rade probleme ili mi dosađuju u nastojanju da iz mene izvuku nekakve sočne detalje. hrpa ljudi me ispituje o tome, sumnjaju, čak su me par puta ulovili u skoro bezizlaznim situacijama gdje je bilo više nego očito što sam i tko sam (npr. dolazak na posao sa bijelom jaknom punom razmazane maskare i ruža za usne) ali nitko nije dovoljno hrabar da postavi konkretno pitanje. pa neka se onda pitaju i dalje ;)
od obitelji zna samo seka ali prilično sam sigurna da i moji znaju makar nismo takav tip obitelji da ćemo sjesti i pričati o tome. nakon mog prekida sa jednom curom koju su upoznali samo su me pitali zašto sada nije došla sa mnom. rekla sam im da me ništa ne pitaju jer mi se ne da pričati o njoj. nikada je više nisu spomenuli ali isto tako me nikada više nisu pitali kada ću se udati ili imati djecu :lol:
Lost in space and time...

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: autanje

Post Postao/la Afrodita » 02 pro 2012 11:51

sve manje uopće razmišljam o tome ..živim svoj život jednako kao i svi drugi sa voljenom osobom ako netko primjeti baš me briga ..znaju oni koji su mi najbliži i najvažniji...
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Pumba
Postovi: 21
Pridružen/a: 24 stu 2012 16:32
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la Pumba » 11 pro 2012 18:27

Upravo sam neki dan komentirala kako je, gledajući zadnjih 9 godina (to uzimam za svoju "gay starosnu dob"), daleko najveći utjecaj na promjenu moje okoline – posao, faks, obitelj, prijatelji – u gay-friendly smjeru, imalo autanje gay jedinki koje se nalaze u njoj. Svakako najefikasniji recept za promjenu svijesti ljudi! I u ime toga nastojim biti aut svugdje i uvijek. Ne uspijeva mi svaki put i najčešće ispadne da je razlog što sam konformistička guzica, no tada se posvađam sa sobom, pa se nadam da sam na pravom putu da uspijem.

Najljepša reakcija na autanje je bila mamina. Rekla je sve onako by-the-book divno i još nadodala svoju jednostavnu formulu: ne bira čovjek što će mu se sviđati, prema tome nema razlike između drugačijih sviđanja*. :) Hvala, mama!

*blesava ja sam zaboravila točan citat - bio je mnogo kvalitetniji nego ovaj moj prijenos

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la Dash » 13 pro 2012 16:47

Outala sam se jučer prijateljici. Bože, koja ogromna količina straha me je tresla, a ona je to prihvatila sa osmjehom i oduševljenjem što dijelim to s njom.
Danas me je nazvala i pitala :" Kako si? Jesi dobro?" :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 14 pro 2012 04:41

kewl :) fear sucks.

Dash
Postovi: 648
Pridružen/a: 24 vel 2011 21:32
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la Dash » 16 pro 2012 23:54

Još jedno outanje. Super uspješno. :)

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: autanje

Post Postao/la Afrodita » 16 pro 2012 23:57

Još jedno također... vodim dragu za Novu cijeloj familiji....vodim snajku kako reče moja sestrična
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
softy
Postovi: 134
Pridružen/a: 28 stu 2012 09:46
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: autanje

Post Postao/la softy » 27 pro 2012 20:55

U posljednje vrijeme razmišljam o drastičnom potezu autanja npr. preko fejsbuka. Nešto kao: Dragi moji fejsbukovci! Tko do sada nije sam skužio valjda nikada ni neće. Nemam dečka, niti ga neću imati, niti ga ne želim zato jer gledam samo žene već godinama. Kome je to ok super, kome nije: hvala i doviđenja :)
Više mi je dopizdilo ovo izmišljanje raznih scenarija tijekom godina kada ljudi skuže da nisam raspoložena ili budem u kurcu zbog neke cure. Jednog dana ću puknuti i sve im sasuti u lice, majke mi :primalscream:
Lost in space and time...

muha
Postovi: 5
Pridružen/a: 16 vel 2013 22:41

Re: autanje

Post Postao/la muha » 24 vel 2013 16:13

Najveći razlog zašto ne bih rekla većem broju ljudi za svoju orijentaciju jest njihovi očekivani stav nadmoći. Ok, javna je tajna da sam bila sa curom (bisek.sam), ali mislim da je to sve shvaćeno kao neko iskušavanje... Doduše, ne bih baš ni sama mogla reći na čemu sam jer mi je to prvi put da sam bila u vezi sa curom (cca 7mj.),a prije toga apsolutno nisam razmišljala o ženama (a ne bih niti tad da mi bivša nije napravila prvi korak). Općenito je to sve novo za mene i..ma da ne nastavljam sa tim..
Uglavnom, imam osjećaj da bi ljudi odmah zaključili:" sa curom je zato šta nije mogla naći dečka, čudna je, ona je inferiornija od nas itd.". A da ne govorim o onom dijelu da odjednom sve žene misle da ćeš se u njih zaljubit ( :primalscream: da sasvim sigurno, toliko san se često zaljubljivala i imala želje za odnosom da san duži period mislila da san skoro aseksualna).
Nekako ne volim da ljudi odmah misle da su bolji od mene,a ovako bi odmah to zaključili. Doduše, nije poanta da me briga što drugi misle,ali to je drugi dio problema.
A koliko ljudi znaju da sam bi..a pa dvoje bliskih prijatelja i cca 5-7 ljudi,a ostalih 20ak nagađa sa sam sumnjiva :D

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 24 vel 2013 17:22

zbog ljudi do čijeg ti mišljenja nije stalo i o kojima ne misliš dobro nećeš se autati kako oni ne bi mislili da su bolji od tebe? zbunjen sam. :D
btw, sad misle da nisu bolji od tebe ili?

muha
Postovi: 5
Pridružen/a: 16 vel 2013 22:41

Re: autanje

Post Postao/la muha » 25 vel 2013 20:17

Stvar je u tome što nama ne bi trebalo biti stalo do tuđeg mišljenja (inače da je tako ne bi uopće bilo potrebe za ovom temom),ali nam je stalo. Stalo nam je iz više razloga (većini, bar neki period). Osobno bi mi smetalo da neko misli da sam bila sa curom zato što eto nisam sposobna naći dečka,al eto kad se neko meni smiluje sve će biti ok. I to je najbanalnija stvar. Ono važnije je šta zaista ne želim da si neko uzme za pravo misliti da sam bolesna, da trebam na goli otok itd.itd. Zapravo ne bi mi trebalo biti stalo što misle (jer su većina/svi psi koji laju a ne grizu),ali eto briga me nažalost.
Što se tiče je li misle jesu li bolji ili ne, pa misle oni svakako,ali to nema veze sa mojom seksualnom orijentacijom što je ok.
Ne znam jesam li ovdje napisala,ali kod mene dvije nabliže frendice znaju da sam bi (doduše, za jednu sam znala odmah da je lezba,a za druga mi je kasnije rekla da je i ona bi :D) i negdje 5-7 daljih ljudi,a da imam porebe reći svojoj obitelji, drugima s kojima sam se isto intezivno družila itd. pa i nemam te potrebe, točnije znam da bi to veoma loše završilo.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: autanje

Post Postao/la Popeye » 26 vel 2013 15:49

naravno da je svima stalo do mišljenja (nekih) drugih ljudi, to je skroz normalno. meni se čini da problem nastaje ako se mišljenjem drugih ljudi vodi, odnosno da je ono razlog da osoba ne učini ili učini nešto samo zbog toga, umjesto da se zapita što doista želi i što je dobro za nju.

također, ne mogu ne primijetiti da prvo pišeš kako 'nemaš potrebu' autati se, a onda odmah dodaješ da bi 'to loše završilo'. autanje ne garantira uvijek pozitivne reakcije, dapače može ih biti izrazito negativnih, ali ako je ključni kriterij za autanje pozitivna reakcija, onda se vjerojatno nitko nikad ne bi autao. :D tj. bi li se autala ako bi završilo dobro? jel bi onda imala potrebu?

just askin'. ;)

muha
Postovi: 5
Pridružen/a: 16 vel 2013 22:41

Re: autanje

Post Postao/la muha » 27 vel 2013 16:44

Moj je inače problem (nevezano uopće za ovu tematiku) da ipak malo previše držin do mišljenja drugih i onda dodaš i ovaj "problem" i sve je jasno.
Autala sam se određenim ljudima zato što sam jednostavno morala, odnosno psihički ne bih podnijela da nitko ne zna i tu nisam gledala na "posljedice" jednostavno sam morala nekome reći tu jednu bitnu stavku. E sad, obitelji bih se sigurno autala da znam da će biti dobre posljedice, ali pošto je moja obitelj čista desnica, katolička itd. to zaista ne ib dobro završilo i mislim da bih s tim ugrozila bar u jednu ruku svoju ekonomsku egzistenciju, a to mi je najvažnije. Ako budem potpuno financijski samostalna onda je to već druga i podosta jednostavnija priča. Velim, bilo bi lijepo da obitelj zna i prihvati,ali trenutačno mi definitivno ne odgovara nikakva kompletna iskrenost u tom pogledu. Najvažniji mi je cilj da završim faks i bar malo se osamostalim,a tu mi obitelj igra glavnu ulogu. I nema šanse da diram u pokrovitelja :D

Avatar
meddle
Postovi: 4
Pridružen/a: 02 svi 2012 10:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: autanje

Post Postao/la meddle » 06 ožu 2013 23:44

Hm, ja vodim neku politiku gdje nikad ništ ne govorim, već imam blago teleći pogled kad su gay teme u društvu ostarjelih ili ljudi kojima sam u poslovnoj konekciji
Doduše, nikad ne skrivam ništa pred vršnjacima, kolegama sa faksa, pa čak i sa djelom obitelji, svi znaju(iako ne raspravljamo o tome) i ništa loše još nisam doživila, mislim osim uobičajenih krkranlija usađenih u ljudima koje rišim svojom fascinantnom elokventnošću :veryhappydance:
http://www.youtube.com/watch?v=PelLa5B2y6I" onclick="window.open(this.href);return false; MRNJAU

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la Andain » 16 ožu 2013 12:04

jabooka je napisao/la: Zasto se autat, a zasto ne.
Za početak, mislim da se radi o osobnom pitanju, pitanju pojedinčeve odluke..al za netkog tko je punoljetan i samostalan, rekla bih da ima puno više konstruktivnijih argumenata za outanje nego protiv. Jedine situacije gdje bih ja doista savjetovala neotvorenost su situacije gdje financijski ovisiš o nekom tko ti nakon tog autanja možeš zagorčati život (mislim, naravno, primarno na maloljetnike i studoše).
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
lizistrata
Postovi: 159
Pridružen/a: 17 lis 2010 01:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: purgerland

Re: autanje

Post Postao/la lizistrata » 16 ožu 2013 13:35

Ja sam na autanje doma, pred jedno godinu dana dobila the most epic answer ever.. Stari je rekao u stilu znao sam ja pa nisam ja glup, i krenuo me zajebavat kak sam mu u biti sin, baka nije niš rekla, al bože moj voli me, dok je deda nakon minute šutnje krenuo s pitanjima, gdje mu uopće nije bio problem to što ja imam curu, nego kak mi to radimo, i molio me da objasnim jer on to ne može shvatiti :shrug:
Srećom pa je tata spriječio daljni tijek razgovora dok sam se tam crvenila :S
Drugoj strani obitelji nisam, jer bi to vjerojatno završilo nečime u stilu izgonstva, naime malo su desno orjentirani, dok sam i liberale zadnjih pet godina navikavala na ideju gay pridea i prava.. Tak da eto kam me dovelo XD
"The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.”
― Lois McMaster Bujold

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la Andain » 16 ožu 2013 14:30

lizistrata je napisao/la: dok je deda nakon minute šutnje krenuo s pitanjima, gdje mu uopće nije bio problem to što ja imam curu, nego kak mi to radimo, i molio me da objasnim
Haha..razgovor koji ne bih voljela imati sa (starim) članovima familije :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: autanje

Post Postao/la Fuga » 22 svi 2013 18:37

Gledam gostovanje Dane Budisavljević u Daminom gambitu, govori o procesu autanja itd., zanimljivo za pogledati. :)

http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews" onclick="window.open(this.href);return false;[cat]=575&cHash=2cd8f32132 na 12.5.2013.

Ooh

Re: autanje

Post Postao/la Ooh » 01 ruj 2013 17:02

zelim da ova tema ozivi... nemam bas potrebu komentirati sada, ali korisna je, pa neka se vrati na vrh

Avatar
astra glacialia
Postovi: 218
Pridružen/a: 13 kol 2010 21:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: Zagreb

Re: autanje

Post Postao/la astra glacialia » 03 ruj 2013 21:18

Zna li itko za "čudnije" autanje na poslu (ili bilo gdje, zapravo) od ovog? :D
per aspera ad astra

Aven

Re: autanje

Post Postao/la Aven » 05 ruj 2013 13:44

Naslov: Upravo sada...
Aven je napisao/la:Dear God, zvala me frendica iz srednje da dođem kod nje, a nisam ju čula/vidjela 6-7 godina.

She's U ime obitelji kind of girl. Mislim da će zvat svećenika da joj dođe istjerat sotonu iz kuće ako joj se outam, a imam feeling da hoću nakon "Imaš dečka?" pitanja. :happycry:

Još jedan primjerak pretjerivanja, al' jest da sam se malo stisla kad sam vidjela križeve u svim prostorijama, hrvatsku zastavu i bedž pape na zavjesi, a kasnije i sliku Ante Gotovine u dnevnoj. :D
Plus, upalila nam je narodnu muziku da svira na radiju. Čak sam čula glas i pjesmu svog starog. E, to je bio posebno bizaran trenutak. :happycry:

Već toliko dugo ljudi znaju da mi je bilo baš neobično outati se nekom s kim sam bila jako dobra kroz vrtić, osnovnu i srednju školu.

Rekla je da je čula prije 6 godina nešto od sestrične, ali je mislila da su samo naklapanja.

Outanje je popratila s komentarom:

Otkad znam za sebe nikad nisi stvari prihvaćala zdravo za gotovo, uvijek si sve propitkivala i isticala se kao drugačija u odnosu na druge iz društva.
Nisam šokirana, ovo je još samo jedna stvar koja ide u prilog svemu tome. Jedino mi je žao što nećeš imati djecu jer smatram da je šteta da lijepe mame nemaju jednako tako lijepu djecu. :lol:


Na to sam joj rekla da moja 'dezorijentacija' ne znači da ne mogu imati djecu. :D

Posebno mi je bilo cool što je rekla da je znala maštati o dvije žene zajedno i da joj je to seksi jer je žena najsavršenije biće na svijetu.
Smatra da svatko to ima u sebi, a manifestacija ovisi o mnogo stvari. :D

Budući da smatram kako se društvo najviše mijenja našim outanjem, jer ljudi tek tada vide da to nisu oni neki na TV-u i u novinama,
već ljudi koje poznaju, koji su dio njihovog svakodnevnog života, koje su voljeli ili vole, rekla sam joj da može reći kome god želi.

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la Andain » 05 ruj 2013 17:31

Moje zadnje outanje nekom je bilo početkom godine, reakcija je bila ''smijem te ja u tim shemama gledati'' :D
Outanje nekom iz mlađe generacije fkt više nije što je nekoć (90-ih) bilo.. I blame Hollywood. :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: autanje

Post Postao/la Fuga » 05 ruj 2013 17:40

Moja nova suradnica na poslu je sigurno lezba pa joj se skoro mislim outati uz jutarnju kavu pri drugom gutljaju. :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la Andain » 05 ruj 2013 17:45

Ako želiš izazvati reakciju, napravi to na neverbalni način. ;)
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: autanje

Post Postao/la Fuga » 05 ruj 2013 17:49

Što točno predlažeš? :D

Avatar
Andain
Postovi: 5430
Pridružen/a: 03 pro 2012 23:17
Spol/rod: žensko

Re: autanje

Post Postao/la Andain » 05 ruj 2013 17:58

Baš ništa, osim da se ne zadržiš isključivo u okvirima konvencionalnih metoda, a njihov fan ionak, generalno govoreći, nisi. :D
“She's hot. I trust her.”
Hansel

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: autanje

Post Postao/la Fuga » 05 ruj 2013 18:01

Pa zato i mislim nakon drugog gutljaja kave. :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: autanje

Post Postao/la tamara3 » 17 lis 2013 15:35

Evo ja sam se u ovom tjednu autala bankaru udruge i odvjetniku inicijative "U ime obitelji", samo nebo je granica :lol: :roftl:!

Odgovorite