Mainstream lezbiciranje

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Gost

Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Gost » 09 pro 2011 23:31

Kad sam bila tinejđerica gledala sam serije kao QAF, Ellen show i sl. serije i filmove gdje su manje-više sve lezbe bile butch.
Kad sam prvi x izašla van u gej klub većina cura je tamo isto bilo butch (nisam se vratila tri mjeseca :D), a kad sam se stvarno krenula minglati sa lez.curama shvatila sam da je dosta feminiziranih cura deskriminirano, kao i one koje su bi. Kao da je postojao samo jedan tip "snažne" lezbijke, duhom a onda i fizičkim u većini.

Ono što me kod ovoga zanima, jer ovo gore je sve raspravljeno, je to kako mediji doživljavaju lezbijke u "novije vrijeme". Klinci koji su gej odrastaju uz Pretty little liars i Glee, rade se serije kao L word, Greys anatomy, filmovi kao Imagine me and you, Grey matters, I can`t think str8 itd, a vojska prehot (subjektivan doživljaj :D) glumica i pjevačica izlazi iz ormara... :duga:

Mislite li da se stvara novi imidž lezbijke, sviđa vam se to? Je li to jedan od načina da se mainstram publici (ženska) homoseksualnost približi kao nešto privlačno? * teorija zavjere *
Treba li nam nova riječ za "lezbijku", neka koja ne podsjeća na flanel i kratku buzz-cut frizuru?

:kokice:

Plague

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Plague » 10 pro 2011 01:41

možda su bučice do sada bile eksponiranije jer im je teže sakrit što su, a pošto s godinama outanje postaje jednostavnije, okolina tolerantnija, i ove ormaruše koje se kriju iza strejt izgleda postaju hrabrije i prestaju skrivat svoju seksualnost. ne vjerujem da tu postoji teorija zavjere. a hollywood ko hollywood, normalno da prednost daje pičkama. :kokice:

Gost

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Gost » 10 pro 2011 11:15

Nda, point. :D


Je li Ellen Degeneres butch? * češe se po glavi *

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Zita » 10 pro 2011 12:16

super mi je kako Glee a i Greys Anatomy obradjuju tu temu i ne mislim da rade u smjeru da se publici priblizi kao privlacno vec, barem meni, djeluje da povecavaju vidljivost lezbijki i prikazuje ih se kao normalne osobe koje su tu pored nas, rade, zive, vole kao i svi ostali

biti butch nije samo do izgleda vec do ponasanja i imamo dosta lezbijki koje imaju dugu kosu, koje izgledaju zenstveno al se ponasaju butch tak da nije bas lako odvojiti kategorije samo po izgledu
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la tamara3 » 10 pro 2011 14:01

ReaTM je napisao/la:Je li Ellen Degeneres butch? * češe se po glavi *
Men' ona više ko tomboy. Ostalo ću raspraviti kasnije :).

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la ariadne » 10 pro 2011 16:19

Ako ste vidjeli Ellen kako izgleda privatno, meni djeluje dosta butch. Dok vodi emisiju malo je toned down, rekla bih. Da dežurni dušebrižnici ne dobiju infarkt valjda. :D

Što se ovog ostalog tiče, nikad nisam bila u gej klubu ali sam se načitala i naslušala svega i zapravo je žalosno koliko predrasuda postoji i unutar same lezbijske zajednice. Butch lez. znaju diskriminirati femme jer "se prilagođavaju hetero imidžu da bi se uklopile", femme diskriminiraju butch jer "žele biti muškarci", svi skupa diskriminiraju biseksualke jer "su drolje koje ne znaju što zapravo hoće" itd itd. Za ne povjerovat. Mediji imaju svoje probleme. Prikaz ženskih likova uopće je češće nezadovoljavajuć nego bilo što drugo, a kad na to još dodaš homoseksualnost all hell breaks loose. Voljela bih da, ako ništa drugo, prestanu strejt likove provlačiti kroz "fazu znatiželje" i čega li već da podignu gledanost. Ono, može se ona zažvalit sa najboljom frendicom samo ako ispadne da je to bio san ili se napila i sutradan će reći da je to bila greška i vratit se svom muškarcu. GTFO with that shit. Nikome ne pada na pamet da to napravi sa muškim likovima. I onda se kasnije žalimo kako nas ne shvaćaju ozbiljno. A ako ćemo o RL ljudima, Amber Heard je savršeni primjer. Ona nikad nije rekla je li lezbijka ili bi, iako je svima više puta jasno dala do znanja da ima djevojku. Ja do ovdje mogu osjetiti kako cijeli Hollywood drži dah i čeka kad će prekinuti da može naći dečka i vratiti red u svemiru pa da ju mogu polugolu stavit u sljedeće Transformere. :D

O Gleeju radije neću jer mi razmišljanje o zadnjih nekoliko epizoda izaziva osip. Na mozgu.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Mary of Silence » 10 pro 2011 16:41

ReaTM je napisao/la:Je li to jedan od načina da se mainstram publici (ženska) homoseksualnost približi kao nešto privlačno? * teorija zavjere
Vjerovatno jest, jednostavno, to je način funkcionisanja tržišta, koji iznova i iznova traži različitost(koju upijanjem u sebe uništi), i nove „identitete za markiranje“ stoga zašto ne iskoristiti žensku homoseksualnost i upakovati ga u onaj „mit ljepote“.
Televizija i mediji uvijek idu iz krajnosti u krajnost, prije su bile zastupljene butch lez. i stvorio se određeni stereotip koji si opisala, zatim sad mediji samo idu u drugu krajnost i bojim se stvaranja novog stereotipa. U suštini bojim se trivijaliziranja. Ima jedno poglavlje u No Logo pod nazivom „patrijahat je u modi“ i podnaslov „marketing identiteta“ - tu su manje više objašnjeni ti neki mehanizmi. (Nije mi teško prekucati kasnije ako nekog zanima).
Ima i ova knjiga;
http://www.superknjizara.hr/index.php?p ... jiga=26576

A mene općenito nervira što im treba ono „seksualno“ za apsolutno svaki proizvod koji žele prodati, ovo sam skoro gledala i ne znam da li sam ja otišla u tačku, ili je ovo fkt simulacija držanja penisa. Pogledajte na 2:38 -2:40.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s-312lVPnhY[/youtube]

Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Angela07 » 10 pro 2011 16:50

:cool2: volim sportske tipove ali da se vidi da su žene jel
a sve te spomenute serije ne gledam pa ne mogu komentirati

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la tamara3 » 10 pro 2011 16:54

ariadne je napisao/la:Ako ste vidjeli Ellen kako izgleda privatno
Eh, da bar jesam :pardon:.

I nakon kraćeg razmišljanja zaključila sam da nemam apsolutno ništa protv maistreamiziranja. Ima nas svakakvih i to je u redu, ali moram priznati i da mi je smetao/smeta mi nekakav image lezbijki koji se dosad provlačio ili se još uvijek provlači u javnosti, da su to brkate ružne debele ženturače koje nitko neće tak da mi u tom smislu na neki način godi i L Word i Glee i tome slično.

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la ariadne » 10 pro 2011 16:57

tamara3 je napisao/la:
ariadne je napisao/la:Ako ste vidjeli Ellen kako izgleda privatno
Eh, da bar jesam :pardon:.
Searchaj Ellen vlog na Youtubeu. Spot the difference. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la tamara3 » 10 pro 2011 17:01


Avatar
Angela07
Postovi: 701
Pridružen/a: 30 srp 2011 19:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Angela07 » 10 pro 2011 17:02

:) ustvari u svim mogućim serijama su lijepi i ljepši, ne sjećam se kada sam vidjela nekog normalnog izgleda, svi su savršeni
:cool2: a ellen? ne znam, nijemi nešto, ali njene cure su mi super i anne i de rossi :cool2:

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Daisy » 12 pro 2011 08:14

uzasna mi je predrasuda da sve lezbe izgledaju muskobanjasto. kosa mi se digne na glavi kad cujem komentar - isuse, nikad ne bi rekla/rekao da si ti lezba.

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la zenia » 12 pro 2011 08:51

lezbe su žene.. a žena ima svakakvih...
od brkatih do barbika...
ne opterećujem se mnogo time...
izgledaš kako izgledaš... dobro, ne podržavam
baš da se pomiriš s činjenicom da si debeli brkati
terminator i tako šećeš svijetom jer valja se upristojit
koliko je to moguće... ne zbog drugih, već zbog sebe...

a sviđa mi se činjenica da se o lezbama mijenja slika...
naprosto zbog toga što mnogi baš i ne kontaju da su to najobičnije
žene koje su posvuda oko njih, a ne neki vanzemaljci...
to što se mijenja ta slika znači da ljudi naprosto konačno prestaju mistificirati
homoseksualnost i shvaćaju je kao nešto na što se ne treba niti obraćati
pažnja jer je tako nebitno jesi li gay ili ne...
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la JaNNa » 12 pro 2011 10:18

ReaTM je napisao/la:Kad sam bila tinejđerica gledala sam serije kao QAF, Ellen show i sl. serije i filmove gdje su manje-više sve lezbe bile butch.
Kad sam prvi x izašla van u gej klub većina cura je tamo isto bilo butch (nisam se vratila tri mjeseca :D), a kad sam se stvarno krenula minglati sa lez.curama shvatila sam da je dosta feminiziranih cura deskriminirano, kao i one koje su bi. Kao da je postojao samo jedan tip "snažne" lezbijke, duhom a onda i fizičkim u većini.
Bila/izašla/krenula/postojao - sve u prošlom vremenu, ali činjenica je da toga ima još i danas. Često se zapitam da li je moguće da, netko tko se bori za svoja prava i ravnopravnost u zajednici, može biti toliko zatucan i ograničen, ali nažalost ima takvih cura. Ne kužim u čemu je poanta, ali u širokom krugu sam počela zaobilaziti gay mjesta upravo radi takvih žena. Dosta mi je odmjeravanja i iščuđavanja, a da ne govorim o tkz.napadima da nisam samo lezba i da se samo pretvaram. Dođe mi da stavim natpis na sebe: Sorry kaj nosim maskaru i imam dugu kosu!
ReaTM je napisao/la:Ono što me kod ovoga zanima, jer ovo gore je sve raspravljeno, je to kako mediji doživljavaju lezbijke u "novije vrijeme". Klinci koji su gej odrastaju uz Pretty little liars i Glee, rade se serije kao L word, Greys anatomy, filmovi kao Imagine me and you, Grey matters, I can`t think str8 itd, a vojska prehot (subjektivan doživljaj :D) glumica i pjevačica izlazi iz ormara... :duga:
mislim da je poanta tih današnjih serija prikazati ljudima da je biti gay sasvim normalno i da to može biti svatko iz naše okolice. tkz. Girl next door slika, jel...
ReaTM je napisao/la:Mislite li da se stvara novi imidž lezbijke, sviđa vam se to? Je li to jedan od načina da se mainstram publici (ženska) homoseksualnost približi kao nešto privlačno? * teorija zavjere *
Treba li nam nova riječ za "lezbijku", neka koja ne podsjeća na flanel i kratku buzz-cut frizuru?
nije stvar imidža koliko razvijanja same ljudske svijesti, što sam već gore spomenula.
ima nešto u tome da se pokušava ženska homoseksulanost približiti na taj način svima - jer, ruku na srce, tko ne voli vidjeti dvije zgodne žene zajedno!? imamo riječ za takve cure (od koje se meni diže kosa na glavi) - femme lezbijka iliti ga lipstick lezbijka (to je pak ona koja isto voli femme, jel?). i od svih tih izraza i kategorizacija me uvijek zaboli glava (naročito kad mi netko kaže da sam lipstick) vau!
Daisy je napisao/la:uzasna mi je predrasuda da sve lezbe izgledaju muskobanjasto. kosa mi se digne na glavi kad cujem komentar - isuse, nikad ne bi rekla/rekao da si ti lezba.
e da mi je deset kuna svaki put kad ovo čujem, imala bi stan u centru Zagreba... :roll:

Mary of Silence
Postovi: 558
Pridružen/a: 28 tra 2011 20:47

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Mary of Silence » 12 pro 2011 11:29

J.Fe je napisao/la: Često se zapitam da li je moguće da, netko tko se bori za svoja prava i ravnopravnost u zajednici, može biti toliko zatucan i ograničen, ali nažalost ima takvih cura.
Da. To je i meni bilo šok otkriće, ali sebe krivim jer sam imala predrasude prema tim ljudima, iako su te predrasude bile da su "otvoreniji, inteligentniji, srdačniji" od ostalih ljudi.
Shvatila sam na kraju da ja ne tražim ljude koji dijele sa mnom onu zajedničku nit "gay" već nešto sasvim drugo. Općenito tražim "ljude"... sad mi treba drveno bure, lampa i uklopit ću se u onu grčku legendu o Diogenu iz Sinope koji je hodao uokolo sa svijećom i tražio "čovjeka".

Gost

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Gost » 12 pro 2011 11:39

Mary of Silence je napisao/la: Shvatila sam na kraju da ja ne tražim ljude koji dijele sa mnom onu zajedničku nit "gay" već nešto sasvim drugo. Općenito tražim "ljude"... sad mi treba drveno bure, lampa i uklopit ću se u onu grčku legendu o Diogenu iz Sinope koji je hodao uokolo sa lampom i tražio "čovjeka".
Bing-bing. :D

Što se tiče "imidža", mislim da je to vrlo bitno. Treba svjesno raditi na odašiljanju poruke - tko smo, što smo, kako izgledamo. Recimo, gej muškarci imaju "imidž" (na kojem radi cijela jedna industrija) vječno dotjeranog, zgodnog, obrazovanog i uspješnog - govorim o mainstream medijima vani, govori se o velikoj kupovnoj moći gej muškarca... i uvažava ga se i zbog toga. Isto to je bitno i za nas lezbijke (mrzim tu riječ). Ukratko, PR, PR i PR.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la JaNNa » 12 pro 2011 11:46

Mary of Silence je napisao/la:Da. To je i meni bilo šok otkriće, ali sebe krivim jer sam imala predrasude prema tim ljudima, iako su te predrasude bile da su "otvoreniji, inteligentniji, srdačniji" od ostalih ljudi.
Shvatila sam na kraju da ja ne tražim ljude koji dijele sa mnom onu zajedničku nit "gay" već nešto sasvim drugo. Općenito tražim "ljude"... sad mi treba drveno bure, lampa i uklopit ću se u onu grčku legendu o Diogenu iz Sinope koji je hodao uokolo sa svijećom i tražio "čovjeka".
SO TRUE! Može biti i crni cigan (da parafriziram), ako je čovjek prema meni, uvažit ću ga i pustit u život!
Ja sam na početku očajnički željela naći GAY prijatelje. Par ljudi na koje sam odmah nabasala me upozorilo na tu zajednicu.. Danas znam zašto i znam da su bili u pravu. Nažalost, dosta naših lezbijke su Balkanke po svojim stavovima i ponašanju...

Što se tiče slike - ma nije bitno meni kako se netko oblači, dok god je čist, normalan, razuman i tolerantan čovjek. i mislim da je najbitnije da se prvo makne slika da su lezbijke drama queen agresivke...

Gost

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Gost » 12 pro 2011 12:14

Oblačenje je zbilja najmanje bitna stavka iz mog posta.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la JaNNa » 12 pro 2011 12:17

referirala sam se na ovo o gej muškarcima, koji na temelju svog imidža grade carstvo... Lezbijke na temelju svog predstavljenog izgleda mogu samo graditi i otvarati tatoo salone...

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Zita » 12 pro 2011 12:24

volim tetovaze :)
volim i razlicitost :)
svatko se treba oblaciti onak kak se najbolje osjeca a ne onak kako bi to drugi htjeli. higijena je obavezna
Measure of a woman is her sense of humor

Gost

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Gost » 12 pro 2011 12:26

Imidž nema veze samo s fizičkim izgledom. Higijena i ovo ostalo - naravno, ali baš trivijalizirate. :D

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la JaNNa » 12 pro 2011 12:29

ja sam odmah navela čist na prvom mjestu!!! :D
jbg.. tako je! i bilo bi divno kad bi se sve mi malo više poštivale i uvažavale, a ne da kad grupica Butch vidi dvije Femme skaču na njih!
u tom pogledu nadam se da ove serije i sve ovo outanje u zadnje vrijeme pridonosi boljim našim međusobnim odnosima. Jer homofoba će uvijek biti, ali zajedništvo između nas, gay populacije, je ono što se treba postići..

Gost

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Gost » 12 pro 2011 12:33

Znaš što bi pridonijelo našem boljem razumijevanju? Komunikacija, otvoreni stolovi, druženje... udruživanje i širenje dobre energije. To ne mogu umjesto nas odraditi serije. Uvijek sam bila za lezbijski lobi, dijeljenje iskustva, itd. Misli lokalno, djeluj globalno. :D

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Zita » 12 pro 2011 12:34

ReaTM je napisao/la:Imidž nema veze samo s fizičkim izgledom. Higijena i ovo ostalo - naravno, ali baš trivijalizirate. :D
a i to nekad volim :D :ruza:

eh jana jos ni jednom nisam vidla kak bucice skacu po femicama :D

slazem se sa reom
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la JaNNa » 12 pro 2011 12:36

nisam ni ja, ali sam osjetila njihove oči kako skaču po meni i šamaraju me..
ja se isto slažem, Rea. Kada ćemo nešto organizirati? i važnije od toga - kada će nakon tog sastanka moći nastaviti normalno komunicirati i funkcionirati?

Gost

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Gost » 12 pro 2011 12:41

J.Fe je napisao/la:nisam ni ja, ali sam osjetila njihove oči kako skaču po meni i šamaraju me..

:haha: :haha:

Metafore su ti jača strana. :glomp:

J.Fe - pričat ćemo poslije Božića, sad sam u rokovima. :read:
Mogli bi se druškati, svi ljudi dobre volje na jednom mjestu. Paintball? :D
Šalim se, meci isključeni, čak i gumeni. :p

Daisy
Postovi: 1647
Pridružen/a: 13 ožu 2011 07:12

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Daisy » 12 pro 2011 12:42

J.Fe je napisao/la:nisam ni ja, ali sam osjetila njihove oči kako skaču po meni i šamaraju me..
ja se isto slažem, Rea. Kada ćemo nešto organizirati? i važnije od toga - kada će nakon tog sastanka moći nastaviti normalno komunicirati i funkcionirati?
ja mislim da njihove oci nesto drugo rade u vezi tebe. sastanak? ljudi, pripremite pancirke...

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la bašja » 12 pro 2011 12:46

1. Koliko god mi olivia wilde bila sexy, mislim da je mainstimiziranje lezbiciranja na način da su sve lezbe prikazane kao dugokose našminkane ženstvene žene dugoročno loše za cijelu zajednicu. Jer to jednostavno nije istina i radi se o čistom konformizmu spram većine (str8 ljudima). Ne radi se tu o tome da su one lijepe, jer na tv-u su svi lijepi, nego je tolika količina super ženstvenih žena statistička neistina i samim time meni neprihvatljiva jer opet dolazimo do našeg najvećeg problema, a to je marginalizacija.

2. Nije mi drago da femme i lipstick djevojke možda još uvijek nailaze na odbijanje vlastite zajednice i na komentare koji dokazuju neukost ljudi (ne bi nikad reko/rekla da si lezba), ali nekako manje žalim one koje se diskriminira jer su "prelijepe" nego sve one koje se i dalje diskriminira jer nikad neće po zadanim standardima biti "dovoljno lijepe".

recite vi njima: jebla vas odjeća i šminka :D
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Re: Mainstream lezbiciranje

Post Postao/la Hidden_soul » 12 pro 2011 13:40

Sto se tice serija, a i filmova, ne mislim da oni imaju za prvobitni cilj prikazati lezbijke ikako niti podici nekakvu razinu svijesti o njima niti ih pribliziti publici, vec mislim da se cisto radi o dobrom triku koji prolazi kod gledanosti i oni ga iskoristavaju. Onako, svi smo prosli vec nevolje sa nesretnim ljubavima glavnih likova, obiteljskim zavrzlamama, problematicnim vezama ali gay veze, zene, zivot? E to je nesto novo, ne bas toliko vidjeno i sve u svemu, dobar marketinski potez kako dobit dobru gledanost. Jer nisu oni ludi, prate statistike vjerojatno, znaju na sto ciljaju. Najnovije sto znam je spanjolska sapunica Los hombres de Paco koja je imala lezbijsku vezu. Kad je to zavrsilo, gledanost je flisnula dole. Odgovornim ljudima u seriji bit ce jasno. Isto kao sto sam ja gledala O.C. u vrijeme dok sam cekala hoce li vise Olivia Wilde zavrsiti sa onom smotanom Mischom, a kad su to unistili, vise nisam pogledala nijednu epizodu. I vjerujem da nisam jedina. Imas problema sa gledanoscu? Utrpaj gay lika. Problem rijesen.
A onda kad za temu uzmu vec nesto takvo, pa ono, u citavoj sveopcoj plasticnosti i tv-sapunica i Hollywooda, bilo bi cudno da to nisu neke lijepe, zgodne i uspjesne zene.
Ovo je vrijeme gdje je sve zivo usmjerenu ka izgledu i seksu i gdje biti neprivlacan znaci dobar defekt u startu, pa je i filmska industrija svjesna toga. I vi kad idete skinut film, pa radije odabere neki gdje su glumice zgodjusne. Eno Transformera, ode Megan Fox, gotovo da cijeli film ode kvragu.

Neka nasa, kolateralna korist u tome je sto te ljude priblizavaju i nekoj prosjecnoj kucanici mozda koja je do jucer mislila kako lezbijke kradu djecu i orgijaju sa vragom za vrijeme punog mjeseca.
Ono sto mozda jest problem je da onda i podizu ljestvicu ocekivanja pa bude malo problemcic kad se u stvarnom zivotu sretnu s nekim takvim.
Ali prezivi se, i ja sam u svojim pubertetskim danima mislila kako sve lezbe izgledaju kao Piper Perabo u Lost and delirious. I naravno, u sve sam onda bila zaljubljena kolektivno :D
Zadnja izmjena: Hidden_soul, dana/u 12 pro 2011 13:42, ukupno mijenjano 1 put.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Odgovorite