Zadnji odgledani film - ocijenite

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 12 sij 2013 15:03

Django Unchained (2012) - 9/10
Zadnjih se par godina ne volim nešto s westernima. Ali Tarantino je kralj. I ovaj je film totalno osvježenje. Glazba, gluma, kamera... ma sve :touched:.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 12 sij 2013 15:41

Silver Linings Playbook

Ovaj filmić je divan na toliko razina. :inlove: Mislim da nikad prije nisam vidjela išta slično. Malo se smiješ, malo plačeš, ali u svakom trenutku ih razumiješ. Predivni su. <3 Bradley Cooper ekšli zna ozbiljno glumit. :D Svi glumci su savršeno odradili posao, nije ni čudo da je ovo prvi film nakon milijun godina koji ima nominacije za Oscara u sve četiri glumačke kategorije. Nadam se da će ih odnijet što više.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 13 sij 2013 01:45

Zero Dark Thirty

:roll:

Zbilja ne znam kako da drugačije reagiram na ovaj film. Da su film, cijela ekipa koja ga je radila i svi koji su ga nahvalili i nagradili jedna osoba, opalila bih joj šamarčinu i rekla nek se sabere.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 13 sij 2013 12:08

Ruby Sparks (2012) - 5/10
Ooh je napisao/la:susie sparks-lajki, lajki lajki, lajki lajki, lajki, lajki, lajki, lajki
Isforsirani holivudski filmić. Glumci su mi pomalo iritantni. Niš posebno. Mislim da bih pod većim dojmom bila da pogledam neki film Susie Sparks. :D

Paradise Lost 3: Purgatory (2011) - 7.5/10
Dokumentarac o West Memphis Three slučaju. Još jedan film u kojem amerikanci ispadaju nazadni. Pola ljudi u tom mjestu gdje se dogodio zločin izgleda mi i zvuči retardirano. Nasuprot njima tri osuđena tinejđera, jedan retardirani kojeg su slomili ispitivanjima, jedan tihi dobronamjerni i treći karizmatični alternativac koji djeluje daleko pametnije od svih ostalih. Čudo kako su ih olako osudili. Samo zato jer su bili malo drugačiji. Totalne su zabiti ti neki mali američki gradići.

slika
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la JaNNa » 13 sij 2013 14:00

ariadne je napisao/la:Silver Linings Playbook

Ovaj filmić je divan na toliko razina. :inlove: Mislim da nikad prije nisam vidjela išta slično. Malo se smiješ, malo plačeš, ali u svakom trenutku ih razumiješ. Predivni su. <3 Bradley Cooper ekšli zna ozbiljno glumit. :D Svi glumci su savršeno odradili posao, nije ni čudo da je ovo prvi film nakon milijun godina koji ima nominacije za Oscara u sve četiri glumačke kategorije. Nadam se da će ih odnijet što više.

da, da, da! divan film i predobra glumačka ekipa! 9/10 (ne lajkam kraj - nije bilo snijega :lol: )

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la ariadne » 13 sij 2013 19:13

Ja sam ga pogledala opet danas. :lol: :shinner:

Večeras su Globusi, držim(o) fige.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 13 sij 2013 20:58

Los cronocrímenes (2007) - 6.5/10
Sjebanog li filma. Ovo je dosta gore od inceptiona. I čudan kraj. Jako. U biti ne kužim što se dogodilo. I kako se riješilo i dal se riješilo. Znam samo da je sjebano...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 14 sij 2013 00:17

Troy (2004)
Wolfgang Petersen
7.5/10

slika

You gave me peace in a lifetime of war .

Nije remek-djelo, ali u 3 sata koliko traje se nisam uopće dosađivala. Zbilja ne vidim po čemu je Gladiator toliko bolji od ovog filma.
Ovdje barem postoji fluidnost u scenariju dok je Ridley Scott napravio činove bez glatkog prijelaza.

Eric i Brad su bonkasi u neki scenama. Ta tjelešca i Bradova guza...eh.
Zbilja mi nije jasno zašto se Jennifer Aniston onomad nakon rastave po medijima bunila kako ju Brad znao zatražiti da ga opsluži strapom. Glupsa. :D

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 14 sij 2013 19:45

Surveillance (2008) - 7/10
Pa, onako, fora. Ima kao neku Tarantinovsku notu u samoj radnji. Ne i u načinu snimanja. Pullman mi je odlično odglumio. Julia Ormond nije bila toliko upečatljiva mada je možda baš u tome kvaliteta te uloge. Sve u svemu, više nego solidan triler.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 14 sij 2013 22:31

True Grit (2010)
Ethan & Joel Coen
7/10

slika

Prvi film Coenovih koji mi nije išao na nerve. : D


* * *

Django Unchained (2012)
Quentin Tarantino
7.9/10

slika

Očekivala sam ipak više. Sve je zapravo bilo A+ do "neuspješnog rukovanja", onda mi se počeo raspadati.
Leo je odličan, Waltz i nije napravio neku transformaciju u odnosu na Basterdse, iako mi je i takav zabavan.

Soundtrack je kao i uvijek super. Drago mi je da i Tarantino voli Elisu. Nju definitivno nisam očekivala čuti ovdje. : D

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 16 sij 2013 00:40

Rust and Bone (2012)
Jacques Audiard
7.5/10

slika

Eh, ako teškom mukom pokušam zanemariti činjenicu da ljudima s amputiranom nogom trebaju tjedni da bi se uspješno koristili štakama i još tjedni da se naviknu na protezu, a naša Marion je to nekim čudom ko od šale savladala za dva dana, ovo je jedan od boljih filmova u 2012. Možda bi me više p(r)otresao da neke stvari nisu bile dio i moje realnosti. Ovako mi je falilo autentičnosti.

Plague

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Plague » 16 sij 2013 03:46

The Road

Odličan. Pozitivno iznenađenje. Jedan od onih filmova koje ne možeš izbacit iz glave dugo nakon gledanja.

I zaboravih komentirati The Impossible.
Ljigica. Od silne patetike prasnuh u smijeh previše puta za vlastiti ukus. :shakinghead:

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 16 sij 2013 21:40

Amour (2012)
Michael Haneke
8.5/10

slika

Powered by beautiful acting and an uncharacteristically tender script from Michael Haneke, Amour is an honest and heartwrenching depiction of love in old age.

Dijelim dojmove s djevojkama:
Fuga je napisao/la:pravi lakmus papir za analizu i sintezu životnog procesa
Pumba je napisao/la:Opako proračunat film! Tehnički apsolutno perfektan.
Svaki Hanekeov kadar je potpuno sterilan - u onom najboljem smislu. Ne mogu naći ni jedan prigovor njegovoj režiji. U tome mu nalazim dosta sličnosti s Bergmanom, samo što je meni Haneke puno bliži. Glumci su divni.

Vidim da je film nominiran za 5 Oscara. Možda si ta manifestacija vrati dio kredibiliteta prepoznavanjem i priznavanjem vrijednosti filmova u pravom smislu te riječi.

Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la unexpected » 17 sij 2013 17:07

'if you don't risk anything, you risk even more.'

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 17 sij 2013 21:51

Silver Linings Playbook (2012)
David O. Russell
7.5/10

slika


Kraj je malo čizi, ali vrlo simpatičan filmić. Ekipa je u grupnim scenama fino uigrana.

Nakon dugo vremena je i De Niro imao dobru ulogu. Cooper mi je nakon ponovnog gledanja Aliasa prestao biti antipatičan, a s ovom ulogom mi je čak postao i simpatičan. :D

Žao mi je što Julia Stiles nije imala više redaka jer mi je jako draga. Jennifer Lawrence je napravila jako dobar posao. Fora mi je što su glumile sestre jer zbilja imaju nešto slično. :D

Stoput sam gledajući pomislila da bih se ponašala poput protagonista da si ne mantram u glavi kad izađem među ljude neke osnovne zakone socijalne prilagođenosti. :D

Plague

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Plague » 18 sij 2013 01:19

Django Unchained

zakon. :lol:

i taj soundtrack... hjoj.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_BM1kYNWc5o[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7rHdyofwVlQ[/youtube]

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 18 sij 2013 22:07

Breakfast on Pluto (2005) - 7.5/10
Cillian Murphy je sjajno odradio ovu ulogu! A radi se o jednoj od najtežih uloga koje sam do sada odgledala. Zbog njega se isplati pogledati film. A i ostalo nije uopće loše...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la bašja » 18 sij 2013 22:27

^moram pogledati, volim ciliana. koja je to fora s njim i glumljenjem žena (u peacocku isto, al taj film mi je bezveze)? valjda ima dobru facicu za to
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 18 sij 2013 22:44

^
ne znam al stvarno mu dobro ide.
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 19 sij 2013 00:28

Argo (2012)
Ben Affleck
7.5/10

slika

Argo, fuck yourself. <3

Izgleda da su se sve velike stvari dogodile 1980-te. : D

Prilično dobar i koncizan film. Affleck je sve bolji i bolji u ulozi redatelja.

Avatar
Nyx
Postovi: 182
Pridružen/a: 25 lis 2009 22:35
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Nyx » 19 sij 2013 14:19

Yes or No
http://en.wikipedia.org/wiki/Yes_or_No_(film)
Tajlandski film o romansi dvije studentice. Ne znam što da baš kažem o ovome, ko je otporan na ogromne količine sladunjavosti ili u tome uživa film je definitivno za njega. Nije loš za pustit mozak na pašu, ak se uspije progurat kroz prvih pol sata. Ja sam osobno bila izrazito površna pa nastavila gledat radi poprilično zgodne i slatke glavne glumice. To je onako, "feel good" film.

Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la unexpected » 19 sij 2013 17:17

a dangerous method 8/10
http://www.imdb.com/title/tt1571222/

keira :sinister:
'if you don't risk anything, you risk even more.'

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la slapa » 19 sij 2013 21:26

I Love You Phillip Morris (2009) - 7/10
Aaaaa pederi. :happycry: Ewan je bombončić ovdje. Skroz dobar romantičan filmić. Onako ležeran. I suzu sam pustila malo i to sve...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 20 sij 2013 00:12

Zero Dark Thirty (2012)
Kathryn Bigelow
6.5/10

slika

Evo što ti je ženska intuicija. Posebno ako iza nje stoji inteligentna glava. : D

Svidio mi se više od "The Hurt Locker", ali mi je falila koncizna gradnja radnje i dinamičnija režija. Nekako je cijelo vrijeme isti monotoni ritam.
Jessica Chastain je jedna od najboljih glumica ove relativno mlađe generacije, so ne vidim da je mogla bolje odglumiti to što je trebala.
Ta uloga baš i nije neki izazov.

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la JaNNa » 20 sij 2013 21:43

Saša je napisao/la:Argo (2012)
Ben Affleck


Argo, fuck yourself. <3

Izgleda da su se sve velike stvari dogodile 1980-te. : D

Prilično dobar i koncizan film. Affleck je sve bolji i bolji u ulozi redatelja.

I agree. I izgleda da je puno stvari iz 80-tih obrisane iz povijesti.
Lajkam film više od Lincoln-a i drago mi je da je pobrao Globus.
9/10

Avatar
shizika
Postovi: 14271
Pridružen/a: 02 srp 2011 15:32
Spol/rod: žensko
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la shizika » 20 sij 2013 22:14

slika

ok komedijica. anna faris i chris evans su mi preslatki <3 :D 6,7/10


Pitch Perfect- fat amy mi je preslatka <3 5/10
...život je lijep... (:

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la bašja » 21 sij 2013 09:14

Frankenweenie. Možda za mene neće postati remekdjelo kao kratki frankenweenie iz 84., al ovakvog burtona najviše volim! odlično mi je kad krene postajati pravi hororac, moglo je biti i još brutalnije, ne bi mi smetalo
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Afrodita » 21 sij 2013 10:02

Life of Pi - 10/10
Već dugo nisam gledala film koji bi me ovako oduševio. Predivna fotografija, vrlo slojevit film, tjera te na razmišljanje o životu i o tome što je bitno.

Hotel Transylvania, Brave
8/10, 10/10
Hotel je doista zabavan...mala i ja smo se dobro ismijale
Brave me je rasplakao..predivan crtić.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
unexpected
Postovi: 1944
Pridružen/a: 29 lis 2011 13:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la unexpected » 21 sij 2013 16:19

compliance 1/10
http://www.imdb.com/title/tt1971352/

iako po istinitom događaju,jedan od gorih koji sam gledala.koji mozak vjeruje svemu što mu se kaže preko telefona.amerikanci :shakinghead: išli su mi na živce koliko su naivni i jedva sam se natjerala odgledat ga do kraja
'if you don't risk anything, you risk even more.'

Aven

Re: zadnji odgledani film-ocjenite

Post Postao/la Aven » 21 sij 2013 20:00

Beasts of the Southern Wild (2012)
Benh Zeitlin
6/10

slika

Uspavanka za umiruće.

Malecka Quvenzhane Wallis (9 godina) je najmlađa glumica u povijesti nominirana za Oscara u kategoriji Best Performance by an Actress in a Leading Role.
Anna Paquin (poznatija kao Sookie u True Blood) je dobila Oscara s 10 godina za sporednu ulogu u filmu The Piano.

Odgovorite