Tražim e-knjige

Sve što je vrijedno čitanja, gledanja i slušanja podijelite s nama ili pak iznesite svoje žestoke kritike istog.
Odgovorite
Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Tražim e-knjige

Post Postao/la Nirya » 07 srp 2017 09:50

Više volim knjige u fizičkom obliku, ali kad ljeti putujem kojekuda, nezgodno mi je tegliti količinu knjiga koje sam u stanju pročitati, pa ljeti isključivo čitam e-bookove. Prije dvije godine sam tako čitala Martina, prošle godine svašta nešto, a ove godine mi se baš čitaju neki dobri lezbijski romani :D I tako krenem malo kopati po netu u potrazi za preporukama (iskopam, recimo, ovaj popis: http://www.thelesbianreview.com/10-best-lesbian-books/), pa onda krenem guglati redom te knjige kako bih našla gdje ih mogu skinuti - a kad ono, nema ih nigdje za skinuti besplatno, a cijene su im veće nego što sam voljna dati za e-knjigu za koju nemam pojma kakva je. Pa htjedoh ovdje pitati, imate li kakvih dobrih lezbijskih e-knjiga za "posuditi" (ili neki khm link za skidanje istih) ;) Žanr mi nije toliko relevantan kad se radi o ljetnoj literaturi, pa tako može i SF i fantasy i krimić i horor i ljubić i western, samo da sadrži lezbijsku ljubavnu priču ;)
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Tražim e-knjige

Post Postao/la ariadne » 07 srp 2017 10:25

Doslovce torrenti. Iz nekog razloga puno ih ima FF u naslovu, valjda kod za female/female. Al ima na Piratebayu torrent sa 1k+ e-knjiga svih žanrova, uključujući i neke od ovih s ovog popisa. Nijedna od njih nije dobra mind you. :D Sve su formulaični klišejizirani šrot (osim Fingersmitha, to je vrhunac lezbijske literature thus far ak se mene pita) al ja ih volim. Npr. Keepers of the Cave je pogotovo ridikulozan jer se ne može odlučit šta je, a autorica nije jednako vješta u pisanju svakog od 83 žanra koji se u toj knjizi nalaze pa je onda skroz neravno, al kind of endearing jer se ful iskreno trudi. :D Najbolje joj leže čisto ljubavni romani pa ako si ne želiš iskopat oči, radije onda uzmi to. Nešto tipa No Strings il Gulf Breeze. Ako baš moraš uzimat neki miks, Partners ima i mystery element iako je ko što rekoh šlampavo napisan jer ova ne zna smislit dobar mystery plot da joj život ovisi o tome + što bi se ono reklo ~problematičan~~ jer uključuje queer elemente o kojima ova očito pojma nema.

Ne da mi se pisat sve što mogu pisat s obzirom na količinu ovog šita koji sam pročitala u životu, mostly zato što mi se sve smiješalo u jedno, a djelomice zato što prokrastiniram kad zbilja ne bih smjela. :D
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

Avatar
ariadne
hladan tuš
Postovi: 12774
Pridružen/a: 27 ruj 2010 17:17
Spol/rod: žensko

Re: Tražim e-knjige

Post Postao/la ariadne » 07 srp 2017 10:43

Za Radclyffe ne znam što bih rekla osim da je glavna faca u žanru i lezbo izdavaštvu kao takvom. Štanca te romane ko na pokretnoj traci, pročitaš jedan, pročitala si ih (skoro) sve, pogotovo one koji su smješteni u medicinski ~~milje~~~. Autorica je naime umirovljena kirurginja i onda svaki put kad u njenom romanu nađeš neku kirurginju ona je uvijek GENIJALNA i NEODOLJIVA i PRELIJEPA i sve ikad. :lol: Slatko, if prozirno. Imaš doslovce stvari tipa da se lik suočen s njenom genijalnošću u sebi pita How high IS her IQ exactly? :happycry: Jebene lezbe. :happycry: Al da, ona je master of the genre, iako su joj svi likovi interchangeable.

OK gotova sam.
Ye ever wanty just wrap yersel up in tin foil nice and cosy and then just fucking get right inty the microwave and blow yersel up tae fuck

EleanorR
Postovi: 16
Pridružen/a: 11 svi 2015 22:08
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Tražim e-knjige

Post Postao/la EleanorR » 07 srp 2017 15:12

Preporučam Miseducation of Cameron Post. Emily Danforth autorica. Uvjerljivo najbolja knjiga LGBT tematike što sam ikad pročitala. Zapravo, ne znam kad se se zadnji put neka knjiga tako dojmila, da sam i plakala i smijala se i sve uz neku knjigu. Možda je eventualno malo problematično ako to nije tvoj đir što je young adult žanr i nekakav "coming of age" roman, ali stvarno je divan. U svakom slušaju, bolje od tipičnog romance smeća što se inače nađe.
Ako ne budeš mogla pronaći na netu (a mislim da ima), javi se, mislim da ja imam i epub negdje na kompu.

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Tražim e-knjige

Post Postao/la Nirya » 07 srp 2017 16:03

Cure, hvala vam na preporukama :) :) Našla sam taj torrent koji je ariadne spomenula (bar mislim da je taj jer stvarno ima tona knjiga u njemu :touched: Doduše, uglavnom su u .doc, .pdf ili čak .txt formatima pa ću se malo sad zabavljati konvertiranjem u .epub ;) ) Inače dajem knjigama priliku kroz prva dva poglavlja, ako me ne zakvači, krećem na sljedeću - ali ljeti mi paše onako malo više trashy literatura ;)

U toj hrpi knjiga nema, doduše, Keepers of the Well (a ta me baš zanima, jerbo mnogo volim Dosjee X :D ) Zapravo, kad pogledam, nema tih knjiga s ovog popisa (ali ima nešto od Orsona Scotta Carda, što me jako zbunjuje s obzirom na to o kakvom se homofobu radi)
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

Avatar
Nirya
Postovi: 3057
Pridružen/a: 21 sij 2016 21:15
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Tražim e-knjige

Post Postao/la Nirya » 07 srp 2017 16:09

Also, tu ima gro nekakvih preporuka: https://www.reddit.com/r/actuallesbians ... ce_novels/
"Don't underestimate the seductive power of a decent vocabulary."

vratsedoma
Postovi: 2
Pridružen/a: 20 tra 2020 08:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: U vezi

Re: Tražim e-knjige

Post Postao/la vratsedoma » 20 tra 2020 09:02

uspjela sam pronaći sve naslove koje sam ikada tražila: http://gen.lib.rus.ec/ super stvar, toplo preporučujem :) ima i mobi, epub i pdf formata

malo nevezano - koristi li tko e book reader a da nije kindle? kupila sam onaj osnovni prije 3 godine i stalno mi šteka i prazni se nakon svakih par sati. navodno je kobo dobar, imate iskustva s kojima odavde (a da nije kindle)? https://www.nabava.net/e-book-reader

Avatar
lucretia
Postovi: 1214
Pridružen/a: 06 tra 2009 13:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: in the moonlight

Re: Tražim e-knjige

Post Postao/la lucretia » 20 stu 2020 00:32

vratsedoma je napisao/la:
20 tra 2020 09:02
uspjela sam pronaći sve naslove koje sam ikada tražila: http://gen.lib.rus.ec/ super stvar, toplo preporučujem :) ima i mobi, epub i pdf formata

malo nevezano - koristi li tko e book reader a da nije kindle? kupila sam onaj osnovni prije 3 godine i stalno mi šteka i prazni se nakon svakih par sati. navodno je kobo dobar, imate iskustva s kojima odavde (a da nije kindle)? https://www.nabava.net/e-book-reader
Nemam iskustva, samo s Kindlovima.. Ali mislim da bi danas i bilo koji tablet okej obavio posao jer su im napredovale komponente.

Ot: imam negdje skinuto dosta lez romana, pročitala nešto i bilo je cringe worthy ali zabavno. Ako ima zainteresiranih, stavit ću na cloud pa podijeliti link za skidanje :feelingfree:
@Ariadne, pošteno sam se nasmijala na opis Radclyffe! I također smatram Fingersmith apsolutnim vrhuncem lez književnosti ikad!
We serve an old moan in a dry season
A lighthouse keeper in the desert sun
Dreamers of sleepers and white treason
We dream of rain and the history of the gun
There's a lighthouse in the middle of Prussia
A white house in a red square
I'm living in films for the sake of Russia
A Kino Runner for the DDR

Odgovorite