IzBoRi 2011.

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite

Hoćete li izaći na izbore?

da
43
90%
ne
5
10%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Afrodita » 18 lis 2011 16:25

Grubišić... svećenik u skladu sa svojim vremenom i zvanjem- humanist i čovjek, moderan i prosvijećen. Onaj koji razumije puk i za njega i radi.
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la JaNNa » 19 lis 2011 07:25

a što mislite o ovome?
PARLAMENTARNI izbori 4. prosinca bit će neregularni! Iako Zakon o izborima propisuje da razlika u broju birača po izbornoj jedinici ne smije biti veća od pet posto, na zadnjim izborima ih je u devetoj (Lika i dio Dalmacije) bilo čak 24,5 posto više nego u četvrtoj (Slavonija) i opet će se, nesumnjivo, dogoditi isto!

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la zenia » 20 lis 2011 06:52

izići ću čisto da se ne osjećam licemjerno kad se naredne četiri
godine budem bunila protiv svih sranja u državi... taj moj glas
je bar neki pokušaj da se nešto učini..
ne znam za koga ću, moram prvo proučiti šta tko nudi...
hdz i sdp su mi isto sranje drugo pakovanje... potpuno jednaki stavovi,
nijedni nemaju hrabrosti učiniti bilo šta, osim složiti fin život za svoju guzicu...
pusićka mi ide na neku stvar jer se okreće kako vjetar puše i to što
sad serucka o pravima homoseksualaca žena i inih će nestati čim sjedne
na vlast...
tako da pojma nemam..
“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
JaNNa
XoXo
Postovi: 14036
Pridružen/a: 22 ožu 2011 20:45
Status: Solo
Lokacija: 00/385/01
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la JaNNa » 24 lis 2011 14:07

izgleda da nitko nije pametan.. svi samo znamo da ne bi ni jedne ni druge..

slika

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la ow » 24 lis 2011 17:04

Socijaldemokrati (tj kukuriku) koji obecavaju dalje zaduzivanje (MMF), rasprodaju preostale imovine i preraspodjelu poreza na nacin da smanje doprinos za zdravstvo a nametnu porez na imovinu, sto znaci prelijevanje CCA 10 milijardi kuna iz dzepova gradjana u dzepove poslodavaca nemaju bas previse veze sa socijaldemokracijom kako ju ja shvacam

Hint - http://odluka2011.dnevnik.hr/clanak/vij ... ati-2.html

Ako vam nije jasno ovo "prelijevanje" - objasnit cu :)
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la tamara3 » 24 lis 2011 18:13

Hajde objasni, baš me zanima.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la ow » 24 lis 2011 20:01

Način obračuna plaće od pamtivjeka (znači još iz socijalizma) podrazumjevao je dvije vrste doprinosa.
One IZ plaće (koje "plaća" radnik jer se odbijaju od njegovog bruta) i one NA plaću (koje plaća poslodavac a nemaju nikakve veze sa dogovorenom bruto plaćom).

Doprinosi iz plaće odbijaju se od dogovorene BRUTO plaće (puno ljudi inače zasniva radni odnos na temelju dogovora o NETO plaći ali to je po radnika nepovoljno osobito u situaciji kada država smanji porez * no to je za drugu priču).
No, i u slučaju da radnik dogovori neto plaću, obračun se radi na temelju BRUTO plaće koja je jedina relevantna za obračun.

Dakle obračun se radi ovako (uzet ću, da mi bude lakše okruglu cifru od 1.000,00 kn:

Bruto plaća: 1.000,00 (ta plaća mora biti navedena u ugovoru o radu koji svatko potpisuje s poslodavcem)
od tog iznosa odbija se mirovinsko I stup 15%, mirovinsko II stup 5%, porez na dohodak i prirez na porez (ako ga ima a to ovisi u kojem gradu - općini je radnik prijavljen)
-doprinos za mirovinsko I stup 15% -150,00 kn
-doprinos za mirovinsko II stup 5% -50,000 kn
-------------------------------------------------
DOHODAK 800,00 kn (bruto plaća umanjena za doprinos za Mirovinsko osiguranje)

Od dohotka se odbija iznos osobnog odbitka (aj u primjeru neka bude 400,00 kuna) a na preostali iznos se obračunava porez (400,00 * 15% = 60,00kn) te se za taj iznos poreza umanjuje dohodak.

osoba iz primjera dobije 740,00 kuna neto plaće i tu je kraj priče što se tiče radnika.

No poslodavac na svaku isplaćenu bruto plaću obavezan je platiti doprinos za zdravstveno osiguranje 15%, doprinos za zapošljavanje 1,7% i Doprinos za ozljede na radu 0.5% - što je ukupno 17,2% trošak poslodavca na plaću.

Iz ovog primjera je vidljivo da taj radnik poslodavca ukupno košta 1172,00 kune od čega radnik dobije 740,00 kuna
Ako Kukuriku smanji stopu doprinosa za zdravstvo za 8% taj radnik će poslodavca koštati 1092,00 kune - no on će i dalje na ruke dobiti 740,00 kuna jer se nije smanjio doprinos za mirovinsko koji se plaća IZ plaće već doprinos za zdravstvo koji se plaća NA plaću i spada pod obvezu poslodavca.
Bruto plaća (onih 1.000,00 kuna s početka priče) ostaje ista te samim tim ista ostaju davanja za mirovinsko, porez i NETO.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la ow » 24 lis 2011 20:06

Mislim da ne moram naglašavati kako će taj radnik iz primjera od SVOJIH 740,00 kuna morati platiti porez na stan, kuću, vikendicu ili šta već ima a čime kukuriku misli nadoknaditi lovu koju proračun izgubi smanjivanjem stope za zdravstvo...

Kukuriku tim planom očito pogoduje Čačiću, Todoriću i sličnima :ok:
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la tamara3 » 24 lis 2011 20:25

Mislim da sam shvatila... krasno.

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Kroacija » 27 lis 2011 00:18

Afrodita je napisao/la:Grubišić... svećenik u skladu sa svojim vremenom i zvanjem- humanist i čovjek, moderan i prosvijećen. Onaj koji razumije puk i za njega i radi.
radis li ti za njega? :D

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Pi » 27 lis 2011 01:40

MarkizaPride je napisao/la: Kandona 10, kojeg inače protuustavno zovu Županija HercegBosna.
Tlak mi je momentalno skočio na 300, i napisala bih ti sada zašto si u krivu tako da progutaš momentalno svoja govna koliko je momentalno meni tlak skočio, ali ne zaslužuješ objašnjenje. Ne valja bacati biserje pred svinje.

Jedino što zamjeram kapitalizmu jest što je omogućio tipkovnicu i medij svakom kretenu bez elementarnog poznavanja prilika da sere po internetu. Fuj.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Popeye » 27 lis 2011 16:03

istina, kapitalizam nije dozvolio drzavljanima BiH da odlucuju o izbornim pobjednicima u hrvatskoj. to je bio tuđman, jel.

OT> evo službeno je: HDZ je prva stranka u hrvatskoj povijesti, i jedna od rijetkih u suvremenoj europskoj politici, koja se nalazi pod istragom zbog kriminala i pljačke. :haha:

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... -kuna.html

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Pi » 27 lis 2011 16:37

Nisam se na to referirala uopće Popeye.

Nego na činjenicu da neki sitni pederski aktivist tu sebi uzima za pravo nazvati stanovnike cijele jedne županije kockoglavim krvoločnicima, raspopima, ratnim zločincima, te da kao takvi jedva mogu i u vladu te Županije. I svi šute kao da je to najnormalnija stvar.

Ajmo obrnuti malo situaciju i zamislimo da ja sada velim da su aktivisti Zagreb Pridea zakržljali i intelektualno zakržljale komunjare koji kao takvi ne mogu ući ni u moralno dekadentnu županiju grada Zagreba. Tko za to dobije warn na forumu? Ja, je li tako? Tko me popljuje? Cijeli forum, je li tako? Bi ako diskriminiram na temelju seksualne orijentacije, ali ako pljujem na temelju regionalne pripadnosti, onda nebitno. Tko je sljedeći? Hoćemo početi govoriti da su Dalmatinci glupi blitvari koji nisu dovoljno dobri ni za pranje palube na brodu? Dovoljno su dobri samo oni kojima sam kritičar pripada, je li tako?

I nitko na takve stvari ne reagira, a nazivate se tu nekakvim aktivistima za ljudska prava. Fuj.

Plus, nije Županija HercegBosna, nego Hercegbosanska županija, i dala je u zadnjih 30 godina preko 40 000 studenata samo po hrvatskim fakultetima, kada se doda i za druge ispada da je upravo ta županija dala najviše studenata, odnosno visokoobrazovanih osoba po glavi stanovnika nego bilo koja druga teritorijalna jedinica na prostoru bivše Jugoslavije.

Na ovo neustavno naziv županija mi daj drugi warn tamara jer smatram da se intelektuali mediokritet upetljao u tumačenje Aneksa 4 Daytona a da ne zna ni što je to. Kamo li o ovlastima županija i nadležnosti sudova.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Afrodita
Postovi: 4523
Pridružen/a: 23 srp 2011 11:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Karlovac

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Afrodita » 27 lis 2011 16:51

Afrodita je napisala:
Grubišić... svećenik u skladu sa svojim vremenom i zvanjem- humanist i čovjek, moderan i prosvijećen. Onaj koji razumije puk i za njega i radi.


radis li ti za njega?



Ne. Zašto? Čovjek začudo govori stvari koje su u redu , ne mora biti iz velike stranke da bi glasali za njega, mislim da pri glasanju nisu bitne stranke nego ljudi. Što to znači da ako nekoga spomenemo odmah moramo raditi za njega ili smijemo govoriti samo o predstavnicima većih stranka? ili... :nezna:
I want her everywhere and if she's beside me I know I need never care but to love her is to need her everywhere knowing that love is to share

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Popeye » 27 lis 2011 16:54

@pi: ja se referirao na ono sto si citirala. ne citam postove markize, dovoljno ga slusam uzivo. :D al mogu reci da ce ti taj prgavi "sitni aktivist" sigurno dotrcati u bolnicu ako si napadnuta, hodati s tobom po policiji i sudovima i svašta nešto, što hrpa jako pristojnih nikad nece uciniti, pa cak i kad su placeni za to. za mene to dodje mnogo vaznije nego neki post na forumu.

e sad, odmah mogu reci da samo protiv rasizma prema hercegovačkim hrvatima i da se nisam o njima nikad tako izražavao. moja politika je manje-više uvijek pljuvati većinski narod, što su u hrvatskoj hrvati, u srbiji srbi, a u BiH sigurno nisu hrvati.

no, mozemo o svemu tome u posebnoj temi, slobodno je otvori pa cu se prikljuciti. :)

za kraj, da se vratim ontopic :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=U9YMGKJ_ ... r_embedded[/youtube]

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Pi » 27 lis 2011 19:41

Popeye je napisao/la:@pi: ja se referirao na ono sto si citirala. ne citam postove markize, dovoljno ga slusam uzivo. :D al mogu reci da ce ti taj prgavi "sitni aktivist" sigurno dotrcati u bolnicu ako si napadnuta, hodati s tobom po policiji i sudovima i svašta nešto, što hrpa jako pristojnih nikad nece uciniti, pa cak i kad su placeni za to. za mene to dodje mnogo vaznije nego neki post na forumu.
Slatko :)

Do 16 h brani diskrimirane, od 16h diskriminira. :D
A ako imam kockastu glavu onda će mi pomoći ili ne? :D Mislim, bitno je pitanje, zaista imam kockastu glavu. Ako da, dobro odvaja profesionalni i osobni život.

Enivejz - nove teme. Mislim da neće biti potrebno. Rekao moj pokojni trener davno ne možeš naučiti stare kokoši novi trik, ma koliko ponavljao elementarne stvari.

On topic: glasat ću za bilo koga tko kaže da će dati jednaku i pravednu mogućnost za neulazak u Europsku uniju. To mi je jedini kriterij. Do toga sam došla računski - mislim da će me ulazak u EU koštati u obliku rasta cijene života. Za ostalo me boli džon.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
slapa
i'm watching u
Postovi: 16056
Pridružen/a: 19 ruj 2011 11:34
Spol/rod: žensko

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la slapa » 27 lis 2011 19:56

Pi je napisao/la:On topic: glasat ću za bilo koga tko kaže da će dati jednaku i pravednu mogućnost za neulazak u Europsku uniju. To mi je jedini kriterij. Do toga sam došla računski - mislim da će me ulazak u EU koštati u obliku rasta cijene života. Za ostalo me boli džon.
Pametno zboriš :) Mada nam se ni ovako ni onako ne piše dobro...
mi imamo sve što nam treba,
prostor od zemlje pa do neba...

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Popeye » 27 lis 2011 23:11

Pi je napisao/la: A ako imam kockastu glavu onda će mi pomoći ili ne? :D Mislim, bitno je pitanje, zaista imam kockastu glavu.
well, ako ikada budes bila u situaciji da si diskriminirana zbog svoje seksualne orijentacije/identiteta, mozes se za pomoc obratiti pravnom timu iskoraka & kontre ili centru za ravnopravnost. na tebi je da odlucih zelis li se ikome uopce javiti, i onda kome. ja se svakako nadam da se neces naci u takvoj situaciji. :)

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la ow » 28 lis 2011 00:43

zanimljivo je citati komentare okolo kako se svi zlurado vesele prosirenju istrage. Da zlurado, po forumima imam osjecaj da svrsavaju od srece, ali ne iz onog jedinog pravog razloga kojem bi se trebali veseliti - sto je konacno Bajic smogao snage i hrabrosti barem neke od tisuca afera istraziti prije zastare, vec iz ciste pakosti jer se radi o HDZ-u - omrazenoj stranci koja je btw na vlast dosla zahvaljujuci tim istim glupanima koji ih danas pljuju

Izvlacenje love iz drzavnih firmi u svrhu trpanja u dzepove nije izum HDZ-a. Svatko tko je zelio raditi sa drzavnim firmama za cijelo vrijeme samostalne Hrvatske morao je pristati na pranje love - inace ne bi dobio posao. Pogotovu se to dogadjalo s marketinskim agencijama, i pogotovu u vrijeme izbora. NIsam u tijeku za Zagreb i Hrvatsku, ali za Osijek znam da nema stranke koja je presla izborni prag u bilo koje vrijeme od 90-te na ovamo, a da nije smotala crnu lovu. Cak se nisu niti trudili to previse skrivati vec su otvoreno reketarili.

Elem, ne branim HDZ, pogotovu ne likove koji su mi i inace krajnje antipaticni (Jarnjak, Macek i slicno) no odista mi je zasmetala danas Milanoviceva reakcija u kojoj se pravio fin ugladjen i folko nezainteresiran kao da do njega u stranci ne sjedi Linic, kao da SDP nije iznjedrio Bandica koji je s iskaznicom SDP-a u dzepu osnovao Zagreb Holding u kojem je on bio JEDINI clan skupstine, gradio WC-e od 11.5 tisuca € po metru kvadtarnom i t.d i kao da cijela njegova splitska podruznica nije na platnom spisku Keruma ( i sad mi se vise ne da nabrajati al ima toga).

Unatoc tome sto se Bajic ocito ohrabrio i konacno poceo raditi svoj posao za vrijeme mandata Kosoricine Vlade (sto ipak nesto govori i o toj Vladi koliko god ona ljigava bila), boli me klinac hoce cijeli HDZ zavrsiti iza resetaka skupa sa Jadrom i svim njenim brosevima. Razocarava me cinjenica koje sam danas postala svjesna, da ovo uopce nije budjenje pravne drzave vec obicni medjustranacki mafijaski obracun u kojem se istrazni predmeti i dalje drze u ladicama, medijima serviraju informacije koje bi trebale biti tajne a vecina afera i dalje ostaje izvan postupka.

Pri tome mi je najljigaviji Bajic koji povlaci poteze tempirajuci ih upravo tako da bi bar jos jedan mandat opstao na funkciji.
I nakon 7 ciklusa izbora hrvatski biraci se nisu odmakli od onih prozirnih Tudjmanovih 100 kuna po glavi penzica iz 93-ce....
:fuj: :fuj: :fuj:
Zadnja izmjena: ow, dana/u 28 lis 2011 00:51, ukupno mijenjano 1 put.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Popeye » 28 lis 2011 00:51

ow je napisao/la:
Izvlacenje love iz drzavnih firmi u svrhu trpanja u dzepove nije izum HDZ-a.
nego?

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la ow » 28 lis 2011 00:54

Pa u Osijeku na primjer od 90-te do 2005 -je na vlasti bio Kramaric - stranke HSLS, LS jedan mandat koalicija sa SDP-om a ja slucajno radila u marketinskoj firmi :dada:
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Faith
Postovi: 1750
Pridružen/a: 10 stu 2010 16:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zg

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Faith » 28 lis 2011 01:04

Neću ! U govnima smo uvijek bili a i ostat će mo jako , jako dugo ....
I'm back on track, add to the fact that I never really drive sober.Let's Drink and Play

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la ow » 28 lis 2011 01:13

To je uhodani sistem u kojem je do sada vrijedilo pravilo o nenapadanju. Mogu ti pricati za Osjecko baranjsku i Osijek jer sam tome bila svjedok ali vjerujem da je princip isti a ostalo su nijanse.
Vlast u zupaniji imao je HDZ - Glavas - zupan, vlast u gradu imale su gore nabrojane stranke - gradonacelnik (i saborski zastupnik u nekoliko mandata) Kramaric.
Gradske firme su snabdjevale Kramarica - zupanijski ogranci drzavnih firmi (Hrvatske ceste, Hrvatske sume i slicno) - Glavasa. Oni su verbalno, u javnosti bili zestoki protivnici, svadjali se, vrijedjali i sl, ali se u biznis nitko nikome nije mjesao. Cak i kada je Kramaric otisao s vlasti a HDSSb preuzeo i grad i zupaniju, nitkome ne pada na pamet da istrazuje malverzacije i izvlacenje love iz firmi.
Uostalom Drago Tadic (lik koji je optuzen za pokusaj podmicivanja sudaca u slucaju Glavas) je bio Kramaricev instant direktor u raznim gradskim firmama.
Hrvatska korupcija i kriminal daleko je vise instalirana u hrvastko drustvo nego se to vidi iz ovih par istraga. I obuhvaca daleko vise ljudi na svim razinama vlasti, u sindikatima i svim drugim organizacijama koje imaju ikakav doticaj s lovom.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Popeye » 28 lis 2011 12:44

ne zelim znati nista vise o tajnom funkcioniranju ove drzave, znam vec toliko toga da mi je muka. :visi:
zapravo mi je bilo mnogo ljepse kad nista od toga nisam znao, al u mom poslu jednostavno saznas sve ono sto NIJE objavljeno.
a jos kako pratim njemacku politiku, definitivno padam u depresiju od hrvatske, jer vidim sto znaci ozbiljna politika, ozbiljni politicari. i koliko tek njemacki politicari imaju znanja i informacija, pa iz njihovih usta ispadaju statistike, podaci, politicke i ekonomske teorije bez problema, nista se ne kaze samo tako nego se sve potkrijepi. to je nezamisliv nivo diskursa za hrvatsku.

ja samo zelim sad maknuti HDZ i to je to. od izbora nemam nikakvih vecih ocekivanja.

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la Popeye » 28 lis 2011 17:48

s druge strane, moja sestra živi u gradu u kojem u sred dana trčkaraju i pucaju naoružani teroristi, a neki moji prijatelji žive u gradu u kojem im neonacisti upadaju na faks i pokušavaju ih zapaliti.

tak da je hrvatska čist ok. :D

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la ow » 28 lis 2011 18:23

Ma HDZ je u klincu i tako i tako. Ne vjerujem da se ovo prosirenje istrage nece odraziti na glasace. Vecina njihovih ce ostati kod kuce i 20% podrske je za njih SF.
Ono sto mene deprimira je sveopci stav biraca kojima su kriteriji za izbore vrlo povrsni - (pa cak i tvoji) - a godine prolaze.

Deprimira me vrlo nizak prag kriterija za odabir koji omogucava da politickim prostorom bauljaju uvijek jedne te iste face za kojima se vuku repovi pizdarija i koji su u vise navrata pokazali (i dokazali) da jedno govore drugo misle a trece rade.

Kako u HDZ-u sad iznenada "nisu znali" za crne fondove, tako i drugi danas "ne znaju" da podrzavaju osudjenog ratnog zlocinca kao nositelja liste; prometnog ubojicu protiv kojeg se vodi krivicni postupak kao jednog od celnika koalicije koja treba naslijediti vlast; zagrebackog serifa koji s ponosom izjavljuje: Zar da se bojim kaznenih prijava? Pa imam ih preko 300! i njima slicne...
Jos uvijek smo plemenski narod (i glasaci ali i politicari) koji uvijek nalazi opravdanje za pripadnika SVOGA plemena dok drugima zamjera i ono sto su dobro napravili.

Nekad davno sam citala da je potrebno 7 ciklusa izbora da bi se gradjani poceli odgovornije ponasati prema izborima. Valjda sam previse vjerovala u to pa me sada to deprimira jer vidim da biraci NISTA nisu naucili iz ovih 20 godina osim nacina kako da iz svoje svijesti prebrisu cinjenicu da su svojim glasovima na prethodnim izborima doveli drzavu u govna u kojima se ona nalazi...
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la ow » 28 lis 2011 18:32

Ne moze me utjesiti sto je nekom u drugim drzavama gore nego meni...
:sorry:
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
zee
Postovi: 367
Pridružen/a: 23 stu 2009 18:37
Spol/rod: žensko
Lokacija: ZG

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la zee » 29 lis 2011 10:01

Što više čitam vašem (konstruktivne) postove, to mi se više gade ovi izbori.
Ali izaći ću. I nemam pojma za koga ću glasati.

Avatar
lokvica
Postovi: 81
Pridružen/a: 03 vel 2011 22:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la lokvica » 06 stu 2011 15:31

izaci cu....al ne glasam za nikog....
He had a lot to say, he had a lot of nothing to say
We will miss him, we are gonna miss him

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: IzBoRi 2011.

Post Postao/la pihach » 06 stu 2011 16:52

ja sam odlucila svoj glas dati don Ivanu Grubisicu.
najradje bih Pusicki al je u bagri s olosem od Cacica, Milanovica i ostalih nemoralnih seljacina pa odustajem od toga.

Odgovorite