Pitaj me 2

Ovdje spadaju teme koje se ne mogu svrstati u ostale forume. SVE privatne prepiske i dogovore vodite u podforumu dnevna soba.
Zaključano
Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Pitaj me 2

Post Postao/la call_me » 25 lip 2019 01:05

Stari topic je tu.
Fuck it, let's try this. Ty nuit za prijedlog. Hope it works.
+
Hej, call_me, tko ima prvi post na novom, najpopularnijem topicu? You go, girl!
R


Ne. Djelujes kao pozitivno/ zdravo samosvjesna.
Sta je za tebe ego i promatras li ga pozitivno oli negativno?

adamica

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la adamica » 25 lip 2019 08:36

Naravno ja :ubergeek:
Samo zato sto imam super postavljeno pitanje. Apropo prvog posta i prvog pitanja, super se moze jedno na drugo nadovezati.

Ego ti moze pomoci, ali i odmoci. Ovisi o tome hranis li ti njega da prezivi, ili on tebe. Mislim da ga imam, u zdravoj mjeri. Spasio me bezbroj puta, u borbi s slabostima. Zato sto je dišpet. Barem se kod mene tako manifestira. Znaci nije mi hranio slabosti, nego mi pomogao da ih nadjacam. Nije los taj čika ego, onda kad je covjek dobro. Kada shvaca da je i ego samo jedna od osobina, koje tebi sluze. Ako ti je potreban da bi osjecala "zadovoljstvo, snagu, sigurnost i mir", tada je lose, zato sto je on nadmocniji, ne od drugih kako te zavarava, nego od tebe same. :)

Koliko uboda komaraca sada imas na tijelu?

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la degenereginald » 25 lip 2019 08:50

0

Kako si?
I have no money and I have to scream.

Lagadema
Postovi: 5358
Pridružen/a: 06 tra 2015 21:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la Lagadema » 25 lip 2019 08:59

Jebeno

Što si stavila taj smajli na profil? Znaš da ga ne volim i šta mislim o njemu, jel to provokacija?
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

Avatar
degenereginald
cryptid
Postovi: 3449
Pridružen/a: 04 ožu 2010 21:19

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la degenereginald » 25 lip 2019 09:19

Yes

Kaj ima, Lagi, di si ti?
I have no money and I have to scream.

Lagadema
Postovi: 5358
Pridružen/a: 06 tra 2015 21:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la Lagadema » 25 lip 2019 09:30

Evo nema ništa, tek sam se probudila, i imam posla
A već vidim da mi se ništa ne da

Jesi ti orna za rad danas?
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

Little N
Postovi: 6598
Pridružen/a: 04 svi 2013 14:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: Zagreb

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la Little N » 25 lip 2019 09:31

Ne, danas samo nerad.
I kaj sad, s obzirom da je problem ostao isti i na novoj temi, jel otkljucavamo again staru?
Ovaj vol.2 me nekak bode u oci 🙈

nuit
Postovi: 855
Pridružen/a: 11 sij 2019 02:47

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la nuit » 25 lip 2019 10:01

Najmanji problem je spojiti teme nazad ako nije do toga

Koji si problem zadnje riješila? Did it make you proud?

Lagadema
Postovi: 5358
Pridružen/a: 06 tra 2015 21:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la Lagadema » 25 lip 2019 10:19

Bojim se da sam samo stvorila nove

Ajde ti meni reci kako da se pokrene danas? Što da si kažem?
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

Avatar
GLC95
Postovi: 2940
Pridružen/a: 29 tra 2019 19:24
Spol/rod: žensko

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la GLC95 » 25 lip 2019 10:20

Taman nasla sasvim dobar 3d printer sa ukljucenim softverom za pristojnu cijenu,sad me ceka zajebavanje sa skenerom,normalno da san proud,ali najgore tek dolazi,uvalilo mi jos jedan projekt :D

Ed. Popij kavu,zapali i digni guzicu i rijesen problem

Imas nekakav poseban plan za danas?
Ne jebe lijep nego uporan :)

nuit
Postovi: 855
Pridružen/a: 11 sij 2019 02:47

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la nuit » 25 lip 2019 10:22

Prespavala sam ga actually. Ups.

Koja cijena je pristojna cijena za 3D printer s uključenim softverom?

Avatar
GLC95
Postovi: 2940
Pridružen/a: 29 tra 2019 19:24
Spol/rod: žensko

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la GLC95 » 25 lip 2019 10:27

7120 americkih dolara,s ukljucenim mijesanjem praska,garancijom i uv zavrsnom obradom
Mozes ih nac i za puno manje,ali s obzirom da je za prototyping,nemoze manje,jos je top firma

Jesi zadovoljna odgovorom?
Ne jebe lijep nego uporan :)

Lagadema
Postovi: 5358
Pridružen/a: 06 tra 2015 21:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la Lagadema » 25 lip 2019 10:29

Reći ću ti kad preračunam u marke :lol:

I šta ti praviš sa tim 3 d printerom? Gledala sam na teveju da more svašta
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

Avatar
GLC95
Postovi: 2940
Pridružen/a: 29 tra 2019 19:24
Spol/rod: žensko

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la GLC95 » 25 lip 2019 10:32

Ja necu nista pravit,to ide za innovation lab,nekidan san jedan rastavljala,ubi me dok san sve ponovo vratila nazad
Mozes sta god oces,napravis 3d model,izrizes u slojeve i posaljes u printer,ti drkas on radi,laganini

Sta si jos gledala na tv-u?
Ne jebe lijep nego uporan :)

Lagadema
Postovi: 5358
Pridružen/a: 06 tra 2015 21:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la Lagadema » 25 lip 2019 10:36

Sve dokumentarce koje možeš zamisliti, to me opušta
Kad sam išla na fax, učila sam i gledala nat geo Wild usput, sve prirodoslovne emisije
Sad sam više na historiju i gledam povijesne

Da li te nešto u povijesti fascinira?
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

Avatar
GLC95
Postovi: 2940
Pridružen/a: 29 tra 2019 19:24
Spol/rod: žensko

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la GLC95 » 25 lip 2019 10:41

Fascinira me drugi svjetski rat,pogotovo Hitler i Njemacka,to mi je uz srednji vijek najdrazi dio

Koji dio povijesti bi promijenila da mozes?
Ne jebe lijep nego uporan :)

Lagadema
Postovi: 5358
Pridružen/a: 06 tra 2015 21:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la Lagadema » 25 lip 2019 10:45

Volim austro ugarsku monarhiju, stavila bi je da vlada ovim slavenskim područjima ko što je i vladala, nitko od Slavena južnih, nije sposoban za državu, bar po meni
Tu treba Švabo da uvede red :D

Jesi ikad gledala emisije o špiljskim ljudima?
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

Avatar
GLC95
Postovi: 2940
Pridružen/a: 29 tra 2019 19:24
Spol/rod: žensko

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la GLC95 » 25 lip 2019 10:50

Jesan,ali mu spiljski ljudi nisu bas napeti,uglavnom gledan o Egiptu,Grckoj,Rimu,revoluciji i WW2,i onako o tehnickom napredku kroz povijest

Kad se raspala austro-ugarska,ajde?
Ne jebe lijep nego uporan :)

Lagadema
Postovi: 5358
Pridružen/a: 06 tra 2015 21:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la Lagadema » 25 lip 2019 10:53

Napadom Gavrila principa na austrougarskog prijestolonasljednika 1914 nekad u 7 mjesecu u Sarajevu. I da Bh uđe u EU, sigurno bi se i EU raspala ko i Austrija :lol: počeo je prvi svjetski rat, i kad je završio austro ugarska više nije postojala

Kako te ne fascinira što se u ljudskom ponašanju od špilje nije ništa promijenilo osim tehničkog napretka? :lol:
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

Avatar
GLC95
Postovi: 2940
Pridružen/a: 29 tra 2019 19:24
Spol/rod: žensko

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la GLC95 » 25 lip 2019 10:58

Vidi,vidi cak i zna,ko bi reka :D

Hahahaha pa kad je priroda ljudi ista,tribas hranu i seks,sve se svede na to na kraju,ne ocekujen da smo danas ista bolji,pogotovo ovaj dio balkanskih seljacina :D

Ima neko podrucje sta te onako bas nista ne zanima i nemas pojma o nicemu?
Ne jebe lijep nego uporan :)

Lagadema
Postovi: 5358
Pridružen/a: 06 tra 2015 21:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la Lagadema » 25 lip 2019 11:06

Nemaš ti pojma mečko, da iščitavam povijest od 5 osnovne :D

To si dobro elaborirala, do tog zaključka sam i ja došla gledajući dokumentarce o homo sapiensu i majmunima, mada su bonobo čimpanze naprednije društvo od ljudskog :lol:

Skoro sve društvene discipline poznajem, od povijesti, zemljopisa, psihologije, kriminologije, volim dosta i dokumentarce o svemiru, i fizici, ali tu sam tanka, nisam prirodoslovnu znanost studirala

Kad smo već kod životinjske prirode u čovjeka, da li se slažeš sa lombrosom da se zločinci rađaju kao takvi?
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

Avatar
GLC95
Postovi: 2940
Pridružen/a: 29 tra 2019 19:24
Spol/rod: žensko

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la GLC95 » 25 lip 2019 11:14

E vidis mene bolje idu matematika,fizika,kemija,biologija i tehnika,od drustvenih stvari jedino povijest donekle neke stvari znan.

Da li se slazen,nikad cula za toga lika,ali da vidimo mozda se relativno slazen,jer opet ako se netko i rodi s "kriminalnom" crtom ukoliko nema poticaj i priliku za razvit je,nr mora bit zlocinac,opet dodjes do onoga da covjek za razliku od zivotinje ima razum sta bi mu tribala rec da neke stvari nisu primjerene.
Isto tako nekoga zivot moze naucit ili natjerat da postane zlocinac,tako da ipak se ne slazsn sa postovanim gospodinom.

Di si toga lika izvukla?
Ne jebe lijep nego uporan :)

lastresort

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la lastresort » 25 lip 2019 11:21

ne rađaju, geni daju al okolina sjebaje
šta mislite kolko će nam trebat da dostignemo 100 stranica u novom pitaj me? nemojte mi sad posustat

Lagadema
Postovi: 5358
Pridružen/a: 06 tra 2015 21:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la Lagadema » 25 lip 2019 11:24

Mečko, lombroso je prva lekcija iz kriminologije :D ali njegovo učenje je davno prevaziđeno :D

Ja sam kako kada
Gledala sam i čitala dosta o pedofilima i serijskim ubojicama, i oni se takvi rađaju, nema tu socijalizacije i popravka, kod njih se po meni specijalna prevencija ne može postići, bar po meni
Jer nemaju taj prekidač u glavi, savjest koji će im reći to je loše, postupaju po nagonu, a jedino je nagon u njihovom mozgu okidač svih radnji, sa njima se jedino može po meni, izdvojiti iz društva da ne naprave još žrtava. Kod ovih zločinaca se slažem sa njim, ostali se možda mogu popraviti jer ih je društvena situacija dovela u tu okolnost počinjenja djela, lopovi, i ovo ostalo

Jesi ikad istraživala serijske ubojice?


Edita: nemam pojma last
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

lastresort

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la lastresort » 25 lip 2019 11:27

nisam istraživala one koji to jesu al aj šit ju not imadoh na terapiji dvoje klinaca za koje bi, da nije rano intervenirano, ruku u vatru dala da će postat žešći sociopati...sve su to životne priče i tragedije.sve je to lutrija, pa neko dobije bingo iz prve a drugi grca u minusu i konstantno se zadužuje od kamatara

vjeruješ li u sudbinu,da je za nekog jednostavno zapisano da nešto hoće ili neće postat

Avatar
GLC95
Postovi: 2940
Pridružen/a: 29 tra 2019 19:24
Spol/rod: žensko

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la GLC95 » 25 lip 2019 11:29

Izvini nisan se nikad bavila kriminologijom :D

Nisan ih nikad istrazivala,to podrucje me ne zanima bas,ali koliko god bili s jedne strane poremeceni,opet moras bit inteligentan za takve stvari poslozit,izvest i jis da te se ne uhvati,s te strane svaka cast

Ed. E sad,nisan od nekog vjerovanja u takve stvari,ali ocito i meni osobno jedna nije bila sudjena

Jel bi mogla bit ubojica?
Ne jebe lijep nego uporan :)

Lagadema
Postovi: 5358
Pridružen/a: 06 tra 2015 21:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la Lagadema » 25 lip 2019 11:34

Vjerujem u slijed događaja ako ćemo tako
Da jedan događaj može nešto pokrenuti do čega inače ne bi došlo
Čitala sam o jednom serijskom ubojici, Pedro iz Anda, ubio je i silovao preko 300 djevojčica u Andama preko 20 godina, ali je njegov okidač bio to što je završio u zatvoru sa 10 godina, i tamo ga je više likova silovalo, a mater ga je još u mladosti prije 10 godine izbacila iz kuće jer ga je uhvatila kako opći sa sestrom. Rođen je devijantan, i slijed događaja ga je još više zakucao u to, da nije bilo toga možda bi se i popravio

Ed: ne, vjera mi ne dozvoljava
Ali realno, potencijalni ubojica si čim sjedneš za volan i to je činjenica

Jesi čitala zločin i kaznu?
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

lastresort

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la lastresort » 25 lip 2019 11:36

znala sam se u žešćim napadima okp-a brinut da već jesam, al zapravo nikad ne bi mogla bit serijski ubojica koji namjerno nanosi bol drugima, glede ubojstva kao lišavanja života-svi od nas bi to mogli biti da nas staviš u određeno vrijeme i kontekst, bil ubila nekog ko pokuša ubit mene ili moje bližnje da se spasim/o-vjerojatno bi ako ne bi bilo druge opcije, kontekst je taj koji daje moralnost ili nemoralnost činu (dobro ili loše ponašanje),a ne samo fizičko ponašanje (npr.ugrist nekiga i ubost za oko baš i nije moralno samo zato jer te taj netko gura u tramvaju, dok da te taj netko pokupa silovat bi bilo sasvim prihvatljivo
ed jesam, u 4 osnovne
koju društvenu mrežu najviše koristiš

Avatar
GLC95
Postovi: 2940
Pridružen/a: 29 tra 2019 19:24
Spol/rod: žensko

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la GLC95 » 25 lip 2019 11:39

Ali omda kad ga je prvi put izbacila iz kuce trebalo ga je ili ubit ili s njim u istanovu i rijesen problem,a ne nakon svega pustit ga i onda se cude.

Ed. Ne koristin drustvene mreze bas,ako kome sta triba ima whatsapp :D

Zasto dijelis na prihvatljivo ili ne,ako drugi prvi pocne,imas pravo zavrsit kako oces?
Ne jebe lijep nego uporan :)

Lagadema
Postovi: 5358
Pridružen/a: 06 tra 2015 21:35
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: Solo

Re: Pitaj me 2

Post Postao/la Lagadema » 25 lip 2019 11:41

Slabo koristim društvene mreže bit ću iskrena
Čitala sam da ljudi padaju u depru zbog društvenih mreža te sam se kanila istih
Od 2010 ja samo po forumima pišem :lol:

Ed: mečko, trebaš uzeti kontekst, koja država na području Andi je funkcionalna pa da ga eliminira ili popravi? Niti jedna, on je to radio po planinama, Indijancima, koji su margina društva i nije nikoga briga.
Nemaš pravo završiti kako hoćeš, postoji nešto što se zove prekoračenje nužne obrane

Da li misliš da su ljudi postali opsjednuti društvenim mrežama?
je ferai un domaine ou l'amour sera roi, ou l'amour sera loi, ou tu seras reine ....

Zaključano