
- Autor/ica I.To./HINA
-
Objavljeno: 27. ožujka 2016.

Crkveni vrh tradicionalno koristi kršćanske blagdane ne bi li neistomišljenicima poručio što ih ide, pa ovogodišnji Uskrs nije iznimka, a ni neočekivano čudo. Pritom uvijek zaboravlja da i među katolicima ima mnoštvo neistomišljenika. Tako se zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić na svečanoj misi u zagrebačkoj prvostolnici, među ostalim, okomio i na medije kazavši kako "zlo želi vladati medijskim svijetom".
"Moram reći i ovo: čini se da zlu nije problem ako ga se prokazuje, razotkriva, razobličuje - jer sve dok je ono u glavnoj ulozi na pozornici - slavodobitno uživa. Zato želi vladati i medijskim svijetom. Problem nastaje kad se počne govoriti o Bogu, njegovoj ljubavi, milosrđu, kada se zemlji počne očitovati Božja prisutnost u djelima vjernih ljudi", kazao je i dodao da se "evo na primjer, u našoj zemlji već godinama bilježi demografski pad".
"Samo obitelj utemeljena na zajedništvu muškarca i žene, zaglavni je kamen budućnosti ljudskog roda"
Onako izokola dotaknuo se i "ugroženih" tradicionalnih obitelji, kazavši kako se "obiteljima koje svjedoče kršćansku sliku muškarca i žene, oca i majke sa svojom djecom, šalju poruke da su manje poželjni od nekih drugih oblika suživota, kojima se želi predstaviti tzv. novi oblik obiteljskoga života, a mlade vjernike koji svoju pripadnost Kristu žele posvjedočiti okupljanjem na kršćanskim susretima pokušava predstaviti kao nenapredne".
Na tom tragu bio je i govor makarskog monsinjora Marina Barišića koji je u je u Katedrali sv. Dujma svoju uskrsnu poruku posvetio obitelji - "najvećoj snazi društva i zaglavnom kamenu cijelog života":
Rekao je kako "danas postoje i neki glasovi koji žele obitelj vidjeti kao otpad i relikt prošlosti", no svi ti pokušaji, dodao je, "leđima su okrenuti budućnosti".
"Samo obitelj utemeljena na zajedništvu muškarca i žene, zaglavni je kamen budućnosti ljudskog roda," poručio je, još jednom pokazavši koliko je dio Crkve "uključiv" prema različitim oblicima obitelji koje bi se, valjda, zato trebale osjetiti manje vrijednima.