Drama u Varšavskoj

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la pihach » 15 srp 2010 20:56

demokracija se ovako ne gradi, jedino kada je uspjela na ovaj nacin se izgraditi bilo je 1789. u parizu.
mislim da se u 21. stoljecu na ovaj nacin nikakva demokracija nece osigurati, a najmanje ne od stotinjak gradjana.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la call_me » 15 srp 2010 20:59

e pa varas se. i teoretski i prakticno. upravo je ovo naime po svim postavkama nacin izgradnje gradjanske republike u hrvatskim uvjetima. komparacija s francuskom iz 19 stoljeca je potpuno bespredmetna. i teoretski i prakticno. i nije imala veze s demokracijom , al da sad ne kvarimo topic time.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la pihach » 15 srp 2010 21:19

:haha: a neg s cim neg s tim? :haha:
no dobro, imas pravo, necemo spamati...
rekla sam svoje za prosvjed i ne da mi se vise.

Avatar
Fuga
Postovi: 7525
Pridružen/a: 12 tra 2010 08:33
Spol/rod: žensko
Lokacija: Wien

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Fuga » 16 srp 2010 06:59

Žao mi je što trenutno nisam u Zgb. :/
Uz to me i ljute ljudi koji sjede doma, danas je to Varšavska, sutra će to vrlo lako biti Zrinjevac, kao što je rekao Popović.
Jedino mi nije jasno što sad glume Šprem, Kregar i onaj mladac iz PMF-a, na njih treba s paradajzom i jajima. :D

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 16 srp 2010 10:19

call_me je napisao/la:nikad nije kasno. ne pravi se drama nego se radi demokracija. gradjanski prosvjedi koji su pri tome najavljeni protiv uzurpiranja javnog dobra koje je jos pod istragom naziva se demokracija. jedini nacin na koji zemlja poput hrvatske moze postati demokraticna jest pasivni otpor gradjana. jedini nacin na koji pasivni otpor gradjana moze postati efikasan jest organizacija i konsistentnost. Pravo na grad i zelena akcija su hrvatima dali poduku iz toga kako tranzicijske autokratske birokratizirane drzave postaju gradjanske republike. gradjanskim otporom protiv vlasti, bez obzira na kojoj razini ta vlast bila. i bez obzira ko je i kad tu vlast izabrao. ak je izabrana ne znaci da je bogom dana. e to se hrvati takvim akcijama trebaju naucit. ovo u varsavskoj ima vise smisla za hrvatsku demokraciju nego vecina onoga sta je sabor napravio u citavom mandatu. ovako se mijenja politicka kultura. hravti su nauceni da tegle i da gledaju u zemlju. e pa ovo je nacin da se nauce demokraciji.
nikad nije kasno i uvijek ima smisla. ovo je nacin kako.
ono sto je zastrasujuce u citavoj ovoj prici je da se gradjani koji prijave prosvjed protiv projekta koji je pod policijskom istragom smatraju prijetnjom drzavnoj sigurnosti, jer su upravo takve mjere protiv njih poduzete. mora da je bandic necim jebenim zaduzio karamarka kad mu ovak vraca uslugu.
Citiram te u cijelosti jer je to upravo to, od prve do zadnje, samo sam poboldala ono što mi se čini najbitnije. Kome nije jasno, nek proba pročitat opet.
Nasmješnije je to što neki misle kako bismo svi trebali bit kuš jer je vlast demokratski izabrana :o. Znači, u osnovi je demokracija to što svake 4 godine iziđemo zaokružiti neku osrednju/manje zlo opciju na izborima, i to je to - birali ste, imajte, nemate se sad šta bunit!

I da, bili su prosvjedi protiv vlade, jel prošle godine ili kad ("Stegnite vi svoj remen..."). I koliko je ljudi došlo? Smiješno malo.

Avatar
TeaP
Postovi: 61
Pridružen/a: 30 lis 2008 21:10
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la TeaP » 16 srp 2010 11:09

POZIVAM SVE OVDJE DA SE PRIDUŽE NA PROSVEJD, 16.7., ZNAČI U PETAK, OD 18:00 NA IBLEROVOM TRGU ISPRED SJEDIŠTA SDP-A

Prosvjed će se zatim uputiti do središnjice HDZ-a na Trgu Žrtava Fašizma 4.

Politika SDP-a u gradu Zagrebu i HDZ-a na nacionalnoj razini proteklih godina dovela je do današnje situacije u Varšavskoj ulici i paralize funkcioniranja institucija, stoga sutrašnjim prosvjedom želimo ukazati na odgovornost ovih dvaju stranaka i uputiti im zahtjeve za rješavanjem nastale situacije.

Ovo je preuzeto s facebooka, tak da nebi mene neko slavio, krivio ili što god. samo prosljeđujem i pozivam.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la pihach » 16 srp 2010 14:28

jel mi moze netko objasniti zasto se prosvjeduje samo u zagrebu?
kaj ostatak hrvatske ima standard svedske ili merkelicu na vlasti?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 16 srp 2010 14:36

Zato kaj je ljudima u Zagrebu prvima prekipjelo :o?

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la pihach » 16 srp 2010 15:09

a mozda i zato jer je najvise mladih...

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Zita » 16 srp 2010 15:38

Jer su ljudi u zgu mrvu manje lijeni od drugih...
i zivot u zgu je mrvicu brzi
Measure of a woman is her sense of humor

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la call_me » 16 srp 2010 21:36

e al ovo je prava strahota: http://www.index.hr/vijesti/clanak/upra ... 02176.aspx
podsjeca me na 1990e kad je Sabor donosio zakone koji su legalizirali pretvorbu.

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la far out » 16 srp 2010 21:47

super mi je ovo kruženje po pješačkom. :) bas nam je nedavno tomislav objasnjavao zasto to tako rade, super stvar.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la call_me » 17 srp 2010 00:27

oni su potpuni genijalci, a tomislav je sjajan!!

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Popeye » 17 srp 2010 01:10

pihach je napisao/la:demokracija se ovako ne gradi, jedino kada je uspjela na ovaj nacin se izgraditi bilo je 1789. u parizu.
mislim da se u 21. stoljecu na ovaj nacin nikakva demokracija nece osigurati, a najmanje ne od stotinjak gradjana.
meni se cini - bas suprotno. :D

uzet cu moj standardni primjer: kada sam prosli put bio u berlinu na desetak dana, slucajno sam na ulici upao u demonstracije prijatelja zivotinja (odnosno neke njemacke inacice) protiv nosenja krzna. tih dana su i berlinski studenti napali zgradu univerziteta, njih oko 3000 tisuce. koji dan kasnije sam naletio i na demonstracije za podrsku palestini. itd... sve te gradjanske inicijative i svi ti prosvjedi njemacku demokraciju ne slabe, dapace - cine je jacom. jer ljudi imaju osjecaj da se demokratskim metodama, a javni prosvjedi to svakako jesu, stvari mogu mijenjati. takodjer, svakog prvog maja u berlinu nastaje skoro pa ulicni rat policije, ljevicara i neonacista, pa opet nista strasno. sve to je dokaz demokracije i sirenje iste, a ne nesto lose.

recimo, proteklih dana su mediji histerizirali oko strajka kabinskog osoblja CA. a mislim, strasna stvar! pa u francuskoj i italiji stalno imaju strajkove, cesto i generalne, pa te drzave ne propadaju.

sve to je nesto na sto se hrvatsko drustvo treba jos nauciti. kad svaki gradjanin bude spreman prosvjedovati zbog nepravde i problema, onda ce to biti prava demokracija. u hrvatskoj nema velike tradicije javnih prosvjeda, pa se treba i to nauciti. varsavska i taj cijeli slucaj su jako dobar simbol za opravdano nezadovoljstvo gradjana. ono sto je veliki plus u cijeloj prici su zelena akcija i pravo na grad, koje smatram doista odlicnim i odgovornim aktivistima, bez muljanja i besmislica. nadam se da ce tako i nastaviti.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

"Ne damo Varšavsku!"/ PROSVJED u 19h subota 17.07.2010

Post Postao/la ow » 17 srp 2010 09:55

O Varsavskoj znamo gotovo sve, osobito one koje zive u ZG.

Zadnjih dana se zakuhalo, uhapseno je preko 170 ljudi i ocito je da gradske vlasti ne zele odstupiti od projekta protiv kojeg je peticiju potpisalo 55 hiljada gradjana Zagreba.
Javnost je podjeljena, u igri je brdo love krupnog kapitala i rodijackih odnosa pomocu kojih se lova poreznih obveznika slijeva u privatne rodijacke dzepove.

Jedan ogroman prosvjed bi mogao utjecati na to da se konacno prekine praksa koja nam svima ide na klinac.


Ovo je trenutak u kojem svatko od nas moze pokazati koliko mu je opce uvrijezeno pljuvanje po vlasti i rodijackim odnosima samo tema da izbaci svoje frustre, a koliko mu to odista smeta kao praksa u drzavi u kojoj zivi.

Da smo odgovorni ljudi (sto u vecini ipak nismo) ne bi danas stavljali bilo kakve prioritete tipa (ne mogu moram peglat, joj ne mogu idem na rodjendan i sl.) ispred ovog dogadjanja.
Jer ovo je trenutak "reci sad - ili suti zauvijek".

Pitanje za zagrepcanke:

idete?
ne idete?

zasto?
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 17 srp 2010 13:49

Spojila sam ti temu da se ne množe nepotrebno.

Da, idem(o), ukratko, zato jer mi je pun kufer da se pod krinkom takozvanih javnog interesa, poduzetništva i ulaganja devastira ovaj grad, pljačkaju njegovi stanovnici i peru nezamislive količine novca.

Hrpa betona, željeza i stakla s penthouse stanovima od 10 hiljada eura po kvadratu, bazenima i milijarditim šoping centrom nisu nikakav javni interes i gotovo, a apsurdno je i da će se u to zdrobiti gradskih, to jest naših, 12 milijuna kuna.

Nadalje, sad se možemo polako početi pitati zbog čega se ti jadni policajci već treći dan cvrlje na +58 i čuvaju gradilište, odnosno nečiju privatnu investiciju? Jel ih horvatinčić plaća ili možda mi iz proračuna? Po čijem nalogu i zašto, pogotovo u tom broju? Zbog čega je centar grada blokiran i liči na Belfast?

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la ow » 17 srp 2010 14:00

Ja isto idem, iako ovo nije moj grad ali je moja drzava i pun mi je klinac naklapanja na forumima bez da nesrto poduzmem.

Pravnu drzavu pravimo sami, a ovo je jedan od trenutaka u kojem barem mozemo pokazati da ovce vise nece mirno stajati dok ih se sisa....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Pi » 17 srp 2010 15:02

Ne. Ne idem i ne vidim zašto bih. Još uvijek ne mislim da su prosvjedi rješenje tog pitanja, i još uvijek ne mislim da je svaki prosvjed koristan. Znam da ne mislite ni vi, s obzirom na one riječi mržnje upućene onima na anti-gay paradi ili što već. Kako je to prosvjed ekstremne desnice, tako mi se čini da je ovo prosvjed ekstremne ljevice. Ja ne volim ekstreme. 200-2000 ljudi mi ne govori ništa o tome jesu li građani države nezadovoljni ili ne, nisu ikakva slika društva - nisu strukturirana anketa, zaboga.

Anyway, ne vidim još uvijek zašto je taj projekt tako loš za grad Zagreb, što to, osim točno četiri drveta i jedne terase kafića Zagreb gubi, kada dobiva moderan objekt. Meni se zapravo sviđa ideja. Podsjeća me na onaj trg ispred Pompidou centra, gdje je s jedne strane, well, Pompidou koji se sigurno većini ne sviđa, okolo su klasične pariške zgrade, a s druge strane ogromni trgovački centar na isto 6 etaža. I ništa nije estetski narušeno niti se tko buni. Ako ne ispadne tako dobro, zaboga, što sad. Nije da ugrožava živote.

Ja bih glas dizala za ono što mi direktno utječe na život. Recimo, neću prosvjedovati protiv paštete bez deklaracije, ali ću pisati Ministarstvu zdravstva da bi prokleta pašteta trebala imati deklaraciju. Bitno je za zdravlje. Sigurno bih našla 200 istomišljenika, dobro se organizirati i leći na pješački prijelaz ispred HNK. Pa neću ispred Ministarstva zdravstva, zašto bih ako je prava adresa. Mislim stvarno. To ne znači da je većina toliko nezadovoljna deklaracijama na proizvodima da bi radi toga rušila vlast. Ili rekla da je nezadovoljna, zbog deklaracija, općim stanjem u državi. Ja isto mislim da su mafija ovi koji ne deklariraju.

Korupcija, pogodovanje projektu itd. - sve se to može reći na izborima. Ili prosvjedom na pravoj adresi. Ili još bolje, senzibilizacijom javnosti prije izbora. Iako ne vidim tko bi to došao na vlast a da bi zadovoljio; tko god se kandidira, sposoban je za korupciju i vjerojatno će je činiti, jer nije moć ta koja korumpira, nego je moć ta koja privlači ljude koji se daju korumpirati.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 17 srp 2010 15:23

Samo ću se na jedno osvrnuti, budući da za ostalo nemam ni volje ni vremena: uspoređivati mrzilačke antigay prosvjede šačice pijanih maloljetnih fašista koji viču 'ubi pedera' (a vjerojatno bi to i napravili da mogu) s prosvjedima za Varšavsku je u najmanju ruku plod velikog neznanja, manjka kritičkog i svakog drugog promišljanja (namjerno ili slučajno, ne znam) i, oprostit ćeš mi, prilično drsko i apsurdno.

A Pompidou je najveći muzej suvremene umjetnosti u Europi zaboga :roll2:.

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Pi » 17 srp 2010 15:52

Da, sad si me natjerala da opet pogledam jesam li pomiješala takva promišljanja. OK, znam da su ovi s antigay prosvjeda ekstremno desno, sada za ovakve prosvjede protiv trgovačkog centra sa skupim stanovima ili što već, za što postoje dozvole i sl., koji, na kraju krajeva, zapošljava ljude...
Far left, extreme left, revolutionary left and radical left are terms which refer to extreme left-wing positions in a political spectrum. The far left promotes social justice and egalitarianism, complete opposition and aggression towards stratified economic, political and social establishments, and hostility towards people associated with a stratified establishment.
Ja bih rekla da se neka promišljanja tu uklapaju u borbu protiv stratificiranog establišmenta. O da. U borbu za egalitarizam. Sve ste to sami ranije naveli, parafrazirano. Djevojka koja poziva policajca da je udari ima vrlo fine metode, ali poziva njega na agresiju kako bi dokazala svoje stajalište. Zašto je to različito od "ubij pedera?" Pa oboje žele da ovaj drugi na*ebe, samo malo različitim metodama. Da ne ulazimo dalje u to što još ulazi u ekstremnu ljevicu, recimo, "zeleni." Zelena akcija. Ring any bells?

Kažem, meni sliči. A koliko vidim, sliči i drugim ljudima. Pa pogledaj samo kartice tih originalnih 200 ljudi, pa reci da nisu ekstremno lijevo.

Je li to nekoga vrijeđa, ili misli da ja malo znam zbog toga što sam ne može povući paralele, meni je u potpunosti svejedno.

Također, možda ti misliš da ja pojma nemam, ali smatram da znam dovoljno da ne dopustim da padnem na bilo kakvu ideologiju.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la tamara3 » 17 srp 2010 16:32

Ma mislim... ne da mi se.

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la pihach » 17 srp 2010 18:59

kako komentirate fizicki napad na prolaznicu koja je izrazila (o ne!) suprotno misljenje od tih nekoliko prosvjednika?
sramotno!
ovime su pobili sve stavove, misljenja i ciljeve.
zavrsit ce kao i nadobudni i jaaaako lose organizirani studenti, predvodjeni doticnim dezurnim aktivistom, na proslogodisnjim tzv. blokadama.
glavni je problem u izgubljenosti ljudi - ne znaju ni di su, ni tko su, ni za sto se bore, ni koji su im ciljevi, a o metodama da ne pricam.
i ne slazem se s ovime da 'male stvari pokrecu'. Grcku nije mala stvar pokrenula nego egzistencijalna pitanja. kada su im prodavali hramove i otoke, nitko nije ni prdnuo, ali kada su im digli pdv na 23 ili kol'ko vec posto, e onda su se zapitali.
nama ocito treba jos nesto drsticnije da se bas svi (citaj: zagrepcani, nazalost) pokrenemo.
zasto nitko nije prosvjedovao zbog pevecovih radnika/ica? brodogradilista? rafinerije u sisku koja truje svoje gradjane? karlovacke pivovare koja je ubila covjeka i psa? onog debila koji je ubio curu u vg prije nekoliko godina i sada je na slobodi?
jedino sto mogu pohvaliti je prosvjedi nakon ubojstva luke ritza, asve nakon toga je !@#$%^&*()_

licemjerje, nista drugo...

Avatar
Zita
Postovi: 6235
Pridružen/a: 01 stu 2005 01:14
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Zgb

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Zita » 17 srp 2010 20:35

nope- nisam u zagrebu. a i da jesam bilo bi mi prevruce
a i da nije prevruce mislim da je sad prekasno i pitam se gdje su prosvjednici bili kad su stanari prodavali stanove po nevjerojatno visokim cijenama i kad su se trazile sve dozvole bla bla + nisam bas tip za prosvjede
naravno smatram kako nam jos jedan soping centar ne treba i ne svidja mi se pretvaranje centra zagreba u stakleni ducan i smatram da ce to nagrditi zagreb
u principu nis mi se tu ne svidja
Measure of a woman is her sense of humor

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la ow » 17 srp 2010 22:33

sul. je napisao/la:Pa pogledaj samo kartice tih originalnih 200 ljudi, pa reci da nisu ekstremno lijevo.
sul., ja sam bila na prosvjedu a nisam ekstremni ljevicar.

I da, lijepo je da te se ne tice 12. milijuna kuna novca poreznih obveznika kojima se financira ulaz u PRIVATNU garazu u kojoj ce se naplacivati parking.
Moguce ne placas porez pa te se to doista ne tice. No tih 12 milijuna ce se otplacivati narednih 20 godina pa ce te se svakako u jednom trenutku ticati zasto placas 18% prireza svaki mjesec kada ti na tekuci sjedne placa.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Pi
Postovi: 1297
Pridružen/a: 28 svi 2007 14:44
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Pi » 17 srp 2010 23:34

Zapravo, plaćam porez. Plaćam porez svaki put kada platim račun za vodu, struju, TV pretplatu, telefon, internet itd. Plaćam svaki put kad u trgovini kupim i žvakaću gumicu ili običnu bocu vode.

No nije na meni da se borim za te "velike brojke." Kada vjerujem u neki plemenit cilj, onda krenem od sebe. Krenuvši od one teme u kojoj smo pričali o osobnom dugu građanina. Tu metodu primjenjujem svugdje.

Što se mene tiče, ova država je sasvim OK. Može biti mnogo bolja, ali nemam neke duboke frustracije što se tiče života ovdje, sigurno ne dovoljno da sjedim na 42 stupnja i plačem za četirima posječenim stablima. Očito tako misli i ostatak građana. Ja jesam mlada, ali kada se sjetim tamo negdje svoga djetinjstva, a sjećam se i možda godinu-dvije Jugoslavije, mislim da smo prilično daleko dogurali u kratkom vremenu. I meni i svima koje poznajem je sasvim dobro. Mogu kupiti stvari koje želim. OK, ne mogu kupiti Ferrarija, ali mogu ono što trebam. Mogu se baviti onim čime želim. Imam stotine izbora, i vidim perspektivu u budućnosti. Nitko od ljudi koje poznajem, ali apsolutno nitko mi ne pada na pamet, tko je spreman izaći na ulicu i buniti se. Meni je to sasvim dovoljno. Može i bolje, i bit će i bolje.
Whatever makes you happy
Whatever you want

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la Kroacija » 18 srp 2010 03:25

pihach je napisao/la: nama ocito treba jos nesto drsticnije da se bas svi (citaj: zagrepcani, nazalost) pokrenemo.
najdraze od svega mi je cuti diskriminacije diskriminiranih. bilo to zbog vjere, rase, ili samo zato sto je netko iz čibače a netko iz slavonskog kobaša. nevjerojatno. :o

p.s. i da, za brodogradiliste se prosvjedovalo.
sul. je napisao/la:Ja ne volim ekstreme.
:srce:

Avatar
pihach
Postovi: 2541
Pridružen/a: 05 sij 2010 20:40
Status: U vezi
Lokacija: gradski asfalt
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la pihach » 18 srp 2010 08:05

je, da, prosvjedovali su radnici i to zbog egzistencije.
ne sjecam se bas da su im se pridruzili mladi ljudi jer ih nije briga za tam neki skver, tanker ili nekom matu koji mora sa 2500kn prehraniti obitelj.
pije se kava na cvjetnom, neki prosvjed tamo desno pa 'kaze hajmo'. :roll2:
ubuduce nek svi prosvjedi budu na cvjetnom :)

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la ow » 18 srp 2010 13:42

sul. je napisao/la:Zapravo, plaćam porez. Plaćam porez svaki put kada platim račun za vodu, struju, TV pretplatu, telefon, internet itd. Plaćam svaki put kad u trgovini kupim i žvakaću gumicu ili običnu bocu vode.
Po ovome sto si nabrojala vidljivo je da pojma nemas o poreznim zakonima drzave u kojoj zivis.
Stoga mi se uopce ne da raspravljati s nekim koga boli klinac koliko uopce kosta ova drzava jednu osobu koja svaki mjesec provede prosjecno 182 sata na poslu. I sto za tu svoju lovu u konacnici dobva.
Blazena buducnost Big Brother generacije.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la far out » 18 srp 2010 13:54

pihach je napisao/la:je, da, prosvjedovali su radnici i to zbog egzistencije.
ne sjecam se bas da su im se pridruzili mladi ljudi jer ih nije briga za tam neki skver, tanker ili nekom matu koji mora sa 2500kn prehraniti obitelj.
pije se kava na cvjetnom, neki prosvjed tamo desno pa 'kaze hajmo'. :roll2:
ubuduce nek svi prosvjedi budu na cvjetnom :)

mislim da je jedina zajednica crta svemu tome sto pricas pasivnost gradjana.
ovi prosvjedi su dobra stvar, kao sto su bili dobri prosvjedi i za obrazovanje i trazenje referenduma. zasto? zato sto ljudi u hrvatskoj jos uvijek ne razumiju da nije njihova zadaca samo svakih 4 i pet godina izaci i zaokruziti neki broj (iako vecina ni to ne napravi) vec da je njihov zadatak stalna kontrola.

ove floskule koje ljudi bacaju-sud je olucio i tocka, zvuce jednako kada bandic kaze 'neka institucije pravne drzave rade svoj posao'.

sto se tice toga da je neke cura/žena pokupila šamar-prvo, ubacila se medju 1000 ljudi koji su za nesto, drugo, policija je bila tamo, njihov je problem sto su toliko glupi da je (ili takve) ne zastiti, trece, predstavnici prava na grad i zelene akcije to ce sigurno osuditi i ne mogu garantirati da od 1500 ljudi nekome nece puknut film. zamisli sto bi joj se dogodilo da je na neki drugi prosvjed? dakako, ne mislim da ikog treba tuci.

Avatar
odiseya
Postovi: 298
Pridružen/a: 23 svi 2010 01:49
Spol/rod: žensko

Re: Drama u Varšavskoj

Post Postao/la odiseya » 18 srp 2010 14:02

pihach je napisao/la:kako komentirate fizicki napad na prolaznicu koja je izrazila (o ne!) suprotno misljenje od tih nekoliko prosvjednika?
sramotno!
ovime su pobili sve stavove, misljenja i ciljeve.
Slazem se s ovim sto si napisala, taj napad je zapravo bio vrhunac "tihe" agresije prosvjednika prema svima koji ne podrzavaju prosvjede i njihovo misljenje.
Stvari su postavljene "ili si s nama ili si protiv nas", naravno ako nisi za prosvjed...to povlaci tezu kako nemas pojma sto je demokracija, kako si jadan i pasivan, nesvjestan i bla bla bla.
Svinjarija(TM by Urša Raukar)
Kod nas je ocito tesko neke stvari nazvati pravim imenom...ako postoji tolika frustracija vladom i nacinom na koji ova drzava funkcionira...onda je sasvim blesavo prelamati koplja nad Varsavskom.
Dropulićka i Bandić mudro sute i povecavaju privatni racun, a ljudi se pjene zbog 30 metara pjesacke zone i 4 posjecena drveta...krasno. :visi:
Druga stvar koja irtira je sto se na svim ovim "lokalnim" provjedima pojavljuju jedna te ista lica uz male iznimke...jednostavno za neke ljude se moze reci da slobodno u rubriku "zaposljenje" mogu upisati "prosvjedujem"...
...da ne spominjem kako je bilo bezbroj razloga za "gradjanski neposluh" do sada...pa su ti isti gradjani ostali gluhi i slijepi.
Prosvjed za Varsavsku je ostao na tih 1000 ljudi i to je realna slika.

Odgovorite