Tisuće Beograđana protiv gay parade

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Avatar
call_me
Postovi: 2892
Pridružen/a: 19 sij 2010 21:17
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la call_me » 12 lis 2010 21:55

e sto ne umemo da radimo...al umemo da se bijemo :D
ustase, siptari, balije i makedonci su out, one picke crnogorci se odcepise...ostali pederi i domaci izdajnici.

Avatar
komad kruha
Postovi: 1372
Pridružen/a: 08 stu 2009 20:54
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la komad kruha » 13 lis 2010 21:12

ticklebook je napisao/la:KK, ne moraš meni objašnjavati.
Godinama sam bila aktivistica i povukla se zbog nezadovoljstva.
Da ima ego-tripova, ima.
Da ima trošenja novca na bezvezarije, ima.
Da se kolju i međusobno, kolju se.
Da si podmeću, spletkare, tračaju, rade jedni protiv drugih zbog osobnog probitka - to sve stoji.
Nećemo sad biti licemjeri.
I aktivisti su samo ljudi :D
I ne, ne mislim da je LGBTIQYXZ isto i da svi trebaju biti u istom košu i da svi traže ista prava za sebe.
Čak ne želim da me se trpa u isti koš s nekim lezbijkama.
Muškarci i u takvim skupinama nastoje dominirati. I u LGBT pokretu se diskriminiraju i omalovažavaju žene. Ali to je neka sasvim druga tema.
I neću javno iznositi neke informacije koje bi donijele bad publicity, jer je forum javan, ali nemojmo biti licemjeri i kleti se u svetost aktivista.
I BTW prije 10 godina je bilo puno teže pokrenuti sve to kod nas. I dalje stojim iza toga da bi pride sada, skoro 10 godina poslije, trebao poprimiti zabavniji karakter. Neka ljudi vide da smo friendly. I nek im je svejedno jel to organiziraju pederi, T-com/Agrokor/Vindija/Vipnet/Firma d.d. ili FraMa. A ZAŠTO pride - nek postave videowall ili šatore s filmovima, nek dovedu grupe, nek dijele knjige i letke o povijesti LGBT pokreta da se shvati zašto su naša prava ljudska prava. Nek dijele balone, rade roštilje, ZABAVE se, zaboga. Marširanje je ok, al ajmo pokazati da smo GAY u engleskom smislu riječi, a ne zabavni poput polusnulih delegata i delegacija na sjednicama CK SKJ koji se povremeno dignu na noge klimave i zadreče: "Drugovi" Ne može to tako!" Pa sjednu i šute do iduće sjednice.
A sad se svi zapitajte zašto su grupe/organizacije manje-više zamrle uljuljkane u svoju neku sigurnost i nedostatak elana.
Ajmo, na noge lagane!

Koliko vas je npr. bilo u Lezbibu i znaju da postoji lezbijska biblioteka u gradu Zagrebu?!

nisam ti mislila držati predavanja. znam da si bila dio pokreta i da ga dobro poznaješ. samo sam željela reći da je trebalo imati hrabrosti da se organizira i ode na baš taj pride od svih pride-ova. ja, na primjer, nisam išla. ali neki drugi jesu. i pridea je bilo.
kaj te hiče?

Avatar
Winter
Postovi: 84
Pridružen/a: 12 tra 2009 18:32

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Winter » 13 lis 2010 22:14

Dešavanja od juče upravo govore o onome o čemu sam pisala par postova gore....
meta parade nisu bili pederi, meta u Italiji nisu bili fudbaleri (mada je Stojković napadnut).....
a gospođica koja je tako revnosno komentarisala moj post, neka u svojoj provinciji oragnizuje paradu,
pa neka razlupaju njen grad..pa onda nek kaže kako je sve to vredelo, jer eto sad se i u Srbiji može biti peder...
e pa hteli mi to priznati ili ne, ne može...niti će moći još sto godina...jer možeš isterati seljaka iz sela,
ali ne možes selo iz njega...ko razume, shvatiće :)


edit: 60% huligana nije bilo iz Beograda...a to bi na cifru od 6000 njih, značilo da je više od 3500 došlo
u Beograd samo da bi razbijalo, palilo, kralo....

Avatar
inani
Postovi: 6225
Pridružen/a: 20 kol 2010 15:39
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Zgb

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la inani » 14 lis 2010 00:09

Mislim da nije bitno jel se ovo dogadja u Beogradu ili Zagrebu. Nasilje je nasilje i za to nema nikakvog opravdanja! Nema smisla sad govoriti o tome jel se radilo o Beogradjanima ili nekim dosljacima, svejedno je odakle su dosli, vaznije je ono sto su napravili. Nisam bila na zagrebackom pride-u (mahala sam im s prozora :cool2: ), al isto tako mislim da se parada ne bi mogla odrzati u Splitu. Neke sredine jednostavno nisu spremne za tako nesto, nisu tolerantne i zive neki svoj zivot u koji se nesto ovog tipa ne uklapa.
Ameli je napisao/la:ПРЕКО 11 МИЛОНА ЕВРА ЈЕ СРБИЈУ КОШТАЛО САТ ВРЕМЕНА ПАРАДЕ! СА ТИМ ПАРАМА БИ 5000 ДЕЦЕ ИМАЛИ 3 ОБРОКА ДНЕВНО ОКО 4 ИПО ГОДИНЕ!!! Речи су сувишне....

Bas me interesira, ovaj biser sto je ovo napisao, jel ikad ikojem djetetu poklonio lipu.
Zasto je bio potreban toliki novac za osiguranje? Mozda da policija cuva jadne bakice i dedeke od lezbi i pedera po Beogradu. :roll2:
Pa uvijek se nadje neki klipan koji ce tako nesto izjaviti. A kad se pare trose na skupe limuzine, gradnju nepotrebnih objekata, onda se nitko ne sjeti te jadne djece. Klasicna prica i pokusaj nabijanja osjecaja krivice.
... :nesvjest:

zenia
Postovi: 4559
Pridružen/a: 13 stu 2007 15:29
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la zenia » 14 lis 2010 14:35

“What am I living for and what am I dying for are the same question.”
― Margaret Atwood, The Year of the Flood

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Popeye » 14 lis 2010 15:41

ticklebook je napisao/la:I dalje stojim iza toga da bi pride sada, skoro 10 godina poslije, trebao poprimiti zabavniji karakter. Neka ljudi vide da smo friendly. I nek im je svejedno jel to organiziraju pederi, T-com/Agrokor/Vindija/Vipnet/Firma d.d. ili FraMa. A ZAŠTO pride - nek postave videowall ili šatore s filmovima, nek dovedu grupe, nek dijele knjige i letke o povijesti LGBT pokreta da se shvati zašto su naša prava ljudska prava. Nek dijele balone, rade roštilje, ZABAVE se, zaboga. Marširanje je ok, al ajmo pokazati da smo GAY u engleskom smislu riječi
moram priznati da me zbunjuje ova analiza, jer em ignorira realnost em poziva na to da LGBT aktivisti dijele rostilj slucajnim prolaznicima kao nesto cemu treba teziti u aktivizmu.
A sad se svi zapitajte zašto su grupe/organizacije manje-više zamrle uljuljkane u svoju neku sigurnost i nedostatak elana.
mislim da je zagreb pride tu izuzetak. evo bas gledan tzv. licnu kartu udruge za 2010. godinu (sto je zapravo spisak svih dosadasnjih aktivnosti) i nikad nije bilo vise ostvarenih akcija, partyja, priopcenja za javnost, politickog lobiranja itd.

Avatar
spason
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 kol 2010 10:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la spason » 14 lis 2010 17:30

Winter je napisao/la:...a gospođica koja je tako revnosno komentarisala moj post, neka u svojoj provinciji oragnizuje paradu,
pa neka razlupaju njen grad..pa onda nek kaže kako je sve to vredelo,...
Ih winter nemoj da si na kraj srca, organizovala bih ja paradu, al' nema šta da se razlupa kad sve pokradoše ovi iz beograda.
Winter je napisao/la:edit: 60% huligana nije bilo iz Beograda...a to bi na cifru od 6000 njih, značilo da je više od 3500 došlo
u Beograd samo da bi razbijalo, palilo, kralo....
Ma daj da vidimo mi ko je to zaista beograđanin?! Koliko godina mora da provedeš u beogradu da se računaš u tu grupaciju? Mislim, možda ispunjavam uslove. Kažeš da je došlo 3.500 hiljade da bi razbijalo, palilo, kralo, a nisi se zapitala koliko ih je došlo da bi učestvovalo na prajdu, dok ste vi beograđanke sedele kući.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ticklebook » 14 lis 2010 17:44

Popeye je napisao/la:
ticklebook je napisao/la:I dalje stojim iza toga da bi pride sada, skoro 10 godina poslije, trebao poprimiti zabavniji karakter. Neka ljudi vide da smo friendly. I nek im je svejedno jel to organiziraju pederi, T-com/Agrokor/Vindija/Vipnet/Firma d.d. ili FraMa. A ZAŠTO pride - nek postave videowall ili šatore s filmovima, nek dovedu grupe, nek dijele knjige i letke o povijesti LGBT pokreta da se shvati zašto su naša prava ljudska prava. Nek dijele balone, rade roštilje, ZABAVE se, zaboga. Marširanje je ok, al ajmo pokazati da smo GAY u engleskom smislu riječi
moram priznati da me zbunjuje ova analiza, jer em ignorira realnost em poziva na to da LGBT aktivisti dijele rostilj slucajnim prolaznicima kao nesto cemu treba teziti u aktivizmu.
A sad se svi zapitajte zašto su grupe/organizacije manje-više zamrle uljuljkane u svoju neku sigurnost i nedostatak elana.
mislim da je zagreb pride tu izuzetak. evo bas gledan tzv. licnu kartu udruge za 2010. godinu (sto je zapravo spisak svih dosadasnjih aktivnosti) i nikad nije bilo vise ostvarenih akcija, partyja, priopcenja za javnost, politickog lobiranja itd.
OK. Gdje ste?
Tko zna za te akcije uzvan uskog kruga ljudi/aktivista? Jel znaju to hetero ljudi?
Jeste pristutni u medijima osim kratkim crticama? Pusti brojke na papiru. Gledaj REALAN utjecaj. Mjeri pomake.
Dovoljno sam se naslušala sr*nja o mainstreamu, kako sve u aktivizmu treba biti antiprotivno, radikalno, blabla..
Aktivizam se događao kad se trebao dogoditi. Pokret treba evoluirati.
Sad je vrijeme za lobiranje i pokazivanje da je biti gay nešto sasvim normalno, a ne alternativno.
Hoću lezbijke i gejeve u odijelima, potkovane, elokventne, intelektualno nadmoćne.
Ti možeš ići radikalno, meni se gadi radikalizam u bilo kojem smislu i sigurna sam da imam istomišljenica/ka.
Ali o tome smo već razgovarali.
I pozivam moderatore da ukoliko ova tema krene u tom smjeru, slobodno bude maknuta u off, jer nije tema ovog topica.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ticklebook » 14 lis 2010 17:48

@spason: ne znam šta si tako protiv Beograda? Nije valjda da si ti ustvari Palma pa nas tu provociraš? :D
Ajde pusti to, tu pričamo o drugim stvarima.
Beograd se gradi i nek se gradi.
Nek se gradi i unutrašnjost, ali kapital vuče kapital.
Da ljudi ostaju u svojim selima/gradovima umesto da dolaze u Beograd, Novi Sad, Niš... [dodaj...] i oni bi se bolje razvijali.
Radovane, crni Radovane... :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
spason
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 kol 2010 10:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la spason » 14 lis 2010 17:57

Joj Palma idiot, gde me nađe sa njim. :fuj:

Ma taj zakon o lokalnoj samoupravi je nekako nakaradno napravljen tako da ljudi idu u veće gradove, jer se bolje živi, a ne živi se bolje jer mnogi dolaze, nego što se taj kapital sliva u bg, bez obzira koliko ljudi žive u njemu.

Eto moj doprinos off-u. :)

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Popeye » 14 lis 2010 19:47

ticklebook je napisao/la:
OK. Gdje ste?
Tko zna za te akcije uzvan uskog kruga ljudi/aktivista? Jel znaju to hetero ljudi?
Jeste pristutni u medijima osim kratkim crticama?
svatko tko prati hrvatske mainstream medije mogao je primijetiti PR-ofenzivu zagreb pridea koja je zapocela sredinom svibnja, i nije stala sljedecih mjesec dana, sve do povorke ponosa. u tom periodu nisu prosla tri-cetiri dana a da raznolike LGBT teme nisu, i to poprilicno afirmativno, bile prisutne u medijima i javnosti uopće. dakle, hetero-ljudi su itekako bili u prilici sve to pratiti. vecinu toga sam linkao u pride-topicu koji je u podforumu 'aktivizam'. primjerice, heteroseksualac rade šerbedžija je eto uspio dovoljno zamijetiti pride da ga osobno dođe podržati.

gdje smo, pitaš. recimo, kod predsjednika republike. prvi put su sluzbeno i na najvisoj drzavnoj instanci primljeni pederi i lezbe.

Dovoljno sam se naslušala sr*nja o mainstreamu, kako sve u aktivizmu treba biti antiprotivno, radikalno, blabla..
Aktivizam se događao kad se trebao dogoditi. Pokret treba evoluirati.
Sad je vrijeme za lobiranje i pokazivanje da je biti gay nešto sasvim normalno, a ne alternativno.
Hoću lezbijke i gejeve u odijelima, potkovane, elokventne, intelektualno nadmoćne.
Ti možeš ići radikalno, meni se gadi radikalizam u bilo kojem smislu i sigurna sam da imam istomišljenica/ka.
hoćeš li kravate i odijela ili ipak roštiljadu u stilu milana bandića? odluči se. :D

a što se ostatka tvojeg prilično udrobljenog posta tiče, replicirao bih na dvije stvari.
1. radikalizam: kakav radikalizam, pobogu?! samo je u hrvatskoj moguće zagreb pride smatrati radikalnim. riječ je o čak i zastarjelom gay mainstreamu iz zapadnih zemalja, koji se valjda iz balkanske perspektive čini jako provokativno. zagrebačka povorka ponosa jedna je od (nažalost, if u ask me) vizualno najkonzervativnijih u europi, ma na svijetu.
2. već postoje i pederi u odijelima, kao i njihova intelektualna nadmoć, a postoji i jedna cijela nova i mlada generacija ponosnih pripadnika/ca LGBT zajednice, a postoji i gay alternativa, i najvažnije - sve veći je broj svih njih. snaga je u brojevima.

meni se čini da si ti pomalo ostala zarobljena u paradigmama i traumama aktivističkih početaka u hrvatskoj, koji su se dogodili prije jednog desetljeća. došli su neki novi ljudi, relativno neopterećeni svim time, recimo u zagreb prideu se većina i danas aktivne ekipe okupila 2007. i 2008., a bome i svake godine dolaze još novi ljudi. svi zajedno rade (btw, zagreb pride je jedina LGBT udruga u kojoj su zajedno lezbe i pederi, bipsići i queer ljudi, muškarci i žene, stariji i mlađi), jer dijele ista aktivistička uvjerenja i stavove, a ne jer od aktivizma žive.

uglavnom, samo htjedoh reći da nije točno da u zagreb prideu nema elana i da nije točno da se itko uljuljkao u bilo kakvu poziciju, nego baš suprotno. svakog dana se osvajaju nove pozicije i širi područje djelovanja. o drugim udrugama ne bih, ali znam kakvo je stanje u zagreb prideu, kao i kakvo je i koliko energično prideovo djelovanje.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ticklebook » 14 lis 2010 20:53

Prvo, da se pozabavim tvojim načinom komunikacije i odgovorim istom mjerom: drobiš ti. Seruckaš i provociraš na lezbijskom forumu kad god se pojaviš i to da si pridaš neki značaj. Djetinjasto.
Nije radikalan pride nego neka stajališta koja se što formalno što neformalno guraju kroz udruge. U kontaktu sam s osobama koje su u tome tako da nisam neupućena kako ti to predstavljaš.
Bandić et al - tvoji postovi su aktivističko mantranje. Sigurna sam da bi bio u HDZ-u da si samo malo više hetero :D
Proširi vidike. Nije bit roštilja, bit je otvaranje prema hetero svijetu. Bit je zabavniji pristup umjesto konstantnog mantranja jedno te istog. OK, jedno vrijeme je to trebalo.
Nije bit napisati na papir sve gdje se tko pojavio i šta je pisalo u novinama (Srbi imaju jednu dobru izreku: "Na tarabi svašta piše", pametni će razumjeti) - osim ako se donatore ne pita, zar ne ;)
Stvar je otvaranja i prema HETERO zajednici. Stvar je postojanje više inicijativa, pristupa. Dok god u Hrvatskoj ne bude osnovana Udruga LGBT katolika ili Udruga LGBT branitelja, posao nije završen. Kužiš šta hoću reći?
Pride NIJE jedini i ne bi trebao biti JEDINO djelovanje. Svaka čast i Queer Zagrebu i ostalom, ali ne postoji nikakva inicijativa koja je okrenuta demistifikaciji, u kojem je LGBT mainstream a ne samo queer - zašto ne bi postojao i takav pristup?
O Prideu opet, ne bih mantrala kao ti (pride pa pride pa pride...) - trebalo je imati muda napraviti prvi, dalje je išlo sve lakše, dalje je sve nadogradnja.
Ovdje nastojim polemizirati i iznositi SVOJA mišljenja.
NE slažem se s tobom i IMAM pravo na to.
TI izbaješ (iz graha? soca?) šta ti misliš da sam ja mislila reći pa onda to u tom kontekstu komentiraš (Kurir-pristup :D).
Ne zanima me gay aktivizam.
Žene su još uvijek potlačenije, lezbijke pogotovo.
Nisam zarobljena u paradigmama i traumama početaka, već sam jednostabno nadišla sve te relacije LGBTIQXYZ i potrebu za stalnim izdvajanjem.
POSTLESBIAN/POSTGAY attitude. Kad uopće više nije ni bitno šta si. Kad je to šta si normalno. Mene osim mog lezbijstva obilježava još puno svojstava. To što sam lezbijka kao XY za mene znači jednako kao i što imam domovnicu kao i Rojs - nebitno.
To je moje stajalište.
Nisi skužio u čemu je bit: mislim da je nakon desetljeća djelovanja vrijeme da se inicijativa od usmjerenosti ka LGBT populaciji usmjeri prema demistifikaciji ka hetero ljudima.
Svaka čast prideu, ali on NIJE i NE smije biti jedini aspekt djelovanja.
Zato ne mantraj pobogu samo o prideu, govorim o svim udrugama i inicijativama. Gdje su one?
I ne budi dežurni gay. To ne postoji. Pitaj Dorina :D
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Popeye » 14 lis 2010 21:53

mislim da nema smisla ulaziti u raspravu s tobom, pa cu zato stati.

samo cu jos dodati da ovdje ne dolazim kao dezurni peder, niti seruckam u komunikaciji, nego se vidim kao jednu od osoba kojima je ovaj forum zanimljiv. ukoliko je on iskljucivo za djevojke i ukoliko nisam na njemu dobrodosao (a nisam stekao taj dojam, no mozda grijesim), sigurno se ne bih ovdje zadrzavao.

bye. :)

Avatar
spason
Postovi: 18
Pridružen/a: 09 kol 2010 10:45
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la spason » 14 lis 2010 22:01

ticklebook je napisao/la:Prvo, da se pozabavim tvojim načinom komunikacije i odgovorim istom mjerom: drobiš ti. Seruckaš i provociraš na lezbijskom forumu kad god se pojaviš i to da si pridaš neki značaj. Djetinjasto.
Nije radikalan pride nego neka stajališta koja se što formalno što neformalno guraju kroz udruge. U kontaktu sam s osobama koje su u tome tako da nisam neupućena kako ti to predstavljaš.
Bandić et al - tvoji postovi su aktivističko mantranje. Sigurna sam da bi bio u HDZ-u da si samo malo više hetero :D
Proširi vidike. Nije bit roštilja, bit je otvaranje prema hetero svijetu. Bit je zabavniji pristup umjesto konstantnog mantranja jedno te istog. OK, jedno vrijeme je to trebalo.
Nije bit napisati na papir sve gdje se tko pojavio i šta je pisalo u novinama (Srbi imaju jednu dobru izreku: "Na tarabi svašta piše", pametni će razumjeti) - osim ako se donatore ne pita, zar ne ;)
Stvar je otvaranja i prema HETERO zajednici. Stvar je postojanje više inicijativa, pristupa. Dok god u Hrvatskoj ne bude osnovana Udruga LGBT katolika ili Udruga LGBT branitelja, posao nije završen. Kužiš šta hoću reći?
Pride NIJE jedini i ne bi trebao biti JEDINO djelovanje. Svaka čast i Queer Zagrebu i ostalom, ali ne postoji nikakva inicijativa koja je okrenuta demistifikaciji, u kojem je LGBT mainstream a ne samo queer - zašto ne bi postojao i takav pristup?
O Prideu opet, ne bih mantrala kao ti (pride pa pride pa pride...) - trebalo je imati muda napraviti prvi, dalje je išlo sve lakše, dalje je sve nadogradnja.
Ovdje nastojim polemizirati i iznositi SVOJA mišljenja.
NE slažem se s tobom i IMAM pravo na to.
TI izbaješ (iz graha? soca?) šta ti misliš da sam ja mislila reći pa onda to u tom kontekstu komentiraš (Kurir-pristup :D).
Ne zanima me gay aktivizam.
Žene su još uvijek potlačenije, lezbijke pogotovo.
Nisam zarobljena u paradigmama i traumama početaka, već sam jednostabno nadišla sve te relacije LGBTIQXYZ i potrebu za stalnim izdvajanjem.
POSTLESBIAN/POSTGAY attitude. Kad uopće više nije ni bitno šta si. Kad je to šta si normalno. Mene osim mog lezbijstva obilježava još puno svojstava. To što sam lezbijka kao XY za mene znači jednako kao i što imam domovnicu kao i Rojs - nebitno.
To je moje stajalište.
Nisi skužio u čemu je bit: mislim da je nakon desetljeća djelovanja vrijeme da se inicijativa od usmjerenosti ka LGBT populaciji usmjeri prema demistifikaciji ka hetero ljudima.
Svaka čast prideu, ali on NIJE i NE smije biti jedini aspekt djelovanja.
Zato ne mantraj pobogu samo o prideu, govorim o svim udrugama i inicijativama. Gdje su one?
I ne budi dežurni gay. To ne postoji. Pitaj Dorina :D

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Bash » 14 lis 2010 22:05

Ne zanima me gay aktivizam.
Žene su još uvijek potlačenije, lezbijke pogotovo.
Nisam zarobljena u paradigmama i traumama početaka, već sam jednostabno nadišla sve te relacije LGBTIQXYZ i potrebu za stalnim izdvajanjem.
POSTLESBIAN/POSTGAY attitude. Kad uopće više nije ni bitno šta si. Kad je to šta si normalno. Mene osim mog lezbijstva obilježava još puno svojstava. To što sam lezbijka kao XY za mene znači jednako kao i što imam domovnicu kao i Rojs - nebitno.
To je moje stajalište.
šta je ovo? aktivizmom ne dokazuješ sebi, nego drugima da si normalan, pobogu. :o i razumin ako te to ne zanima, niko te ni ne sili, ali osjećati se LGBTIQ nije imati niže stanje svijesti koje se nadilazi i jebeno vrijeđaš sad. sve te ljude osim LGBTIQ-izma(:shinner:) obilježava još puno svojstava koja relativno mali postotak pokušava dokazat ovom narodu koji ih diskriminira samo zbog te jedne stvari.

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ticklebook » 14 lis 2010 22:54

Cilj LGBT pokreta u svojoj srži nije getoiziranje LGBT ljudi u posebne zajednice nego uključivanje u globalnu zajednicu (kao punopravni članovi).
Ne vrijeđam nikoga. Nadišla - ne znači da smatram to nižim stanjem svijesti koje se nadilazi. Samo se diže točka gledišta i problem se sagledava iz druge perspektive.
I ponavljam, odvajam LB od G a pogotovo TIQ aktivizma.
To su tri različite skupine s različitim problemima i ciljevima kojima je zajednička samo - spolna i rodna različitost.
Lezbijski aktivizam sam po sebi (pa unutar toga i BI aktivizam, jer i unutar LB aktivizma POSTOJI diskriminacija BI žena) ima različite ciljeve od TIQ aktivizma.
I po meni je puno bliži ženskom nego gay pokretu.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la ticklebook » 14 lis 2010 22:57

Popeye je napisao/la: ukoliko je on iskljucivo za djevojke i ukoliko nisam na njemu dobrodosao (a nisam stekao taj dojam, no mozda grijesim), sigurno se ne bih ovdje zadrzavao.

bye. :)
Drama queen.
Naravno da JESI dobrodošao dok god ne vrištiš i ne provociraš nego polemiziraš poštujući sugovornicu/ka i poštujući drugačije mišljenje a ne da samo mantraš svoje parole i sastavljaš PR gay pride odbora. Tu si kao pojedinac. Nisi Borg :D

Zatvaram raspravu.
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Bash
Postovi: 6512
Pridružen/a: 07 kol 2009 12:56

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la Bash » 14 lis 2010 23:05

tomejto, tomato. nadišla podrazumijeva da je prijašnje stanje bilo na nižem nivou. ok, kriva riječ upotrijebljena. dalje o tome kako bi se gay aktivizam trebao dijeliti također ne bih.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la bašja » 17 lis 2010 21:32

ticklebook je napisao/la: Pride NIJE jedini i ne bi trebao biti JEDINO djelovanje. Svaka čast i Queer Zagrebu i ostalom, ali ne postoji nikakva inicijativa koja je okrenuta demistifikaciji, u kojem je LGBT mainstream a ne samo queer - zašto ne bi postojao i takav pristup?
tolko se slažem s tobom da ću čak reći da meni osobno, kad zanemarim povijesni značaj, već i sama riječ pride ima čudan prizvuk. to valjda jer imam alergiju na ono ponosan što sam hrvat i sl. dakle, ponosna sam na stvari na koje imam neki utjecaj u životu, jel tako?
molim da se tkogod ne uhvati za ovo rukama, nogama i zubima, znam dobro što znači pride, samo sam išla u jednu radikalnu ilustraciju toga što podrazumijeva neradikalni aktivizam :D
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la tamara3 » 18 lis 2010 09:32

Evo ja se neću fatat rukama i nogama ali ću samo reći da svatko tko živi svoju različitost u ovakvim društvima bez fige u džepu ima razloga za ponos, za mene je u tome catch.

Avatar
bašja
Postovi: 2639
Pridružen/a: 11 kol 2010 20:18
Spol/rod: žensko
Status: U vezi

Re: Tisuće Beograđana protiv gay parade

Post Postao/la bašja » 18 lis 2010 13:57

naravno! upravo sam ovim obrnutim i za našu opravdano preosjetljivu zajednicu prepolemičnim primjerom htjela pokazat koliko je tužna činjenica što smo aktivisti već samom činjenicom što živimo ono što jesmo. i na tom tragu ponosan mora biti svako tko ima hrabrosti boriti se za jednakost - bio homo, bi ili str8. zato smatram da parade prije svega trebaju slaviti ljude koji su se spremni outat kao borci za pravdu! jer kod nas moraš imati hrabrosti bez obzira što si i koga voliš kazati da podržavaš prava LGBTIQ ljudi.
How did a housepet, who ignores people, get into our lives? They basically domesticated themselves.

Odgovorite