Opet izbori

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Opet izbori

Post Postao/la ow » 04 stu 2007 19:52

Zanima me koliko uopće ozbiljno shvaćate izbore kao mogućnost da nešto odaberete.

Ja sam malo sad proučila izborne liste u svojoj izbornoj jedinici i shvatila koliko je u stvari važno dobro pregledati prvo to (izborne liste), pa onda programe stranaka, usporediti sa onim što su prije bili/radili/obećali/neizvršili i osobito prestati glasati po defaultu.

Naime kao ljevičarka po uvjerenju - uvijek sam do sada glasala prema tom kriteriju (HNS, SDP, LS), ni ne gledajući pojedina imena na listama. Možda sam na taj način i sama nekad omogućila nekom kretenu da uđe u Sabor.
Na primjer Tomcu (dok je bio u SDP-u). Ili Arloviću (koji iz današnje perspektive nije ništa manji kreten od Tomca). Kramariću jesam definitivno - a i to mi je bio generalni bug.

Sada sam dakle pregledala izborne liste, i odlučila iskopati što više informacija o samim kandidatima (barem prva dva tri).
Jer mi nije svejedno da dam svoj glas nekome tko će:
- spavati na sjednicama
- bježati sa sjednica
- kopati nos
- izjavljivati gluposti ili naprosto
- glumiti biljku koja će samo dizati ruke kako mu naredi stranačka stega.

Naravno, važno mi je da stranka iz koje dolazi:
- nije generalno homofobna,
- nudi barem naznaku gospodarskog razvoja
- da u u njoj ne sjede dokazane muljare (dakle HDZ, SDP, Glavaševa stranka i HSP otpadaju)
- da čelnici nisu bahate spodobe (otpade i HNS)

Mislim da ću se, tek u ovim izborima potruditi da odista i izaberem.....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 04 stu 2007 20:35

je...ti bus u najboljoj namjeri izabrala - nakon sto ces potrosit sate citajuci njihove programe - a oni ce koalirat s onima za koje ne bi glasala ni pod narkozom. ma ne znam vise... sve je to cirkus.

Avatar
walkabout
Postovi: 174
Pridružen/a: 10 srp 2007 00:01

Post Postao/la walkabout » 04 stu 2007 21:54

kad ne bi bila uverena da je to sve namestaljka (i to ne samo u ovoj drzavi, nego na vecini planete), mozda bi i izasla na neke izbore, ovako mi je to samo uzaludno trosenje vremena i zivaca.

i pun mi k.. onih prica da mi sami odredjujemo svoju sudbinu (sto se tice politike) i da moramo glasat jer se inace nista nece promijenit, jer je to za mene besramna laz i zanosenje ponekih idealista.

jedino sto mogu da kazem je da sam donekle verovala u neke promjene ako narod izadje na ulice (kad im svega dodje preko glave), ali poucena primjerom u srbiji kad su skidali Milosketa, misleci da ce se tada nesto promeniti, odustala sam i od te ideje (kao promenilo se nesto je l te...).

zamenili su jednu stoku drugom i sad su jos i veci zombiji nego sto su bili.

uostalom, uverenja sam da cijelu tu politiku (konkretno mislim na balkan, mada moze se gledati i sira slika), vodi nevidljiva ruka amerike i EU i stoga zabole me za sve to. to je neminovno, kao i globalizacija koju je nemoguce spreciti. odosmo svi mi u tri lepe.... znam da sad ovo kao zvuci pesimisticki i sta ja znam kako, al tako je. nema vise revolucija, nema vise utopija. i ja sam ljevicar, al sta to uopste vise znaci?... za mene je to neki nedozivljeni idealizam koji u krajnjoj liniji i ne postoji. ljudi su stoka kojoj treba zeljezna ruka i "vodja" koji ce im govoriti sta da rade, jer bi se inace ponasali ko zadnji divljaci. to je nuzno zlo.

i proklet bio onaj koji je prvi ogradio neki prostor i rekao - to je moje!!!


e sad se iznervirah...
Napustite svaku nadu, vi koji ulazite.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 05 stu 2007 00:53

ni jedan sistem nije savrsen. kod nas je situacija jos i gora. al izmedju dva losa treba izabrat boljeg (Miloša :D). a kako sam radila za sve politicke opcije u ovoj kaljuzi okvirno znam tko je bolji u menadzmentu drzave i tko ima sposobnije ljude.
zvir i bestimja.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 05 stu 2007 01:49

lana je napisao/la:je...ti bus u najboljoj namjeri izabrala - nakon sto ces potrosit sate citajuci njihove programe - a oni ce koalirat s onima za koje ne bi glasala ni pod narkozom. ma ne znam vise... sve je to cirkus.
Znam da ce koalirat, al evo na zasnjim izborima cini mi se jedino su penzici uboli kako treba. Glasali za svoje, a ovi lijepo u trgovinu - pa rekli Sanaderu: imas potporu al vrati mirovine. Iako su ih i ovako zajebali ipak su vise dobili nego da njihove stranke nije bilo. Drugim rijecima, da Sanaderu nije falilo to glasova dobili bi klinac a ne razliku koju su dobili.

Politika je trgovina, vodi se razlicitim interesima. Moj interes je, na primjer, da nesto love ostane i u Slavoniji i da se ona pokrene iz mrtvila. Nakon svih ovih godina sustavnog osiromasivanja Slavonije, vrijeme je da netko poradi po tom pitanju. Spremna sam (po prvi put od pocetka visestranacja) glasati i za crnog vraga ako procjenim da ce to donijeti korist Slavoniji. Naravno, pri tom cu paziti da taj netko zadovoljava i neke druge kriterije (ljudska prava, socijalna sigurnost i.t.d.)

Uzaludno je cekati da ce se nesto promjeniti samo od sebe. Ni u svijetu demokracija nije stigla u paketu, vec je rezultat silnih gradjanskih inicijativa, natezanja oko interesa, i ucenja na prijasnjim iskustvima.

U svakom slucaju, sigurna sam da necu glasati kao do sada - temeljem nekih politickih uvjerenja (lijevo desno tamte vamte)
Zadnja izmjena: ow, dana/u 05 stu 2007 01:50, ukupno mijenjano 1 put.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 05 stu 2007 01:52

call_me_slut je napisao/la:ni jedan sistem nije savrsen. kod nas je situacija jos i gora. al izmedju dva losa treba izabrat boljeg (Miloša :D). a kako sam radila za sve politicke opcije u ovoj kaljuzi okvirno znam tko je bolji u menadzmentu drzave i tko ima sposobnije ljude.
Ne bih se slozila da je kod nas situacija gora nego u Srbiji.
Tamo desnica na izborima bere preko 30 %, kod nas ipak daleko manje.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
walkabout
Postovi: 174
Pridružen/a: 10 srp 2007 00:01

Post Postao/la walkabout » 05 stu 2007 02:19

kod nas je manje jer tamo ljudi vise i ne idu na glasanje, sem naravno radikala, cije biracko tijelo izlazi na izbore u punom sastavu. a i tamo je bukvalno cirkus sto se tice te politicke scene.

anyway, citajuci te tako, ne mogu se oteti dojmu kao da si odjednom oducila politiku shvatiti najozbiljnije i angazirati se u punom smislu te rijeci. ostavljas po strani emocije (ono ljevicarsko u tebi) i pokusavas hladne glave odvagnuti sta bi bilo bolje..

i pitam se sta je to demokracija i na koju to demokaraciju mislis? mozda onu americku? sloboda govora, stampe i sve ostalo sto uz to ide?
a sta je s kontrolom i filtriranjem sta ide u tisak i koje ce se informacije servirati narodu? sta je s lazima koje nam govore? samo jedan od primjera - irak ima nuklearno naoruzanje, hajde da ih sravnimo sa zemljom.. jer inace ce oni nas.. pa bolje mi njih, nego oni nas..
i sta je onda bilo? gdje je nuklearno naoruzanje?! a sad ameri vec imaju ne znam koliko svojih baza po iraku. no da ne duljim sad s tim, taj primjer mi je prvi pao na pamet.

a sad lokalno. kazes da hoces sve najbolje za slavoniju. ja se naravno slazem s tobom. raspodijela bi trebala biti takva da svi od toga imaju koristi. da li je tako? ili ce ipak neko imati svoje interese pa ce sve u njegov dzep?

za vrijeme yuge svi su bili kivni na bg jer je najvieci dio para isao tamo. sad je sve razjebano, sad svi vuku na svoju stranu, kako ko stigne. mislis da je njima gore bitno kako narod zivi i da l ce imati za razvitak ovoga ili onoga. seljaci i poljoprivrednici su najbolji primjer za to. koliko samo uvozimo, a njihovi urodi propadaju. i tako u krug. primjera kolko hoces. zdravstvo, skolovanje, bilo sta.

je l to demokracija?

je l nije bilo bolje u onom nesavrsenom socijalizmu kad si mogao kod doktora kad te nesto boli i nisi za to morao platiti? sad ako nemas crkni na cesti, ko te jebe. prirodna selekcija.

studiranje? ako nemas para, nemoj se ni upisivati. vratili smo se u doba Ivice Kicmanovica. zar ne mislis da bi skolovanje trebalo biti dostupno svima?..

demokracija.. mrtvo slovo na papiru. ne znam stvarno o kojoj ti to demokraciji pricas, kad se meni cini da se mi velikim koracima vracamo u srednji vijek.
a tako silno grlimo sve sto nam namecu.

sve su to interesi manjine koja se sve vise i vise bogati, a posto im pare vise nista ne znace, na scenu stupa moc, a ko ima vise moci taj ce i odredjivati tijek stvari.
Napustite svaku nadu, vi koji ulazite.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 05 stu 2007 08:32

vidis walkabout, iako bi se sa nekim stvarima koje si napisala mogu sloziti, ne mogu se sloziti sa odricanjem od odgovornosti svakog pojedinca, ne slazem se sa bespomocnoscu koja iz tvoga posta izvire.
Naime - jeste prije bilo bolje - no koliko smo mi sami odgovorni sto i danas nije tako?

Prije se netko drugi brinuo za nas, poput mame koja napravi dorucak, pripremi sto cemo obuci i njezno nas probudi i poslje u skolu.
Danas kad sve to moramo napraviti sami mi kukako kako je prije bilo bolje ali uopce ne radimo nista da to stanje promjenimo.

Jesmo li rijec rekli kada je drzava prodavala HT, iako smo prema ugovoru svi bili vlasnici dijela infrastrukture?
Nismo naravno.
Pa onda tko nas jebe sto smo dopustili da nam politicari naocigled otmu nesto za sto svatko od nas negdje medju dokumentacijom ima uredne papire.

Jesmo li se na bilo koji nacin pobunili kada je drzava odlucila smanjiti opseg besplatnog zdravstva?
Nismo, stajali smo ko ovce spremni da nas osisa do kraja.
Tko nas onda jebe sto nam je zdravstvena zastita mizerna.
Ne da mi se vise nabrajati primjere, ali Balasevic je cini mi se 91-92 ispjevao pjesmu koju je lana nedavno citirala u jednoj od ovih politickih tema. Kaze Balas - "Krivi smo mi koji smo cutali" i to je istina.
Krivi smo jer prepustamo kretenima da izaberu umjesto nas.

Nisam ja sad odlucila politiku shvatiti najozbiljnije i angazirati se punom parom. Politiku bi svi trebali shvatiti najozbiljnije jer o njoj ovisi sve drugo u nasem zivotu. Od toga sto cemo jesti do toga koga cemo voljeti.

Na zalost velika vecina ljudi grijesi gledajuci politiku kroz prizmu nekakvih ideala. To ti je isto ko da mene gledas kroz prizmi mladosti ( a ja babac kod koje mladosti nema ni u tragovima).

Politika je gola trgovina interesima - poput auto-pijace na kojoj dobro moras paziti da te netko ne zavalja. Ima tu i varalica, sibicara, mufljuza ali se nadje i poneki trgovac ciji bi se auto isplatilo kupiti.

I ne slazem se sa stezom da se nista ne moze napraviti. Moze se napraviti puno ako se zeli. No treba se pokrenuti.

Da analiziramo primjer "omiljenog" zagrebackog gradonacelnika:
Bandic nije sam sebe postavio na tu poziciju niti je sam sebi dao toliku moc koju ima. Dali su mu svi oni koji su:
- glasali za njega unatoc njegovoj bahatosti, sklonosti krsenju zakona i neprimjerenom ponasanju ciji su svjedoci bili prije izbora, samo zato jer je dolazio iz SDP-a
- nisu izasli na izbore
- glasali za neke marginalce i time rasuli glasove te mu omogucili da pobijedi
- imaju kapacitet, znanje i postenje ali se nisu politicki aktivirali.

E pak kad su se moji o miljeni purgeri tako ponasali nije ni cudo sto piju otrovnu vodu, sto im ulice nestaju u rupama podzemnih garaza, sto divlja gradjevinska mafija i sve ostalo.

Vidis, ZET-ovci (kojima je taj isti Bandic glavni bos, nemaju WC-e na okretistima trama i autobusa) i to im je dovoljan razlog da pokrenu pritisak strajkom.
Da li ce soci do strajka ili ne, jos se ne zna. Ali ja definitivno znam da ce na kraju price oni te svoje WC-e dobiti.
No, netko se mora potruditi da do toga dodje.
A truditi se trebaju oni koji u cijeloj stvari imaju takav interes.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
walkabout
Postovi: 174
Pridružen/a: 10 srp 2007 00:01

Post Postao/la walkabout » 05 stu 2007 13:03

ne volim se raspravljati po forumima, al posto si ti u pitanju ne mogu odoloti, pa cu se jos malo nadopuniti, jednom cemo sjest na kavu i pretresti temu detaljno.

slazem se s ovim sto si napisala. stoji da smo mi krivi, tj. narod koji ne izlazi na glasanje, a i one ovce koje izlaze i onda glasaju onako kako treba jer su im tako rekli na televiziji, posto ne razmisljaju sami, a po meni takvi su u vecini.

bila sam i ja na onom glasanju kad smo skidali Tudjmana, tad je inicijativa zaista bila ogromna. digla se studentarija, penzici, ma svi. bilo nam je dosta. u takvim slucajevima izlazim na glasanje. i bila sam na ulici onda kad nismo dali radio 101.
znaci ja sad tu pricam o nekim krajnostima. onda kad zaista dodje do kriticne tocke.

samo hocu reci da im ne vjerujemi da mi je izmedju krajnje desnice i krajnje ljevice sasvim svejedno ko ce biti na vlasti, za mene su to sve ista govna koji obecavaju svasta, a kad ih izaberu rade kako im se svidi. razlika je u nijansama koje kad se sve zbroji o oduzme, nisu vise niti bitne. to je samo moje misljenje.

"krivi smo mi koji smo cutali"..... ne mogu a da se ne sjetim nekih stvari. ovaj stih se pretpostavljam odnosi na rat koji se desavao na ovim prostorima. npr. moji nisu cutali tada, mnogi nisu, bili su na tim izborima. al bili su u manjini. htjela se nezavisna hrvatska i dobili su je. vecina je prevagnula. a pod tom vecinom opet mislim na ovce koje su se dale povesti za vodjom koji im je rekao sta i kako trebaju raditi. jer po meni u manjini su bili i oni krajnji desnicari. jebene ovce su krive zato jer ne razmisljaju, a njih ima najvise. i ponekad se desi nesto pozitivno, ali samao ponekad, a da se istjeraju neke stvari u pozitivu treba vremena i vremena, a i onda je veliko pitanje da li ce to uspjeti.
kad ovima gore krene da gori pod petama i kad se prestrase da ce im narod krenuti na ulice, onda popustaju, do tada ne. i zar je normalno da ZET mora u strajk da bi dobili wc?! zar to nije neko normalno pravo na neku normalnu stvar. sta to govori o cijelom ovom sistemu i ljudima koji ga vode. a pare se nemilice trose na ko zna sta i ko zna na ciji bankovni racun sjedaju.

da, stara, krivi smo mi. ali kako natjerati nekoga da misli svojom glavom, kad je propaganda tako jaka i nemas sredstava. ko drzi tv? ko drzi novine? ko kontrolira medije?

i zato sam ogorcena i ljuta i ne dajem pisljiva boba za to sto nam govore.

i kad vidim kako razmisljas, samo pomislim - da, tako ljudi trebaju gledati na te stvari, to je vox populi. al i ti sama vjerovatno na prste mozes prebrojati ljude u svojoj okolini koji tako razmisljaju.

ljubi te galeb :cvjetic:
Napustite svaku nadu, vi koji ulazite.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 05 stu 2007 13:55

Galebe, razumijem tvoje ogorecenje no to te ne moze opravdati (prvenstveno pred tobom) za necinjenje.

Vidis, vrlo je zanimljivo je da na glasanje pretezito ne izlaze oni koji se busaju u prsa kako razmisljaju svojom glavom, dok ovce mahom izlaze i kroje nam svima sudbinu.

Ako znamo da se uspjesnim izborima smatraju oni na koje izadje izmedju 50 i 60 % populacije, te na dalje da na vlast dolaze stranke koje osvoje preko 50 % glasova onih koji su izasli na izbore - pitam ja tebe (za koju ZNAM da razmisljas svojom glavom) odakle ti pravo da mene ostavljas u manjini u odnosu na ovce?

Drugim rijecima kada bi na izbore IZASLI svi oni koji razmisljaju svojom glavom onda nam vlast ne bi birali u Grudama, Posusju, ne bi je odredjivala mafija i dio drustva ciji IQ ne prelazi brojke koje oznacavaju prosjecno trajanje ljudskog vijeka.

No za takvu akciju treba preuzeti odgovornost za svoju sudbinu i sudbinu drustva u kojem zivimo, treba reskirati pri cemu se moze dogoditi i da te zajebu, treba se angazirati, potrositi neko vrijeme, TREBA NAUCITI IZABRATI kao sto treba NAUCITI zahtjevati od vlasti da ispunjava obecanja.

Treba JEDNOM U 4 GODINE usmjeriti paznju na tu tržnicu na kojoj se prodaju većinom govna i poneka iole jestiva namirnica, i NAUČITI kako prepoznati tu namirnicu među govnima.

Nemoj prebacivati odgovornost na druge, na to da smo u manjini. U manjini smo zato jer se snobovski odricemo mogućnosti da BAREM POKUSAMO nesto uciniti. Jednom u 4 godine.

Ja ne želim sjediti skrstenih ruku i ne raditi nista. Makar da sam svjesna kolike su mi sanse. Ako bih prihvatila taj nacin razmisljanja, mogla bih odmah otici u "UKOP" i zaleci u prvi slobodan sanduk na koji naidjem.

Ja ZNAM da se dosta toga moze promjeniti ako se promjeni sustav razmisljanja upravo u glavama onih koji tvrde da razmisljaju svojom glavom. Jer je vrijeme da prestanu razmisljati i pocnu djelovati.

I na kraju - kako je sve u stvari relativno.

Da se skupi nas 50.000 i da glasamo za JAJANA, pokazali bismo velikim strankama da nisu nedodiljivi, da su POTROŠNA roba (što političari i trebaju biti u demokratskim društvima) i da smo SPREMNI SVAKU NJIHOVU GREŠKU HONORIRATI USKRAĆIVANJEM GLASOVA.

Tek tada će njima postati važno što mi tražimo, želimo, očekujemo.
Tek kada postanu svjesni da, bez obzira što nemamo za koga glasati, oni mogu otići u tri lepe PM - postat će svjesni da smo mi njihovi poslodavci koji će im s guštom dati otkaz ako i kada zaseru.

Pa makar nam ministar kulture postane Braco (barem bi bilo će biti dobrih romskih koncerata).
Zadnja izmjena: ow, dana/u 05 stu 2007 14:12, ukupno mijenjano 2 puta.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 05 stu 2007 14:08

I da, uopce nisu krivi politicari sto su gamad, lopine, glupani, nesposobni i ostalo.
Nisu oni sami sebe postavili gore. Mi smo ih postavili.
Netko glasanjem, netko neglasanjem. Netko zato jer je ovca, drugi zato jer su naivni, a NAJVECU ODGOVORNOST imaju oni koji su svega svjesni ali ne poduzimaju nista da bi to promjenili.

Jer za razliku od onih prvih zadnjima se ne moze pripisati olakotna okolnost smanjene ubrojivosti.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 05 stu 2007 15:02

uvik sam glasala za sdp...zasto?..neznam mozda sto su mi najmanje se busali sa nacionalizmom..ali svakako da u njihovim redovima ima "kretena",i da ih triba maknuti..a mozda sam glasala,zapravo vjerovatno sam glasala za njih jer nemogu podnijeti hdz kojem najvise glasova donosi dijaspora(po meni su oni,kao da ti netko dodje izvanka i kaze sta ces i kako ces i usput ti odnesu kruh i mlijeko)..a i tako opce poznata stvar,bit ce nam kako americi odgovara..moc pojedinca nad masom,vuk u jagnjecoj kozi medju ovcama..

Avatar
walkabout
Postovi: 174
Pridružen/a: 10 srp 2007 00:01

Post Postao/la walkabout » 05 stu 2007 21:47

ow je napisao/la: odakle ti pravo da mene ostavljas u manjini u odnosu na ovce?
pa ne smatram te ovcom, pa zato... malo sam se sad zbunila..

nebitno, zvala sam te, al kaze da je kao nemoguce ostvarit konekciju, tako nesto.. ostavila sam ti pp na balconn-u.
Napustite svaku nadu, vi koji ulazite.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 06 stu 2007 09:13

Galebe, da ti pojasnim:

ti i ja otprilike imamo slicna politicka uvjerenja kao jos puno ljudi koji ne izlaze na izbore.

Elem dakle ja glasam, ti ne glasas i automatski mene ostavljas u manjini
Matematika je mila majka:

Pretpostavimo da u svakom drustvu ima podjednak broj ovaca, onih koji razmisljaju i onih koje boli klinac

Dakle od 100 % drustva:

33 % izadje na izbore (ovce)
10 % izadje na izbore (oni koje boli klinac)
10 % izadje na izbore od onih koji razmisljaju (ođe sam ja al tebe nema)

Ukupno izaslo 53 % na vlast dolaze oni koje su izabrale ovce

Ti koja si trebala biti samnom u trecoj skupini ostala si medju onih 47 % koji nisu glasali i mene si ostavila u manjini.
Rezultat je da svi jedemo govna koja su nam skuhale ovce.

Samim tim utjecala si na svoju, ali i na moju sudbinu.
Jel sad jasnije?

Izgubila sam taj mobitel, poslat cu ti broj ovog drugog.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
walkabout
Postovi: 174
Pridružen/a: 10 srp 2007 00:01

Post Postao/la walkabout » 06 stu 2007 17:56

slazem se ja s tvojom racunicom, al u nekom gornjem postu sam dala razloge svog neizlazenja, pa sad da se ne ponavljam.

i okreni-obrni, ipak sam ja ovca, tako mi barem kaze horoskop :D
Napustite svaku nadu, vi koji ulazite.

alex 2
Postovi: 1381
Pridružen/a: 02 kol 2007 21:57
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: transrodna osoba

Post Postao/la alex 2 » 06 stu 2007 18:10

Ovako ja sam mislila da necu izac na izbore ali sam se predomislila i glasat cu !
Nego imam jedno pitanje
Charon je napisao/la:Dakle, glasovi kandidata koji nisu presli prag se rasporedjuju onima koji jesu, proporcionalno onome sto su osvojili. :? Ergo, ako "tvoja" izborna lista (jer glasas za listu, a ne za kandidata) ne prijedje prag, tvoj glas se rasporedjuje medju ostalima (HDZ, SDP, HSP, HNS,...). :|
Jel zna itko tko je donio ovakav glupi zakon ?
ps walkabout nisi ovca nego transexxualni jarac :D

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 06 stu 2007 20:05

Ne rasporedjuje se nista nikome.

Opet matematika

na primjer da glasa 100 glasaca

24 za HDZ = 24 %

26 za SDP = 26 %

11 za HSLS & HSS = 11 %

10 za HNS = 10 %

9 za DC = 9 %

7 za HSP = 7 %

6 za penziće = 6 %

_____________________________________________________

3 za Zelene 3%

1 za Vinka Kalinica :D = 1 %

1 za Stranku Pogrešnog usmjerenja = 1 %

0,8 za Anu Lučić = 0,8 %

0,7 za njenog muža Schwartza = 0,7 %

0,5 za hrvatsku Marginalnu stranku = 0,5 %


Ovi iznad crte ulaze u sabor, ovi ispod crte ne ulaze.

Ovih 7 koji su glasali za ispod crte ne pribrajaju se nikome.

Onda se po kljucu bira 14 zastupnika u svakoj izbornoj jesinici upotrebom formulice i ako pretpostavimo da je ovo jedna izborna jedinica stranke bi osvojile ovoliko mjesta:

HDZ = 4

SDP = 4

HSLS/HSS = 2

HNS = 1

DC = 1

HSP = 1

Penzići = 1

Posto ni HDZ ni SDP ne mogu formirati vlast (cini mi se da im treba 50% + 1 zastupnik ) onda krece trgovina, natezanje, koalicije, pregovori ustupci. No to je sve bit demokracije.
Ja sam na primjer penzic, imam jedno mjesto, a moja baza ocekuje vece penzije. Prikljucujem se onome tko ispuni moj zahtjev i da penzicima ono sto trazim. On ne ispuni obecanje, ja se presaltam kod drugog.


Gotov prvi sat nastave iz predmeta: Upoznaj Izborni zakon da bi ga vise volio :D
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
walkabout
Postovi: 174
Pridružen/a: 10 srp 2007 00:01

Post Postao/la walkabout » 06 stu 2007 23:29

alex 2 je napisao/la:ps walkabout nisi ovca nego transexxualni jarac :D
very good :lol:

stara ja bi kod tebe imala keca i najvjerojatnije bi dobila ukor pred iskljucenje :nesvjest: :)
Napustite svaku nadu, vi koji ulazite.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 06 stu 2007 23:58

ow je napisao/la:
call_me_slut je napisao/la:ni jedan sistem nije savrsen. kod nas je situacija jos i gora. al izmedju dva losa treba izabrat boljeg (Miloša :D). a kako sam radila za sve politicke opcije u ovoj kaljuzi okvirno znam tko je bolji u menadzmentu drzave i tko ima sposobnije ljude.
Ne bih se slozila da je kod nas situacija gora nego u Srbiji.
Tamo desnica na izborima bere preko 30 %, kod nas ipak daleko manje.
huh? :? :? :? kakva faking srbija???? ko je spominjo srbiju??????? :o :o
zvir i bestimja.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 07 stu 2007 09:06

ma krivo sam skontala, misleci da se tvoj post osnosi na prethodni u kojem se spominje Srbija i skidanje Milosketa.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 07 stu 2007 14:57

moram priznat da jedva cekam da cijeli taj cirkus zavrsi. da me prestanu spopadat njihove face (vec 571059720970985028 puta vidjene) sa miljarde plakata po gradu kad krenem u pola 8 ujutro na posao, da se dogovore pred i post (koitalno) izborno iskoaliraju i da napokon neko (mozda) pocne nekaj radit. i pun mi je ku*** emisija na tvu (svim stanicama), spotova... svega. primite se posla, lijene mrcine! (ovo vise spada u rubirku "recite vi njima", ali bas mi se tu naslo.) vec godinama svi pricaju sto ce, ali niko da kaze kako ce. jer ako obecavaju da ce ukinut neke poreze, onda svaki vrabac (i gluplje ptice) na grani zna da negdje drugdje moraju nac lovu koju nam tu nece uzet. a u medjuvremenu...dok se narod zabavlja onim dijelom "igara" poskupio je onaj dio "kruha", a evo bogami i mlijeko, meso...struja, voda, plin, parkiranje... itd. i jebe me se zivo ko je iz koje stranke, vec mi je bitno da o resoru koji vodi ponesto zna, da je menadžer/ica, a ne da nam, ko do nedavno, unutarnje poslove vodi ginekolog.

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 07 stu 2007 15:15

"voli samo tebe tebe, radio sto jedan jedan"
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 08 stu 2007 19:41

Anyway, ja sam demoralizirana.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 09 stu 2007 01:10

tamara3 je napisao/la:Anyway, ja sam demoralizirana.
Zadnjih 268 godina :D

Ja mislim da je to samo stvar perspektive iz koje se gleda.
Al sad je prekasno da bih duljila.....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 09 stu 2007 11:33

slika

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 09 stu 2007 11:36

"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
walkabout
Postovi: 174
Pridružen/a: 10 srp 2007 00:01

Post Postao/la walkabout » 09 stu 2007 13:08


predobro

recimo npr. sdp filter :D
Napustite svaku nadu, vi koji ulazite.

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 09 stu 2007 20:12

hahhaha, obozavam alternativne izborne kampanje....:)
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 23 stu 2007 22:50

evo gledam našeg vrlog Ivu na Z1, na predizbornom skupu na jelačić placu.
ovčice ga čeznutljivo gledaju a on se fino zajapurio i oznojio.
sad sere nešto o ''njoj i njemu-vi znate na koga ja mislim, on bi htio premijersko mjesto a ona bi bila ministrica vanjskih poslova'' - to mu je nova zagonetka za Čačića i Pusićku :D

jebote koji demagog.
e, da te krivousti vidi...

evo prljavaca...joj majke ti predvidljivosti.
nisam ni mislila da bi bio recimo Let 3 :D

op, op, vidi ti...sad je ušo među raju
in pills we trust

Avatar
nika
Postovi: 532
Pridružen/a: 02 stu 2005 08:45

Post Postao/la nika » 24 stu 2007 08:08

zbljuv
moj primarni cilj u nedjelju ce biti da mi se ljigavac makne s ociju.
i sad se pitam dal to znaci da bas moram glasati za SDP?
Jel dovoljno da glasam za nekoga tkobi koalirao s SDPom, il bolje nek se ne zajebavam i nek ne riskiram da nas desnicari prepisaju za centimetar.. :o
tak. to mi je danasnja dilema :o

p.s. nek mi prestaju zabadat letke pod brisace!!!!!!!!!! :x :x :x
"..jedini lijek je uzeti jetru krastace, cvrsto je oviti oko vrata i pod svjetlom punog Mjeseca nag stati u bacvu ispunjenu ocima jegulja.."

Odgovorite