Da vas vidim sad......

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

prosvjed 15.09.2009

Idem
20
57%
Ne idem
7
20%
BMK - boli me klinac - zivim u Hrvatskoj
4
11%
BMK - boli me klinac - ne zivim u Hrvatskoj
4
11%
 
Ukupno glasova: 35

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Da vas vidim sad......

Post Postao/la ow » 26 kol 2009 08:04

Puno smo rijeci potrosili izrazavajuci svoje misljenje o aktualnoj vlasti.

Sad imamo priliku to misljenje potkrijepiti i konkretnom akcijom 15.09 na prosvjedu.

Teoretski, kada bi se pojavilo 500.000 ljudi i kada bi bili dovoljno ustrajni, mislim da bi vlada morala odstupiti.
Sinoc sam bila u drustvu zene koja mi ne djeluje politicki osvjestena ni na koji nacin, ali je nabrijana na prosvjed zbog pizdarija oko skolskih knjiga za svoje dvoje djece. I zena misli da je vrijeme da mi mali preuzmemo odgovornost poslodavca vlastima i da im pokazemo kako su oni tu zbog nas a ne mi zbog njih i da o nasoj volji ovisi koliko ce i dokle oni biti gore.

Priznajem, njeni argumenti su me malo pokrenuli iz mrtvila i razmisljam ozbiljno o odlasku na prosvjed.

Zanima me sada vase misljenje:

Idete li ili ne idete i zasto?
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

lana
Sestra Nanut 1
Postovi: 1540
Pridružen/a: 02 stu 2005 00:40

Post Postao/la lana » 26 kol 2009 09:54

da, naravno da idem! ovo je sad THE moment i ako hrvati SAD ne izadju na ulice (i to ne 2, 3 tisuce u svakom gradu), onda apsolutno nista ne zasluzuju nego ovo sto imaju!

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 26 kol 2009 10:13

idem, samo ne na taj, vec na ovaj u splitu.
nadam se da opet nece biti tamo 200 ljudi, a ostalih 250 000 kuci. :)

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 kol 2009 10:43

Išla bih iako dvojim oko takvih događanja jer ne vidim da postoji nekakav jasan plan ili leadership koji bi mi se činio smislenim, da tako kažem.

S druge strane, malo zazirem od "vođa revolucije" jer se bojim da će cijela stvar opet iznjedriti nekakve interesne skupine koje ne bi donijele ništa bogznakak dobroga. Nemam pojma, podijeljena sam jer se nekako nikamo ne mogu svrstati niti poistovjetiti s nezadovoljnim masama.
Da, raspižđena sam zbog cijele ove situacije, ali me muči i što ne vidim alternativu. Ne znam, mislim da nemam vjere u rvacki narod.

Zita

Post Postao/la Zita » 26 kol 2009 11:22

apsolutno se slazem sa gore napisanim!
neznam dal cu ic

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 26 kol 2009 12:47

tamara3 je napisao/la:Išla bih iako dvojim oko takvih događanja jer ne vidim da postoji nekakav jasan plan ili leadership koji bi mi se činio smislenim, da tako kažem.
to i mene muci but onda to znaci da smo osudjeni sjedit u govnima forever...

uz to - vec spominjana zena je sinoc, na moje pitanje sta cemo s tim postic i tko nam garantira bla bla bla... je rekla: "pokazat cemo narednim vlastodrscima da smo spremni izac na ulice ako se budu zajebavali" i to mi jeste logicno....

Mozda i ne treba jasan plan, mozda samo treba pokazati da nismo spremni tolerirati sranja.
pa nek dodju drugi koje cemo opet baciti ako se budu zajebavali.

Dokle god vlast bude svjesna da cemo sjedit kod kuce biulo sto oni radili - dotle ce i raditi sto hoce.....

Prakticki mi svi bi trebali biti garancija da nas nitko vise nece zajebavati jer smo mi ti koji tu vlast postavljamo.

Uostalom svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje - pa tako i mi

Jer smo svi mi neki jebeni rvacki narod - i oni koji kradu, i oni koji vladaju a i mi koji nemamo vjere u nista pa izbacujemo frustre jedino na forumu.
I mislim da smo svi po defaultu i odgovorni za stanje kakvo jeste.

Hint - Balasevic: Putuj evropo.....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 kol 2009 12:52

ow je napisao/la:pa nek dodju drugi koje cemo opet baciti ako se budu zajebavali.

Dokle god vlast bude svjesna da cemo sjedit kod kuce biulo sto oni radili - dotle ce i raditi sto hoce.....

Prakticki mi svi bi trebali biti garancija da nas nitko vise nece zajebavati jer smo mi ti koji tu vlast postavljamo.

Uostalom svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje - pa tako i mi
Baciti - kamo? Kako? Pa ne misliš valjda da će vlada rh odstupit zato jer smo "izišli na ulice" :D? Uostalom, nakraše se oni za 170 budućih života za što neće biti sankcionirani jer pravna država ne funkcionira.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 26 kol 2009 15:35

ide se, ali na prosvjed u splitu koji je dan ranije od onoga u zagrebu.

ako je to jedina sansa da se nesto pokrene i dokaze, zasto ne?
smatram da bi svi oni koji imaju bilo sta protiv ove vlade trebali izaci na ulicu jer kada bi 50% tih izaslo, skupila bi se ogromna kolicina od koje bi se svi u vladi da prostis usrali jer bi vidjeli da ih ljudi bas i ne simpatiziraju.
treba prosvjed biti sto veci, a ne kao na "bando lopovska" pa da ih u splitu izadje 300tinjak dok su ostali stali doma i vjerojatno mislili - ma neko drugi ce izac umjesto mene, ja ne mogu nista promijenit, bla bla bla (citaj ladili jaja i mislili da ce se sve poslozit samo od sebe)...

ako ce taj prosvjed sa samim izlaskom na ulice prodrmati vladinu stolicu i svim tim kretenima na vlasti stisnit cmar od straha - vrijedi izaci. ako su oni malo po malo sjebali nas i nasu zemlju i isto tako nas potkradali, mozemo i mi malo po malo doci do rezultata. samo ne valja odustati.

a koliko sam upucena, pocetkom 10. mjeseca jos krecu blokade fakulteta i studentski prosvjedi... zanima me kako ce se ova vlada nositi sa svim tim sto im se sprema?!

Zita

Post Postao/la Zita » 26 kol 2009 15:54

ajd nabacite par kratkih, jezgrovitih i dobrih komentara zasto da
svidja mi se ovo da bi time napokon pokazali da nismo idioti koji ce dovjeka dopustati da se gazi po nama..
mozda i odem

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 26 kol 2009 16:00

planiram ici.

Avatar
calypso
Postovi: 586
Pridružen/a: 23 lip 2007 20:21
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la calypso » 26 kol 2009 16:24

Idem. Nekako mislim da postoji mogucnost da kad nas vide u velikom broju (a mislim da hoce!),mozda ipak razmisle o nekim koracima u buducnosti.
Istina je,da nemamo bas neku perspektivu,ali kad bi se zaista potrudili i zapeli iz petnih zila u rjesavanje nase ekonomske situacije,dala bih im sansu i mozda povjerovala da su sposobni nesto napraviti. Doduse nisam uopce optimisticna po tom pitanju,ali nada zivi vjecno!
"The real voyage of discovery consists not in seeking new landscapes, but in having new eyes."

FOR ONE HUMAN BEING TO LOVE ANOTHER,THAT IS PERHAPS THE MOST DIFFICULT OF ALL OUR TASKS...THE WORK FOR WHICH ALL OTHER WORK IS BUT PREPARATION

Avatar
nexus 6
Postovi: 1414
Pridružen/a: 06 stu 2005 22:11
Spol/rod: muško
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Zg

Post Postao/la nexus 6 » 26 kol 2009 16:34

Idem, možda ljudi popizde pa počnu kamenovat nekog iz vlade ak se ko pojavi, pa bi im se rado pridružio u tom divnom i nezaboravnom trenutku. Kad bi to propustio ne bih si nikad to oprostio.
I`m in touch with humanity.

swayka
Postovi: 3620
Pridružen/a: 11 stu 2005 13:15
Spol/rod: žensko
Ja sam: biseksualka
Status: Solo
Lokacija: tamo gdje je more i zabava

Post Postao/la swayka » 26 kol 2009 16:41

nexus 6 je napisao/la:Idem, možda ljudi popizde pa počnu kamenovat nekog iz vlade ak se ko pojavi, pa bi im se rado pridružio u tom divnom i nezaboravnom trenutku. Kad bi to propustio ne bih si nikad to oprostio.
:lol: :thumbup:

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 26 kol 2009 16:46

tamara3 je napisao/la: Uostalom, nakraše se oni za 170 budućih života za što neće biti sankcionirani jer pravna država ne funkcionira.
Tam, pravna drzava ne funkcionira ako mi sutimo ko budaletine i nista ne radimo da se to promjeni.

Zamisli da si poslodavac ciji radnici kradu i ne dolaze na posao a ti nista - samo kukas da je to tako i nista ne poduzimas zato jer ih drugi vlasnici podrzavaju.

Mi smo njihovi poslodavci, i za pocetak prvo to moramo shvatiti mi, a onda i njima jasno reci.

od kuknjave nema koristi.....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 26 kol 2009 17:13

nexus 6 je napisao/la:Idem, možda ljudi popizde pa počnu kamenovat nekog iz vlade ak se ko pojavi, pa bi im se rado pridružio u tom divnom i nezaboravnom trenutku. Kad bi to propustio ne bih si nikad to oprostio.
E da, ja bih isto malo nešt konkretnog.. Svezat oko konja i bičevat, ak mogu onu ženu kaj je popila pivo, možemo i mi njih lopove bahate lažljive pohlepne i proždrljive, pa prekršili su barem pedeset posto od deset svojih kršćanskih božjih zapovijedi! :?
slika

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 26 kol 2009 17:46

ow je napisao/la: Uostalom svaki narod ima vlast kakvu zasluzuje - pa tako i mi
To je uvijek govorio moj profosor sociologije na fakultetu! IDEM! Uzet ću godišnji budem li trebala. DOSTA JE JEBANJA U ZDRAV MOZAK. JA KAŽEM NE!!
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 26 kol 2009 17:48

tamara3 je napisao/la: Baciti - kamo? Kako? Pa ne misliš valjda da će vlada rh odstupit zato jer smo "izišli na ulice" :D? Uostalom, nakraše se oni za 170 budućih života za što neće biti sankcionirani jer pravna država ne funkcionira.
A kaj, ti ćeš sjediti doma i kukati o nepravdi na forumu i/ili sa prijateljima, kolegama? Ili ćemo konačno svi skupa nešto napraviti! Kao krajnji cilj vidim dizanje samopouzdanja hrv.naroda, da vide da se mase mogu pokrenuti!
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 26 kol 2009 17:50

IDEM JER NEDAM JACI DA MI KRADE IZ USTA!
cure... oprostite.. ali ja sam se raspizdila... prestajem sad.. idem zapaliti.
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 26 kol 2009 17:56

mislim da nisam cula da spominju Zadar na listi gradova u kojima ce se organizirati prosvjed. valjda smo im mi ovdje previse letargicni. :D

da, ako ikako budem u prilici, ici cu na prosvjed. hell, ja bi opet u strajk. :inlove:
bring your mind into my head...

Avatar
ticklebook
Postovi: 3637
Pridružen/a: 09 srp 2007 13:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati
Status: U vezi
Lokacija: Svemir
Kontakt:

Post Postao/la ticklebook » 26 kol 2009 18:22

nexus 6 je napisao/la:Idem, možda ljudi popizde pa počnu kamenovat nekog iz vlade ak se ko pojavi, pa bi im se rado pridružio u tom divnom i nezaboravnom trenutku. Kad bi to propustio ne bih si nikad to oprostio.
Možda da naprave mediaeval festival i naplaćuju ulaznice strancima? :D
[zamišljam Bajsa recimo ili Šukera kako bježe pred bijesnim seljanima:]
“If my critics saw me walking over the Thames they would say it was because I couldn't swim.” Margaret Thatcher

Avatar
Miki
Postovi: 299
Pridružen/a: 03 stu 2005 17:27
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la Miki » 26 kol 2009 18:25

Najs
:roll:
slika

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 kol 2009 19:49

ow je napisao/la:Tam, pravna drzava ne funkcionira ako mi sutimo ko budaletine i nista ne radimo da se to promjeni.
Zamisli da si poslodavac ciji radnici kradu i ne dolaze na posao a ti nista - samo kukas da je to tako i nista ne poduzimas zato jer ih drugi vlasnici podrzavaju.
Šta da poduzmem? Da uzmem motiku i odem na jelačić plac urlat da oću da se pohapse svi adezeovci i oni koji su ovu zemlju u takvo stanje doveli? Skupa s puno iljada onih koji već 19 godina glasaju za njih i nešto manje iljada onih koji su dali glas npr. bandiću unatoč svemu što se o njima zna i unatoč činjenici da su to činili znajući da ih kradu?
To će svakako nešto promijeniti u ovoj vukojebini premreženoj mafijom, korumpiranim bandama i bjelosvjetskim interesnim skupinama kojima se ne vidi ni početak ni kraj.
To sve, naravno, ne znači da ne mislim da se nešto može promijeniti jer je 19 godina u povijesti neke države ništa, treptaj oka, ali da ti budem dokraja iskrena, ne mislim da će izlazak na ulice nešto bitnije pomaknuti. Niti ne znači da neću ići na prosvjed, ali, bar zasad, s takvim osjećajima.
alice je napisao/la:A kaj, ti ćeš sjediti doma i kukati o nepravdi na forumu i/ili sa prijateljima, kolegama? Ili ćemo konačno svi skupa nešto napraviti! Kao krajnji cilj vidim dizanje samopouzdanja hrv.naroda, da vide da se mase mogu pokrenuti!
Da, ja sam tip koji inače sjedi doma i nikad ne mrda kurcem, a ti si me sad prosvijetlila. Ovakvi postovi me podsjećaju na vremena kad su se svi koji nisu išli/podržavali prajd pro(kazivali kao odvratne ormaruše ili kad neko nije išo u rat je bio šugava kukavica i tako dalje.
To je jedno, a drugo, sorry kaj se nemrem poistovjetit niti s masama niti s gomilom zabludjelih ovaca poznatijom pod nazivom "hrvatski narod".
Ako odem, otići ću zato kaj osjećam da trebam, a ne zato što idu svi pa moram i ni u jednoj varijanti neću dopustiti da me netko zbog toga proziva ili mi ne daj bože uskrati pravo da kažem što mislim, na forumu ili na kavi, ako hoću.

Zita

Post Postao/la Zita » 26 kol 2009 20:55

Ne smatram da to druzenje na trgu moze ista napraviti.
Jednogodisnji pa i jednomjesecni skupovi nece uciniti nista dobro osim sto ce opet gaziti malog covjeka koji ce radi toga kasniti na posao ili sastanak ili jednostavno izgubiti hrpu vremena vozeci se obilaznim putevima do svog doma/posla.
Tamo ce ionak doci tona skolaraca, djece, gubidana itd kojima ce sve to biti fora.

Kao i ovo sad blokiranje granice- Svetim kravama sutra ide placanje te im se nudi 1,10kn po kg dok je u europi, ak se ne varam 70lp za psenicu. A netko tu razliku mora platiti.
Pa jebemu tko je kriv sto ne dodu pameti da stave, neznam pa lupam-dobro gnojivo, navodnjavanje itd pa da imaju veci prinos po hektru. Npr u francuskoj nit ne daju poticaje za tako niski prinos..a u Velikoj Britaniji je on skoro pa duplo veci.. (opet sam zastranila sa temom)

Mslim da bi bilo korisnije jedan dan bojkotirati benzinske pumpe, pa jedan dan strajk itd a ne radit takva okupljanja, samo sto je problem da prosjecni rvat ne sudjeluje i jednostavno nema u genima tu crtu da sudjeluje u slicnim bojkotima...
Vjerujem da udarac po depu, u smislu slicnih bojkota, najbolje moze izazvati zeljeni efekt

Avatar
alice
Postovi: 1332
Pridružen/a: 24 sij 2009 16:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: in Wonderland

Post Postao/la alice » 26 kol 2009 20:55

alice je napisao/la:A kaj, ti ćeš sjediti doma i kukati o nepravdi na forumu i/ili sa prijateljima, kolegama? Ili ćemo konačno svi skupa nešto napraviti! Kao krajnji cilj vidim dizanje samopouzdanja hrv.naroda, da vide da se mase mogu pokrenuti!
Da, ja sam tip koji inače sjedi doma i nikad ne mrda kurcem, a ti si me sad prosvijetlila. Ovakvi postovi me podsjećaju na vremena kad su se svi koji nisu išli/podržavali prajd pro(kazivali kao odvratne ormaruše ili kad neko nije išo u rat je bio šugava kukavica i tako dalje.
To je jedno, a drugo, sorry kaj se nemrem poistovjetit niti s masama niti s gomilom zabludjelih ovaca poznatijom pod nazivom "hrvatski narod".
Ako odem, otići ću zato kaj osjećam da trebam, a ne zato što idu svi pa moram i ni u jednoj varijanti neću dopustiti da me netko zbog toga proziva ili mi ne daj bože uskrati pravo da kažem što mislim, na forumu ili na kavi, ako hoću.[/quote]

ajme---- :osica:
'At the center of non-violence stands the principle of love.'
Martin Luther King

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 26 kol 2009 21:23

Ajme šta?

@Zita - meni se to što si rekla čini prilično efikasno, bojkot mi se doima prilično učinkovitim sredstvom kojim bi taj famozni rvacki narod pokazao da im može stati na kraj.
Lijepo se jedan dan ne telefonira. Pa se jedan mjesec ne plati TV pretplata. Pa se prestane plaćati parkiranje. I tako dalje.

Zita

Post Postao/la Zita » 26 kol 2009 21:33

pa da-upravo to smatram daleko efikasnijim!

no, ako je za primjer uzeti koliko je kucanstava ugasilo svjetla na 1 sat u "satu Zemlje" sto ih nebi kostalo nista vise od ustajanja ih fotelje te bi im jos smanjilo racun za struju, onda mogu ocekivati kako bi i ovo, nazalost, moglo biti osudjeno na propast
koliko god da je ideja dobra! bolja od okupljanja na trgu

Avatar
Popeye
Postovi: 2096
Pridružen/a: 17 tra 2007 14:24

Post Postao/la Popeye » 26 kol 2009 22:09

smatram da su prosvjedi u hrvatskoj prijeko potrebni, bas zato sto u ovoj drzavi nema te, nadasve demokratske tradicije. primjerice, u berlinu se svakog prvog maja dogodi totalni fajt na ulicama izmedju policije i gradjana, a nitko ne tvrdi kako je danasnja njemacka zbog toga ugrozena ili manje demokratska, bas suprotno! hrvatskoj jednostavno nedostaje vece sudjelovanje njenih gradjana u politickom i drustvenom zivotu.

no, zapravo bih bio najsretniji kada bi se u hrvatskoj dogodio generalni strajk (sto je u francuskoj i italiji uobicajena praksa), mislim da bi to bio jos veci pritisak na vladu.

Avatar
Zbrkica
Postovi: 962
Pridružen/a: 15 sij 2009 13:14
Spol/rod: žensko

Post Postao/la Zbrkica » 27 kol 2009 10:29

Išla bi al nisam blizu Zagreba i sumnjam da ću taj dan biti tamo, no ako budem naravno da ću izać. Btw. Evo i peticije "smjenimo vladu!!!!!!!!!!!"
http://www.ipetitions.com/petition/idemoNAprosvjed?e
slika

ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 27 kol 2009 11:10

Zbrkica je napisao/la:Išla bi al nisam blizu Zagreba i sumnjam da ću taj dan biti tamo, no ako budem naravno da ću izać. Btw. Evo i peticije "smjenimo vladu!!!!!!!!!!!"
http://www.ipetitions.com/petition/idemoNAprosvjed?e
peticija je napisao/la:8. PRESTANAK FINACIRANJA NARODA ROMSKE NACIONALNOSTI KOJI NE RADE A MOGU RADITI! (NIJE RASIZAM ALI SVI ZNAMO DA ROMI IMAJU VIŠE PRAVA OD NAS!
Necu potpisati prvo jer se covjek dere a ostalo:

-"...NIJE RASIZAM ....." ---> jeste, rasizam je jer:

-"...SVI ZNAMO..." ---> ne znamo jer nismo upuceni, a kad netko neku tvrdnju plasira sa izrazima svi znamo - iza toga obicno slijedi neistinita predrasuda.

-"....DA ROMI IMAJU VIŠE PRAVA OD NAS!".....---> kao sto rekoh - neistina. Romi, ukoliko imaju rješeno pitanje drzavljanstva imaju potpuno ista prava kao i osatali gradjani RH - no na zalost u stvarnosti ta prava cesto ne mogu ostvariti te su cesto diskriminirani jer za razliku od nas kojima ne pise na celu: "volim zene - ja sam lezba", Romima se od rodjenja vidi da su Romi i to, cak i da hoce ne mogu ni na koji nacin prikriti i koristiti blagodeti vecine.

Kad se sjetim ovakvih revolucionara kakav je pokretac ove peticije - sklonija sam se prikloniti Tamarinom nacinu razmisljanja.....
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com

Zita

Post Postao/la Zita » 27 kol 2009 11:13

ne slazem se sa nekim tockama: ne slazem se sa uvodenjem besplatnih udbenika vec mi odgovara hiddenin plan sa udbenicima koji je opisala par dana ranije a to je da se isti cuvaju i paze te vracaju na kraju godine ili se onda placaju, pdv mora biti ispod 20%, kakvo je to ulazenje drzave u demokratsko pravo za odredjivanje gdje ce ici neto dobit firme i tko ce to tocno odredjivati jel nesto sto ti radis u vlastitoj firmi opravdano ili nije sa "kaznama" od 60%?!
ukinemo li sve agencije i zavode stvorit cemo masu nezaposlenih ljudi a bez da smo napravili plan zaposljavanja i ovih trenutacno nezaposlenih
gdje je uopce navedeno zaposljavanje i proizvodnja te pretvaranje ove drzave u supermarket a njene stanovnike u trgovce?
pogotovo ne sa uvodenjem "morala" u zakon jer cemo u tom slucaju svi zavrsiti u zatvoru ili ce nas bicevat (jasno da ce crkva krojiti pojam moralnosti)
uostalom zasto u listu nije uvrsteno oporezivanje crkve ili barem stop svim davanjima toj lopovsko pedofilskoj organizaciji
i tako dalje..
nah-dont lajk it
Zadnja izmjena: Zita, dana/u 27 kol 2009 11:15, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovorite