ZAGREB PRIDE 2008.-25.-28.LIPNJA

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la corbis » 19 lip 2008 16:30

bea.zarre je napisao/la:I super stvar je da su na svoj sajt stavili slike
s otvorenja izložbe u Kicu.
Baš slatko.
Obzirom na to da se tada slavila pobjeda Hrvatske nad Njemačkom.
I to, sigurna sam, ima svake veze s Prajdom. :roll:
Zasto ne bi, kad je standardna KIC ekipa bila strandzirana za utakmicu i tako dosla na otvorenje nase izlozbe? :inlove: Naravno da ima veze s Prajdom, kad su bili nasi gosti, pardon, gosce. :)

Anyhow, letak je prekrašan. Pogotovo nacrtani transparenti na njemu, odnosno njihov tekst, koji gdjegdje fula padez, zbog toga sto autor govori hrvatski kao i ja ceski...ali doduse dovoljno da skuzi koncept i napise iznad jednog covjeculjka "branitelji za Pride". :D

De gustibus non est disputandum, ja bih pozalio kada bi svi govorili pozitivno o prideu, ali kad nema argumenata i kada se sve svodi na neciju anonimnu strucnost i ukus, pozelim jos puno sisa i zivjelih perverzija da aktivira necije isprovocirane prste, pa da u svojem cyber postojanju napisu jos pokoju kreativnu glupost.

Vasa drugarica,
Markiza

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 19 lip 2008 16:39

corbis je napisao/la:Zasto ne bi, kad je standardna KIC ekipa bila strandzirana za utakmicu i tako dosla na otvorenje nase izlozbe? :inlove: Naravno da ima veze s Prajdom, kad su bili nasi gosti, pardon, gosce. :)
S kojim pravom stavljate fotografije ljudi s te izložbe na svoj sajt,
ako su ti isti ljudi bili tamo ni ne znajući za otvorenje izložbe,
nego su se k'o najobičniji ponosni Hrvati, pardon-Hrvatice,
došli jednostavno napit da proslave pobjedu Hrvatske?

I sad ti ulećeš s nekim fejkanim stavom?!?
Šta - u organizaciji si? Pa nije ni čudo da vam je VI toliko loš ove godine.
I što je još smiješnije, surfaš bespućima Interneta
kako bi vidjela reakcije/dojmove/mišljenja ljudi o Prajdu
i sad kad netko ima za reć nešto što ne odgovara vašim kriterijima, zauzimaš bahati gard?!?

Skjuz maj frenč, Markizo, or whatever the hell you are,
možete mi slobodno poljubit markantno dupe.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

corbis
Postovi: 70
Pridružen/a: 22 pro 2005 15:04
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Kontakt:

Post Postao/la corbis » 19 lip 2008 23:06

bea.zarre je napisao/la:
corbis je napisao/la:Zasto ne bi, kad je standardna KIC ekipa bila strandzirana za utakmicu i tako dosla na otvorenje nase izlozbe? :inlove: Naravno da ima veze s Prajdom, kad su bili nasi gosti, pardon, gosce. :)
S kojim pravom stavljate fotografije ljudi s te izložbe na svoj sajt,
ako su ti isti ljudi bili tamo ni ne znajući za otvorenje izložbe,
nego su se k'o najobičniji ponosni Hrvati, pardon-Hrvatice,
došli jednostavno napit da proslave pobjedu Hrvatske?
Dakle, ne samo na sajt, Facebook, Myspace nego i u sve medije. :) :inlove:

S kojim pravom? Zato sto su sudjelovali u otvaranju, zato sto je bilo na svim medijima najavljeno kada i gdje je izlozba, kao i cinjenica da je prilikom otvaranja iste, okupljenoj pedersko lezbijskoj rulji u kockastim dresovima dano do znanja da tko je organiziraju izlozbu cijem otvaranjem prisustvuju. :) A sada nam lijepo reci koja si ti od ovih na slici? :D
Šta - u organizaciji si? Pa nije ni čudo da vam je VI toliko loš ove godine.
Kao i svake do sad, tako da ne vidim sto bi ove bilo posebno lose. :)
I što je još smiješnije, surfaš bespućima Interneta
kako bi vidjela reakcije/dojmove/mišljenja ljudi o Prajdu
i sad kad netko ima za reć nešto što ne odgovara vašim kriterijima, zauzimaš bahati gard?!?
Naravno da surfam, ponekad i nesto napisem, pogotovo kada imam ovako zanimljive "sugovornice". :)
Skjuz maj frenč, Markizo, or whatever the hell you are,
možete mi slobodno poljubit markantno dupe.
Budem, samo ga klistiraj prije i dovuci na Pride paradu da to vide i svi ostali, ukljucujuci Vesnu Pusic.., zivjela perverzija, gola sisa i drugo Pride dupe, jel.. :aha:

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 20 lip 2008 09:28

Jadno, stvarno jadno.

Potrudit ću se raspitat o mogućnosti tužbe.
I zbog neregularno izvedenog natječaja za plakat,
do objavljivanja fotografija osoba koje će automatski
biti povezane s tom sramotom.

Ali, hvala ti što si svojim prisustvom, sve ponovno podjsetio-la-lo/nebitno,
kakve su to osobe u organizaciji Prajda.

Od srca ti hvala.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 20 lip 2008 10:46

corbis je napisao/la:klistiraj prije i dovuci na Pride paradu da to vide i svi ostali, ukljucujuci Vesnu Pusic.., zivjela perverzija, gola sisa i drugo Pride dupe, jel.. :aha:

jer to je sigurno nacin da se dokaze da nismo perverzni bolesnici.

Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 20 lip 2008 13:07

Džizs, ljudi! Pa što vam je? Tako ružne riječi... rastužiste me... :-(

Gay pride, kao i svaki drugi oblik aktivizma, služi tome da bi se poboljšalala kvaliteta života gay osoba (da vas npr. ne mogu otpustiti s posla, diskriminirati na bilo koji način zbog rodne ili spolne orijentacije)... Pa što ako je letak loše napravljen? Ej, ljudi, mi možemo organizirati Gay pride?! Shvaćate li vi koliko je to velika stvar? Pogledajte snimke sa prvog beogradskog prajda... ja sam gledala snimke s krvavim licima, svećenicima koji trče za gomilom i potpiruju mržnju... nije lijep prizor... :-(

A što se tiče slika s izložbe... One su napravljene NAKON što je izložba otvorena (bila sam tamo) tako da su prisutni znali da postoji mogućnost da će te slike biti u javnosti jer su na izložbu pozvani i novinari! Kad je bilo fotkanje, ja sam se maknula kod šanka... i gle čuda, nema me nigdje... Svatko tko nije želio biti na fotkama se mogao maknuti. Pa čak i ako se netko prepoznao na fotkama koje su stavljene na facebook ili na neki gay sajt uvijek se mogao javiti i reći da skinu fotke jer nije autiran i ne želi to biti... Sigurna sam da bi mu izišli u susret (barem bih ja tako postupila). Mislim da je vrijeme najžešće homofobije u Hrvatskoj u zalasku. Danas se smije glasno izgovoriti riječ homoseksualnost... pa čak i ako završite na nekoj fotki lakše se izvući da ste tamo slučajno završili nakon utakmice (s obzirom na rekvizite, povjerovali bi vam)...

Nemojte se svađati... Pa dovoljno je nasilne komunikacije oko nas, ne treba je biti i na ovako miroljubivom forumu... :-(

Mene ne zanima kakve su osobe koje organiziraju Prajd. Neka to naprave najbolje što mogu i to je to. Iskreno, skidam im kapu jer se ja ne bih usudila tako duboko ući u LGBT aktivističke vode. Koliko znam, u organizacijski odbor se ljudi javljaju dobrovoljno svake godine.... što je super jer postoji određena cirkulacija i svake godine bude nešto novo. Tko zna, bea.zarre, možda idući put ti doneseš nešto novo... Sigurna sam da se možeš uključiti bar kao volonterka. ;-)
Budimo realni, tražimo nemoguće...

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 20 lip 2008 13:21

Po meni, nije uopce stvar do toga vec kako dovraga uvijek nekako SLUCAJNO neke stvari tako dodu do javnosti, a redovito bez znanja ili pristanka osoba na koje se odnose???
Slucajno se pojavi gay imenik, slucajno poslikaju pola posjetitelja kica za koje mozes bar pretpostavit da su gay, slucajno se objavi ime i prezime nekog u novinama ko je eto slucajno gay, slucajno se pojave fotke nekog u novinama ko je isto slucajno gay, uvijek niz nekakvih slucajnosti koje uvijek idu naravno u medije.
Kako se nikad slucajno nije desilo da, ne znam, objavite fotografije bad blue boysa? :roll:

Ajmo naganjat po gradu sve sredenije i feminiziranije muskarce ili muskarcine u drustvu prijatelja koji cekaju tramvaj na trgu, i onda njihove fotke objavit u nekom clanku o gay pride-u ili nekoj takvoj temi i reci - jebiga, vi ste bili na trgu, znali ste vi da se tamo cesto motaju i televizije i kamere i fotoaparati, pa sad nebitno jeste gay ili straight ili stogod.

Nek me slikaju golu i objave u novinama, jebe mi se, dokle god ja znam za to i dam pristanak.
Ne stalno neki kurac SLUCAJNOG.

Odjebite sa tim slucajnostima i tim "znali ste vi".
I treba vas tuzit, po bilo kojoj osnovi, ako je ikako moguce.
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
Crvena_Vrana
Postovi: 75
Pridružen/a: 18 lip 2008 21:02
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zg

Post Postao/la Crvena_Vrana » 20 lip 2008 13:42

Hidden_soul je napisao/la:Po meni, nije uopce stvar do toga vec kako dovraga uvijek nekako SLUCAJNO neke stvari tako dodu do javnosti, a redovito bez znanja ili pristanka osoba na koje se odnose???

***

Odjebite sa tim slucajnostima i tim "znali ste vi".
I treba vas tuzit, po bilo kojoj osnovi, ako je ikako moguce.
Gle, ja sam došla tamo i micala se od fotoaparata. Ako netko nije spreman prihvatiti rizik da ga se fotka ako dođe na tako neku izložbu, onda ne treba na nju doći. Na ono što pofotkaju novinari ne možemo utjecati. Na ono što pofotkaju "obični smrtnici" možemo utjecati. Ako je netko bio na izložbi i vidi ga se na fotkama, neka se javi i kaže da se fotke maknu. Mislim da je to puno normalnije od toga da se ide nekog tužiti.

Ja sam jednom završila u novinama na jednoj gay promociji sa frendicom. Ona je imala gadnih problema jer su je starci prepoznali i to je bilo jako gadno autiranje, ali ona je bila spremna prihvatiti taj rizik.

I, BTW, ja nisam ni na koji način povezana sa izložbom (dobila sam dojam da me se "ubraja" među organizatore Prajda... možda i griješim). Dođoh tamo kao posjetiteljica, obična osoba koja podržava tu izložbu. ;-)
Budimo realni, tražimo nemoguće...

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 20 lip 2008 14:00

Crvena_Vrana je napisao/la: Tko zna, bea.zarre, možda idući put ti doneseš nešto novo... Sigurna sam da se možeš uključiti bar kao volonterka. ;-)
Ne da ne bih volontirala za prajd, nego s time ne bih htjela imati veze da mi plate predsjedničku plaću.
Lijepo od tebe da si tako romantično-idealistički nastrojena,
ali ja nisam. Ni najmanje.
Nakon ovakvog ispada jednog od njihovih predstavnika,
nemam ama baš nijedne lijepe riječi, niti mišljenja u vezi te organizacije,
nije niti da sam imala i prije, ali sada definitivno.

Ne petljaj me među njih, molim te lijepo.
I ja sam bila na tom otvorenju, ali samo zato da bih proslavila
pobjedu Hrvatske. I vidjela sam fotografa i naivno pretpostavila
da fotka izloške. Nije imao nikakvo pravo fotkati ljude
koji nisu ni znali da je otvorenje niti da ta ista izložba ima veze s Prajdom.

Da smo znali, ne bismo ni došli.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 20 lip 2008 14:02

Hidden_soul je napisao/la:Odjebite sa tim slucajnostima i tim "znali ste vi".
I treba vas tuzit, po bilo kojoj osnovi, ako je ikako moguce.
Hvala. Napokon netko tko razumije što pokušavam reći.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
borjana
Postovi: 129
Pridružen/a: 06 tra 2007 21:55

Post Postao/la borjana » 26 lip 2008 15:27

zvuci himne danas u rano jutro, trg bana jelacica, le zbor....
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_tt ... 0fb635bcac

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 26 lip 2008 16:19

jako je dobar osjecaj gledati tu zastavu u kombinaciji s pjevom cura iz zbora.

na trenutak sam i zaboravila kakvo je stanje ovdje. :)

tako da, hvala curama.

Avatar
Éire.
Postovi: 43
Pridružen/a: 07 ožu 2008 23:36
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zege

Post Postao/la Éire. » 26 lip 2008 22:46

Ići ćemo frendice i ja :) bit će mnogo dobro, nadam se..
Još newbiesa! :D jeej
If I had eyes in the back of my head
I would have told you that
You looked good ...
As I walked away ..

Avatar
micika
Postovi: 115
Pridružen/a: 24 lip 2008 13:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: s leve bogu

Post Postao/la micika » 27 lip 2008 10:25

moram reci da razumijem da neki imaju potrebu tuziti neke druge jer su ih uslikali pri otvorenju duz topika spominjane izlozbe.

npr, ja potajno volim nogomet. u javnosti se pravim da ne. i onda me neko uslika kak fanaticno psujem i govorim sucu da je peder jer je tim (da ne kazem momcad, jer zna se da su sportovi momcadski) koji volim dobio gol.

pa jasno da je da bi odma isla dici tuzbu protiv doticne osobe koja me uslika u tom trenutku u kome nikak nisam htela biti uslikana.

i tak....

Avatar
gabe
Postovi: 14
Pridružen/a: 09 stu 2005 15:51

Post Postao/la gabe » 27 lip 2008 12:23

jel ima netko link za slike iz KICa?
ja ih ne mogu nac... su maknute? vidim samo na fejsbuku jednu sliku odbora i neku dvojicu sa hr zastavom :)

jel pisao netko ekipi da stavi sve pristigle plakate? prosle godine sam ja inzistirala da se svi stave, mogu im i ove godine to napomenut, ne vjerujem da je bilo neke odluke da nece pristigli plakati ici online, prije ce bit da nisu stigli ili znali to staviti online ;)

btw, pride spotic je bas kjut:
http://www.youtube.com/watch?v=cPQTAPqgUWk

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 27 lip 2008 12:28

Wow, ma je li to moguće?!? Stvarno ih nema.
Svaka čast osobi koja je obratila pažnju. Iskreno se zahvaljujem.

Nisam im pisala za plakate, sad je ionako svejedno,
ali su bar to mogli pristojno izvest kao i prošle godine.
Ono je bilo super, pa ako si ti na tome inzistirala, hvala ti! :)
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 27 lip 2008 12:35

Neko vrijeme su bili svi prijedlozi pride plakat na sajtu.
Pretpostavljam da su skinuti kada je odabran jedan.
Epizodna uloga.

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 27 lip 2008 12:36

Tko je radio spot?

@what: nisam skužila. Ove godine?
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 27 lip 2008 12:37

Da. Bili su dost dugo. Tek sad, kad je otvoren ovi topik, išla sam ih potražit i nije ih bilo.
So, tek su nedavno maknuti.
Epizodna uloga.

Avatar
gabe
Postovi: 14
Pridružen/a: 09 stu 2005 15:51

Post Postao/la gabe » 27 lip 2008 12:38

spot je radio Viktor Zahtila.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 29 lip 2008 06:38

far out je napisao/la:
corbis je napisao/la:klistiraj prije i dovuci na Pride paradu da to vide i svi ostali, ukljucujuci Vesnu Pusic.., zivjela perverzija, gola sisa i drugo Pride dupe, jel.. :aha:

jer to je sigurno nacin da se dokaze da nismo perverzni bolesnici.

Slažem se s far out.
I opet ove godine, razočaranje za mene. Mislim da bi se trebao raščistiti once and for all koja je svrha i krajnji cilj održavanja pridea, ne općenito, nego koji je cilj hrvatskih prideova. Ako je to veselje kao što je rečeno ove godine (a i prošlogodišnji mi je tako izgledao), onda to treba jasno reći da bi se određeni ljudi maknuli iz toga. Jer ja smatram da tu nema mjesta veselju nego borbi za prava koja nam pripadaju a koja nemamo. razumijem ja da se to zove gay PRIDE te da tu nema mjesta tuzi, ali zasto, o zasto nije fokus stavljen na homoseksualnost kao takvu, kao jednu od seksualnih orijentacija, jer je homofobija napad na nju samu, i zašto onda ne rasvijetliti ljudima da je to sasvim normalna seksualna orijentacija i koncentrirati se samo na to, a pustiti perverzije, gole guzice i sise po strani? Tako nikad nećemo ništa dobiti. nijedan se čovjek neće zapitati :"Čekaj, zar to ipak nije nešto bolesno?" jer im mi ne nudimo sadržaje zbog kojih bi se mogli preispitivati. Drugo, napraviti onakav agresivni spot za gay pride u kojem sudionici razbijaju ormar a istovremeno se deklarirati kao miroljubiva manjina zaista je neumjesno. To je isto kao tvrdnja homofobija je bolest. Dosta je baratanja tom rječju "bolest". Mora li se ona s usana homofoba do usana homoseksualaca i gay friendly osoba prebacivati kao loptica? Isto je i s nasiljem. Tu nas mlate po ulicama, ne možeš se ni poljubiti u javnosti, žrtava je ove godine bilo jako mnogo, a oni odaberu nasilje za postizanje mira i jednakosti. Ormar je možda nešto loše za pojedince i homofobija, naravno, također, ali zar ćemo se protiv njih boriti istim onim sredstvima pomoću kojih je do negativih stvari u društvu došlo? Koncept nije nemoguće smisliti, treba samo malo uključiti mozak.
Gay pride je očito prestao biti sredstvo borbe za jednaka prava. S natpisima poput "Kad narastem bit ću peder", "Lezbijstvo je radost" i "Živjela perverzija" odaju nezrelost, glupost i perverznost ljudi nosača tih transparenata. S takvim prideom nikad nećemo dobiti nikakva prava.
A onda neka mi ljudi kažu "Nema veze, to je moj dan, ja se veselim, baš me briga šta će heteroseksualci reći". Da, to je naš dan, i u tom jednom ćemo se veseliti (zbog čega, zbog toga što smo homoseksualci, biseksualci, transseksualci, queer, lezbijke, gayevi i interseksualci? zar smo mi zbog toga nešto posebno u odnosu na heteroseksualce da to posebno treba slaviti?), a ostalih 364 dana ćemo trpiti udarce i čuditi se "Kako to? Kad će ljudi više shvatiti?" i s tim čuđenjem izaći na ulicu, pokazati golu guzicu i očekivati toleranciju našeg društva, s kojim kao da organizatori gay pridea nisu upoznati. Za gay pride prošle godine, da bi se ostvario i realizirao naslov "živjeti slobodno", prvo se trebaju dbiti prava, pa onda na red dolazi razbijanje barijera između javnog i privatnog. Mi bi živjeli slobodno, a društvo nam čista primitiva. Zaist, kao da organizatori pridea i neki gay aktivisti uopće ne poznaju društvo od kojeg traže prava. Šta mi mislimo, da smo mi San Francisco, u kojem je to prihvaćeno i legalizirano, pa se onda ti veseli kad imaš sve? Šta mi imamo? Nemamo ništa. A veselimo se. Čemu?
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
far out
Postovi: 1468
Pridružen/a: 22 sij 2007 13:18
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la far out » 29 lip 2008 10:33

donekle se slažem s tobom.
naglasak na donekle.
što se tiče transparenata- ljudi se imaju pravo izraziti kako žele i ako misle da time nešto postižu, neka izvole.
ali...ipak mislim da bi neke granice trebale postojati ako se nesto zeli postici u zatucanoj sredini.
npr. onaj tip što je na prošlom prajdu skakutao polugol kao superman sa zastavom oko vrata prema mom mišljenju graniči s debilizmom i mislim da nema apsolutno nikakve koristi od toga. dapače, smatram da odmaže.
mi nismo berlin pa da mozemo imati milijunski pride sa polugolim macho/metro/nabildanim/iskvarcanim muškarcima na kamionima u crnoj koži golih guza koji plešu i očekivati da ce hrpa ljudi koja to promatra biti sretna i zakljuciti.oni ipak nisu bolesni, grijesimo mi.

unatoc svemu tome, na iducem cu prajdu biti. zasto?
zato sto je unatoc svemu tome jako, jako dobar osjećaj promatrati te ljude koji, kada dodjemo do krajnje linije, čine nešto za sebe. (kao što sam gore rekla da je bio dobar osjećaj promatrati viorenje rainbow zastave uz zvuke himne iako ne dozivljavam cak niti kao patriota a kamoli nacionalista).

sto se pak veselja tice, to je dobro. ples i pjesma potice te da ides dalje i napuni ti baterije za iducih 364 dana. barem meni. :)

Avatar
micika
Postovi: 115
Pridružen/a: 24 lip 2008 13:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: s leve bogu

Post Postao/la micika » 29 lip 2008 11:04

idem si pucati u glavu

Sunshine
Postovi: 404
Pridružen/a: 03 tra 2008 12:42

Post Postao/la Sunshine » 29 lip 2008 11:05


ow
necu se registrirati
Postovi: 733
Pridružen/a: 10 pro 2005 22:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Post Postao/la ow » 29 lip 2008 11:18

Crvena_Vrana je napisao/la: Gle, ja sam došla tamo i micala se od fotoaparata. Ako netko nije spreman prihvatiti rizik da ga se fotka ako dođe na tako neku izložbu, onda ne treba na nju doći.
Mislim da je ovo i osnovni razlog zasto se ove godine vise ljudi nije pojavilo na prajdu.

Inace rajtam tamaru trecu (ove stvari oko plakata niti sam pratila niti me zanimaju)

ovo sto se dogodilo xxx prosla sam u malo drugacijem obliku pa ju u potpunosti razumijem.

Ja nisam ove godine bila na prajdu (iako bih rado otisla prema svemu sto sam vidjela prije njega) iz prostog razloga sto, iako sam potpuno autana, ne zelim da mi se slika povlaci po medijima.

Buduci da corbis i dalje (iako vec godinu i pol dana nisam napisala ni slovca na peder forumu), ima patolosku potrebu da po raspravama koje samnom nemaju nikakve veze , razvlaci moje ime i prezime naprosto mu nisam htjela pruziti mogucnost da svoju patologiju potkrijepi i fotkama.
Inace ovakav Prajd podrzavam u potpunosti.
ne vjerujte podacima iz profila, zapravo sam se ovom forumu pridruzila 14.09.1999
slika
www.balconn.com

www.gay-u-obitelji.com


Sunshine
Postovi: 404
Pridružen/a: 03 tra 2008 12:42

Post Postao/la Sunshine » 29 lip 2008 13:47


spank_bitcH
Postovi: 180
Pridružen/a: 03 pro 2007 13:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la spank_bitcH » 29 lip 2008 13:56

zasto nitko ne napise dojmove :? ?

Black_feniks
Postovi: 1132
Pridružen/a: 16 tra 2008 16:38
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka

Post Postao/la Black_feniks » 29 lip 2008 23:19

Meni se baš čini ljepo i veselo sve to.
Jednom ču sudjelovati!
I neke cure su mi ful kjut :inlove:
Normal people frighten me!

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 30 lip 2008 00:51

[quote="far out"]donekle se slažem s tobom.
naglasak na donekle.
što se tiče transparenata- ljudi se imaju pravo izraziti kako žele i ako misle da time nešto postižu, neka izvole.
ali...ipak mislim da bi neke granice trebale postojati ako se nesto zeli postici u zatucanoj sredini.
npr. onaj tip što je na prošlom prajdu skakutao polugol kao superman sa zastavom oko vrata prema mom mišljenju graniči s debilizmom i mislim da nema apsolutno nikakve koristi od toga. dapače, smatram da odmaže.
mi nismo berlin pa da mozemo imati milijunski pride sa polugolim macho/metro/nabildanim/iskvarcanim muškarcima na kamionima u crnoj koži golih guza koji plešu i očekivati da ce hrpa ljudi koja to promatra biti sretna i zakljuciti.oni ipak nisu bolesni, grijesimo mi.

unatoc svemu tome, na iducem cu prajdu biti. zasto?
zato sto je unatoc svemu tome jako, jako dobar osjećaj promatrati te ljude koji, kada dodjemo do krajnje linije, čine nešto za sebe. (kao što sam gore rekla da je bio dobar osjećaj promatrati viorenje rainbow zastave uz zvuke himne iako ne dozivljavam cak niti kao patriota a kamoli nacionalista).

sto se pak veselja tice, to je dobro. ples i pjesma potice te da ides dalje i napuni ti baterije za iducih 364 dana. barem meni. :)[/quote

što se transparenata tiče, naravno da su ih nosili da bi nešto postigli (valjda...?), i ne osporavam ničije pravo na izraz, smo kažem da bih te transparente stavila pod isti koš s tim vulgarnim eksponiranjem prisutnim prošle godine (valjda i ove, ove godine nisam bila pa nisam sve vidjela).
daleko od toga da se i ja ne osmjehnem kada vidim zastavu duginih boja kako se vijori, jer mi odmah u glavu sjevne njena simbolika. na žalost, nije isti učinak kada se takva zastava nalazi na istom mjestu s transparentima "živjela perverzija" i ljudima koji paradiraju s golim guzicama, imaju natpis na majici "pederčina" i bičuju se na Zrinjevcu nekim kvazi bičevima. s jedne strane poziv na mir, toleranciju i ravnopravnost, a s druge strane vješanje prljavog veša koji se ne tiče nikoga u ovoj točki društvenog položaja u kojoj se mi u Hrvatskoj nalazimo. zbog svega toga odustala sam od veselja za pride-om. a i poznajem određene ljude u organizaciji pridea koji nisu baš, suzdržano ću se izraziti, simpatični, pa me svi ti ljudi i tako, po meni, neinteligentno osmišljen koncept odbijaju.
ja kažem: za sve može biti vremena ukoliko se hoće. o brisanju granica javnog i privatnog neću izlagati svoje mišljenje jer ono u ovoj točki nije ni važno, važno je koje korake pravimo, a pravimo ih naglavačke i krivim redom. Prvo, treba znati kakvo je društvo od kojeg tražimo prava. homofobično, koje ni samu našu orijentaciju ne smatra zdravom, a pogotovo nije spremno na neka javna vulgarna ponašanja. dakle, prvo se moramo pred očima društva pokazati normalni, a ovo sve manje bitno dolazi kasnije. je li nekom važnije da ga ne smatraju bolesnikom jer je rodjen s naprosto drugačijom seksualnom orijentacijom koja ni po čemu nije ni bolja ni lošija od ostalih, da ga ne prebiju na ulici, da ga ne psuju i vrijeđaju, da ne bude diskriminiran u školi, faksu, poslu, ili mu je važnije da ima slobodu javno pokazivati ono što sa svojim partnerom/icom ili više njih radi u krevetu?
a nekako mislim da oni ljudi koji su bili žrtva nasilja tokom ove godine, njihove sestre, braća, prijatelji, prijateljice itd., neće baš imati snage da se vesele. nemam namjeru ubijati raspoloženje, ali situacija je takva da nemamo ništa, zatucani smo, a zatucanost nećemo senzbilizirati neinteligentnim postupcima (da i ne spominjem vulgarnim) do postizanja prava. I by the way, ona butch cura plave kose koja je nosila transparent "kad narastem i ja ću biti peder" fino ide u korist onim homofobima koji o homoseksualnosti govore kao o nečem nepostojećem u prirodi i kao o osobnom izboru, što ste, sigurna sam, vidja i čuje često. kako nakon toga nekome objasniti da je homoseksualnost nešto prirodno i normalno? svaka čast zastavi, i meni je milo kad je vidim, ali samu za sebe, i zamišljam je na nekom sretnijem mjestu, na nekom gdje nas uvažavaju kao ravnopravne ostalima, a ne negdje gdje se veseliš jedan dan i onda čekaš hoće li te netko dočekati iza Globala i prebiti.
Mi smo ipak malo ispred Srbije, ali nismo veoma daleko. Zbog onog jednog pridea održanog u Beogradu, oformile su se organizacije skinheadsa "specijalizirane" upravo za premlaćivanje gay/trans/bi/intersex/queer osoba. Želimo li i mi da se to nama ovdje desi? Broj žrtava je ove godine bio veoma velik, nisam upoznata sa statistikom, ali znam da je bilo mnogo žrtava.
Za zaključim, ono što nam fali jest poznavanje društva od kojeg prava tražimo, planiranje, organizacija, inteligentan pristup i djela, nenametljivost i odabiranje prioriteta. Pardon što sam se toliko raspisala, iako sam većinu toga već rekla u prošlom postu, ponijelo me.
Koliko košta madona bez djeteta?

Odgovorite