"Butch"

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.

Da li vas privlace takve djevojke?

Da
58
54%
Ne
49
46%
 
Ukupno glasova: 107

Amyy
Postovi: 42
Pridružen/a: 25 tra 2008 20:59

Post Postao/la Amyy » 17 ruj 2008 16:26

Ameli je napisao/la:
Amyy je napisao/la:scarlett:
sami podatak da se meni generalno ne sviđaju butch cure samo govori o tome da me one sexualno ne privlače.
jasnije od ovog ne moze biti,dakle ko voli nek´izvoli ko ne voli neka zaobidje.Mene ne privlace i ciao...o ukusu se ne raspravlja ;)
..nije mi jasno..al te netko prisiljava da ih volis..samo govorimo o separaciji ovakve ili onakve..ti uzmi sta ti srcu milo..i da..ako imas svoje misljenje reci..pametna si cura ne tribaju ti citati drugih ;)
ako ti nije jasno ne mogu ti crtati ,,nemam vremena ;)

niko me ne tjera,,osim mozda tebe sa svojim "nikad ne reci nikad" :D

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 17 ruj 2008 16:43

Amyy je napisao/la:
Ameli je napisao/la:
Amyy je napisao/la:scarlett:
sami podatak da se meni generalno ne sviđaju butch cure samo govori o tome da me one sexualno ne privlače.
jasnije od ovog ne moze biti,dakle ko voli nek´izvoli ko ne voli neka zaobidje.Mene ne privlace i ciao...o ukusu se ne raspravlja ;)
..nije mi jasno..al te netko prisiljava da ih volis..samo govorimo o separaciji ovakve ili onakve..ti uzmi sta ti srcu milo..i da..ako imas svoje misljenje reci..pametna si cura ne tribaju ti citati drugih ;)
ako ti nije jasno ne mogu ti crtati ,,nemam vremena ;)

niko me ne tjera,,osim mozda tebe sa svojim "nikad ne reci nikad" :D
..joj draga..ja uvik izvlacin iz svog dzepa :D i intelektualne manjkavosti :o

corky44
Postovi: 309
Pridružen/a: 26 ruj 2007 20:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la corky44 » 17 ruj 2008 19:11

jedino sto mi se stvarno ne sviđe su cure koje izgledaju ko barbike, previse sminkerski i umjetno. femme su mi inace ok, al ih ne preferiram.
glasala za "DA".
...sve je u životu sranje osim pišanja, a i pišanje je sranje ako pišaš u vjetar...

Avatar
Mistress_Ancksunamun
Postovi: 38
Pridružen/a: 01 ožu 2008 15:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZAGREB

Post Postao/la Mistress_Ancksunamun » 18 ruj 2008 08:11

Volim lijepu Ženu, uređenu, našminkanu, koja je i svojom osobošću Žena..Ne voli butch, jer mi je to kao muško, a da tražim muško, bila bi sa muškarcem..

Scarlett
Postovi: 628
Pridružen/a: 14 stu 2006 23:41

Post Postao/la Scarlett » 18 ruj 2008 10:11

this is too much for my eyes
in pills we trust

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 18 ruj 2008 11:09

Mistress_Ancksunamun je napisao/la:Volim lijepu Ženu, uređenu, našminkanu, koja je i svojom osobošću Žena..Ne voli butch, jer mi je to kao muško, a da tražim muško, bila bi sa muškarcem..
koliko god se slažem u mnogim stvarima sa scarlett (naročito o postojanju femme lezbijki, ne mislim da su izmišljena vrsta i žao mi je ako se to iz mojih riječi iščitava), u rečenicama sam gruba upravo zbog citiranih primjeraka i sličnih iz kojih se iščitavaju slične stvari.

@ Mistress: to kaj u kozmu i gloriji piše da je Žena, nije istina. vjerovala ili ne, reći nekom da nije žena samo zato jer si si ti zamislila da žene izgledaju na određeni način je:
a. uvredljivo
b. bahato (tko si ti da to određuješ)
c. ograničavajuće (prihvatimo različitosti)

Amyy
Postovi: 42
Pridružen/a: 25 tra 2008 20:59

Post Postao/la Amyy » 18 ruj 2008 11:15

:roll:

Avatar
stanica prema suncu
Postovi: 774
Pridružen/a: 13 tra 2007 17:46
Spol/rod: žensko

Post Postao/la stanica prema suncu » 18 ruj 2008 12:25

imala femme imala butch, voljela i jednu i drugu ludo....so....zena je zena

Avatar
kike
Postovi: 1086
Pridružen/a: 30 sij 2008 21:12
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: Solo
Lokacija: tamo negdi u grmu

Post Postao/la kike » 18 ruj 2008 14:12

stanica prema suncu je napisao/la:.zena je zena
:)




ma ša ja znan, meni su dobre
Fuck me in the backseat!

svoja
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 kol 2008 18:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ni na nebu, ni na zemlji

Post Postao/la svoja » 18 ruj 2008 21:14

ja ne kužim taj izraz, moram malo proguglati čini se.............. :?
samo svoja

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 19 ruj 2008 10:31

svoja je napisao/la:ja ne kužim taj izraz, moram malo proguglati čini se.............. :?
iskreno ni ja nisan znala dok nisan pocela dolazit na forume..

Avatar
Russian Roulette
Postovi: 407
Pridružen/a: 18 sij 2006 16:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Peezdeechy
Kontakt:

Post Postao/la Russian Roulette » 19 ruj 2008 15:09

Ne kontam se u te kategorije. Ovisi kako ko percepira butch. Jel andro podvrsta butchica? U tom slučaju da, ali i u nekim drugim. Neam pravila, nit ih želim.
Take a shot.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 19 ruj 2008 15:50

Russian Roulette je napisao/la:Ne kontam se u te kategorije. Ovisi kako ko percepira butch. Jel andro podvrsta butchica? U tom slučaju da, ali i u nekim drugim. Neam pravila, nit ih želim.
..svacije oci drugacije vide,ne zamaraj se s tim..zena si ....i tko te voli takvu kakva jesi..to je odgovor..svidjas li joj se..i zene daj pustite te podjele..medju hetero imas sto vidjet al tamo nisan cula takvu podjelu...zena-u zeni vidi..sto joj srce pokaze..a ne oci,mozda na prvu,al kad sidne i pocne pricat...jebes ga..odose sve predrasude glupe..

Avatar
Russian Roulette
Postovi: 407
Pridružen/a: 18 sij 2006 16:33
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Peezdeechy
Kontakt:

Post Postao/la Russian Roulette » 19 ruj 2008 18:56

:lol: ne zamaram se ja tim, ne znam jel se ičim zapravo zamaram.. sem ok što sam cjepidlaka.. al to je opet.. posve druga priča. :D
Take a shot.

Avatar
roadkill
Postovi: 3338
Pridružen/a: 22 sij 2008 01:01

Post Postao/la roadkill » 19 ruj 2008 19:00

Ja hocem biti butch! :!:
bring your mind into my head...

svoja
Postovi: 76
Pridružen/a: 10 kol 2008 18:47
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ni na nebu, ni na zemlji

Post Postao/la svoja » 19 ruj 2008 19:42

eto na, našla sam što je butch, a sad nek tražim što je andro............aj dobro, uvijek je dobro znati što više :D
samo svoja

Avatar
freya
Postovi: 776
Pridružen/a: 21 sij 2008 23:25
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U vezi

Post Postao/la freya » 19 ruj 2008 22:53

svoja je napisao/la:eto na, našla sam što je butch, a sad nek tražim što je andro............aj dobro, uvijek je dobro znati što više :D
odvishka znanj ne boli glava...same here
One good thing about music, when it hits you fell no pain

Avatar
sumrak_zivota
Postovi: 1183
Pridružen/a: 08 srp 2006 23:52
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u mislima

Post Postao/la sumrak_zivota » 20 ruj 2008 22:19

haha, ja buČ stvorenje zamisljam kao malo jace grade, kojem rastu brcici, koje se ne brije ispod pazuha, niti noge, a kamoli tamo na "svetom mjestu", ne vodi nikakvu brigu o higijeni.

sada.??

jel moguce da svaki grad ima svoju vrstu buČ stvorenja?

jer ja mislim da se isto pitanje postavi nekom drugom stvorenju, npr. iz Londona ili NY ili Miamija, svi bi imali razlicit odgovor.

okarakterizirati nekoga kao buč je meni veoma ruzno.

sve su zene femme i manje femmmmmme, dok ne dodu neke koje ne rade sve ono gore prvotno navedeno.

btw Tomboy...mmmmm lick lick hihi :* :*
jelda? :)
______

slatk@
Postovi: 168
Pridružen/a: 23 tra 2008 16:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: Zagreb

Post Postao/la slatk@ » 24 ruj 2008 01:45

ja sam mislila da me privlače samo femmice, ali s vremenom sam skuzila da nije baš tako.

ne volim baš baš bučice za koje nikad nebi rekla da su cure..

slatke su mi one malo muškobanjaste, al najviše od svega me privlači način razmišljanja ...,a sad bila to bučica ili femme, sasvim svejedno.

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Post Postao/la Rock Faerie » 24 ruj 2008 10:26

Ne ograničavam se.
They share a look in silence and everything is understood

Avatar
nika331
Postovi: 344
Pridružen/a: 03 stu 2005 21:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: zagreb

Post Postao/la nika331 » 25 ruj 2008 16:31

Amyy je napisao/la: jasnije od ovog ne moze biti,dakle ko voli nek´izvoli ko ne voli neka zaobidje. Mene ne privlace i ciao...o ukusu se ne raspravlja ;)
kaj si onda otvorila topik ak se o ukusima ne raspravlja. proturječiš sama sebi. uskoro ćeš ić platit račun za struju, a putem izgubit svoje dragocjeno djevičanstvo. :eek:
jasno, slažem se s amelie i mayflower. hik! :cool:
from my cold blooded hands!

Avatar
Mistress_Ancksunamun
Postovi: 38
Pridružen/a: 01 ožu 2008 15:27
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZAGREB

Post Postao/la Mistress_Ancksunamun » 28 ruj 2008 16:30

mayflower! je napisao/la:
Mistress_Ancksunamun je napisao/la:Volim lijepu Ženu, uređenu, našminkanu, koja je i svojom osobošću Žena..Ne voli butch, jer mi je to kao muško, a da tražim muško, bila bi sa muškarcem..
koliko god se slažem u mnogim stvarima sa scarlett (naročito o postojanju femme lezbijki, ne mislim da su izmišljena vrsta i žao mi je ako se to iz mojih riječi iščitava), u rečenicama sam gruba upravo zbog citiranih primjeraka i sličnih iz kojih se iščitavaju slične stvari.

@ Mistress: to kaj u kozmu i gloriji piše da je Žena, nije istina. vjerovala ili ne, reći nekom da nije žena samo zato jer si si ti zamislila da žene izgledaju na određeni način je:
a. uvredljivo
b. bahato (tko si ti da to određuješ)
c. ograničavajuće (prihvatimo različitosti)
hehe..
imaš ton,zbog čega?
jer sam napisala svoje mišljenje i ono što volim

Zašto bi bilo bahato i uvrijedljivo, to što ne volim butch..?
O svašta!Ili pak ograničavajuće..
Nisam Ja ništa zamislila, već imam nekakav svoj ukus i stav prema tome..
Ja ne kažem da butch nije Žena.No, za mene Ženu ne čini ono među nogama..Za mene je više Žena jedna transexualka ili transvestit , nego Žena kojha hoda kao kauboj, nenašminkana, koja dok mi se ne približi na metar, uopće ne mogu razaznati jel' muško ili žensko..
Svatko voli nešto drugo, i svakoga privlači različito..Mene eto privlače femme, transexualke i transvestiti, crossdresseri, koji izgledaju kao Žene..a to što netko se ne šminka, kratko je ošišan, muškobanjast, njegova stvar i stvar izbora i protiv toga nemam ništa, ali mene neće privući u smislu simpatije, ljubavi, sexa..

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 28 ruj 2008 16:36

Mistress_Ancksunamun je napisao/la:
mayflower! je napisao/la:
Mistress_Ancksunamun je napisao/la:Volim lijepu Ženu, uređenu, našminkanu, koja je i svojom osobošću Žena..Ne voli butch, jer mi je to kao muško, a da tražim muško, bila bi sa muškarcem..
koliko god se slažem u mnogim stvarima sa scarlett (naročito o postojanju femme lezbijki, ne mislim da su izmišljena vrsta i žao mi je ako se to iz mojih riječi iščitava), u rečenicama sam gruba upravo zbog citiranih primjeraka i sličnih iz kojih se iščitavaju slične stvari.

@ Mistress: to kaj u kozmu i gloriji piše da je Žena, nije istina. vjerovala ili ne, reći nekom da nije žena samo zato jer si si ti zamislila da žene izgledaju na određeni način je:
a. uvredljivo
b. bahato (tko si ti da to određuješ)
c. ograničavajuće (prihvatimo različitosti)
hehe..
imaš ton,zbog čega?
jer sam napisala svoje mišljenje i ono što volim

Zašto bi bilo bahato i uvrijedljivo, to što ne volim butch..?
O svašta!Ili pak ograničavajuće..
Nisam Ja ništa zamislila, već imam nekakav svoj ukus i stav prema tome..
Ja ne kažem da butch nije Žena.No, za mene Ženu ne čini ono među nogama..Za mene je više Žena jedna transexualka ili transvestit , nego Žena kojha hoda kao kauboj, nenašminkana, koja dok mi se ne približi na metar, uopće ne mogu razaznati jel' muško ili žensko..
Svatko voli nešto drugo, i svakoga privlači različito..Mene eto privlače femme, transexualke i transvestiti, crossdresseri, koji izgledaju kao Žene..a to što netko se ne šminka, kratko je ošišan, muškobanjast, njegova stvar i stvar izbora i protiv toga nemam ništa, ali mene neće privući u smislu simpatije, ljubavi, sexa..
:roftl: :roftl: :roftl: jednom i ja tako govori..pa bi ..ti Ameli s Butch ,na cuc.. :lol: :lol: ipak mislimda je bitna "ono medju nogama"..volin zene,pa nemogu biti snekim ko se oblaci ka zena,famozna ,prelipa,al jebate ,pimpek ima..sorry,nije moj ukus,radje da hoda sportski,ma ka majmun a da je zensko :o

Avatar
pineapple14
Postovi: 425
Pridružen/a: 28 lis 2007 13:40
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: inozemstvo

Post Postao/la pineapple14 » 28 ruj 2008 18:29

Ovaj put se slažem s Amelie. :D Jebiga, ne bih mogla biti s transseksualcem ni da me ubiješ.

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 29 ruj 2008 06:34

nisu me dosad privukle...ja nisam takva i ne volim takve, nisam ni za kakve uloge u odnosu. a estetski, ne privlače me takve. naravno, srce ne bira, ali dosada mi srce nije izabralo nijednu takvu.
Koliko košta madona bez djeteta?

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 29 ruj 2008 08:39

jesan li ja slijepac ili sto..daj te neku sliku "neugledne i prave butchice"..ja ih poimam ka cure deckastog izgleda,oblace se u trapke,bez sminke i prirodne,takve kakve jesu..mnoge takve sam vidjela s lijepim i senzualnim crtama lica..dok ove druge"pod pola kile sminke,znaju se nazirati muske i grublje crte lica"..pa cak i ponasanje im zna biti gore nego u nekih muskaraca..
zapravo,pravo bi pitanje bilo,kako bi to tribala izgledat "butch"djevojka :o

Judina sestra
Postovi: 252
Pridružen/a: 27 svi 2008 23:54

Post Postao/la Judina sestra » 29 ruj 2008 08:56

Ameli je napisao/la:jesan li ja slijepac ili sto..daj te neku sliku "neugledne i prave butchice"..ja ih poimam ka cure deckastog izgleda,oblace se u trapke,bez sminke i prirodne,takve kakve jesu..mnoge takve sam vidjela s lijepim i senzualnim crtama lica..dok ove druge"pod pola kile sminke,znaju se nazirati muske i grublje crte lica"..pa cak i ponasanje im zna biti gore nego u nekih muskaraca..
zapravo,pravo bi pitanje bilo,kako bi to tribala izgledat "butch"djevojka :o

to je istina, sve je to relativno. Uostalom, živimo u doba kad se pojavila lezbijsko odmicanje od prakticiranja striktno odredjenih uloga unutar veze. danas je to sve fluidnije, pa tako i identiteti. Više nismo u pedesetimo gdje su strogo odredjene femme i butch.
Baš sam čitala neku knjigu u kojoj jednu butchicu prognaju iz butch-femme svijeta jer se nije zaljubila u femme nego u butch curu. To danas, hvala bogu, nije toliko striktno, imamo veći izbor, a i naravno taj, "povratak u 50-te", ako nekome tako odgovara.
Koliko košta madona bez djeteta?

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 29 ruj 2008 08:59

Judina sestra je napisao/la:To danas, hvala bogu, nije toliko striktno, imamo veći izbor, a i naravno taj, "povratak u 50-te", ako nekome tako odgovara.
Pa sad, jel striktno ili ne, dalo bi se diskutirati. Naime, rijetko se viđa takva razjedinjenost (u nedostatku boljeg izraza) i svrstavanje ljudi u određene pretince kao u lezbijki. Ko da je to nekakvo rivalstvo inače uobičajeno u žena još naglašenije, pa tako i u butch-femme području.

Ameli
Postovi: 6513
Pridružen/a: 16 kol 2007 23:18

Post Postao/la Ameli » 29 ruj 2008 09:01

iskreno..muka mi je od tih "pretinaca" :o

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 29 ruj 2008 09:04

Draga, mnoge rvacke lezbe su još uvijek u pedesetim godinama prošlog stoljeća, tu treba puno krvi, znoja i suza :D.

Odgovorite