Vase misljenje o gay prideu (zadar queer film inspired)

Teme vezane uz aktivizam, djelovanje domaćih/stranih udruga, Pride, coming out, politiku i sve tome slično.
Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Vase misljenje o gay prideu (zadar queer film inspired)

Post Postao/la Kroacija » 16 ožu 2007 14:50

ovo je inspirirano 2. filmom queer ciklusa koji se prikazuje u zadru. i diskusijom nakon filma. prvo i prvo, organizacija ovoga je odlicna stvar. ali ono sto me razocaralo je da ti aktivisti kao da ne prihvacaju tudje misljenje. poznajem dosta gay osoba koji se apsolutno ne slazu s time da se pride organizira na ovakav nacin ko dosad-da sve lici skoro kao nekakvoj maskaradi. mislim da je to ok u londonu, u jednom new yorku ili ostalim gradovima ili drzavama koji su na neki drugi nacin u nekim drugim situacijama vec dosegli i probili nekakve konvencionalne limite koji u nasoj zemlji jos uvijek vladaju. ali da se takav isti pride organizira u hrvatskoj, s tim se ne slazem. mislim da se ne moze postici nista ako se ide u krajnost. ne u ovoj drzavi, niti ikojoj drugoj balkanskoj, jer smo gledali taj filmic i prikazivali su recimo gay pride u beogradu 2001. godine, cetnici su izasli na ulice sa zastavama onako kosmati i bradati s onim crnim kapetinama i mlatili te ljude, cipelarili, to je bilo uzasno za vidit.
stvar je u tome sto ti aktivisti tvrde da, "vjerovali mi ili ne, u jednoj pride povorci ima najmanje gay osoba-samo do 20-30% njih". pa tko je onda tu lud? jel se zbilja nitko ne zeli outat ili je zbilja vecina protiv parade, koju ocito organiziraju neki kvazi ne-gay aktivisti i sociolozi koji su uvjereni da je gay pride najbolje rjesenje?

Malena
Postovi: 982
Pridružen/a: 12 stu 2005 00:20

Post Postao/la Malena » 16 ožu 2007 19:06

ou nou, opet... :D
drinkin' wine, killin' time, sittin' in the summer sun...

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 16 ožu 2007 20:01

ou jes :D

to i tipa "Zašto neke cure imaju potrebu oponašati dečke,ako vole žene?" su neiscrpne teme :D
my only fear of death is coming back reincarnated...

jasamocitam
Postovi: 448
Pridružen/a: 02 stu 2005 10:24

Post Postao/la jasamocitam » 17 ožu 2007 00:45

:D
te dvije teme treba podhitno komprimirati u jednu: sto zene koje se oblace/izgledaju kao muskarci misle o gay prideu?

noise
Postovi: 1465
Pridružen/a: 16 ruj 2006 00:43

Post Postao/la noise » 17 ožu 2007 00:47

:roftl: :roftl: :roftl: :roftl:
slika
I take pleasure in...

U trenutku kad sam poceo pisati ovu recenicu iskreno sam pomislio da imam nesto zanimljivo reci, kad ono, evo kamo to vodi.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 17 ožu 2007 00:56

jasamocitam je napisao/la::D
te dvije teme treba podhitno komprimirati u jednu: sto zene koje se oblace/izgledaju kao muskarci misle o gay prideu?
:D :D :D :D
zvir i bestimja.

weirdo
cudnovata
Postovi: 1343
Pridružen/a: 26 sij 2007 19:11
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: ZG

Post Postao/la weirdo » 17 ožu 2007 03:44

ne znam , meni je žao da se pride pretvorio u hrpu gologuzih pedera u kožnim hlačama. jerbo i ja sam gay a niti sam gologuza niti sam peder. slika koju lansiramo priedom je prosto odvratna, ne zbog nas, nego zbog ekipe koja dođe obučena kao debili ili preferiraju gloli torzo na kojemu piše pederčina. također zbog novinarskog senzacionalizma koji pokazuje isključivo to a ne i presimpatičnu izuzetno pristojno obučenu bakicu s malom rainbow zastavicom kako sjedi u hladu čekajući svoj 11. infarkt ovaj mjesec.

mislim da ću ići na pride, ne znam iskreno zašto, mislim čak da neću ni ići na njega zbog sebe već zbog "kolektiva" jednostavno želim TO podržat. a to nije pride nego homosexualnost općenito. obući ću kao i uvijek prvo što mi padne iz ormara ili sa stolice i ako me netko nešto pita samo ću reći da uopće nije bitno jesam li gay, bi ili kvazi hetero, tu sam da podržim određenu akciju i to je to.

ljudi sastrane su koliko se sjećam prošle godine imali ok reakcije, mislim da to čak može biti i lijepo iskustvo.
slika
I'm normal enough to know that I'm weird...
But too damn weird to do anything about it!

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 17 ožu 2007 11:04

slažem se sa weirdo:)
Al ne bum ziher išla na pride.......

Avatar
gabe
Postovi: 14
Pridružen/a: 09 stu 2005 15:51

Post Postao/la gabe » 23 ožu 2007 18:38

...bio je jedan jedini gologuzi peder u koznim hlacama... i neka ga :osica:

Avatar
gabe
Postovi: 14
Pridružen/a: 09 stu 2005 15:51

Post Postao/la gabe » 23 ožu 2007 18:41

jel to u zadru prikazan dokumentarac sa 2006. zg pridea?

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 23 ožu 2007 19:49

kaj onda ak je on paradirao gologuz? njegov fetis je koza i covjek se ne boji to pokazat.
isto kao sto je one jedne godine salome bila na pride, kaj je ona trebala "skinut" sise i bit musko? nonsense. :roll:
sloboda izrazavanja pobogu ljudi!
ako se mi medjusobno ne podnosimo, kako uopce mozemo zamisljat da nas heterosexualci prihvate?!
I am not a myth.

Avatar
tamara3
Just tax the stupid people.
Postovi: 8744
Pridružen/a: 01 stu 2005 16:44
Spol/rod: žensko
Status: U životnom partnerstvu
Lokacija: Oblačić.
Kontakt:

Post Postao/la tamara3 » 23 ožu 2007 21:24

Slutim nove diskusije o tome jel treba na prajdu pokazivat gole guzice ili ne i zašto :eek:. Ili...?

agasta
new york city girl
Postovi: 912
Pridružen/a: 03 stu 2005 07:28
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: New York City(wishful thinking :( )

Post Postao/la agasta » 24 ožu 2007 12:04

iskreno, ja neke bas i ne bi htjela gledat.... :P
I am not a myth.

Avatar
cvetka
nerealizirani potencijal
Postovi: 1203
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:24
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: blizu dalekog

Post Postao/la cvetka » 24 ožu 2007 12:41

a neke bi bome vrlo rado vidla :D
my only fear of death is coming back reincarnated...

Avatar
Kroacija
Postovi: 16674
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Post Postao/la Kroacija » 24 ožu 2007 13:18

gabe je napisao/la:jel to u zadru prikazan dokumentarac sa 2006. zg pridea?
da.

Robert
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 ožu 2006 00:27

Joooj

Post Postao/la Robert » 26 ožu 2007 15:41

Sad ce opet biti ispisani memoari o tom prideu! Mislim da je svih ovih godina sve receno. Neki pljuju, nekima je OK. Meni osobno su ovi zadnjih 2-3 Pride-a bezveze. Ne svidjaju mi se gologuzi pederi, brkate lezbace, ne svidja mi se ono tupavo vristanje "gay je ok" i bla bla bla. A pogotovo transparenti sa besmislenim naslovima tipa "Carla del Ponte je lezba", "ponosan sam sto sam peder" itd itd, da sad ne duljim.
Bila sam na prideu u Parizu i ovo u Zagrebu nema veze s nicim.
I ono sto apsolutno treba napraviti, jest, UKINUTI POLITICKE GOVORE!!!!

I da... Jos nesto...
Naime, mozda ste primjetili da su posljednjih nekoliko (2-3) Pride-ova u jednom dijelu posveceni Prijateljima zivotinja, antiglobalizaciji i slicnim stvarima. To mi ide na zivce jer ako je Gay Pride onda je Gay pride!
McNamara i Troy su na novoj adresi

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 26 ožu 2007 15:46

:o a ko tebe ljuti?
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 26 ožu 2007 15:55

A uvijek milijarda diskusija oko tog gay-pride-a a nista...

Meni ne bi uopce bila frka pojavit se na tom, ali ja ne zastupam tako radikalne prajdove i najvise me smeta povezivanje prajda sa nekakvim politickim pizdarijama. Te prajd internacionala, te komunizam i crvena boja, te cirilica te ovo-ono, imam osjecaj vise radi provokacije ljudi nego iceg drugog.

A sto se tice gologuzih pedera i brkatih lezbaca, draga Robert, pojavi se sama onda tamo, u svom tvom sjaju i ljepoti, i pokazi svijetu da nisu sve lezbace takve. Ili pederi ili koji si vec qrac.
:roll:
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Robert
Postovi: 13
Pridružen/a: 31 ožu 2006 00:27

Post Postao/la Robert » 27 ožu 2007 15:44

Hidden_soul je napisao/la:A uvijek milijarda diskusija oko tog gay-pride-a a nista...


A sto se tice gologuzih pedera i brkatih lezbaca, draga Robert, pojavi se sama onda tamo, u svom tvom sjaju i ljepoti, i pokazi svijetu da nisu sve lezbace takve. Ili pederi ili koji si vec qrac.
:roll:

Hidden, brijem da si me krivo shvatila ili moj post nije politicki korektan ;)
Nije mi bila namjera vrijedjat ali... Bila sam na 3 Pride-a do sada, dakle ne govorim bezveze, jedne godine sam prisustvovala i sastancima organizacijskog odbora (zbilja ne govorim bezveze) i oni koji imaju ta iskustva, vjeruj mi znaju o cemu govorim. Necu to rastezati po forumu. Bilo bi too much.
Dakle sorry, ako sam nekog uvrjedila, nije mi bila namjera
McNamara i Troy su na novoj adresi

Avatar
Hidden_soul
Devil in details
Postovi: 4982
Pridružen/a: 17 stu 2005 13:00
Spol/rod: žensko
Lokacija: On stranger tides

Post Postao/la Hidden_soul » 27 ožu 2007 15:49

Ma sve ok, postujem i to sto ne zelis prljavo rublje iznosit u javnost i to sto iznosis kritiku organizacije i svega jer imas pravo kako god, ali ono, jednostavno sve mogu podnijet osim kritiziranja tudeg izgleda, i nizanja tih alegorija i hiperbola u negativnom kontekstu, od tog mi se dize kosa na glavi. Nije lijepo tako vec govorit o necijem izgledu.

Ali anyway, da, to je to, sve ok.
:)
"Allow me to lend a machete to your intellectual thicket..."

Avatar
kira
Postovi: 384
Pridružen/a: 23 ožu 2007 14:05
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: tu negdje na biciklu

Post Postao/la kira » 27 ožu 2007 16:25

Hidden_soul je napisao/la: i najvise me smeta povezivanje prajda sa nekakvim politickim pizdarijama. Te prajd internacionala, te komunizam i crvena boja, te cirilica te ovo-ono, imam osjecaj vise radi provokacije ljudi nego iceg drugog.
skroz se slažem s ovim...ja bila dva put do sad na prideu al neću ić ove godine...prošle god bila samnom frendica (koja inače samo i isključivo voli dečke), snimila ju je kamera, bila na tv-u pa je imala raznoraznih neugodnih situacija, tipa prof na faxu je izraziti homofob i nije ju htio pustit na ispit :x

Avatar
Rock Faerie
Postovi: 2015
Pridružen/a: 21 pro 2006 15:22
Spol/rod: žensko
Ja sam: ne želim se identificirati

Post Postao/la Rock Faerie » 28 ožu 2007 12:26

Meni su frendovi jednom rekli da prihvaćaju da su drugi ljudi gay al to da oni pokušavaju svima to dat do znanja im ide na živce, a bome i meni nekak je jadno sve to.

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 29 ožu 2007 11:18

ma nemoj. onda se lijepo uvuci u rupu i tamo se ljubi sa svojom curom. nemoj ni pred frendovima da se netko ne uvrijedi. nemoj slučajno nabiti na nos svojoj doktorici (iako si time smanjuješ šanse za adekvatno liječenje u nekim slučajevima), nemoj ni slučajno reći na poslu (bolje da lažeš da moraš na sprovod nego, npr, doma jer ti je cura bolesna), nemoj pokušavati kupiti stan veći od 30 kvadrata (jer ne možeš dobiti zajednički kredit), nemoj zagrliti curu na ulici (znam da ti se hoće, znam da u tome nema ništa loše, ali tak ćeš dati svima do znanja)...

lijepo se odrekni normalnog života tak da drugi mogu nastaviti vjerovati da ne postojiš. a ako ti ipak dosadi, probaj reć tima kaj misle da se pederi i lezbe nameću da i tebe nervira to kaj svi oko tebe pokušavaju dati do znanja svima da su strejt. da te nervira kaj su subotom uvijek gužve jer su svadbe, ide ti na živce jer se grljakaju po cesti, zašto ti moraš gledati curu i dečka kak se ljube (ne smeta ti? pa zašto bi njima smetalo).

i za kraj, nadam se da si mlada. ako nisi, onda si ti meni nekak jadna.

Zita

Post Postao/la Zita » 29 ožu 2007 11:19

:o :Dramaqueen:

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 29 ožu 2007 11:20

jea :cool:

Zita

Post Postao/la Zita » 29 ožu 2007 11:25

slazem se sa Rock Faerie pa se nisam zavukla u nikakvu rupu i ne cmizdrim doma u mraku jer sam eto..bila sa zenama

mozes imat kvalitetan gay zivot i bez da se gologuza bacas pred kamere

mayflower!
Postovi: 471
Pridružen/a: 02 stu 2005 18:20

Post Postao/la mayflower! » 29 ožu 2007 11:40

pa to su ekstremi. i apsolutno stvar pojedinca. mene samo nervira stav: ti si meni ok, ali nemoj mi nabijati na nos kaj si. mislim, kak da ne nabijem na nos ako želim živjeti tak da ne pazim neprestano kaj radim? ne želim se bacati gologuza pred kamere, ali zagrlit curu kad mi dođe ili ne snižavati glas u kafiću ili razgovarati normalno s curom ili frendicom dok sam na poslu... ne znam, mislim da to stvarno ne bi trebalo biti problematično.

Zita

Post Postao/la Zita » 29 ožu 2007 11:47

ma to su dvije razlicite stvari, bar ja to tako gledam a i moja strejt ekipa koja je u principu okej sa time
budi ono sto jesi, budi sa curom, poljubi se sa njom, zivi sa njom opce nebitno al mojne se sad gola setat po gradu sa transparentom "ja sam lezba", "carla je lezba" i ina sranja jer to u neku ruku i je nabijanje na nos
ko da njih boli dupe tko si...i mene boli dupe jel si sa zenom il frajerom
tak i heterici mogu ic ulicom i vikat kak vole analni sex...kuzis?!

kazes da su to ekstremi...pa da-jesu! al ekstremno je i ponasanje pojedinaca na prajdu

okej, pride ima i dobrih strana tipa vidljivost al kuzim kaj mi ekipa zeli reci kad ih to smeta
i mene smeta i zato nejdem vise na pride
a tko voli-nek izvoli
svatko radi po svom nahodjenju

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 29 ožu 2007 12:03

meni osobno ide jako na qrac to što ljudi definiraju sami sebe na temelju sexualnih sklonosti.
dakle-ja nisam ta i ta, nego sam lezba i oću da svi, svugjde to znaju i odnose se prema meni kao takvoj.
glupo je ograničavati vlastitu osobnost na tako skučenu etiketu jerbo smo mi svi puno više od toga.
svaka čast aktivistima, za borbu za jednaka prava hetero i gej parova, ali ono što prajd sam po sebi predstavlja mi se ne sviđa.
u ovome slučaju ću se složiti sa zitom- vodim izuzetno kvalitetan emotivno sexualni život. bio on gej ili ne.
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Zita

Post Postao/la Zita » 29 ožu 2007 12:10

bea.zarre je napisao/la:meni osobno ide jako na qrac to što ljudi definiraju sami sebe na temelju sexualnih sklonosti.
dakle-ja nisam ta i ta, nego sam lezba i oću da svi, svugjde to znaju i odnose se prema meni kao takvoj.
glupo je ograničavati vlastitu osobnost na tako skučenu etiketu jerbo smo mi svi puno više od toga.
svaka čast aktivistima, za borbu za jednaka prava hetero i gej parova, ali ono što prajd sam po sebi predstavlja mi se ne sviđa.
u ovome slučaju ću se složiti sa zitom- vodim izuzetno kvalitetan emotivno sexualni život. bio on gej ili ne.
upravo to ;)

Odgovorite