Čitam baš jedan članak opet o svemu tome pa me zanima vaše mišljenje..
Se radi tu (burke) o vjerskim simbolima na koje pojedincima treba dati pravo da nose i u privatnosti doma i javnosti i javnim mjestima ili se radi o simbolu diskriminacije i lošeg položaja žena kroz pojedine kulture koji bi u principu trebalo zabraniti nositi na javnim mjestima (kao što je u Francuskoj izglasano) u modernim zemljama?
I dodatno pitanje, treba li šerijatski zakon dozvoliti da vrijedi u svim zemljama gdje su u većem broju mislimanske zajednice, ukoliko one to traže, naravno na posebnim sudovima koji će vrijediti samo za njih (kao što je praksa u Eng.)? Tj., da proširimo i ne uzmemo samo primjer šerijatskih zakona i praksi, treba li dozvoliti miješanje vjerskih ''zakona'' na javnim mjestima (u našoj kulturi mi pada na um primjer doktora koji ne žele dati ''day after'' pilulu na odjelu hitne)?
I koliko vam se čini da se ovi primjeri razlikuju (ako da, zašto)?