Ne zaboravite majcin dan!

Domaće i strane aktualnosti, vijesti, komentari događanja, novinskih članaka, TV emisija, tekstova s CroL naslovnice i općenito svega čime nas mediji svakodnevno bombardiraju.

Odgovorite
Avatar
Kroacija
Postovi: 16675
Pridružen/a: 02 stu 2005 11:37
Spol/rod: ne želim definirati
Ja sam: ne želim se identificirati
Lokacija: Njemačka

Ne zaboravite majcin dan!

Post Postao/la Kroacija » 10 svi 2007 13:23

slika

Bog ne može biti svugdje, zato je stvorio majke,tako kaže stara židovska poslovica. Majke u 47 zemalja svijeta slave svoj dan druge nedjelje u svibnju. Majčin dan američki je proizvod, nastao 1877. godine, a proglašen službenim tridesetak godina kasnije. Utemeljila ga je Anna Jarvis iz Philadelphije, koja je okupila američke majke i izborila se da svake godine, drugu nedjelju u svibnju, odaju počast svim majkama na Zemlji. No, davno prije američkih aktivistkinja, majkama su slavlja priređivali Grci i Rimljani. U 17. stoljeću engleske su majke imale slobodnu neradnu nedjelju u svibnju. “Majčino srce je bezdan u čijim ćeš dubinama uvijek jedno pronaći - spremnost na oprost”, rekao je jednom slavni francuski književnik Honoré de Balzac. Na majčin dan majkama trebamo pokloniti malo pažnje, nježnosti, ljubavi i poštovanja, barem mrvicu onoga što nam ona svakodnevno nesebično daruje. Majčin dan ove godine obilježava se 13. svibnja a ujedno je uvod u obilježavanje Međunarodnog dana obitelji koji se obilježava 15. svibnja.
ex invalid_user

jabooka
Postovi: 4942
Pridružen/a: 16 svi 2006 13:13
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: na stolici

Post Postao/la jabooka » 10 svi 2007 21:03

......kaj to nije osmog marta........odbijam bilo koji drugi datum.
postoji.jedna.bizarnija.stvar.od.incesta.i.pedofilije.
zove.se.ocinstvo.
sastoji.se.u.tome.da.napravis.dijete.zatim.ga.volis.a.nikad.s.njim.ne.spavas.

Avatar
whatever
Postovi: 4012
Pridružen/a: 04 tra 2007 10:09
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: šank

Post Postao/la whatever » 10 svi 2007 21:14

Osmi mart je dan žena.
Svih.
Epizodna uloga.

call_me_not
Postovi: 3418
Pridružen/a: 22 stu 2005 20:13

Post Postao/la call_me_not » 10 svi 2007 23:08

nemam zivaca za to pamcenje pogotovo ak nije neradno
zvir i bestimja.

bea.zarre
Postovi: 3428
Pridružen/a: 21 sij 2007 12:50
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Status: U braku

Post Postao/la bea.zarre » 11 svi 2007 09:33

call_me_slut je napisao/la:nemam zivaca za to pamcenje pogotovo ak nije neradno
:klanjase: :D
ja volem jedino onaj dan biciklista. nemam pojma kad je to točno, ali mi je jebeno to što naprave haos na cesti.
da je bar svaki dan, biciklista dan :inlove:
"The play was a great success, but the audience was a disaster." Oscar Wilde

Avatar
nimfomanka
Postovi: 1673
Pridružen/a: 02 stu 2005 21:42
Spol/rod: žensko
Ja sam: lezbijka
Lokacija: u šumarku skrivenom

Post Postao/la nimfomanka » 11 svi 2007 12:29

znači to je u pon???

Odgovorite