Matvejević je bio 6. nominirani za homofrenda, za dlaku nije ušao u uži izbor.

Meni su 3 kaptolaša too much.
No uglavnom, išlo se za onima koji su tijekom prošle godine imali najkvalitetnije izjave; prema tome Poljaković je super primjer jednog dijela rvacke akademske zajednice i meni je kul protuteža Zakošeku.
No opet, njih dvojica i još neki od nominiranih mi nemaju takvu težinu kao neki drugi kandidati. I glasao sam za Bozanića i Frljića; iako predviđam da će Kekin biti homofrend 2013.
Homofob, mislim da će teško netko nadmašiti Bozanića. I ne bi me čudilo da Vidović Krišto postane još veća mučenica.
