Pokucala je budućnost na vrata (idemo opet, dakle
U svijetu se razvija augmentacija i uz izuzetak invalida koji ju imaju zbog praktičnih razloga, polovica populacije kojoj 'nije nužna' ima augmentaciju neke vrste, polovica nema.
Pod augmentacije pričamo i o 'unaprijeđenju' vida, sluha, pamćenja (kognitivnih sposobnosti?) uz standarnde zamjene/ ugradnje/ ojačanje udova ili čega god- što god ti padne na pamet. Isto tako, augmentacija može, ali i ne mora biti uopće vidljiva.
Pretpostavimo i da nema problema s tehnologijom, ista ne zastarijeva brzo, ne kvari se- sve je s te strane odlično, lako se implementira, imaš financijskih sredstava za istu, itd. Isključimo i faktor prednosti/ predrasuda prema ljudima koji imaju istu; ono što me zanima je čisto osobno mišljenje izvan svakog konteksta.
Daješ si ugraditi neku augmentaciju (koju?) ili ne?
+
bonus- u slučaju da istu želiš- biraš li da je tvoja augmentacija vidljiva ili neprimjetna?
Pitanje broj dva (poll se odnosi samo na prvo pitanje)-
Postoje izrazite predrasude prema augmentacijama- na iste se gleda s gnušanjem i nisu uopće prihvaćene u društvu kao nešto prihvatljivo. Istovremeno, iste ti daju znatnu prednost i na tržištu rada i u osobnom životu- a mogu i biti apsolutno neprimjetne.
Biraš li augmentaciju ili ne?
(sva druga/ nova pitanja su dobrodošla (i čak poticana))

(da topic ipak ne bude čisti tekst. I never asked for this)