-
Objavljeno: 28 studenog 2013
Na Skupštini Grada Zagreba HDZ-ovi zastupnici stigli su s bedževima na kojima piše "za", a jedan od zastupnika je išao toliko daleko da je sve one koji će zaokružiti "protiv" proglasio "nenormalnima".
Zastupnici su, među ostalim, na današnjoj Skupštini raspravljali o referendumu, a do goruće teme su stigli preko diskusije o Titu odnosno preimenovanju Trga koji nosi njegovo ime. HDZ-ov zastupnik Mario Župan proglasio je s govornice sve građane koji će na predstojećem referendumu glasovati "protiv" – nenormalnima.
"Nadam se da će svi normalni ljudi u nedjelju na referendumu zaokružiti 'za'. Vjerujem, gradonačelniče, da ćete vi učiniti isto", kazao je Župan, a prenosi tportal. Na njegovu izjavu reagirali su Milan Bandić i Darinko Kosor, predsjednik Skupštine.
"Vi ste još mlad političar i pazite što pričate. Po ovom će samo normalni ljudi glasati 'za', a svi ostali su nenormalni. Ispričajte se, zastupniče", upozorio ga je Bandić, a isto je učinio i Kosor. No ispriku građani nisu dočekali.
Župan, inače diplomirani ekonomist i član Gradske koordinacije za ljudska prava, stao je za govornicom i počeo govoriti da "zastupnik u Skupštini ne može biti kazneno gonjen za izgovoreno u Skupštini".
Na izrečeno je reagirao i HNS-ov Tomislav Stojak. "Ja nisam nenormalan jer ću glasovati 'protiv'. Predsjedniče, trebali ste izreći opomenu. Imamo pravo izbora. Svi smo pripadnici neke manjine i toga moramo biti svjesni. Pozivam gradonačelnika, koji je rekao da će krenuti po šesti mandat, da glasuje 'protiv'", kazao je Stojak.
Vezane teme
Podrži Crol donacijom :)
