Foto: HinaNa Skupštini Grada Zagreba HDZ-ovi zastupnici stigli su s bedževima na kojima piše "za", a jedan od zastupnika je išao toliko daleko da je sve one koji će zaokružiti "protiv" proglasio "nenormalnima".

Zastupnici su, među ostalim, na današnjoj Skupštini raspravljali o referendumu, a do goruće teme su stigli preko diskusije o Titu odnosno preimenovanju Trga koji nosi njegovo ime. HDZ-ov zastupnik Mario Župan proglasio je s govornice sve građane koji će na predstojećem referendumu glasovati "protiv" – nenormalnima.

"Nadam se da će svi normalni ljudi u nedjelju na referendumu zaokružiti 'za'. Vjerujem, gradonačelniče, da ćete vi učiniti isto", kazao je Župan, a prenosi tportal. Na njegovu izjavu reagirali su Milan Bandić i Darinko Kosor, predsjednik Skupštine.

"Vi ste još mlad političar i pazite što pričate. Po ovom će samo normalni ljudi glasati 'za', a svi ostali su nenormalni. Ispričajte se, zastupniče", upozorio ga je Bandić, a isto je učinio i Kosor. No ispriku građani nisu dočekali.

Župan, inače diplomirani ekonomist i član Gradske koordinacije za ljudska prava, stao je za govornicom i počeo govoriti da "zastupnik u Skupštini ne može biti kazneno gonjen za izgovoreno u Skupštini".

Na izrečeno je reagirao i HNS-ov Tomislav Stojak. "Ja nisam nenormalan jer ću glasovati 'protiv'. Predsjedniče, trebali ste izreći opomenu. Imamo pravo izbora. Svi smo pripadnici neke manjine i toga moramo biti svjesni. Pozivam gradonačelnika, koji je rekao da će krenuti po šesti mandat, da glasuje 'protiv'", kazao je Stojak.

Vezane teme

Nema vezanih tema uz ovaj članak.


Podrži Crol donacijom :)

qrcode 9c3b0d27 127a 4867 a764 f80c95d6f267

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.