- Autor/ica J.T.
-
Objavljeno: 28 srpnja 2014
Ovog je vikenda u Sankt Peterburgu održan peti LGBTI pride, izvještava Queerussia.
Na skupu je sudjelovalo oko 150 osoba, a održan je u parku Marsova poljana. Vlasti su zabranile povorku i marširanje (slijedom poznatog zakona o zabrani “gej propagande”), a poslale su i jasnu poruku kada su organizaiciji “Ravnopraviye” (Jednakost) predložile moguća alternativna mjesta, pored groblja i pored odlagališta otpada.
Skup je osiguravala policija i prošao je bez većih incidenata, tvrde aktivisti. Uz pripadnike LGBT pokreta, na skupu su bile prisutne i feminističke organizacije, a poručili su zajedno da traže građanska prava i zahvalili se policiji za zaštitu. Istaknuli su da je “važno biti slobodan u ne tako slobodnoj zemlji”.
Prošle godine, održala se slična manifestacija u istom parku, no tom je prilikom niz članova LGBT zajednice završilo u pritvoru. Stoga ovaj događaj, iako malobrojan, ima prije svega simboličku vrijednost.
Vezane teme
Podrži Crol donacijom :)
