Foto: YouTubeBaš kad smo pomislili da će Barilla postati ovogodišnji pobjednik marketinških gafova, talijanskom prehrambenom divu stigla je opasna konkurencija iz Velike Britanije.

Multinacionalni trgovački lanac Tesco nedavno je u prodaju pustio lutku naziva "Najbolji gej prijatelj" (Gay best friend) koju je na svojoj web stranici oglašavao pod sloganom da su "ove sezone najbolji gej prijatelji u trendu". Kao dodatak sloganu, na kutiji se našla i napomena da je "lutka zabavan poklon za djecu u dobi od 3 i 4 godine".

U svrhu promidžbe nove igračke, marketinški tim usporedio je lutku s TV serijama. "Ako su nas 'Seks i grad' i 'Will i Grace' ičemu naučili, onda je to da su ove sezone najbolji gej prijatelji u trendu. Imali smo muške torbe, grijače za noge i pomamu za iPhoneom, a sada je vrijeme za novo ludilo. Iako se ne može puno toga iščitati iz njegove odjeće, vaš novi najbolji gej prijatelj na napuhavanje spreman je ponuditi vam pokoji modni savjet, reći vam jeste li se udebljali i tračati sve one koji ne nose modu Jimmyja Chooa", stajalo je u reklami za novu Tescovu lutku.

Isprika i povlačenje proizvoda s tržišta

Nakon što je i sam proizvođač uvidio uvredljiv sadržaj reklame, kao i (be)smisao lutke, nova igračka je povučena s tržišta, a proizvođač se ispričao, javlja Mirror.

"Proizvod je na web stranici objavila treća strana, a istog je trena povučen iz prodaje jer smo uvidjeli da je uvredljiva", izjavio je glasnogovornik Tescoa. Komentirao je i da im nije jasno kako je stranka mogla objaviti takav sadržaj kada su pravila oglašavanja na njihovoj stranici prilično jasna.

S obzirom na to da se igračka na web stranici oglašavala pod nazivom "Inflatable g*y Best Friend" (Najbolji gej prijatelj na napuhavanje), Huffington Post se upitao: "Zašto Tesco smatra da je riječ gej uvredljiva pa umjesto slova 'a' stavlja znak '*'?".
 

Lutka besmislena, a korisnici nezadovoljni

Na ovu temu se oglasio i britanski Stonewall. "Nije nam jasno zašto bi bilo koja žena kupila ovu igračku kada u Britaniji već postoji dva milijuna stvarnih verzija ove lutke i većina njih izgleda znatno bolje od Tescove jadne imitacije", poručili su iz britanske LGBT organizacije.

Iako je Tesco spornu igračku povukao s web stranice, na britanskom Amazonu se ista i dalje oglašava, po cijeni od 9 funti, a korisnici su joj dali srednju ocjenu. "Napuhala sam je i sigurno mogu potvrditi da je dobar slušač, ali je zakazala u davanju modnih savjeta, komentiranju mog izgleda i plesanju. Konstantno sam ga ispitivala koliko je moja stražnjica velika, ali odgovor nisam dobila", napisala je jedna korisnica i ocijenila ga s najnižom ocjenom.

Lutka na napuhavanje nije jedini gaf kompanije Tesco. Multinacionalni proizvođač je nedavno pustio u prodaju odijelo naziva "Psycho Ward", namijenjeno za Noć vještica, koje je ubrzo povučeno s tržišta jer je procijenjeno da "stigmatizira psihički oboljele osobe". 

Vezane teme

Nema vezanih tema uz ovaj članak.


Podrži Crol donacijom :)

qrcode 9c3b0d27 127a 4867 a764 f80c95d6f267

Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.