- Autor/ica Crol
-
Objavljeno: 04 veljače 2014
Odluka Vrhovnog suda o kriminalizaciji homoseksualnosti snažno je pogodila indijsku LGBT zajednicu, ali joj istovremeno dala vjetar u leđa da nastavi borbu za jednakost.
Indijski gejevi, lezbijke, biseksualne i transrodne osobe ostali su tužni, ljuti i razočarani kad je u prosincu prošle godine Vrhovni sud donio odluku kojom je homoseksualnost ponovno postala kazneno djelo. Nakon što su se emocije i dojmovi slegnuli, aktivisti i njihovi saveznici najavili su nastavak borbe za prava svih Indijaca i Indijki, neovisno o odlukama državnih institucija.
Kako bi dokazali da zaista stoje iza svojih najava, ponosni građani i građanke Indije proteklog su vikenda glasno marširali ulicama Mumbaija u najvećoj Povorci ponosa dosad i poručili da je Indija i njihova zemlja te da odbijaju biti građani drugog reda.
Jedan od vodećih indijskih aktivista, Ashok Row Kavi, izjavio je lokalnim medijima da nijedan sud ne može otjerati LGBT osobe iz Indije. "Sudovi misle da nas tek tako mogu izbrisati iz zemlje kao da smo niža vrsta, ali naš će pokret samo biti jači i uspješniji", poručio je Kavi.
Vezane teme
Podrži Crol donacijom :)
