- Autor/ica CROL/DNEVNE NOVINE
-
Objavljeno: 06 kolovoza 2014
Prvi javno deklarirani crnogorski homoseksualac i bivši lider LGBT Foruma Progres Zdravko Cimbaljević stupio je u brak sa svojim izabranikom, izvještavaju podgoričke Dnevne novine.
Vijest o vjenčanju koje je obavljeno u Vancouveru objavio je sam Cimbaljević na svom profilu na Facebooku, kao i prigodne fotografije.
Inače, Branko Cimbaljević je nakon niza godina djelovanja kao LGBT aktivist napustio Crnu Goru. Bio je meta brojnih napada te je stoga zatražio i prošle godine dobio politički azil u Kanadi.
Kanadski imigracijski odbor dao je mišljenje da Crna Gora nije uspjela zaštititi svog građanina te da je tužiteljstvo olako shvaćalo prijetnje, nasilje i poruke mržnje.
Cimbaljević je trenutno aktivan u organizaciji Rainbow Refugee Comittee koja se bavi podrškom i zastupanjem LGBT i/ili HIV pozitivnih azilanata, tražitelja azila i izbjeglica.
Vezane teme
Podrži Crol donacijom :)
